Krenaria dhe paragjykimet janë në Netflix! Ja se si ta shikoni atë në vitin 2020

I preferuari i të gjitha kohërave Krenaria dhe Paragjykimi tani janë në dispozicion në Netflix. Megjithatë, ekziston një kapje: ju do të jeni në gjendje të shikoni vetëm në zotin Darcy nëse jeni në MB ose Japoni.

Netflix ka katalogë të ndryshëm filmash dhe shfaqjesh në varësi të rajonit dhe tij përmbajtja e geoblocks kështu që ju mund të përdorni vetëm katalogun që është i disponueshëm atje ku jeni. 

Nëse po përpiqeni të transmetoni Krenarinë dhe Paragjykimet jashtë MB ose Japoni, nuk do të keni fat. Mos u shqetëso pse, me VPN të duhur, mund të zhbllokoni përmbajtjen e bllokuar dhe drejtoj Krenarinë dhe Paragjykimin drejt përfundimit të lumtur.

Lexoni për të mësuar si të përdorni një VPN për të transmetuar Krenarinë dhe Paragjykimet në Netflix, dhe për të marrë tonën rekomandime për VPN-të më të mira për punën.

Udhëzues i shpejtë: Si të shikojmë krenarinë dhe paragjykimet në Netflix

  1. Zgjidhni një VPN — ne rekomandojmë NordVPN për transmetimin e Netflix.
  2. Shkarkoni dhe instaloni programin tuaj VPN.
  3. Lidhu me një server në Mbretërinë e Bashkuar ose Japoni.
  4. Drejtohuni tek Netflix, regjistrohuni dhe kënaquni!

Shikoni krenarinë dhe paragjykimet Tani!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë Krenarinë dhe Paragjykimet

Për shkak të licencimit dhe çështjeve të së drejtës së autorit, Netflix vendos gjeo-kufizime në përmbajtjen e tij. Duke përdorur adresën tuaj IP, Netflix gjurmët saktësisht atje ku jeni. Pra, pasi të jeni jashtë MB ose Japoni, nuk do të mund të shihni Krenarinë dhe Paragjykimet.

megjithatë, me një VPN premium, ju mund të depërtoni në geoblocks. Ju madje mund ta bëni pauzë në një vend dhe të vini pikërisht aty ku keni lënë diku tjetër.

VPN fshih adresën tënde IP nga duke koduar të dhënat tuaja dhe duke e kaluar atë përmes një tuneli virtual që maskon vendndodhjen tuaj. Ju mund të lidheni me një server VPN në Japoni ose në Mbretërinë e Bashkuar, duke mashtruar Netflix duke menduar që është aty ku jeni.

Zgjedhja e VPN e duhur është thelbësore. Për transmetimin më të mirë, ju duhet një VPN që ofron shpejtësi të shpejtë të lidhjes, bandë të pakufizuar dhe një rrjet global të gjerë serverësh.

Ndërsa mund t’ju duhet të paguani për një VPN për të shijuar këto karakteristika, përfitimet tejkalojnë rreziqet e një VPN falas..

Kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë

VPN-të bëjnë shumë më tepër sesa anashkalojnë gjeo-kufizimet. Sigurisht, ju po keni qasje në shfaqjet tuaja të preferuara, por gjithashtu po merrni një nivel të ri të sigurisë në internet që është thelbësore në mjedisin e sotëm të internetit.

Një VPN me cilësi të lartë enkripton trafikun tuaj të internetit dhe mban tuajën veprimtari në internet private. Duke maskuar adresën tuaj të IP dhe duke koduar të dhënat tuaja, një VPN parandalon motorët e kërkimit, tregtarët, ofruesin tuaj të shërbimit të internetit (ISP) dhe sytë e tjerë të prishur që të mund të gjurmojnë atë që bëni në internet.

Sidomos kur jeni i lidhur me wi-fi publike, ju mbani të sigurta informacionin tuaj të ndjeshëm dhe përtej mundësive të hakerave.

VPN Premium zakonisht ofrojnë një politika pa log, do të thotë se nuk ruhen informacione identifikuese. Asshtë sikur të mos ishit kurrë atje — thjesht regjistrohuni, shikoni shfaqjen tuaj dhe regjistrohuni. Shtë po aq e thjeshtë sa ajo.

Një VPN gjithashtu mund të jetë në gjendje t’ju kursejë para, nëse e përdorni me mençuri. Për shembull, biletat e fluturimit shpesh ndryshojnë në çmim në varësi të vendit ku jeni. Nëse ofruesi e sheh adresën tuaj IP është në SH.B.A., ju mund të tregoheni çmime më të larta se ato për Brazilin ose Indinë. Ju mund të bëni dyqane duke u lidhur me serverë në vende të ndryshme dhe duke kërkuar një marrëveshje më të mirë.

3 VPN më të mira për shikimin e krenarisë dhe paragjykimeve

1. NordVPN

NordVPN është një nga VPN-të më të mira për të duke kaluar teknologjinë anti-VPN të Netflix. Me mbi 5.400 servera në 60+ vende, përfshirë Mbretërinë e Bashkuar dhe Japoninë, NordVPN ofron një rrjet mbresëlënës për përdoruesit e tij.

Ky VPN përdor të fortë, Kriptimi 256-bit për të mbajtur adresën tuaj IP plotësisht të fshehur dhe tuajin të dhëna të paarritshme për këdo tjetër në internet. Do të përfitoni gjithashtu nga a politika e mos-logs, bllokimi i reklamave dhe mbrojtja shtesë e malware me shtesën CyberSec të vetë NordVPN.

Askush nuk dëshiron të ulet dhe të presë që një film të ngarkohet, dhe me NordVPN, nuk do të të duhet. Shpejtësia e rrufeve ju sigurojnë transmetim të shpejtë dhe pa buffering. Bandwidth i pakufizuar do të thotë një cilësi mbresëlënëse e shikimit.

NordVPN ofron Mbështetje 24/7 e klientit, dhe seksioni FAQ jep këshilla se si të transmetohet Netflix. Ti mundesh lidhni deri në 6 pajisje menjëherë.

Provoni NordVPN për veten tuaj me një Garanci 30-ditore, e kthimit të parave ose gjykim falas. Kurse para duke kontrolluar faqen tonë të kuponave dhe për të mësuar më shumë duke lexuar rishikimin tonë.

NordVPN mund të zhbllokojë:

Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Rrjedhin krenari dhe paragjykime me NordVPN!

2. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

ExpressVPN ofron shpejtësi të shpejtë, të besueshme të transmetimit dhe shumë më tepër me 3000 server + në 160+ vende, përfshirë Japoninë dhe MB. i saj aftësi mbresëlënëse zhbllokuese do të thotë që ju mund të lehtë anashkalojë geoblocks me përmbajtje.

Ky VPN ofron veçori të fuqishme të sigurisë, përfshirë kriptimi i shkallës ushtarake, mbrojtja e rrjedhjes së DNS, dhe një ndërprerës automatik vrasës. Adresa juaj e IP, historia e shfletimit, destinacioni i trafikut dhe metadata janë të sigurta Kriptimi AES 256-bit dhe a politika pa log.

I dobishëm tunele të ndara tipar ju lejon të kontrolloni se cilat faqe në internet vizitoni përmes VPN-së tuaj, dhe të cilat më mirë do t’i vizitoni të pakriptuara.

Ju mund të shikoni ExpressVPN për veten tuaj me provën falas, ose të përfitoni nga Garanci 30-ditore, e kthimit të parave. Mos harroni të lexoni rishikimin tonë të plotë dhe vizitoni faqen tonë të kuponave për të kursyer në pajtimin tuaj.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Rrjedhin krenari dhe paragjykime me ExpressVPN!

3. CyberGhost

CyberGhost ofron mbulim në të gjithë botën, me 4,600 servera në 60 vende (përfshirë Mbretërinë e Bashkuar dhe Japoninë), duke siguruar që ju mund të shikoni Krenarinë dhe Paragjykimet kudo.

Do të keni një përvojë të shkëlqyeshme me streaming serverë të optimizuar për transmetim të ndryshëm platformat. Thjesht zgjidhni Netflix, dhe do të jeni lidhet automatikisht me serverin më të shpejtëtipar i kompresimit të të dhënave gjithashtu ndihmon në shpërndarjen e shpejtësia më e shpejtë i mundshëm.

Kriptimi i sigurisë maksimale mban të fshehura adresën tuaj IP dhe të dhënat tuaja larg hakerave. Karakteristikat shtesë të sigurisë përfshijnë një politika e prerjeve zero, një bllokues i integruar i reklamave, dhe një opsionale Paketa e serverëve NoSpy.

CyberGhost ofron një provë falas 24-orëshe dhe një Garanci kthyese prej 45 ditësh, kështu që mund ta provoni pa rrezik.

Kurseni para në pajtimin tuaj në CyberGhost duke përdorur zbritjen tonë ekskluzive. Nëse doni të mësoni më shumë rreth CyberGhost, lexoni përshtypjen tonë.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët, duke përdorur një profil të dedikuar streaming me serverë të optimizuar.

Mbështet përrua:

Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Rrjedhin krenari dhe paragjykime me CyberGhost!

Përmbledhje dhe lexim i mëtejshëm

Krenaria dhe Paragjykimi është një klasik i domosdoshëm, dhe ne e kuptojmë pse nuk dëshiron ta humbasësh atë. Për tu siguruar që mund ta shikoni jashtë MB dhe Japoni, ju duhet një VPN premium.

Zgjidhni një VPN që mund anashkalojë gjeo-kufizimet dhe ka karakteristika të fuqishme të sigurisë që ju mbajnë të sigurt në internet.

Ne rekomandojmë NordVPN si tonë Zgjedhja # 1 për transmetim të qetë dhe intimitet.

Dëshironi të dini se cilat VPN anashkalojnë geoblocks e Netflix dhe teknologjinë anti-VPN? Lexoni udhëzuesin tonë për 5 VPN-të më të mira që ende funksionojnë me Netflix.

Nëse po pyesni se cilat VPN janë më të mirat për politikat pa log, shikoni udhëzuesin tonë për 5 VPN-të më të mira pa log.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me