Free! Shikoni Zattoo në internet nga Kudo – TANI! Janar 2020


Ndërsa Zattoo është zakonisht i disponueshëm vetëm në Gjermani dhe Zvicër, ky mashtrim i thjeshtë ju lejon ta shikoni atë nga kudo në botë.

Kufizimet gjeo-kufizuese të Zattoo janë goxha të vështira. Përdoruesit Premium dhe Ultimate në Gjermani mund të transmetojnë Zattoo përkohësisht ndërsa ndodhen jashtë vendit, por vetëm në vendet e BE-së. Pagesa e pajtimtarëve zviceranë mund vetëm shiko përmbajtjen e regjistruar jashtë Zvicrës.mesazh gabimi zattoo

Nëse doni të shijoni Zattoo Free ose të përfitoni më shumë nga abonimi juaj i paguar gjatë udhëtimit, një VPN është zgjidhja. VPN (’farë është një VPN?) Janë të afta të anashkalojnë gjeo-kufizimet, kështu që mundeni shikoni Zattoo nga kudo në botë.

Udhëzues i shpejtë: Si të shikoni zattoo nga kudo

 1. Zgjidhni një VPN me serverat në Gjermani ose Zvicër, në varësi të vendndodhjes. ExpressVPNhas serverë të bollshëm në të dy vendet dhe është ideal për transmetim.
 2. Shkarkoni dhe instaloni aplikacioni i duhur VPN për pajisjen tuaj.
 3. Lidhu me një server në Gjermani ose Zvicër.
 4. Hyni në llogarinë tuaj në Zattoo dhe kënaqësi!

Shikoni Zattoo Tani!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë Zattoo

Ndërsa Zattoo dikur ishte në dispozicion në vende të ndryshme të Evropës, rregulloret e reja të transmetimit nënkuptojnë kompania tani duhet të gjeo-kufizojë përmbajtjen e saj.

Ju mund të merrni një llogari Zattoo vetëm nëse jetoni në Gjermani ose Zvicër dhe mund të përdorni vetëm shërbimin e transmetimit brenda këtyre vendeve.

Zattoo ofron disa shërbime jashtë Gjermanisë dhe Zvicrës, por këto janë shumë të kufizuara. Abonentët e paguar nga Gjermania mund të përdorin shërbimin përkohësisht, ndërsa udhëtojnë, për shembull. Sidoqoftë, kjo vlen vetëm për vendet e BE-së.

Abonuesit me pagesë zviceranë mund të shikojnë përmbajtjen e tyre të regjistruar në të gjithë botën, por asnjë TV live ose shfaqje sipas kërkesës.

Nëse paguani për një llogari Premium ose Ultimate Zattoo, humbja e aksesit në shërbim sepse jeni me pushime ose punoni jashtë vendit është zhgënjyese.

mesazh gabimi zattoo

Sidoqoftë, nëse (në mënyrë metaforike) paketoni një VPN herën tjetër kur të dilni nga vendi, nuk do ta keni problem ta shikoni Zattoo kudo që të jeni.

Kjo për shkak se VPN-të janë të afta duke mashtruar faqet e internetit duke menduar se je në një vend të zhbllokuar.

Uebfaqet mund të përpunojnë vendndodhjen tuaj duke përdorur adresën tuaj IP. Nëse faqja Zattoo zbulon se jeni jashtë Gjermanisë ose Zvicrës, kjo do t’ju bllokojë të hyrni në përmbajtje.

Kur lidheni me një VPN, sidoqoftë, VPN maskon vendndodhjen tuaj. Ai zëvendëson adresën tuaj IP me një nga të vetat.

Nëse lidheni me një server në Gjermani, për shembull, adresa juaj IP do të maskohet nga një adresë IP gjermane. Zattoo do të mendojë se jeni me qendër në Gjermani dhe do të jeni në gjendje të anashkaloni çdo gjeobllokim.

Sigurisht, kjo do të thotë që ju duhet të zgjidhni një VPN me serverë në vendet e duhura.

Mund të hyni vetëm në Zattoo brenda të njëjtit vend ku keni qenë kur keni marrë abonimin tuaj.

Nëse jeni një përdorues gjerman i Zattoo, do të duhet të lidheni me një server VPN në Gjermani. Nëse jeni përdorues i Zattoo zviceran, do të duhet të lidheni me një server VPN në Zvicër.

Ju, natyrisht, mund të shikoni Zattoo me Kodi dhe shtesat e duhura të Kodi. Por sigurohuni që të përdorni një VPN me cilësi të lartë ndërsa transmetoni ndonjë gjë në Kodi.

Kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë

VPN nuk ju ndihmojnë vetëm të zhbllokoni përmbajtjen e kufizuar me gjeo. Ata gjithashtu mund të mbroni sigurinë dhe privatësinë tuaj ndërsa shfletoni internetin.

Pa një VPN, është e lehtë që palët e treta t’ju spiunojnë, të ndjekin lëvizjet tuaja në internet dhe të monitorojnë sjelljen tuaj.

Ju nuk jeni të mbrojtur nga hakerat, ofruesit e shërbimeve të internetit që duan të kontrollojnë përdorimin tuaj, ose reklamuesit që mbledhin të dhënat tuaja.

Një VPN do t’ju ndihmojë të mbroni ju nga këto rreziqe. Kur lidheni me një server VPN, të gjitha të dhënat tuaja drejtohen përmes një tuneli të koduar.

Nëse zgjidhni një VPN që përdor encryption të fortë, askush nuk do të jetë në gjendje të përgjojë, deshifrojë ose vjedh informacionet tuaja private.

Kjo është veçanërisht e dobishme nëse ju pëlqen të përdorni wi-fi publike kur udhëtoni jashtë Zvicrës ose Gjermanisë.

Zonat e hapura Wi-Fi janë zakonisht të pasigurta. Kjo do të thotë që lidhja ju bën të prekshëm nga sulmet në internet nga përdoruesit me qëllim të keq në të njëjtin rrjet.

Nëse përdorni një VPN, në thelb po merrni lidhjen tuaj private dhe të sigurt me rrjetin – duke ju mbrojtur nga një numër kërcënimesh në internet.

5 VPN më të mira për shikimin e Zattoo

1.ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

Nëse nuk mund të qëndroni në bufer, duke ndërprerë kanalet tuaja të preferuara Zattoo, keni nevojë për një VPN super të shpejtë. ExpressVPN është provuar të jetë VPN më i shpejtë përreth, i përsosur për transmetim.

Me disa vendndodhjet e serverëve në Gjermani dhe Zvicër dhe aftësi të shkëlqyera zhbllokimi, Kufizimet gjeo-kufizuese të Zattoo nuk janë ndeshje për ExpressVPN. Shërbimi gjithashtu krenohet siguri e nivelit të lartë nga kriptimi i AES 256-bit për mbrojtjen e rrjedhjes DNS dhe IPv6.

Lexoni se çfarë mendojnë përdoruesit e vërtetë të ExpressVPN në lidhje me shërbimin ose provoni vetë deri në 5 pajisje me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Shikoni Zattoo me ExpressVPN!

2. NordVPN

Pajisjet NordVPN

Jo vetëm që NordVPN është një nga rekomandimet tona kryesore për transmetim, por është gjithashtu VPN e preferuar e recensuesve tanë.

Të ndërtuar për të parë përmbajtje në internet, serverët NordVPN janë të pajisur me teknologji SmartPlay për të lidhen automatikisht me serverin më të mirë për transmetim. Shërbimi gjithashtu ka 240+ serverë në Gjermani dhe 110 + serverë në Zvicër.

Kur përdorni NordVPN, ju mbroheni Malware dhe softver bllokues të CyberSec. Karakteristikat e tjera të sigurisë përfshijnë kriptimin në shkallë ushtarake, mbrojtje nga rrjedhja DNS, 2 ndërprerës të vrasjes dhe VPN të dyfishtë.

Shfrytëzoni sa më shumë pajtueshmërinë me shumë pajisje të Zattoo me deri në 6 lidhje të njëkohshme nën një profil. NordVPN gjithashtu ofron një 30 ditë garanci për kthimin e parave kështu që ju keni mjaft kohë për t’u siguruar që është në rregull për ju.

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Shikoni Zattoo me NordVPN!

3.CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

CyberGhost synon ta lehtësojë transmetimin profile të dedikuara për transmetim dhe lidhje automatike me serverin më të shpejtë në vendndodhjen tuaj të zgjedhur.

Rrjeti i CyberGhost përfshin 780+ server në Gjermani dhe 108 server në Zvicër, kështu që nuk do ta keni problem ta përdorni VPN për të zhbllokuar Zattoo.

Ndërsa shikoni, privatësia dhe siguria juaj janë kujdesur nga kriptimi i shkallës ushtarake, një ndërprerës automatik vrasës, dhe a reklamë të integruar, malware dhe bllokues të gjurmimit.

Më e mira nga të gjitha, CyberGhost ju jep një të madhe Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh dhe një provë falas 24-orëshe, kështu që ju do të jeni në gjendje të shihni vetë pse ky VPN vlerësohet kaq shumë.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Shikoni Zattoo me CyberGhost!

4. Surfshark

Pajisjet e sipërfaqes

Nëse nuk udhëtoni shumë shpesh dhe thjesht dëshironi një mënyrë të lirë dhe të thjeshtë për të parë Zattoo jashtë vendit, provoni Surfshark. Ky shërbim i përballueshëm ka një rrjet të vogël, por ende ka vendndodhjet e serverëve në Gjermani dhe Zvicër.

Surfshark është i njohur për përdoruesit e VPN sepse u ofron përdoruesve lidhje të pakufizuara të njëkohshme – perfekt nëse e gjithë familja juaj dëshiron të shikojë Zattoo me pushime. Edshtë gjithashtu e mbushur me karakteristika të dobishme përfshirë teknologjinë CleanWeb që bllokon malware, adware, ndjekje dhe përpjekje phishing dhe Lidhu Shpejtë për lidhje automatike me serverin më të shpejtë për transmetim.

Ju nuk duhet të merrni fjalën tonë për të edhe pse, provoni Surfshark jashtë pa rrezik për një muaj me një garanci 30-ditore të kthimit të parave.

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Shikoni Zattoo me Surfshark!

5. PrivateVPN

Pajisjet PrivateVPN

Një tjetër shërbim i përballueshëm, PrivateVPN është veçanërisht i popullarizuar me klientët e tij për të lehtësia e përdorimit dhe aplikacionet intuitive, miqësore për përdoruesit.

E përkryer nëse jeni i ri për VPN-të, PrivateVPN vjen me të tipare të shkëlqyera të sigurisë si kriptimi i shkallës ushtarake dhe mbrojtja e rrjedhjes DNS / IPv6 si parazgjedhje – kështu që nuk do të duhet të shpenzoni kohë për të konfiguruar cilësimet e komplikuara. Alsoshtë gjithashtu një nga VPN-të e vetme që ende ofron një Gjykim falas 7 ditor si dhe a 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Përdoruesit zviceranë ruhuni, megjithatë, PrivateVPN nuk ka ndonjë server në Zvicër, kështu që ju do të jeni në gjendje ta përdorni vetëm nëse keni një abonim në Gjermani Zattoo.

PrivateVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video dhe iPlayer i BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P; lista e serverëve të optimizuar P2P të disponueshëm përmes aplikacionit.

PrivateVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android dhe iOS.

Shikoni Zattoo me PrivateVPN!

Përmbledhje dhe lexim i mëtejshëm

Me një VPN si ExpressVPN, ju të dy mund të transmetoni Zattoo dhe të shfletoni internetin të sigurt në njohjen që të dhënat tuaja private mbeten anonime.

Dëshironi të shikoni ofertat në VPN të tjera? Kemi edhe mjaft marrëveshje dhe kode kupon këtu.

Tani që ju mund të zhbllokoni Zattoo nga kudo në botë, ju mund të dëshironi të shikoni shërbime të tjera streaming ju mund të zhbllokoni gjithashtu. Kemi udhëzues për zhbllokimin e Netflix dhe zhbllokimin e Hulu.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map