Hola nuk funksionon me Netflix? ’Farë duhet të bëni

Kështu që ju e keni kuptuar Hola nuk do t’ju lejojë të keni hyrje në Netflix të SHBA. Ju mund të jeni bezdisur tani, por mos u shqetësoni. Ende ekzistojnë VPN të besueshme që do t’ju marrin filmat dhe shfaqjet televizive që dëshironi të shihni. ExpressVPN dhe NordVPNare dy nga VPN-të më të shpejtë atje, duke i bërë ato perfekte për transmetim pa buffer – dhe po, ata do t’ju marrin Netflix. Plus, të dy ofrojnë vazhdimisht marrëveshje për kursimin e parave.

Pse nuk arrin Hola në zhbllokimin e Netflix?

Geoblocks janë të zakonshëm për shumë përmbajtje specifike për rajonin, por Netflix është shumë më i rreptë se shumica e shërbimeve.

Kohët e fundit, mbreti i transmetimit prezantoi masa më të ashpra në lidhje me VPN dhe përfaqësuesit DNS. Duke renditur të gjithë IP vargjet e zeza dhe duke parandaluar mënyra të tjera të punës, Netflix është bërë një sfidë e madhe për shumë VPN – përfshirë Hola.

Nëse keni provuar të përdorni versionet rajonale të platformës transmetuese duke përdorur Hola, me siguri keni parë mesazhin e mëposhtëm (me të vërtetë frustrues!):

“Woops, diçka nuk shkoi mirë … Proxy Detected. Duket se po përdorni një zhbllokues ose përfaqësues. Ju lutemi fikni cilindo nga këto shërbime dhe provoni përsëri. “

Hola nuk është i njohur për aftësi të jashtëzakonshme zhbllokimi, kështu nuk duhet të prisni që diçka do të ndryshojë dhe ata do të fillojnë të jenë në gjendje të zhbllokojnë Netflix në çdo kohë së shpejti.

Sidoqoftë, shpresa nuk humbet. Ka alternativa atje që do të jenë në gjendje të zhbllokojnë grailin e shenjtë të rrjedhës për ju – ndërsa ju japin shpejtësi edhe siguri edhe më të mirë.

ExpressVPN dhe NordVPNare dy ofrues të VPN që vazhdimisht anashkalojnë bllokun Netflix.

Kjo tha, ne e dimë atë që ju ndoshta po mendoni. Me sa duket arsyeja kryesore që ju zgjodhët Hola në radhë të parë është sepse është falas.

Ndoshta nuk është ajo që dëshironi të dëgjoni, por nëse vërtet dëshironi Netflix, do të duhet të shkoni me një shërbim të paguar.

Për fat të mirë, këto nuk kanë nevojë të prishin bankën. të dy ExpressVPN dhe NordVPN ofrojnë zbritje. Veçanërisht, NordVPN, një nga VPN-të më të njohura në botë, mban pozicionin e saj në krye duke mbajtur çmimet e tij me të vërtetë konkurruese.

Si janë në gjendje ExpressVPNand NordVPN të zhbllokojnë në mënyrë të vazhdueshme Netflix?

ExpressVPN dhe NordVPN janë dy nga ofruesit kryesorë VPN në treg, dhe fakti që ata janë kaq të mëdhenj u jep atyre një avantazh të madh në marrjen në internet të Netflix.

Secili prej tyre ka një rrjet i madh, i zgjeruar vazhdimisht i serverave me një ton adresash IP, plus personelin e nevojshëm për të gjetur se cilat adresa IP Netflix ka zbuluar dhe bllokuar rishtazi. Kjo do të thotë se Sapo të bllokohet një adresë IP, ata janë gati me një tjetër që Netflix ende nuk dyshohet se i përket një VPN.

Plus, sepse ato kanë kaq shumë adresa IP, Netflix ka më pak të ngjarë të vërejë se shumë njerëz po i përdorin ato për të provuar të transmetojnë. Në thelb, ata janë vërtet të mirë për të qëndruar një hap përpara në një lojë mace dhe miu.

dhe në disa raste, ExpressVPN dhe NordVPN në të vërtetë mund të përmirësojnë lidhjen tuaj Netflix. Kjo është për shkak se disa Ofrues të Shërbimit të Internetit (ISP) kufizojnë qëllimisht gjerësinë e bandës së klientëve të tyre nëse shohin se po bëjnë shumë transmetime. Por me një VPN, trafiku juaj në internet është i koduar, kështu ISP-ja juaj nuk do të jetë në gjendje të shohë që ju jeni duke transmetuar fare, dhe për këtë arsye nuk do të mund t’ju ngadalësoni.

Një tjetër veçori e bukur që ofron ExpressVPN është një mjet i thjeshtë që ju tregon se cili nga serverët e tyre do t’ju marrë shpejtësinë më të shpejtë, kështu që ju mund të zgjidhni atë më optimale për transmetim.

Imazhi: Testi i shpejtësisë ExpressVPN që tregon se cilët serverë janë aktualisht më të shpejtë për ju.

Me pak fjalë, ExpressVPN dhe NordVPN janë të dyja opsione të provuara dhe të vërteta që kanë burimet dhe përkushtimi i nevojshëm për t’u dhënë klientëve të tyre atë që dëshirojnë.

Thënë kjo, duhet të përmendim që ndërsa NordVPN është me të vërtetë i qëndrueshëm në lidhje me qasjen në Netflix të SH.B.A.-së (e cila është më e kërkuara pasi ka bibliotekën më të madhe të filmave dhe shfaqjeve), nuk do t’ju lejojë të keni qasje në Netflix frëngjisht ose polak. Pra, nëse për ndonjë arsye vërtet i dëshironi ata të dy, shkoni me ExpressVPN.

Ju gjithashtu mund të zgjidhni njëri prej këtyre ofruesve të tjerë më të vlerësuar VPN që sigurisht marrin kaloi bllokun Netflix.

Ka më shumë arsye për të mos përdorur Hola. Por mos u shqetëso, ka alternativa të tjera falas atje

Ne gjithashtu do të shtojmë këtu se ka arsye të tjera përdorimi i Hola nuk është ideja më e mirë.

Po, sistemi i tyre i serverëve P2P – në të cilin ata përdorin kompjuterat e pajtimtarëve të tyre si serverë në vend që të presin vetë – është super inovativ. Por me siguri keni vërejtur se vërtet mund të jetë ngadalësoni internetin tuaj. Më keq, sepse po lejoni që një bandë e të huajve të përdorin adresën tuaj IP, ju mund të përfundoni duke u përgjegjur nëse ata bëjnë diçka të paligjshme në internet.

për më tepër, Hola shet brezin tuaj për ata që pajtohen në Luminati, shërbimin e tyre premium, të cilin ata e tregtojnë për bizneset. Dhe në të kaluarën, hakerat kanë shfrytëzuar rrjetin (d.m.th. kompjuterët e pajtimtarëve Hola) për të kryer sulme botnet.

Por mos u shqetëso. Ka shumë VPN falas atje që nuk do të komprometojnë sigurinë tuaj. Mbani në mend, megjithatë, asnjë nga këto nuk do t’ju marrë Netflix. Për këtë, nuk ka me të vërtetë tjetër zgjidhje përveç të shkosh me një nga shërbimet e paguara të diskutuara më lart.

Filloni duke shikuar Netflix

Tani ju keni të gjitha mjetet që ju nevojiten për të marrë në Netflix dhe të filloni të bingoni të gjitha filmat dhe TV që dëshironi.

gëzojnë!

 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map