Kostume është në Netflix! Ja se si mund ta shikoni në vitin 2020

Nuk mund të presim për të parë se çfarë ndodh më pas në firmën tonë të preferuar të ligjit Manhattan? Nëse po vdes të shikosh Suits, do të jesh i ngazëllyer ta dijë këtë seria e plotë është në dispozicion në Netflix Japoni, Britani të Madhe dhe Kanada.

Falë marrëveshjeve të licencimit me Rrjetin e SHBA, episodet e reja ngarkohen 12 orë pas premierës në SH.B.A. Nuk do të duhet të prisni gjatë për rregullimin e Kostumeve tuaja.

Netflix përdor softuer gjeolokimi për të bllokojnë shikuesit jashtë këtyre rajoneve, por mos u shqetëso! Ti mundesh zhbllokoni Netflix nga kudo në botë duke përdorur një VPN.

VPN e duhur do maskoni adresën tuaj IP për ta bërë të duket sikur po shikon nga MB, Japonia ose Kanada. Do të keni mundësi transmetojë përmbajtje ekskluzive nga çdo rajon Netflix.

Një VPN me cilësi të lartë gjithashtu do të kodoni trafikun tuaj të internetit për të mbrojtur informacionin tuaj personal nga hakerat dhe spiunët për t’ju mbajtur të sigurt ndërsa ju transmetoni.

Shumë VPN nuk punojnë me Netflix. Kjo është arsyeja pse është e rëndësishme të zgjidhni një VPN me cilësi të lartë që bën.

Ne do t’ju tregojmë si të përdorni një VPN për të transmetuar kostume nga çdo vendndodhje në botë. Ne do t’ju ndihmojmë gjithashtu të zgjidhni VPN më të mirë për nevojat tuaja.

Si të shikoni kostume në Netflix: Udhëzues i shpejtë

 • Regjistrohu për një VPN me servera me shpejtësi të lartë në Mbretërinë e Bashkuar, Japoni ose Kanada. NordVPN është zgjedhja jonë # 1!
 • Instaloni programin tuaj VPN dhe lidheni me një server në një nga ato tre vende.
 • Hyni në Netflix, ose regjistrohu për një llogari të re.
 • Ju jeni gati për të shikuar kostume!

Filloni të transmetoni kostume tani!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë kostume

Netflix bllokon përdoruesit jashtë MB, Japoni dhe Kanada që të shikojnë përmbajtjen e tij. Nëse jeni një tifoz ndërkombëtar i Suits, do të duhet të përdorni një VPN për ta shikuar atë në Netflix.

VPN lidhin pajisjen tuaj me një server të largët përmes një tuneli të koduar. kjo maskon vendndodhjen tuaj IP për ta bërë atë të duket sikur po hyni në internet nga një vend tjetër.

Nëse lidheni me një server në Mbretërinë e Bashkuar, ai do hile Netflix të mendosh se je një shikues vendas.

Shumë VPN nuk punojnë me Netflix. Kur hapni një rrymë, Netflix krahason IP-në tuaj me një listë të IP-ve të njohura VPN. Nëse ka një ndeshje, ajo softuer anti-VPN do të bllokojë lidhjen tuaj.

Për fat të mirë, mundeni shmangni këtë duke përdorur një VPN premium që rregullisht riciklon IP-të e serverëve të tij për të shmangur zbulimin.

Ne e kemi verifikuar atë të gjithë VPN-të tona të rekomanduara punojnë me Netflix.

VPN juaj duhet të ofrojë lidhje me shpejtësi të lartë dhe Bandwidth i pakufizuar. Në fund të fundit, ju nuk dëshironi seancën tuaj të kostumeve të shkatërruara nga buffering!

Kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë

Si dhe maskimi i adresës suaj të IP, tuneli i koduar i përdorur nga një VPN ju garanton privatësinë e plotë ndërsa shfletoni. Trafiku juaj është plotësisht i fshehur, duke ju mbrojtur nga këdo që dëshiron të gjurmojë ose monitorojë sjelljen tuaj në internet.

Do të jesh i sigurt nga spiunimi nga ndërmarrjet e mediave sociale, reklamat e bezdisshme të shënjestruara, agjensitë qeveritare ose ofruesi juaj i shërbimit të internetit.

Kjo e fundit është veçanërisht e dobishme që nga viti ISP-të nganjëherë mund të sjellin bandën tuaj nëse zbulojnë shumë transmetime. Përdorimi i një VPN do të thotë që ISP-ja juaj nuk mund të shohë atë që po bëni në internet – kështu që ata nuk mund ta ngadalësojnë lidhjen tuaj.

Nivelet e larta të kriptimit të përdorura nga VPN-të më të mira gjithashtu mbaj hakerët në gji. Këto VPN premium zakonisht përfshijnë malware dhe softuer bllokues të reklamave, shumë.

3 VPN më të mira për kostume të shikimit

1. NordVPN

Pajisjet NordVPN

NordVPN mund anashkaloni geoblocks dhe NetPlix blloqet e VPN me lehtësi. Do të keni gjithashtu zgjedhjen tuaj për vendet virtuale me 5,200+ serverë me shpejtësi të lartë në të gjithë globin. Kjo perfshin 676 serverë në MB.

Për më tepër, NordVPN është protokolet e shifrimit të fundme dhe të rreptë politika pa log do t’i mbajë të dhënat tuaja të sigurta ndërsa ju transmetoni. Softueri CyberSec gjithashtu të mbrojnë nga malware dhe reklamat.

Provoni NordVPN pa rreziqe me një 30 ditë garanci për kthimin e parave për të zbuluar pse është një hit në mesin e përdoruesve të VPN.

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Kostume të rrjedhës me NordVPN!

2. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

ExpressVPN do t’ju ofrojë qasje 148 lokacione virtuale në të gjithë globin, përfshirë serverët në MB. ExpressVPN gjithashtu mund të anashkaloni blloqet VPN, duke e bërë atë zgjedhjen e përsosur për transmetimin e Netflix.

Shtë VPN më e shpejtë në treg. Ajo përmban kriptimi më i mirë në klasë, një të rreptë politika pa log, dhe një ndërprerës automatik vrasës.

Instalimi është i lehtë me udhëzuesit e saj të plotë të konfigurimit. Por mos harroni vetëm fjalën tonë për të, shikoni se çfarë duhet të thonë përdoruesit e vërtetë.

ExpressVPN ofron një 30 ditë garanci për kthimin e parave në të gjitha shërbimet e tij VPN, plus a Gjykim falas 7 ditor për aplikacione celulare.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Kostume të rrjedhës me ExpressVPN!

3. CyberGhost

pajisje të shumëfishta cyberghost

Cyberghost-së shërbim i shpejtë dhe i besueshëm e bën atë një ndeshje të shkëlqyeshme për transmetim. Mund lehtë anashkaloni blloqet VPN për të zhbllokuar Netflix në çdo rajon.

Kjo VPN është aplikacione të lehtë për t’u përdorur madje vijnë me një profil të paravendosur që optimizon cilësimet tuaja për transmetim.

Merrni një kupon zbritje CyberGhost tani ose provoni shërbimin pa rrezik për 30 ditë për të zbuluar pse është një përdorues i preferuar për sigurinë në internet. CyberGhost gjithashtu ofron një gjykim falas 7-ditor për përdoruesit iOS, Android dhe Windows, kështu që ju të mund të kënaqeni me Kostume në çdo pajisje.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Stream kostume me CyberGhost!

Përmbledhje dhe lexim i mëtejshëm

Një VPN është mënyra më e shpejtë dhe më e sigurt për të kapur paditë në Netflix.

Me një VPN me cilësi të lartë, mundeni anashkalojë geoblocks dhe censurimin për të hyrë në përmbajtje ekskluzive nga e gjithë bota në mënyrë të sigurt dhe anonime. Ju kurrë nuk do të humbni një ditë emocionuese përsëri në gjyq!

Nuk jeni i sigurt se cili VPN është më i miri për ju? Ne ju rekomandojmë NordVPN, dhe mund ta provoni falas!

Shikoni marrëveshjet tona më të mira VPN dhe kuponat për të kurse para në shërbimin tuaj.

Nuk jam i sigurt se çfarë të shikosh tjetër? Mësoni se si të përdorni kodet sekrete të filmit të Netflix!

Po kërkoni të zgjeroni bibliotekën tuaj? Ju gjithashtu mund të zhbllokoni Hulu nga kudo.

Përderisa ne besojmë se ofruesit në këtë listë janë më të mirët për këtë punë, asnjëherë nuk dëmton të kesh një mundësi tjetër. Shikoni videon e mëposhtme për të marrë detaje se si të përdorni Surfshark VPN për të parë kostume në Netflix. Më pas, mund të zbuloni më shumë rreth veçorive të Surfshark-ut duke lexuar shqyrtimin tonë të thelluar të ofruesit.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me