Ky është ne ne në Netflix! Ja se si ta shikoni atë në vitin 2020

A jeni i fiksuar nga Ky është Ne dhe po vdes për të parë ndonjë episod që keni humbur? Apo ndoshta keni dëgjuar aq shumë për këto treshe speciale që mezi dëshironi të takoni Kate, Kevin dhe Randall për veten tuaj? Sido që të jetë, do të jeni të kënaqur të dëgjoni që familja Pearson ka ardhur në Netflix.

Ju NUK mund të jeni aq të kënaqur kur e dëgjuat atë Ky është Na është në dispozicion vetëm në Netflix Kanada. Netflix shpesh përmbajtje geoblocks për tu siguruar që nuk mund të shikohet nga shikuesit jashtë rajoneve të veçanta të licencimit.

Për të marrë rreth këtyre gjeo-kufizimeve, do t’ju duhet një VPN e mirë. VPN ju lejojnë të gjeo-shkatërroni vendndodhjen tuaj, duke anashkaluar kufizimet dhe zhbllokimin e përmbajtjes që dëshironi të shikoni.

Si ta shikoni këtë është ne në Netflix: Udhëzues i shpejtë

 • Zgjidhni një VPN me aftësi të mira për transmetim dhe serverë në Kanada. NordVPN është zgjedhja jonë kryesore.
 • Shkarkoni dhe instaloni VPN-ja juaj.
 • Lidhu me një server në Kanada.
 • Hyni në llogarinë tuaj Netflix (ose regjistrohu për një) dhe fillo transmetimin!

Filloni të transmetoni tani këtu!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë këtë është ne

Për momentin, Ky është Na është i kufizuar gjeo vetëm për përdoruesit kanadezë Netflix. Në mënyrë që të shikojmë This Is Us nga kudo tjetër në botë, do t’ju duhet një VPN.

VPN-të më të mira do mashtroni Netflix duke ridrejtuar trafikun tuaj përmes një prej serverave të tyre në Kanada. Duke vepruar si ndërmjetës, VPN fsheh adresën tuaj të vërtetë IP. Netflix sheh vetëm adresën IP të serverit VPN, zhbllokimin e gjithë bibliotekës Netflix Canada.

por jo të gjithë VPN-të janë të afta të anashkalojnë geoblocks të Netflix. Netflix punëson shumë efikas softuer anti-VPN për të zbuluar dhe renditur IP adresat e IP të lidhura me serverët VPN.

Nëse një VPN nuk ka një rrjet të madh, ai nuk do të ketë burime për të vazhduar me azhurnimet e vazhdueshme të nevojshme për t’ju ofrojë serverë të rinj që nuk janë regjistruar në listën e zezë.

Dhe mbani mend, shpejtësia numëron! Do t’ju duhet një VPN e rrufetë për të garantuar transmetim të qetë, të pandërprerë.

Kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë

Nëse zgjidhni një VPN me një rrjet global, do të keni mundësi hyr në rajonet Netflix në të gjithë botën – jo vetëm në Kanada. Përmbajtja e Netflix ndryshon shumë nga rajoni në rajon, kështu që përdorimi i një VPN mund të hapë një botë krejt të re argëtuese.

Ju mund të përdorni VPN tuaj për të zhbllokuar përmbajtje të tjera të kufizuara gjeografike, gjithashtu, veçanërisht nëse jetoni në një vend ku censura është çështje dhe ju duhet të hyrja në përmbajtje që është ndaluar nga qeveria juaj.

Për shumë njerëz, siguria në internet që ofron një VPN e mirë është po aq e rëndësishme sa edhe liria e përmbajtjes! Vija e poshtme, e vetmja mënyrë me të vërtetë e sigurt dhe private për të shfletuar internetin është me një VPN. Lidhja juaj VPN është kanalizohet automatikisht përmes një tuneli të koduar, duke mbajtur gjithçka të fshehur dhe të sigurt në internet.

Kriptimi i trafikut tuaj parandalon cilindo që të monitorojë ose gjurmojë lëvizjet tuaja nëpër internet the nga agjensitë qeveritare dhe hakerat tek kompanitë reklamuese dhe ofruesi juaj i shërbimit të internetit.

3 VPN-të më të mira për të parë këtë është ne

1. NordVPN

Pajisjet NordVPN

Ekziston një arsye që NordVPN është votuar VPN më e mirë në treg. Ky përdorues miqësor VPN është përzierja e përsosur e këtij programi të përballueshme, të fuqishme dhe të shpejtë.

NordVPN është veçanërisht i përshtatshëm për të parë Netflix. Përveç kësaj serverë të optimizuar të transmetimit, do të ndihmoheni nga teknologjia SmartPlay që ju lidh automatikisht me serverin më të mirë për faqen tuaj të zgjedhur për streaming. Shpejtësia e rrufeve siguroni shikimin e qetë dhe të këndshëm.

Ky VPN nuk zhgënjehet kur bëhet fjalë për sigurinë. Shërbimi ka një politikë e besueshme e mos-logs si dhe kriptimi i shkallës ushtarake, dy çelsa vrasës, Mbrojtja e rrjedhjes DNS, dhe serverë specialë të ngatërruar të dizajnuara për të anashkaluar më të rreptat e geoblocks. Ju madje do të ruheni kundër malware dhe reklamave nga teknologjia CyberSec.

Provoni të gjitha këto tipare mbresëlënëse për veten tuaj me një Garanci 30-ditore, e kthimit të parave.

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Transmetimi Kjo është Ne me NordVPN!

2. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

Nëse shpejtësia është ajo që ju intereson më së shumti, duhet të zgjidhni ExpressVPN. Ky shërbim i akorduar në numrin një kur kemi testuar VPN-të më të shpejta. ExpressVPN mund të jetë pak më i kushtueshëm se opsionet e tjera, por ia vlen nëse dëshironi rrymë Kjo është Ne me kohë zero ngarkimi dhe buffering.

Rrjeti mbresëlënës i ExpressVPN i 3,000+ serverë në 94 vende e bën atë mjaftueshëm të fuqishëm për të zhbllokuar me siguri Netflix.

Kur të lidheni, do të mbroheni Mbrojtja e rrjedhjes DNS dhe IP, Kriptimi AES 256-bit, tunelin e ndarëg, dhe një ndërprerës i integruar i vrasjeve. Asnjë nga të dhënat tuaja të përdoruesit nuk është regjistruar. Në fakt, teknologjia TrustedServer fshin çdo server ExpressVPN sa herë që do të fillohet përsëri.

Mësoni më shumë rreth asaj që mendojnë klientët e vërtetë të ExpressVPN për shërbimin, ose shihni vetë me një Garanci 30-ditore, e kthimit të parave.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Transmetimi Kjo është Ne me ExpressVPN!

3. Surfshark

Pajisjet e sipërfaqes

Surfshark është alternativa më e mirë nëse po kërkoni një VPN e lirë për transmetimin Kjo është Ne.

Megjithëse mund të jetë me kosto të ulët, Surfshark ende mund të jetë zhbllokoni me siguri Netflix në të gjithë botën. Shpejtësitë janë konsistente dhe e shpejtë të mjaftueshme për të shijuar shfaqjen tuaj të preferuar pa ndonjë rregullim të bezdisshëm.

Së bashku me ushtarake-grade kriptimi, një ndërprerës automatik vrasës, mbrojtje nga rrjedhja e DNS dhe një politikë mos-shkrimesh, Surfshark ka disa karakteristika novatore për t’ju mbajtur të sigurt. Mënyra e kamuflimit fsheh veprimtarinë tuaj nga ISP-ja juaj, ndërsa teknologjia CleanWeb ju mbron kundër malware, phishing, ndjekja dhe reklama.

Surfshark vlerësohet shumë për përzierjen e funksionalitetit me përballueshmërinë. Provojeni tani me një Garanci 30-ditore, e kthimit të parave.

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Rrjedha Kjo është Ne me Surfshark!

Përmbledhje dhe lexim i mëtejshëm

Nuk ka asgjë që ju ndalon të filloni zhurmën tuaj “Ky është Us” sot, për sa kohë që keni një VPN të mirë. Mos harroni të kërkoni aftësi të fuqishme zhbllokimi, shpejtësi të shpejtë dhe servera në Kanada – të gjitha këto sigurojnë NordVPN.

Ju madje mund të shijoni para nga rekomandimi ynë numër një me një kupon zbritje NordVPN.

Dëshironi të mësoni në lidhje me VPN të tjera që mund t’ju ndihmojnë të vazhdoni me Pearsons? Lexoni pjesën tjetër të VPN-ve tona më të mira për listën Netflix.

Nëse keni nevojë për pak më shumë ndihmë për të hyrë në shfaqjen tuaj të preferuar, ne gjithashtu kemi një udhëzues të plotë për të përdorur një VPN për të zhbllokuar Netflix.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me