Drejtësia e Re është në Netflix! Ja se si ta shikoni atë në vitin 2020


Drejtësia e Re po transmeton Netflix. Por është në dispozicion vetëm në Netflix Japan dhe Netflix Canada. Për të ndjekur aventurat e heronjve tuaj të preferuar të Ligës së Drejtësisë, do t’ju duhet merrni vetë një adresë IP kanadeze ose japoneze. Ne do t’ju tregojmë se si.

Netflix vendos geoblocks në përmbajtjen e saj për të parandaluar përdoruesit të transmetojnë përmbajtje jashtë vendit / rajonit të tyre. Zhgënjyese, po, por jo e pamundur të marrësh rreth. Në fakt, është akoma lehtë Rrjedhin Netflix nga kudo duke përdorur një VPN premium.

Një cilësi e lartë VPN mund të anashkalojë gjeo-kufizimet e Netflix, duke ju dhënë qasje të shpejtë në Drejtësinë e Rinj dhe çdo përmbajtje tjetër Netflix që jeni duke pritur të shihni.

megjithatë, asnjë VPN nuk do të varet nga puna. Ju duhet një VPN me një reputacion për të anashkaluar në mënyrë të besueshme geoblocks dhe softuerin anti-VPN, si dhe sigurimin e shpejtësi të lartë dhe siguri e fortë të nevojshme për transmetim të qetë dhe të sigurt.

Ky artikull do t’ju tregojë si të përdorni një VPN për të parë Drejtësinë e Rinj në Netflix Japan ose Netflix Canada. Ne gjithashtu do të rekomandoni VPN-të më të mira për t’u përdorur. 

Udhëzues i shpejtë: Si të shikojmë drejtësinë e re në Netflix

Ndiqni këto hapa të thjeshtë dhe do të shoqëroheni me heronjtë tuaj të preferuar adoleshentë në pak minuta:

 1. Zgjidhni një VPN më të vlerësuar. Ne ju rekomandojmë NordVPN pasi ka një reputacion yjor për anashkalimin e geoblocks, si dhe të keni shpejtësinë dhe sigurinë e nevojshme për një transmetim të sigurt, pa telashe.
 2. Instaloni programin NordVPN në pajisjet tuaja.
 3. Lidhu me një nga serverët e NordVPN në Japoni ose Kanada.
 4. Identifikohu ose regjistrohu në Netflix, ulu dhe kënaquni më të mirat që ka Drejtësia e Rinj për të ofruar.

Filloni të transmetoni drejtësinë e re tani!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë Drejtësi të Re

Ndërsa Netflix duhet të paguajë për të licencuar çdo shfaqje ose film për secilin rajon ku transmetohet, ai punon shumë për të parandaluar përdoruesit të hyjnë në katalogje jashtë vendit të tyre..

Mund të jetë tepër frustruese nëse paguani pajtimin tuaj Netflix çdo muaj por nuk mund të shikoj përmbajtjen tuaj të preferuar për shkak të këtyre geoblocks.

Por mos u shqetëso – ka një mënyrë për ta mësuar këtë.

Nëse jeni jashtë Kanadasë ose Japonisë dhe doni të shikoni Young Justice, mund të përdorni një VPN premium për të prishur vendndodhjen tuaj, duke e bërë të duket sikur po përdor një legjitime Adresa IP kanadeze ose japoneze.

Disa VPN nuk janë në gjendje të anashkalojnë blloqet e Netflix. Kjo është arsyeja pse është e rëndësishme të zgjidhni një VPN me shumë vlera me një rekord track për anashkalimin e geoblocks të Netflix dhe softuerin anti-VPN.

VPN të tilla ofrojnë rrjete të mëdha globale të serverëve me adresa IP të azhurnuara rregullisht. Sa më shumë adresa IP të ketë një VPN, aq më e vështirë është për Netflix (ose shërbime të tjera streaming) të zbulojnë se jeni duke përdorur një VPN.

Për më tepër, VPN-të më të mira punësojnë serverat e ngatërruar për të shmangur zbulimin.

Sigurohu qe ti zgjidhni një VPN që ka serverë me shpejtësi të lartë në vendet e duhura dhe do të keni nuk ka problem pa probleme transmetimin e Drejtësisë së Re dhe të gjitha shfaqjet tuaja të tjera të preferuara.

Kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë

Me një VPN në dispozicionin tuaj, ju mund të bëni shumë më tepër sesa Rrjedhin Drejtësia e Re me siguri dhe pa probleme nga kudo në botë.

Duke përdorur VPN tuaj çdo herë që shkoni në internet, ju do të mbroni tuaj të dhëna dhe intimitet nga kërcënimet e sigurisë, të tilla si hakerat dhe malware.

Një VPN kripton të dhënat tuaja në mënyrë që të shijoni intimitetin në internet edhe kur përdorni rrjete publike të pasigurta wi-fi.

Shikoni për një VPN që ofron kriptimi i shkallës ushtarake, mbështetje për OpenVPN, një politikë pa shkrime, aplikacione pa provë dhe një veçori vrasëse që shkatërron automatikisht lidhjen tuaj të internetit nëse lidhja juaj me VPN bie. Kjo parandalon ekspozimin e të gjitha të dhënave tuaja të ndjeshme.

Një VPN i klasit të lartë do të ketë gjithashtu një rrjet i madh i serverëve me shpejtësi të lartë që përshkojnë globin, do të thotë që juaji Aktiviteti në internet është edhe pa buffer dhe i sigurt.

më në fund, VPN më të vlerësuarat ofrojnë shërbim të shkëlqyeshëm ndaj klientit, duke ofruar përgjigje dhe zgjidhje të shpejtë për secilën nga pyetjet ose çështjet tuaja.

3 VPN-të më të mira për të parë drejtësi të re

Ne ju rekomandojmë sa më poshtë tre VPN për të transmetuar Drejtësinë e Rinj në Netflix:

1. NordVPN

nordvpndevices_optimized

NordVPN është zgjedhja jonë numër një e VPN për të parë Drejtësinë e Rinj në Netflix. me 5,700+ serverë me shpejtësi të lartë në të gjithë botën, përfshirë 450+ në Kanada dhe 150+ në Japoni, do të keni mundësi të anashkaloni geoblocks dhe të shijoni një rrjedhë të qetë.

Me bilanc i përsosur i shpejtësisë dhe sigurisë, NordVPN jo vetëm që ju jep qasje të besueshme në shfaqjet tuaja të preferuara, por edhe siguron që privatësia juaj të mbrohet.

Karakteristikat e fuqishme të sigurisë përfshijnë kriptimi i shkallës ushtarake, dyfishtë VPN, mbështetje për protokollet IKEv2 / IPSec dhe OpenVPN, një politikë me shkrime zero dhe dy ndërprerës të ndryshëm vrasjes.

Siguria shtesë vjen nga suita CyberSec, e cila mbron kundër malware dhe bllokon reklama të bezdisshme.

Ofrimi i shpejtësisë dhe performancës që janë të vështira për tu mposhtur, NordVPN është shumë popullor me përdoruesit.

Mos harroni vetëm fjalën e tyre për të, provoni NordVPN për veten tuaj pa rrezik, me garancinë e saj pa pyetje, 30-ditore, për kthimin e parave.

Planifikimi për tu abonuar në NordVPN? Kurseni para në pajtimin tuaj duke përdorur kodin tonë kupon.

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Rrjedhin Drejtësia e Re me NordVPN!

2. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

ExpressVPN nuk mund të rrihet kur bëhet fjalë për shpejtësinë. Me vendndodhjet e serverëve në Japoni dhe Kanada dhe një reputacion për tejkalimin e besueshëm të geoblocks të Netflix, është VPN ideale për Drejtësinë e Rinj që shikon shumë larg.

Për më tepër, veçoria MediaStreamer do t’ju lejojë të transmetoni Netflix në pajisjet që nuk mbështesin VPN, të tilla si TV Smart, tastiera e lojërave ose Apple TV.

ExpressVPN-së tipar tunelizimi i ndarë mund të jetë me të vërtetë e dobishme nëse doni të transmetoni Drejtësinë e Rinj ndërsa hyrni në përmbajtje lokale në të njëjtën kohë në të njëjtën pajisje.

Nuk është vetëm shpejtësia e saj e shpejtë e vetëtimës që e bën të veçantë ExpressVPN. Ajo gjithashtu ofron karakteristika të shkëlqyera të sigurisë, me kriptim të fuqishëm, mbështetje për OpenVPN, mbrojtje rrjedhje DNS dhe një ndërprerës vrasës.

ExpressVPN mund të jetë një nga VPN-të më të shtrenjta në treg, por i saj kombinimi fitues i performancës dhe sigurisë i bën shumë përdorues të argumentojnë se ia vlen edhe çmimi.

Ju mund ta provoni ExpressVPN për veten tuaj me të 30 ditë garanci për kthimin e parave. Nëse jeni duke planifikuar të regjistroheni, shikoni në tonë Kodi kupon për të kursyer para.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Transmetoni Drejtësinë e Rinj me ExpressVPN!

3. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

Mos lejoni që ndërfaqja e thjeshtë e CyberGhost t’ju mashtrojë, kjo VPN e shkëlqyer i ka të gjitha gjërat thelbësore që ju nevojiten për transmetim të sigurt dhe pa telashe në Netflix.

Me një total pothuajse të kombinuar 500 servera si në Britani të Madhe ashtu edhe në Japoni, nuk do të keni asnjë problem të hyni në Netflix të duhur rajonal për të parë Drejtësinë e Rinj.

CyberGhost nuk është aq i shpejtë sa NordVPN ose ExpressVPN. Por kur lidheni me ndonjë shërbim transmetimi, përfshirë Netflix, CyberGhost ju lidh automatikisht me serverin më të shpejtë.

Ajo gjithashtu ofron serverë të dedikuar për transmetim për të siguruar që ju të merrni përvojën më të mirë të mundshme të shikimit.

CyberGhost ofron të gjitha tiparet e nevojshme të sigurisë të nevojshme për transmetim të sigurt, duke përfshirë kriptimin e ngurtë, aplikacionet e provës për rrjedhje, një politikë pa log dhe një ndërprerës vrasës.

CyberGhost është i thjeshtë për t’u përdorur dhe përshtatur, duke e bërë atë një turmë të preferuar.

Jepini një provë deri në 7 pajisje në platforma të ndryshme me të Gjykim falas 24-orësh dhe Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh.

Gati për tu pajtuar? Kurseni para në pajtimin tuaj me kodin tonë ekskluziv të kuponit.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Transmetoni Drejtësinë e Re me CyberGhost!

Përmbledhje dhe lexim i mëtejshëm

Me një VPN do të jeni në gjendje për të kapërcyer geoblocks e Netflix dhe transmetoni Drejtësinë e Re në përmbajtjen e zemrës suaj.

Jo vetëm që do të keni mundësi të keni qasje në shfaqje dhe filma nga e gjithë bota, por një dëshirë VPN mbroni privatësinë tuaj dhe të dhënat e ndjeshme sa herë që shkoni në internet.

NordVPN është zgjedhja jonë # 1 e VPN për të parë Drejtësinë e Rinj në Netflix pasi ka një rrjet të madh të serverëve me shpejtësi të lartë në Kanada dhe Japoni, dhe ofron ekuilibrin e përsosur të shpejtësisë dhe intimitetit.

Megjithatë, mos harroni vetëm fjalën tonë – provoni NordVPN me garancinë e saj të kthimit të parave pa 30 rrezik pa para.

Shikoni më shumë nga rekomandimet tona në artikullin tonë në VPN më të mirë për t’u përdorur me Netflix.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map