ExpressVPN Mund të Punojë Me Netflix në vitin 2020 | Shikojnë Kudo


Netflix tani është në dispozicion në pothuajse çdo vend dhe territor të planetit. por jo të gjitha llogaritë Netflix janë krijuar të barabartë.

Biblioteka më e madhe, me filmat më të mirë dhe TV në botë, është ekskluzivisht në dispozicion në Netflix SH.B.A. Për shumë arsye, nëse jeni duke përdorur Netflix jashtë SH.B.A., do të kufizoheni me gjeo-kufi të hyni në cilindo përmbajtje në faqen e Sh.B.A..

Kjo mund të duket e padrejtë – në fund të fundit, ju po paguani për Netflix dhe duhet t’ju lejohet qasja në gjithçka në platformë.

Lajmi i mirë është, mundeni. Duke përdorur një VPN të fuqishme dhe të shpejtë, mund të anashkaloni gjeo-kufizimet e Netflix dhe hyrjen në të gjithë përmbajtjen e saj nga kudo në botë.ExpressVPN është VPN më e shpejtë në treg dhe zgjedhja perfekte.

Ne do t’ju tregojmë se sa e lehtë është të përdorni ExpressVPN dhe hyr në Netflix SHBA në disa hapa të shpejtë.

Udhëzues i shpejtë: Përdorni ExpressVPN për të zhbllokuar Netflix

 1. Regjistrohu tek ExpressVPN.
 2. Shkarkoni VPN dhe instaloni në pajisjen tuaj të zgjedhur.
 3. Lidhuni me një server që ndodhet në vendin që po përpiqeni të përdorni (për shembull, për të parë Netflix USA, zgjidhni një server në SH.B.A.).
 4. Hyni në pajtimin tuaj në Netflix dhe filloni të shikoni!

Filloni të shikoni TANI!

Pse nuk mund të hyj në Netflix?

Sa herë që hapni Netflix, ai krahason adresën tuaj IP me një bazë të dhënash me IP VPN. Nëse gjen një ndeshje, ajo do të bllokojë lidhjen tuaj.

Netflix prezantoi blloqe VPN në përgjigje të presionit nga rrjetet argëtuese dhe studiot. Studiot e filmit dhe transmetuesit nuk doja që shikuesit të transmetojnë përmbajtje që nuk ishin të disponueshme në vendin e tyre. Ata e dinin që klientët e Netflix po përdorin VPN për të anashkaluar geoblocks ata i kërkuan që të bllokojë përdorimin e VPN, gjithashtu.

Lista e zezë e adresës IP Netflix është azhurnohet vazhdimisht. Nëse keni qenë në gjendje të shikoni Netflix SHBA dje, por keni probleme sot, serveri që po përdorni është shtuar në listë. Ndonjëherë, kjo mund të kapërcehet thjesht ndërrimi i serverave. Do të hedhim një vështrim se cilat serverë janë më të mirë për transmetimin e Netflix më poshtë.

Pse të përdorni ExpressVPN për të hyrë në Netflix?

Për përvojën më të butë të transmetimit, ju duhet një VPN me shpejtësi e lartë lidhjet, Bandwidth i pakufizuar, dhe serverat në të gjithë botën.

Ka shumë VPN të shkëlqyera që ju ofrojnë të gjitha sa më sipër, por kur bëhet fjalë për Netflix, shumë prej tyre nuk janë për detyrën. Netflix tani e di se si të zbulojë lidhjet VPN dhe t’i bllokojë ato, duke lënë shikuesit të zhgënjyer dhe të irrituar.

ExpressVPN është një nga disa VPN që mund të anashkalojë blloqet VPN të Netflix. Me një koleksion prej 3,000+ serverësh të optimizuar në 160 vende në të gjithë botën, ai ka mjetet dhe burimet për të shmangur kontrollet e Netflix.

Alsoshtë gjithashtu VPN më e shpejtë në treg.

Do ExpressVPN ngadalësojë internetin tuaj?

Për shkak se kriptimi i VPN për të mbrojtur të dhënat tuaja, mund të shqetësoheni që instalimi i një VPN do të ngadalësojë lidhjen tuaj të internetit.

Shtë e vërtetë që VPN pa cilësi të ulët mund të ndikojnë negativisht në lidhjen tuaj të internetit dhe ta bëjnë të pamundur transmetimin. megjithatë, ky nuk është problem me ExpressVPN – VPN më e shpejtë në treg. 

ExpressVPN është ndërtuar për shpejtësi. Ata ofrojnë një bandë të pakufizuar dhe VPN vetëm do të bëjë një ndryshim të vogël në shpejtësinë e lidhjes suaj. Edhe më mirë, siç do ta shihni më poshtë, rekomandon ExpressVPN servera specialë posaçërisht për të hyrë në Netflix USA, dhe ne i testuam ata.

Serverët më të mirë ExpressVPN për Netflix 

Ekspertët tanë testuan serverët e ExpressVPN për të gjykuar cilat janë më e mira për transmetimin e Netflix në rajone të ndryshme. Për të kaluar testin, një server duhet të dy zhbllokoni Netflix dhe drejtoni me një shpejtësi të mjaftueshme të mjaftueshme për të lejuar transmetimin me definicion të lartë. Ka shumë serverë adekuat që nuk e bënë listën. 

Tkëtu janë rekomandimet tona më të mira të serverit ExpressVPN:

 • SHBA: Los Angeles 3, San Jose dhe Tampa
 • Mbretëria e bashkuar: Lindja e Londrës, Londra dhe Wembley
 • Kanadë: Montreal dhe Toronto
 • Japoni: Tokio 1
 • Francë: Paris 2

Kur testuam serverët e SH.B.A.-së nga ExpressVPN nga Evropa, rezultatet befasuan edhe ne. 

 • Evropian Lokal Shpejtësia e Shkarkimit: 59.12
 • Los Angjelos Shpejtësia e Shkarkimit: 48.77
 • San Jose Shpejtësia e Shkarkimit: 47.54
 • Tampa Shpejtësia e Shkarkimit: 59.1

Bazuar në këto rezultate, pothuajse ka nuk ka ndryshim në shpejtësi midis serverit tonë lokal dhe serverit Tampa të ExpressVPN – 5654 milje (9099 km) larg!

Pavarësisht se ku jeni në botë, ExpressVPN është mjaft e shpejtë për të transmetuar Netflix USA.

Nëse keni vështirësi në transmetimin e Netflix duke përdorur këta serverë, na tregoni në komentet më poshtë. alternativ, mund ta provosh NordVPN, i cili është VPN i rekomanduar për Netflix.

Test serverë për cilësinë e videos

ExpressVPN gjithashtu ofron teste të integruara të shpejtësisë për serverat e saj. Ju mund të përdorni ndërfaqen për të provuar shpejtësinë e çdo serveri VPN në rrjetin e tij përpara se të lidheni me një.

Përdorni mjetin për të gjetur shpejtësinë që dëshironi, dhe mund të lidheni për të qenë serveri më i mirë i zgjedhjes suaj.

Rekomandimet për cilësinë e videos dhe shpejtësia e tyre përkatëse në internet nga Netflix janë:

 • Cilësia minimale për 500 kbps të shpejtësisë së internetit.
 • Më pak se 480p për 1.5 Mbps shpejtësi të internetit.
 • 480p ose më mirë (video me cilësi standarde) me shpejtësi 3 Mbps.
 • 720p ose më mirë (video me definicion të lartë) me shpejtësi 5 Mbps.
 • Ultra HD me shpejtësi 25 Mbps. Kjo është 1080p ose cilësi më e mirë.

Nëse vëreni që lidhja juaj e internetit po ngadalësohet, thjesht mund të ndërroni një server më të shpejtë për cilësinë e videos që ju nevojitet.

Përfitimet e shumta të ExpressVPN

ExpressVPN nuk është vetëm për të hyrë në Netflix USA. Përparësitë e instalimit të këtij VPN shkojnë përtej transmetimit të filmave dhe shfaqjeve tuaja të preferuara. Kjo do të ndryshojë mënyrën se si e shihni intimitetin dhe përdorni internetin përgjithmonë. 

Ja çfarë mund të prisni kur të regjistroheni nëExpressVPN:

 • Transmetim super i shpejtë i videos

Po, ne e kemi mbuluar tashmë këtë, por ia vlen ta përsërisni. ExpressVPN nuk do të ngadalësojë ëndrrën tuaj.

 • 3,000+ servera në mbi 160 vende

Nuk ka rëndësi se ku jeni në botë, ExpressVPN do të ketë një server afër.

 • Asnjë regjistrim i të dhënave 

ExpressVPN ka një politikë të rreptë ‘mos-logs’, që do të thotë nuk regjistron ndonjë të dhënë nga aktiviteti juaj në internet. Asgjë që bëni nuk është regjistruar nga VPN ndërsa jeni i lidhur. Kjo privon intimitetin e plotë – edhe nëse ExpressVPN u detyrua të ndante të dhënat tuaja, nuk do të ishte në gjendje.

 • Kriptimi dhe siguria e fortë

Ju merrni përfitimin e kriptimit të shkallës ushtarake, bazuar në standard AES-256 udhëheqës i industrisë.

 • P2P dhe mbështetje përrua 

ExpressVPN ju mbron nga çështjet e mundshme juridike si rezultat i shkëmbimit dhe shkarkimit të skedarëve.

 • Aplikacione për çdo pajisje

Në një llogari të vetme, Express mund të përdoret mbroni deri në 5 pajisje njëkohësisht. Ajo funksionon në çdo sistem kompjuterik dhe smartphone dhe shfletues në internet. Në fakt, madje mund të blini një specialeRuteri ExpressVPN për të mbrojtur të gjithë rrjetin tuaj në shtëpi me një instalim.

 • Bypass Geoblocks

Përveç Netflix USA, ExpressVPN ju lejon të keni qasje në çdo përmbajtje gjeo-kufizuar në internet – përfshirë të gjitha faqet kryesore të transmetimit. 

 • Shmangni Censurimin

Anashkalimi i geoblocks gjithashtu do të thotë që ju mund të anashkaloni censurimin e qeverisë lokale. Kur lidheni me një server jashtë vendit tuaj, qeveria juaj nuk ka kontroll mbi aktivitetin tuaj online. 

 • Reklama më pak të bezdisshme

Për shkak se VPN fshehin identitetin tuaj dhe aktivitetin e shfletimit, është shumë më e vështirë për reklamuesit që t’ju drejtojnë me reklama. Instalimi i mjetit ExpressVPN do të thotë nuk do të bombardoheni më me reklama të mërzitshme që duket se dinë gjithçka për ju.

 • Larg 5 syve

Aleanca e 5 syve është një pakt i sigurisë dhe mbikëqyrjes midis qeverive më të fuqishme në botë, i dedikuar për spiunimin bashkëpunues të secilit prej qytetarëve të tyre. Për shkak se ExpressVPN është i vendosur në Ishujt e Virgjër Britanikë, është në mënyrë të sigurt larg nga juridiksionet e 5 Sytë. ExpressVPN nuk mund të detyrohet të sigurojë informacione për 5 Sytë ose partnerët e tyre. 

 • 24/7 Ndihma për klientin

Përdorimi i një VPN për herë të parë mund të jetë një përvojë konfuze. ExpressVPN ka agjentë mbështetës në internet për t’iu përgjigjur çdo pyetjeje dhe për të zgjidhur shpejt çdo çështje.

Nëse nuk jeni ende të bindur që ExpressVPN është VPN e duhur për ju, do të jeni të lumtur të dini se kompania ofron një 30 ditë garanci për kthimin e parave me një politikë pa pyetje, kështu që mund ta provoni pa rrezik.

Provoni ExpressVPN pa rrezik!

Provoni ExpressVPN falas

ExpressVPN ofron çdo pajtimtar të ri a 30 ditë garanci për kthimin e parave kur regjistrohen. Që do të thotë që mundeni përdorni ExpressVPN për të hyrë në Netflix USA falas, deri në 1 muaj.

Kjo është mënyra e përsosur për të testoni ExpressVPN pa rrezik ose thjesht regjistrohu tek binge shikoni shfaqjen tuaj të preferuar Netflix USA, pa kryer një kontratë afatgjatë. Vetëm sigurohuni që të anuloni pajtimin tuaj brenda 30 ditëve të para dhe nuk do të kesh asnjë tarifë.

expressvpn

Provoni ExpressVPN pa rrezik!

ExpressVPN, Netflix dhe Përtej

ExpressVPN është mjeti më i shpejtë dhe i lehtë për të hyrë në Netflix SH.B.A. Instaloni atë në pajisjet tuaj tani dhe brenda disa minutash, më në fund do të keni për të gjithë TV dhe filmat më të denjë. 

Kur të keni mbaruar së shikuari, mundeni shijoni përfitimet e një interneti më të sigurt, më të sigurt, plotësisht privat dhe më të shpejtë. Rezervoni fluturime më të lira dhe kurseni para në hotele. Mundësitë janë të pafundme.

ExpressVPN mund t’i bëjë të gjitha këto dhe më shumë. Do ta doni!

Provoni ExpressVPN pa rrezik!

Leximi më tej 

Dëshironi të dini më shumë rreth ExpressVPN? Ne kalojmë nëpër gjithçka që ju duhet të dini në shqyrtimin tonë gjithëpërfshirës.

Po përpiqeni të kurseni disa nga paratë tuaja të fituara me vështirësi? Ekspertët tanë të kursyer nga buxheti kanë përpiluar një listë të marrëveshjeve më të mira të VPN aktualisht në dispozicion.

Ekspertët tanë vënë në provë ofruesit më të mirë për të gjetur VPN-të më të mira për Netflix.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map