Luther është në Netflix! Ja se si mund ta shikoni në vitin 2020


Nuk është e nevojshme të jesh detektiv për të kuptuar si ta shikoni Luther në Netflix. Lexoni në dhe ne do t’ju tregojmë se si.

Luther është në dispozicion në Netflix Britani e Madhe. Nëse dëshironi ta shikoni nga vendi juaj, ju duhet një VPN. Ndërsa Netflix ofron shërbimet e tij në shumicën e vendeve, filmat në dispozicion dhe shfaqin ndryshime bazuar në vendndodhjen tuaj.

A VPN do ta bëjë Netflix të mendojë se po shikon nga Mbretëria e Bashkuar Pra ti mundesh shikoni Luther nga kudo në botë.

Si të shikojmë Luther në Netflix

1. Zgjidhni një VPN që i përshtatet nevojave tuaja. Ne rekomandojmë NordVPN për shkak të shpejtësisë dhe besueshmërisë së shkëlqyer të saj.

2. Shkarkoni dhe instaloni programin tuaj VPN.

3. Lidhuni me një server në vendin tuaj të synuar (i cili do të ishte Mbretëria e Bashkuar nëse doni të shihni Luther).

4. Drejtohuni tek Netflix, regjistrohuni ose regjistrohuni dhe kënaquni!

Filloni Streaming Luther Tani!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë Luterin

Netflix filtron shfaqjet që mund të shihni bazuar në vendndodhjen e adresës tuaj IP. Kjo quhet geoblocking. Vende të ndryshme kanë biblioteka të ndryshme, dhe geoblocks do të thotë që ju mund të shihni vetëm atë që është në dispozicion në vendin tuaj.

Një VPN mund t’ju ndihmojë të anashkaloni këtë geoblock. VPN-të maskojnë adresën tuaj të IP-së duke ndërmjetësuar lidhjen tuaj përmes serverëve të ndryshëm. Kur këta serverë janë në një vend tjetër, kompjuteri juaj ka një adresë IP nga ai vend. Kështu janë VPN-të mashtroni Netflix të besoni se jeni i vendosur në një tjetër vend – siç është Mbretëria e Bashkuar.

Një fjalë e kujdes: Netflix nuk i pëlqen VPN-të. Ai përdor softuer kompleks anti-VPN, prandaj sigurohuni që ju përdorni një VPN që mund të zhbllokojë Netflix. Ne testojmë të gjitha VPN-të e listuara rregullisht për t’u siguruar që ata akoma mund të hyjnë në Netflix.

Kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë

VPN-të mund të bëjnë më shumë sesa të kenë qasje në përmbajtje gjeo-të kufizuar. A VPN është mënyra më e mirë dhe më e lehtë për të qëndruar të sigurt në internet. Kjo është për shkak të mirë VPN do të shifrojë të dhënat që janë dërguar midis pajisjes tuaj dhe serverit, do të thotë askush nuk do të jetë në gjendje të shohë atë që po bën në internet.

Ofruesit e mirë VPN ofrojnë siguri të shkallës ushtarake me 256-bit encryption, një ndërprerës automatik vrasës dhe një politikë të rreptë të mos-logs. Kjo do të thotë që ju do të keni mbrojtja më e mirë kur bëni bankë, regjistroheni në site, shkëmbeni imazhe dhe çfarëdo tjetër ju bëni në internet.

3 VPN më të mira për të shikuar Luther

Më poshtë janë tre VPN më të mira për shikimin e Luther në Netflix.

1. NordVPN

Pajisjet NordVPN

NordVPN është e jona zgjedhja kryesore për transmetimin e Netflix dhe rrahjet e gjeo-kufizimeve. Ajo ofron 5,4000+ servera super të shpejtë në të gjithë botën, duke ofruar një lidhje seamless, të shpejtë. Shtë një zgjedhje shumë e njohur me përdoruesit falë shpejtësisë dhe gjerësisë së pakufizuar.

NordVPN-së Karakteristika SmartPlay menjëherë ju lidh me serverin më të mirë për nevojat tuaja. Kjo do të thotë që kur të lidheni me Netflix, automatikisht do të dërgojë trafikun tuaj përmes një serveri që mund ta zhbllokojë atë.

me siguria e shkallës ushtarake, double-encryption, një Karakteristikë CyberSec që bllokon malware dhe reklama, si dhe një ndërprerës automatik vrasës dhe një politikë e rreptë mos-log, ju jeni të mbrojtur gjithmonë. Ju jeni në gjendje të lidheni me gjashtë pajisje njëherësh, e cila është e shkëlqyeshme nëse doni të ndani lidhje ose përdorni më shumë se një pajisje.

NordVPN ofron një 30-dita e kthimit të parave garanci.

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Stream Luther me NordVPN!

2. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

ExpressVPN është një ofrues i njohur me komente të shkëlqyera. Megjithë çmimet e tij më të larta, ExpressVPN jep shpejtësinë më të mirë të lidhjes, më shumë se 3000 servera me shpejtësi të lartë në 190+ vende globale, dhe 24/7 ndihmë live.

Kriptimi AES me 256-bit, Mbrojtje rrjedhje DNS / IPv6, një të rreptë politika pa log, dhe një ndërprerës automatik vrasës do t’ju mbajë të sigurt në internet në çdo kohë.

ExpressVPN ju lejon të lidheni pesë pajisje menjëherë, kështu që ju mund të shikoni Luther kudo nga çdo pajisje. Ajo ofron një 30 ditë garanci për kthimin e parave si dhe a Gjykim falas 7 ditor për aplikacionet iOS dhe Android.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Stream Luther me ExpressVPN!

3. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

Karakteristikat e forta të CyberGhost përfshijnë 6,000+ servera të shpejtë dhe të besueshëm në të gjithë globin. Ajo ofron një skedar Streaming me serverë të dedikuar për Netflix UK, kështu që gjithmonë do të jeni në gjendje të shihni Luther në Netflix.

Klientët e CyberGhost i duan tiparet e fuqishme të sigurisë së kompanisë, të cilat përfshijnë kriptimin e shkallës ushtarake, malware dhe bllokuesit e reklamave, dhe një e rreptë politika pa log.

CyberGhost ofron shtatë lidhje të njëkohshme, si dhe një 30 ditë garanci për kthimin e parave në plane të shkurtra dhe a Garanci 45-ditore në planet prej 6 muajsh ose më gjatë. Ata gjithashtu ofrojnë një Gjykim falas 24-orësh kështu që ju mund të vendosni nëse ata janë për ju.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Stream Luther me CyberGhost!

përmbledhje

Ndërsa sezoni i fundit i Luteri mund të mos jetë i disponueshëm në Netflix në vendin tënd, nuk është e nevojshme të jesh detektiv për të shiko atë. Një VPN do t’ju ndihmojë të keni hyrë në Netflix ndërsa duke mbrojtur sigurinë tuaj dhe fshehur aktivitetin tuaj në internet.

Vetëm sigurohuni që të zgjidhni një VPN e besueshme ofruesi i cili shpesh azhurnon programin e tyre, si dhe ofron shpejtësi të mirë, dhe siguri të fortë. NordVPN është rekomandimi ynë kryesor për Netflix.

Leximi më tej

Nëse doni të kurseni edhe më shumë para në një shërbim VPN, shikoni të gjitha marrëveshjet tona më të mira dhe kodet kupon!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map