ExpressVPN punon në Kinë në janar të vitit 2020, por vetëm nëse e bëni këtë

Këshillë Pro: ExpressVPN aktualisht ka një shitje vrasëse – nuk doni të humbisni këtë marrëveshje!

Kina është famëkeq për shtypjen e saj censura në internet politikat.

Hyni në Facebook, Gmail dhe Twitter mund të jetë një pjesë e rregullt e ditës tuaj, por kur jeni në Kinë, nuk do të keni mundësi të përdorni këto faqe, dhe shumë më tepër. Në fakt, autoritetet kanë bllokuan mbi 10,000 faqe interneti që sfidojnë ose kritikojnë partitë politike ose kundërshtojnë vlerat tradicionale shoqërore të vendit.

VPN-të janë mjete të fuqishme të sigurisë në internet që ju lejojnë juve kapërcyer censurën dhe geoblocking. për fat të keq, nuk do të mund të krijoni një VPN sapo të jeni në Kinë sepse Firewall i Madh bllokon shumicën e faqeve të internetit të ofruesve të VPN.

Pra, nëse jeni duke planifikuar një udhëtim në Kinë, si mund të qëndrosh i lidhur me miqtë dhe familjen tuaj?

Jemi këtu për t’ju lejuar të bëni një sekret të vogël – gjithçka që duhet të bëni është vendosni një VPN para se të shkoni në Kinë! Ju do të duhet të jeni të kujdesshëm për të zgjidhni një VPN që funksionon në Kinë, pasi shumë ofrues nuk arrijnë të anashkalojnë Firewall-in e Madh.

ExpressVPN është një nga disa VPN të afta për të anashkaluar censurën e Kinës. Lexoni më tej për të zbuluar pse është e jona zgjedhja më e lartë për sigurinë e internetit dhe lirinë në internet!

ExpressVPN është VPN më e mirë për Kinën

ExpressVPN është VPNS-ja jonë më e mirë për Kinën.

Me mbi 2,000 servera në 94 vende, do të keni mundësi hyr në përmbajtjen e geobllokuar dhe të censuruar kudo në botë. Disa nga këta serverë funksionojnë në vende të lira pranë Kinës, përfshirë Hong Kongun dhe Nepalin, dhe kështu nuk do të keni nevojë të sakrifikoni kurrë shpejtësinë tuaj të lidhjes për sigurinë tuaj. Sa më i afërt të jeni me serverin tuaj, aq më shpejt do të jenë shpejtësitë tuaja.

Në fakt, kur ekspertët tanë testuan shpejtësinë më të lartë të shërbimeve VPN, zbuluam se ExpressVPN është VPN më e shpejtë në treg!

ExpressVPN gjithashtu ofron Karakteristikat e pamposhtura të sigurisë, si e saj ndërprerës automatik vrasës dhe Kriptimi 256-bit.

Kriptimi i nivelit të lartë të ExpressVPN mbron të dhënat tuaja dhe e bëjnë atë të palexueshëm për agjencitë qeveritare të mbikëqyrjes dhe kriminelët në internet. Kjo do të thotë që qeveria kineze nuk do të jetë në gjendje të shikojë aktivitetin tuaj të shfletimit ose të shohë që ju po përdorni faqet e internetit të censuruar.

një ndërprerës automatik vrasës është thelbësore në Kinë sepse do bllokoni çdo trafik të pambrojtur në rrjetin tuaj nëse lidhja juaj bëhet e paqëndrueshme. Kjo siguron që spiunët e qeverisë nuk do të shohin aktivitetin tuaj të shfletimit edhe në rastin e rrallë që VPN-ja juaj dështon.

Do të doni gjithashtu ExpressVPN dizajn intuitiv i aplikacionit dhe Shërbimi 24/7 ndaj klientit. Mbani në mend se Kina ka bllokuar faqen e internetit të ExpressVPN, kështu do të duhet ta instaloni para se të mbërrini.

Edhe nëse në fillim nuk jeni të sigurt nëse doni të blini një pajtim ose jo, mund të filloni me njëgjykim pa rrezik që ka një Garanci 30-ditore, pa pyetje, për kthimin e parave. Ky ofrues është i përsosur për një udhëtim në dy ditë ose javë në Kinë, kohë në të cilën mund ta provoni dhe të bindeni për cilësitë e saj të shkëlqyera.

Mfarë e bën ExpressVPN një nga VPN-të më të mira atje?

ExpressVPN jeton deri në emrin e tij – vlerësohet vazhdimisht si VPN më e shpejtë në botë!

këto shpejtësi të shpejtë, e kombinuar me të Bandwidth i pakufizuar, bëjeni një zgjedhje ideale për transmetim. Me ExpressVPN, do të keni mundësi anashkaloni geoblocking për të parë Netflix, Hulu, HBO, dhe të gjitha shërbimet tuaja të preferuara të transmetimit nga kudo në botë.

ExpressVPN nuk do t’ju mbajë të argëtuar – është gjithashtu një zgjidhje e plotë e sigurisë në internet. Ju do të shijoni paqen e mendjes dhe anonimitet totale në internet me gjendjen më të mirë Kriptimi AES-256, Masifikimi i IP, dhe a politikë e rreptë e mos-logs.

Nëse jeni i ri në botën e VPN-ve, ExpressVPN është ndeshja juaj e përsosur. Aplikacionet e saj janë jashtëzakonisht i lehtë në përdorim, dhe madje do të zgjedhë automatikisht protokollin më të mirë VPN për rrjetin tuaj, duke lejuar një përvojë e vendosur pa stres.

Ka aplikacione për shumicën e platformave, dhe ju mundeni mbroni deri në pesë nga pajisjet tuaja në të njëjtën kohë. Nëse keni ndonjë problem, mund të përdorni aksesin profesional 24/7 përmes bisedës në internet – megjithëse nuk do të keni nevojë kurrë për këtë!

Përfitimet e ExpressVPN

përmbledhje

Nëse po planifikoni një udhëtim në Kinë, do t’ju duhet një VPN për të mbroni lirinë dhe sigurinë tuaj në internet. Fatkeqësisht, nuk do të mund ta shkarkoni një herë pasi të keni mbërritur në Kinë sepse qeveria ka bllokuar faqet e internetit të ofruesve të VPN.

me zgjidhja jonë e thjeshtë, nuk do të sakrifikoni sigurinë tuaj ndërsa udhëtoni – thjesht duhet shkarkoni ExpressVPN para se të vini!

Ju mund të përdorni mjetin tonë ekskluziv të testimit të murit të zjarrit për të parë nëse Kina ka ndaluar faqet tuaja të preferuara.

Merrni ExpressVPN Tani!

Ju gjithashtu mund të dëshironi:

  • Udhëzuesi ynë i Udhëtimit për në Pekin, Kinë
  • Si të përdorni WhatsApp në Kinë
  • 6 VPN-të më të mira për Kinën
  • Blloku VPN në Rusi dhe Kinë: Whatfarë duhet të dini
  • Mjetet Test Zjarri i Madh i Kinës

 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me