Dëshironi të shikoni të gjithë filmat e mrekullueshëm në rend në Netflix? Kjo është Si


Të kesh një maratonë me film Marvel nuk duhet të jetë një detyrë e vështirë. Problemi është, jo çdo film Marvel është i disponueshëm në çdo rajon Netflix. Sidoqoftë, ekziston një mënyrë e thjeshtë për të parë çdo film në Universitetin Kinematik Marvel në rregull.

Nga viti 2019, njoftimet e reja të Marvel në SH.B.A. nuk do të shkojnë drejt Netflix. unënë rast se ata do të jenë të disponueshëm në shërbimin e ri të transmetimit Disney – Disney+. Kjo do të përfshijë të gjithë titujt më të fundit, si Kapiten Marvel.

Për fat të mirë këto filma do të vazhdojnë të jenë në dispozicion në Netflix në vendet e tjera, përfshirë Mbretërinë e Bashkuar, Kanada, Meksikë, Izrael dhe shumicën e rajoneve të Amerikës së Jugut dhe Evropës.

Nëse nuk jetoni në njërën prej këtyre rajoneve, nuk do të duhet ta vendosni në pritje Marvel-in tuaj. Thjesht duhet përdorim një VPN premium që mundet zhbllokoni Netflix kudo në botë.

Ne kemi bashkuar gjithashtu një listë ku mund ta gjeni secilin film Marvel në Netflix.

Si të shikoni filma të mrekullueshëm në Netflix: Udhëzues i shpejtë

 1. Zgjidhni një vetëtimë të shpejtë VPN me serverë në të gjithë botën. NordVPN është zgjedhja jonë kryesore.
 2. Shkarkoni dhe instaloni VPN-ja juaj.
 3. Lidhu me një server në një rajon ku filmi Marvel që ju dëshironi është në dispozicion në Netflix.
 4. Regjistrohu ose regjistrohu në llogarinë tuaj Netflix dhe kënaquni!

Filloni Streaming Movies Marvel Tani!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë Filmat e Marvel

Sepse çdo film apo shfaqje televizive ka marrëveshje të ndryshme shpërndarjeje në vende të ndryshme, Netflix gjeo bllokon disa prej përmbajtjeve të tij. Kjo mund të jetë e bezdisshme kur të gjithë jeni gati të merrni kafshimin tuaj të parë të kokoshkave, vetëm për të zbuluar që filmi nuk është i disponueshëm në rajonin tuaj Netflix.

Përdorimi i një VPN ju lejon merrni rreth gjeo-kufizimeve duke mashtruar Netflix duke menduar se jeni në një vend tjetër. Kjo quhet gjeo-spoofing adresën tuaj IP. VPN juaj rivoton të gjithë trafikun tuaj në internet përmes një prej serverave të tij që është vendosur në një vend ku nuk ka asnjë kufizim në filmin Marvel që dëshironi të shikoni.

Spastrimi i gjeo-tokës nuk është e keqe në nivelin e Thanos, por gjithashtu nuk lejohet teknikisht. Netflix ka filluar përdorimin e shkëlqyeshëm softuer anti-VPN për të zbuluar dhe renditur IP adresat e IP të lidhura me serverët VPN. Nëse zgjidhni një VPN që nuk është mjaft e fuqishme, do të shihni mesazhin, “Duket se po përdorni një zhbllokues ose përfaqësues”.

Vetëm më i fortë VPN me rrjetet më të mëdha globale janë në gjendje të fluturojnë nën radarin e Netflix. VPN juaj duhet t’ju japë një zgjedhje të gjerë të serverëve për të siguruar që ju keni hyrë në çdo rajon të Netflix. Meqenëse filma të ndryshëm Marvel janë në dispozicion në rajone të ndryshme, kjo do t’ju lejojë të ndërroni serverët në mënyrë që të mos keni nevojë të humbisni një të vetëm.

Ju gjithashtu duhet të kujdeseni për karakteristikat e mëposhtme:

 • Shpejtësia e rrufeve për të shmangur vonesën dhe buffering
 • Bandwidth i pakufizuar, kështu që nuk do të shkëputeni nga filmi mesatar
 • Serverët që janë optimizuar për transmetim
 • Siguria e shkallës ushtarake me një politikë pa logs, kështu që aktiviteti juaj në internet nuk mund të gjurmohet tek ju

Kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë

Gjeo-spoofing mund të jetë i dobishëm për të shijuar gjithçka që rajone të ndryshme Netflix duhet të ofrojnë, por është gjithashtu me të vërtetë e dobishme për të anashkaluar geoblocks të tjera.

Nëse jetoni në një vend ku censura është çështje, një VPN mund t’ju ndihmojë anashkalojë gjeo-kufizimet e qeverisë në të njëjtën mënyrë që mund t’ju ndihmojë të zhbllokoni Netflix.

Përdorimi i një VPN është gjithashtu vetëm mënyrë vërtet e sigurt dhe private për të shfletuar internetin. Meqenëse një VPN fsheh adresën tuaj IP dhe kodon trafikun tuaj, kjo ju bën plotësisht anonim në internet.

Kjo do të thotë që çdo gjurmues do të parandalohet nga prerjet dhe monitorimi i sjelljes suaj në internet.

Jo vetëm që e bën këtë ndaloni bezdisjen e kompanive reklamuese që ju ndjekin rreth uebit, por mundet parandaloni agjencitë qeveritare dhe hakerat të mbledhin informacione rreth jush gjithashtu.

Nëse zgjidhni një VPN me aftësi antivirus të integruar, do të kënaqeni gjithashtu teknologji malware dhe adware-blocking që e mbajnë pajisjen tuaj pa infeksion.

VPN-të më të mira për shikimin e të gjithë filmave të mrekullueshëm nga kudo

1. NordVPN

NordVPN për Bulgaris

NordVPN vlerësohet VPN më e lartë e përgjithshme, sepse ju jep gjithçka që ju nevojitet, pavarësisht nëse jeni duke filmuar filmat Marvel ose duke kërkuar rastësisht.

Ky VPN ka një rrjet të madh global të 5,500 servera në 60 shtete, i cili zhbllokon lehtësisht Netflix në çdo rajon, çdo herë. Rrjeti gjithashtu po azhurnohet vazhdimisht, kështu që gjithmonë do të jeni në gjendje të gjeni një server pune.

Teknologjia inovative SmartPlay do lidhen automatikisht me serverin më të mirë të optimizuar të transmetimit. Në të njëjtën kohë, do të mbrohesh nga Teknologjia CyberSec duke bllokuar keqdashjet dhe adware.

NordVPN mbron intimitetin tuaj me kriptimi i shkallës ushtarake, një ndërprerës automatik vrasës, Mbrojtja e rrjedhjes DNS, dhe politikë e rreptë e mos-logs. Ju gjithashtu do të jeni në gjendje lidhni deri në 6 pajisje njëkohësisht.

Provojeni tani, pa rrezik, me NordVPN Garanci 30-ditore, e kthimit të parave.

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Stream Filma Marvel me NordVPN!

2. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

Nëse shpejtësia e rrufesë me shpejtësi rrufeja është shqetësimi juaj më i madh dhe jeni të gatshëm të paguani pak më shumë për t’i shijuar ato, ExpressVPN është vlerësuar si VPN më e shpejtë në dispozicion.

Ky VPN ka 3,000+ server në 160 vende të ndryshme, kështu që sigurisht që do të keni mundësi të përdorni rajonin e duhur Netflix. Shtë gjithashtu një zgjedhje e shkëlqyeshme për përdoruesit me përvojë VPN, me mjaft cilësimet e personalizueshme që mund të optimizohet për transmetim pa tel.

Kriptimi AES 256-bit, një ndërprerës vrasës dhe mbrojtja e rrjedhjeve DNS të gjithë do t’ju mbajnë të sigurt nga ndjekja dhe hakmarrja. ExpressVPN gjithashtu ka një politika pa log dhe përdor teknologjinë TrustedServer për të fshirë të gjithë serverët e saj sa herë që ndizen dhe fiken – kështu që asnjë nga të dhënat tuaja nuk mund të ruhet.

Shikoni shpejtësitë e ExpressVPN për veten tuaj me të Garanci 30-ditore, e kthimit të parave ose shijoni para me një kupon ExpressVPN.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Stream Filma Marvel me ExpressVPN!

3. Surfshark

Pajisjet e sipërfaqes

Surfshark është një nga VPN-të më të mira që funksionojnë me Netflix. Pavarësisht se është një i ardhur relativisht në tregun VPN, Surfshark është plotësisht i aftë t’ju lejojë juve transmetoni filmat tuaj të preferuar Marvel dhe ju mbajmë të sigurt, gjithashtu — gjithçka për një vlerë të madhe.

Në fakt, mund të jetë statusi i ri i Surfshark që e lejon atë fluturojnë në mënyrë efektive nën radarin e Netflix. Rrjeti i saj në rritje i 800+ serverë në 50+ vende do t’ju japë shumë mundësi për të zgjedhur, si dhe shpejtësi të mira për transmetim.

Softueri CleanWeb do t’ju mbajë të sigurt nga malware, reklama, phishing, dhe ndjekja, ndërsa a ndërroni vrasësin, mbrojtjen e rrjedhjeve të DNS dhe një politikë pa log do të ruajë privatësinë tuaj.

Më e mira nga të gjitha, Surfshark ju lejon lidhje të pakufizuara nën një licencë, kështu që familja juaj mund të transmetojë njëkohësisht sa më shumë filma Marvel si ju pëlqen.

Përdoruesit tanë e vlerësojnë Surfshark shumë, sepse ofron shumë karakteristika të shkëlqyera për një çmim vërtet të mirë. Shijoni para me një kupon Surfshark ose provojeni së pari me një Garanci 30-ditore, e kthimit të parave.

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Stream Filma Marvel me Surfshark!

4. CyberGhost

Cyberghost

Nëse jeni i ri për VPN dhe thjesht doni një mënyrë të shpejtë dhe të thjeshtë për të transmetuar filmat Marvel, CyberGhost është një mundësi fantastike. ’Shtë vlerësuar nga përdoruesit e vërtetë si një nga VPN më miqësore për përdoruesit në treg.

Pavarësisht se është kaq i lehtë për t’u përdorur, CyberGhost nuk bën kompromis me shpejtësinë ose veçoritë. Një mbresëlënëse 6,000+ server në 90+ vende do të thotë CyberGhost lehtë mund të zhbllokojë çdo rajon Netflix.

Kriptimi i klasës ushtarake AES 256-bit dhe a politikë e rreptë e mos-logs do të sigurojë privatësinë tuaj, së bashku me një ndërprerës automatik vrasës dhe Mbrojtja e rrjedhjes DNS. Ne shqyrtuam raportin e transparencës në CyberGhost dhe u mahnitëm jashtëzakonisht nga ato që gjetëm.

CyberGhost gjithashtu ka bllokuesit e reklamave të dedikuar dhe malware në çdo server.

Do të jeni në gjendje të shfrytëzoni sa më shumë aplikacione intuitive në të gjitha pajisjet kryesore dhe platformat me të 7 lidhje të njëkohshme. Merrni para nga CyberGhost këtu ose provoni përpara se të blini me një shumë bujare Garanci kthyese prej 45 ditësh.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Stream Filma Marvel me CyberGhost!

5. PrivateVPN

Pajisjet PrivateVPN

nëse mbajtja private e sjelljes tuaj në internet është shqetësimi juaj më i madh, PrivateVPN është rruga për të shkuar. Sidoqoftë, e thjeshtë dhe e sigurt, ky shërbim i drejtpërdrejtë është të aftë në zhbllokimin e Netflix.

me serverat në 150+ lokacione, PrivateVPN mund të marrë rreth gjeo-kufizimeve në shumicën e rajoneve. Alsoshtë gjithashtu jashtëzakonisht e lehtë për tu vendosur, me ndihmë për instalimin në distancë nëse keni nevojë për ndihmë.

Për një mundësi kaq të përshtatshme për buxhetin, PrivateVPN paketon një grusht kur bëhet fjalë për sigurinë — ofron Kriptimi i shkallës ushtarake, AES 256-bit dhe mbështet një tërësi diapazoni i protokolleve të sigurisë. Aplikacionet e tij miqësore për përdoruesit janë mbështetur në të gjitha platformat kryesore dhe do të jeni në gjendje të lidhni njëkohësisht deri në 6 pajisje.

PrivateVPN është gjithashtu një nga shërbimet e vetme që ende ofron një gjykim plotësisht 7-ditor si dhe a Garanci 30-ditore, e kthimit të parave. Gjeni më shumë në shqyrtimet tona për këtë VPN të sigurt.

PrivateVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video dhe iPlayer i BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P; lista e serverëve të optimizuar P2P të disponueshëm përmes aplikacionit.

PrivateVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android dhe iOS.

Stream Filma Marvel me PrivateVPN!

Ku ta gjeni secilin film të mrekullueshëm: Azhurnuar në korrik 2019

 • Njeriu i Hekurt (2008) – Izrael, Gjermani
 • E pabesueshme Hulk (2008) – Japoni, Kanada, MB, Gjermani
 • Man Iron 2 (2010) – Kanada, Gjermani, Francë, Izrael
 • Thor (2011) – Izraeli
 • Captain America: The Avenger First (2011) – Izraeli
 • Avengers (2012) – Kanada, Izrael
 • Njeriu i Hekurt 3 (2013) – Izrael, Gjermani
 • Thor: Bota e erret (2013) – Izraeli
 • Captain America: Soldier Winter (2014) – Izraeli
 • Guardians of the Galaxy (2014) – Kanada, Francë, Izrael
 • Avengers: Age of Ultron (2015) – Francë, Izrael
 • Ant-Man (2015) – MB, Francë Izrael
 • Kapiteni Avengers: Lufta Civile (2016) – Izraeli
 • Guardians of the Galaxy 2 (2017) – MB, Izrael, Gjermani
 • Spider-Man: Homecoming (2017) – Japoni, Kanada, MB
 • Thor: Ragnarok (2017) – Kanada, SH.B.A., Meksikë
 • Panther i Zi (2018) – Kanada, SH.B.A., Meksikë
 • Avengers: Infinity War (2018) – Kanada, SH.B.A., Meksikë
 • Ant-Man and the Wasp (2018) – Kanada, SH.B.A., Meksikë

Fatkeqësisht, nuk kemi mundur të gjejmë Dr. Strange (2016) në cilindo nga bibliotekat e Netflix në dispozicion.

Përmbledhje dhe lexim i mëtejshëm

Pavarësisht nëse jeni i ri për VPN ose një profesionist me përvojë, ka shumë mundësi atje që do t’ju lejojnë të shikoni çdo film Marvel të disponueshëm në Netflix. Ne rekomandojmë NordVPN si zgjedhjen më të mirë gjithëpërfshirëse.

Pavarësisht se cilën VPN zgjidhni, sigurohuni që të shfletoni marrëveshjet tona më të fundit dhe kodet e kuponit për të marrë vlerën më të mirë.

Tani që keni mbuluar Netflix, pse të mos kontrolloni listën tonë të VPN-ve më të mira për zhbllokimin e Hulu, gjithashtu?

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map