Farë është IGTV? Takoni Alternativën në Instagram të Instagramit


Nisur në verën 2018, IGTV është rivalja në Instagram e YouTube. Aplikacioni i pavarur për video është në dispozicion në të gjithë botën dhe lejon secilin të krijojë përmbajtje deri në një orë në gjatësi.

për fat të keq, jo të gjithë mund të shijojnë lirshëm IGTV. Në fakt, në disa vende, banorët nuk kanë aspak qasje në Instagram, falë një interneti të censuruar shumë dhe kufizimeve të rrepta të mediave sociale.

Nëse jetoni në një vend që gëzon një internet të pakufizuar, mund të rrezikoni të infektoheni nga një malware ose të keni hakuar llogaritë tuaja kur përdorni faqet e mediave sociale, si Instagram dhe IGTV.

Një VPN do t’u lejojë atyre në vendet me censurë të rëndë të internetit të hyjnë në IGTV duke i lidhur ato me një server në një vend që nuk bllokon shërbimin. Plus, karakteristikat e klasit të lartë të një VPN premium mbrojnë të dhënat tuaja në internet dhe privatësinë, duke ju lejuar juve përdorni IGTV në anonimitet të plotë.

ExpressVPN është zgjedhja jonë kryesore e VPN për të hyrë në IGTV pasi ka serverë në mbi 160 lokacione globale, shpejtësi të pakrahasueshme dhe karakteristika të sigurisë më të lartë.

Lexoni më tej për të mësuar më shumë rreth IGTV, pse keni nevojë për një VPN për të hyrë në shërbim, dhe rekomandimet tona kryesore të VPN për t’u përdorur.

Farë është IGTV?

Ndërsa IGTV është një aplikacion i vetëm për ndarjen e videos, funksionaliteti themelor është gjithashtu në dispozicion përmes faqes dhe aplikacionit në Instagram. Filluar fillimisht duke lejuar vetëm video vertikale, një azhurnim në maj 2019 pa aplikacionin që mbështeste video vertikale dhe horizontale.

IGTV kërkon një llogari në Instagram për t’u regjistruar, dhe kur të futeni, videot do të luhen nga përdoruesit që ndiqni. Ashtu si në Instagram, ju mund të bashkëveproni me videot e IGTV duke pëlqyer, komentuar dhe dërguar mesazhe direkte. Bazuar në bashkëveprimet tuaja, do të shihni rekomandime për video diku tjetër në IGTV.

Ju mund të rregulloni dukshmërinë e kanalit tuaj dhe të videos IGTV duke përdorur cilësimet e intimitetit të llogarive tuaja. Nëse vendosni kanalin tuaj në publik, çdokush mund ta shikojë atë dhe videot tuaja. Kur vendoseni në privat, vetëm pasuesit tuaj të miratuar mund të shohin përmbajtjen tuaj.

Ka reklama në IGTV, për të gjeneruar të ardhura për Instagramin në pronësi të Facebook.

Pse të përdorni një VPN për të hyrë në IGTV?

Vende të caktuara me një internet i censuruar – si Kina, Pakistani, Irani dhe Koreja e Veriut – kanë një ndalim i plotë në Instagram, IGTV dhe rrjetet e tjera të mediave sociale. Këto blloqe në mediat sociale nuk duhet të kufizojnë shprehjen tuaj të lirë, dhe ato nuk duhet ta bëjnë nëse përdorni një VPN.

Me një VPN të ngurta, ju mund të kapërceni kufizimet gjeografike në IGTV, duke u lidhur me një server jashtë rajonit që bllokon mediat sociale. Kjo ju jep adresën IP që ju nevojitet për të hyrë në IGTV, faqet e tjera të mediave sociale dhe përmbajtje shtesë të bllokuar.

Një VPN gjithashtu ju lejon të përdorni IGTV kudo në botë pa shqetësimin e censurës, mbikëqyrjes së qeverisë dhe pasojave të mundshme ligjore të ndarjes së përmbajtjes “të papërshtatshme”. Faleminderit për kriptimi i shkallës ushtarake i një VPN premium, privatësia juaj në internet është e mbrojtur dhe asnjë nga aktivitetet tuaja në IGTV nuk është e gjurmueshme për ju.

Instagram përdor teknologjinë e gjeolokimit për të gjetur vendndodhjen e përdoruesve të saj. Kjo u jep atyre fuqinë për të injektuar reklama të synuara në burimet tuaja të reja dhe në profilin tuaj. Një VPN e mban vendndodhjen dhe veprimtarinë tuaj private, ndërsa bllokon edhe ndonjë reklamë të detyruar. Ju mund të shijoni zbulimin e përmbajtjes së re në IGTV pa përvojën të shkatërrohet nga reklama të padëshiruara.

VPN-të më të mira për IGTV

1. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

ExpressVPN është rekomandimi ynë kryesor i VPN për t’u përdorur për IGTV. Me mbi 3,000 servera në 94 vende, aksesi i sigurt i përmbajtjes lokale dhe rrahja e censurës nuk është problem. Plus, ju mund ta bëni këtë në të njëjtën kohë falë veçorisë së shkëlqyer të tunelit.

Autoritetet lokale dhe ISP-ja juaj nuk mund të ndjekin aktivitetin tuaj siç ofron ExpressVPN kriptimi i shkallës ushtarake, një politikë e rreptë pa log dhe mbështetje për OpenVPN në të gjitha platformat. Për më tepër, nuk do të keni shqetësime për të dhënat tuaja duke u ekspozuar falë mbrojtjes së rrjedhjes së DNS dhe një ndërprerës automatik të vrasjes.

Si VPN më e shpejtë që kemi testuar, ExpressVPN është një zgjedhje e shkëlqyeshme për ngarkimin dhe transmetimin e videove me IGTV, pa ngarkim, buffering ose vonesë të pafund. ExpressVPN mund të jetë një nga shërbimet më të çmuara të primit, por sipas përdoruesve, ju merrni shumë për paratë tuaja. Provoni për veten tuaj me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Me shpejtësitë e tij super të shpejta dhe sigurinë në linjë, është e lehtë të kuptoni pse ExpressVPN është kaq popullor.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Qasja në IGTV me ExpressVPN!

2. NordVPN

NordVPN nuk e merr lehtë privatësinë tuaj. Protokolli OpenVPN dhe IKEv2 / IPSecmbani aktivitetin tuaj të internetit të sigurt dhe të fshehur. Derisa Cilësimet e avancuara të bllokimit sigurohuni që NordVPN të mund të hyjë në IGTV në vendet me censurë të rëndë, të tilla si Kina dhe Pakistani.

Parandalon rrjedhjet e VPN me dy ndërprerës të ndryshëm vrasës dhe cilësimet e personalizuara të DNS. Plus, VPN me bazë në Panama është shumë larg vendeve me regjistrat e ruajtjes së të dhënave, duke e lejuar atë të operojë një politikë të rreptë të shkrimeve zero.

Rrjeti mbresëlënës NordVPN ka 5.400+ serverë në mbi 60 vende. Kështu që ju keni shumë zgjedhje të serverit për të kapërcyer geoblocks dhe censurimin për qasje të pakufizuar në IGTV nga kudo.

Suite CyberSec është një veçori e njohur për përdoruesit, pasi siguron mbrojtje shtesë nga malware dhe adblocking. Provojeni, dhe të gjitha tiparet e tjera të shkëlqyera të NordVPN me një pa rrezik 30 ditë garanci për kthimin e parave.

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Qasja në IGTV me NordVPN!

3. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

Nëse jeni i ri për VPN, ju mund të vlerësoni ndërfaqen miqësore për përdoruesit dhe modelin e thjeshtë të CyberGhost.

CyberGhost ka të gjitha tiparet që ju nevojiten për të mbajtur IGTV dhe aktivitetin tuaj të internetit të sigurt dhe privat, përfshirë kriptim i fuqishëm, prerje zero, aplikacione pa leje dhe vrasin mbrojtjen e ndërprerës.

Ndërsa nuk janë aq të shpejta sa ExpressVPN ose NordVPN, shpejtësitë janë më se të mjaftueshme për të ngarkuar video në IGTV dhe transmetojnë në mënyrë të përsosur përmbajtjen nga kanalet tuaja të preferuara.

Ofruesi me bazë rumune ka aftësi të mirë zhbllokimi, por nëse hasni në një çështje, shërbimi i shkëlqyeshëm për klientët 24/7 është gjithmonë në dispozicion. Provoni të gjithanshmen e shkëlqyeshme për veten tuaj me një Gjyqi 24-orësh falas ose periudha e rimbursimit 45-ditor.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Qasja në IGTV me CyberGhost!

përfundim

A VPN ju lejon të kapërceni geoblocks dhe censurimin kështu që ju mund të përdorni dhe të përdorni IGTV kudo në botë.

Duke ofruar karakteristika të sigurisë encryption dhe shkallë të lartë të sigurisë, autoritetet lokale shënjestruan reklamuesit dhe ISP-ja juaj nuk mund të gjurmojë aktivitetin tuaj të IGTV dhe të gjurmojë atë përsëri tek ju.

Rekomandimi ynë kryesor i VPN për përdorimin e IGTV është ExpressVPN, pasi ka një rrjet të gjerë global të serverëve të prishur, me shpejtësi të lartë dhe encryption të pamposhtur.

Leximi më tej

 • Si të qaseni në muzikën në Instagram nga çdo rajon (Përditësimi 2019)
 • Sri Lanka bllokoi median sociale (përsëri) – Ja si e riktheni atë
 • Lista e plotë e faqeve të bllokuara në Kinë & Si t’iu qasni atyre
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map