Keni nevojë për një VPN Falas për Hulu? Ja çfarë duhet të bësh në vitin 2020

Nëse ndonjëherë keni provuar të hyni në Hulu nga jashtë SH.B.A., me siguri do të jeni të njohur me mesazhin, “Na vjen keq, aktualisht biblioteka jonë video mund të transmetohet vetëm në Shtetet e Bashkuara.”

Frshtë zhgënjyese por Hulu geoblocks përmbajtjen e saj jashtë SH.B.A. në mënyrë që të përputhen me ligjet e licencimit. Kjo do të thotë e gjithë përmbajtja e Hulu është e kufizuar vetëm në territoret e SHBA.

Në fakt, është absolutisht e mundur për të parë Hulu jashtë SH.B.A.. Ju vetëm keni nevojë për një VPN të mirë.

A mund të përdor një VPN Falas për Hulu?

Një VPN do t’ju lejojë të zhbllokoni Hulu duke mashtruar sitin e transmetimit duke menduar se po shikon nga brenda SH.B.A..

E bën këtë nga devijimin e trafikut tuaj përmes një prej serverëve të tij privatë me bazë në SHBA. Kur të lidhesh me Hulu, adresa juaj e IP do të maskohet dhe vetëm adresa IP e serverit VPN do të jetë e dukshme për sitin e transmetimit.

Do t’i duket Hulu sikur të jeni vendosur në SH.B.A. – menjëherë duke zhbllokuar të gjithë përmbajtjen e Hulu.

Fatkeqësisht, goliathët në transmetim janë shumë të vetëdijshëm për shikuesit që përdorin VPN për të marrë rreth gjeo-kufizimeve. Ata përpiqen të parandalojnë që kjo të ndodhë duke përdorur softuer i fuqishëm anti-VPNzbuloni dhe listoni adresat e zeza të IP të shoqëruara me serverat VPN.

FVPN-të e ree nuk janë aq të fuqishme sa të kapërcejnë këto blloqe. Për të qenë në gjendje të gjeni rreth softverit anti-VPN, një VPN duhet të ketë një rrjet të gjerë të serverëve që vazhdimisht azhurnohen për të zëvendësuar çdo adresa IP që janë listuar në të zezë.

Karakteristika të veçanta si psh serverë të ngatërruar ose VPN të dyfishtë gjithashtu mund të ndihmojë VPN të shmangin zbulimin.

Këto lloj karakteristikash zakonisht janë të rezervuara për shërbimet premium VPN. Për të qenë në gjendje të anashkaloni programin anti-VPN dhe të zhbllokoni kufizimet e gjeo-kufizimeve, do t’ju duhet të përdorni një shërbim të paguar.

Janë të sigurta VPN-të?

Edhe nëse gjeni një VPN falas që është në gjendje të zhbllokojë Hulu, ka të ngjarë të dilni në probleme të tjera.

VPN falas duhet të fitojnë para disi, kështu që zakonisht do t’i gjeni e mbushur me reklama kjo do të ngadalësojë lidhjen tuaj ose do të ndërpresë shikimin tuaj.

Alsoshtë gjithashtu tepër e lehtë për hakerët të futni malware në reklamat në internet. VPN falas rrallë ofrojnë veçoritë e sigurisë së një abonimi të paguar, kështu që përdorimi i një VPN falas për Hulu mund të ju linte të ekspozuar ndaj spyware, viruse dhe trojans.

E kombinuar me shpejtësi të ngadaltë, kufizimet e brezit, dhe lidhje të pasigurta të serverit, këto rreziqe i bëjnë VPN të lira të papërshtatshme për transmetim.

Falas Hack VPN Hack

Mos u dorëzo shpresë! Ekziston një mënyrë që të mundesh shijoni një VPN falas Hulu për një muaj të tërë.

NordVPN është një shërbim premium VPN që është më shumë se të aftë për të anashkaluar programin anti-VPN dhe zhbllokimin e Hulu.

Rrjeti i saj mbresëlënës i 5,500 servera në 60 shtete – përfshirë SH.B.A., e cila është thelbësore për Hulu – është vazhdimisht në azhurnim. Rrjeti gjithashtu përmban speciale serverat e ngatërruar dhe serverat që janë optimizuar për transmetim.

Një nga gjërat më të mira në lidhje me NordVPN është se ato ofrojnë një 30 ditë garanci për kthimin e parave. Nëse, në fund të 30 ditëve, nuk dëshironi të vazhdoni me shërbimin, mund të anuloni lehtësisht pajtimin tuaj NordVPN dhe të kërkoni paratë tuaja mbrapa.

Kjo do të thotë që ju mund të shijoni një muaj pa kosto Hulu absolutisht pa rrezik.

Pse Zgjidhni NordVPN për të parë Hulu?

NordVPN për Bulgaris

Nëse jeni të interesuar vetëm për shfletim privat, një VPN falas mund të jetë mirë. Nëse doni të transmetoni Hulu pse, NordVPN është rekomandimi ynë kryesor.

NordVPN është e mbushur me atribute të dizajnuara për të bëni transmetim i shpejtë, i lehtë dhe i sigurt. Këtu janë vetëm disa nga karakteristikat nga të cilat do të përfitoni me pajtimin tuaj:

  • 5,500 servera në 60 shtete
  • Shpejtësia e rrufesë për transmetim të pandërprerë
  • Bandwidth i pakufizuar
  • Kriptimi i klasës ushtarake AES 256-bit
  • Malware dhe bllokues të adware CyberSec
  • Politika e rreptë e shkrimeve
  • Lidhje e njëkohshme për deri në 6 pajisje

Testoni NordVPN për veten tuaj me garancinë e tyre 30-ditore për kthimin e parave ose zbuloni më shumë në komentet tona të përdoruesve të vërtetë.

NordVPN mund të zhbllokojë:

  • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet Torrenting:

  • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

  • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Shikoni Hulu me NordVPN!

Përmbledhje dhe lexim i mëtejshëm

VPN falas për Hulu mund të duken joshëse, por ato vijnë shumë rreziqe dhe shqetësime të ndryshme. Nga buffering i bezdisshëm deri te malware i rrezikshëm, VPN-të e lirë thjesht nuk janë të vlefshme.

Përdorimi i një shërbimi premium VPN është një mundësi shumë më e sigurt – dhe me kthimin e garantuar të NordVPN, gjithashtu është një mundësi pa rrezik.

Nëse vendosni të dëshironi të mbani pajtimin tuaj, sigurohuni që të shikoni këto zbritje dhe kodet kupon të NordVPN para se të paguani!

Dëshironi të vazhdoni me një shërbim falas për shfletim me rrezik të ulët? Këtu është përmbledhja e VPN-ve më të mira falas.

Ose, nëse dëshironi të shihni më shumë opsione për transmetimin e Hulu, lexoni udhëzuesin tonë për VPN-të më të mira për Hulu.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me