Lidhja e Drejtësisë është në Netflix! Ja se si ta shikoni atë në vitin 2020


Justice League është në dispozicion për tu parë në Netflix, por vetëm në Japoni. Në këtë artikull, do t’ju tregojmë si ta aksesosh atë nga kudo!

Ndërsa me siguri që do të prisni që një film i njohur si Lidhja e Drejtësisë të transmetohet në Netflix në shumicën e vendeve, për fat të keq, nuk është se si funksionon.

Netflix është i kufizuar të transmetojë të gjitha shfaqjet e tyre në të gjitha vendet për shkak të ligjeve të licencimit. Kjo do të thotë se ka pa garanci do të keni mundësi të shikoni shfaqjet tuaja të preferuara në Netflix.

Mos u shqetëso, sidoqoftë – ne kemi një zgjidhje për ju! Yju lehtë mund të transmetoni më shumë shfaqje në Netflix, kudo që të jeni në botë, duke përdorur një VPN premium.

Një VPN me performancë të lartë do të maskojë adresën tuaj IP dhe bëj që të duket sikur je i lidhur me një server në një vend sipas dëshirës tënde.

Duke përdorur një VPN, mundeni anashkaloni gjeo-kufizimet dhe hyrni në përmbajtjen tuaj të preferuar.

Kjo do të thotë ju do të keni mundësi të shikoni Justice League, si dhe çdo shfaqje tjetër të disponueshme në çdo bibliotekë Netflix në botë!

Ja si:

Udhëzues i shpejtë: Si të shikojmë Ligën e Drejtësisë në Netflix

 1. Zgjidhni një VPN me shumë vlera. Ne ju rekomandojmë NordVPN pasi është një VPN e shkëlqyeshme për tifozët e streaming.
 2. Shkarkoni dhe instaloni programin tuaj VPN.
 3. Lidhu me një server në vendin tënd të synuar (si Japonia, nëse shpreson të shikosh Justice League).
 4. Drejtohuni tek Netflix, regjistrohuni ose regjistrohuni dhe kënaquni!

Filloni të Lidhni Tani Lidhjen e Drejtësisë!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë Ligën e Drejtësisë

Countrydo vend është i kufizuar në të vetin biblioteka e shfaqjeve në Netflix. Kjo do të thotë nëse jeni në SH.B.A. nuk mund të shikoni Justice League në Netflix, por nëse jeni në Japoni, mund të.

Nëse keni provuar të lidheni me Netflix Japan duke ndryshuar cilësimet tuaja, nuk do të mund të bënit sepse adresa juaj e IP do të tregonte Netflix se jeni në SH.B.A..

Sidoqoftë, mund të keni lehtësi kapërcyer këtë geoblock nga duke përdorur një VPN për të mashtruar Netflix të mendosh se je në një vend me përmbajtjen që dëshiron të shikosh.

Një VPN tunel lidhjen tuaj përmes cilitdo server të vendit që ju zgjidhni.

Për këdo që përpiqet të shikojë adresën tuaj IP (përfshirë Netflix), të vërtetën tuaj Adresa IP do të maskohet dhe do të dukeni sikur gjendeni fizikisht në vendin, serverin e të cilit ju lidheni, duke ju dhënë mundësinë e hyrjes në Netflix të këtij vendi librari.

Kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë

A VPN mund të bëjë shumë më tepër sesa vetëm bëj që Netflix të besojë se je i vendosur në një vend tjetër.

Përdorimi i një VPN premium është mënyra më e lehtë dhe më e mirë për të qëndruar e sigurt në internet.

Kjo është për shkak se VPN-të kriptoni të dhënat e dërguara ndërmjet serverit dhe pajisjes tuaj, e cila ju mbron nga sytë prying.

Një ofrues i mirë VPN duhet të ofrojë Kriptimi i shkallës ushtarake, 256-bit, një ndërprerës automatik vrasës (e cila menjëherë ndalon transferimin e të dhënave në dhe nga rrjeti juaj nëse lidhja juaj VPN dështon), dhe një rreptë politika pa log.

Netflix është i vetëdijshëm për VPN dhe përpiqet t’i zbulojë dhe bllokojë ato; megjithatë, ka disa Ofruesit e VPN, siç është NordVPN, që janë gjithmonë një hap përpara tyre.

Zgjidhni një VPN që ofron lidhje të besueshme dhe shpejtësi të shkëlqyera që të mundeni rrymë pa tampon.

Nëse doni të shikoni Justice League ose shfaqje të tjera në më shumë se një ekran në të njëjtën kohë, zgjidhni një VPN që lejon shumëfish lidhje të njëkohshme.

3 VPN-të më të mira për shikimin e Ligës së Drejtësisë

Ne ju rekomandojmë sa më poshtë tre VPN për të parë Justice League:

1. NordVPN

Pajisjet NordVPN

NordVPN vjen shumë e rekomanduar nga përdoruesit e saj dhe është padyshim zgjedhja jonë kryesore.

me 5,700+ servera super të shpejtë, përfshirë 147 në Japoni, dhe Teknologji SmartPlay, NordVPN siguron që ju të mund të transmetoni me siguri përmbajtjen tuaj të preferuar.

Vendos pa kufij bandwidth dhe shpejtësie, dhe ju mund të lidheni me gjashtë pajisje njëherësh, domethënë e gjithë familja mund të argëtohet njëkohësisht.

NordVPN ofron avancuar siguria e shkallës ushtarake karakteristika me një opsioni i kodimit të dyfishtë, si dhe a Karakteristika CyberSecbllokon reklamat dhe malware.

Ajo gjithashtu ka një të rreptë politika pa log, duke siguruar që jeni anonim gjatë dhe pas aktivitetit tuaj në internet.

NordVPN ofron një 30 ditë garanci për kthimin e parave kështu që ju mund të provoni shërbimin për veten tuaj, pa rrezik.

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Stream Justice League me NordVPN!

2. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

ExpressVPN sigurisht që meriton reputacionin e saj të mirë si të tillë VPN më e shpejtë për transmetim.

Ndërsa është pak më e shtrenjtë se VPN-të e tjera, do të merrni vlerë të madhe për para 3,000+ serverë globalë, përfshirë në Japoni, optimizuar për transmetim dhe ju lejon qasje të pakufizuar në përmbajtjen tuaj më të dashur.

ExpressVPN ofron siguri e forte karakteristika, përfshirë Kriptimi AES me 256-bit, Mbrojtje rrjedhje DNS / IPv6, një ndërprerës automatik vrasës, dhe një e rreptë politika pa log, kështu që të dhënat tuaja gjithmonë fshihen.

Me ExpressVPN, mund të lidheni me pesë pajisje në të njëjtën kohë. ExpressVPN ka një 30 ditë garanci për kthimin e parave, si dhe a prove falas.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Stream Justice League me ExpressVPN!

3. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

CyberGhost njihet si një ofrues i besueshëm, i besueshëm dhe i lehtë për t’u përdorur VPN me 3,900 serverë në të gjithë globin, përfshirë në Japoni, kështu që ju do të jeni në gjendje të transmetoni Justice League dhe filma të tjerë dhe shfaqje që i doni.

Me CyberGhost, ju mundeni hyrni në katalogët e plotë të shërbimeve tuaja të preferuara të transmetimit ndërsa shijon një lidhje e shpejtë dhe e përsosur.

CyberGhost lejon deri shtatë lidhje të njëkohshme të pajisjes, që do të thotë se e gjithë familja mund të shijojë shikimin e Netflix nga pajisjet e tyre të ndryshme.

Ai gjithashtu ju ofron kriptimi i shkallës ushtarake, malware dhe bllokues të reklamave, një të rreptë politika pa log, dhe një ndërprerës automatik vrasës, duke e bërë aktivitetin tuaj në internet të sigurt dhe privat,

CyberGhost ofron një 30 ditë garanci për kthimin e parave për planet e tyre të shkurtra ose një zemërgjerë Garanci 45-ditore në planet 6-mujore ose më të gjatë. Ata gjithashtu ofrojnë dobishëm gjykime falas në disa pajisje.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Stream Justice League me CyberGhost!

përmbledhje

Nëse doni të shikoni Justice League në Netflix por nuk është në dispozicion në rajonin tuaj, prapë mund ta shikoni duke përdorur një VPN.

Vetëm sigurohuni që ju zgjidhni një VPN me cilësi të lartë me një rekord i mirë për zhbllokimin e shërbimeve streaming dhe sigurimin e lidhjeve të shpejta dhe të besueshme.

Basti juaj më i mirë është NordVPNbut, por ka edhe shumë mundësi të tjera të mira atje.

Leximi më tej

Nëse dëshironi të mësoni pse dhe si zgjedhëm VPN-të tona më të mira Netflix, shikoni artikullin tonë 5 VPN më të mira që ende funksionojnë me Netflix.

Nëse keni provuar një gabim të përfaqësuesit kur përpiqeni të përdorni Netflix me një VPN, kontrolloni gabimin e proxy Netflix – Si ta rregulloni atë me një VPN (Shumë lehtë Hack).

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map