Brooklyn Nine-Nine është në Netflix! Ja Si të Shikoni në vitin 2020

Brooklyn Nine-Nine është në Netflix! Zhurmë, apo jo?

Epo, nëse jeni i bazuar Japoni, Kanada, ose MB. Për shikuesit jashtë këtyre vendeve, Geoblocks Netflix Brooklyn Nine-Nine t’i përmbahen ligjeve të licencimit.

Jo se Nine-Nine do të lejonte që një gjë e vogël si kufizimet gjeografike të hynin në rrugën e tyre. Ti mundesh shpejt dhe me lehtësi anashkalojnë geoblocks Netflix dhe fitoni me skuadrën tuaj të preferuar me ndihmën e një VPN.

Si të shikoni: Udhëzues i shpejtë

 1. Zgjidhni një VPN me serverë në Mbretërinë e Bashkuar, Kanada ose Japoni. NordVPN është perfekt për zhbllokimin e Netflix.
 2. Regjistrohuni në shërbimin VPN, pastaj shkarkoni dhe instaloni aplikacionin.
 3. Përdorni VPN në lidheni me një server në Mbretërinë e Bashkuar, Kanada ose Japoni.
 4. Identifikohu ose regjistrohu te Netflix dhe je mirë të shkosh!

Filloni Streaming Brooklyn Nëntë Nëntë Tani!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë Brooklyn Nine-Nine

Kur vazhdoni të shihni mesazhin e gabimit: “Për fat të keq kjo përmbajtje nuk është e disponueshme në vendin tuaj”, atëherë shfaqja që po përpiqeni të shikoni është e bllokuar.

Netflix duhet të bllokojë disa nga përmbajtjet e tij për të shmangur shkeljen e ligjeve të transmetimit. Liçensimi ndryshon sipas vendit, kështu që Netflix nuk do të ketë gjithmonë licencën për të transmetuar një shfaqje në çdo rajon. Nëse Netflix nuk ka të drejtat e transmetimit për një shfaqje në një vend të caktuar, ai do të bllokojë shfaqjen në atë vend.

Një VPN ju lejon të kaloni geoblock duke fshehur vendndodhjen tuaj aktuale dhe duke ju lejuar të zgjidhni një adresë IP në një vend ku programi është i disponueshëm.

VPN-të punojnë nga duke dërguar trafikun tuaj përmes një tunel i koduar përmes një prej serverave të tyre. Kur lidheni me Netflix, siti i transmetimit do të shohë vetëm adresën IP të serverit VPN, në vend të tuajin.

Brooklyn Nine-Nine është në dispozicion në bibliotekat rajonale në Mbretërinë e Bashkuar, Kanada dhe Japoni. Nëse zgjidhni dhe lidheni me një VPN që ka serverë në ato vende, do të keni mundësi zhbllokoni tërë bibliotekat e tyre Netflix – përfshirë Brooklyn Nine-Nine.

Kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë

Meqenëse një VPN ridrejton trafikun tuaj përmes një tuneli të koduar, është gjithashtu një mënyrë e shkëlqyeshme për të garantojnë intimitetin dhe sigurinë në internet.

Kur shfletoni pa një VPN, ju jeni i prekshëm nga ndjekja. Hakerat, ndërmarrjet e mediave sociale, agjencitë qeveritare dhe madje edhe ofruesi juaj i shërbimit tuaj të internetit janë të gjithë në gjendje të ju spiunojnë.

Kur përdorni një VPN, të gjitha të dhënat tuaja janë të koduara. Palët e treta nuk do të jenë në gjendje të zbulojnë vendndodhjen tuaj, lëvizjet tuaja në internet ose ndonjë informacion të ndjeshëm si fjalëkalimet ose detajet bankare.

VPN-të më të mira gjithashtu zakonisht paraqesin softuer të integruar të krijuar për të bllokoni malware dhe reklama.

VPN ndryshojnë në çmimet dhe karakteristikat e tyre. Disa janë madje të lirë për t’u përdorur, por shumica e shërbimeve falas nuk arrijnë të zhbllokojnë përmbajtjen që dëshironi, si Netflix. Të tjerët përfshijnë reklama të bezdisshme, punojnë dobët për transmetim për shkak të kufijve të gjerësisë së bandës ose shpejtësisë së ngadaltë të lidhjeve, ose në të vërtetë shesin të dhënat e përdoruesit tuaj në vend që ta mbrojnë atë.

Kjo është arsyeja pse ne kemi studiuar qindra VPN për të gjetur ato me fuqi zhbllokuese, shpejtësi të vazhdueshme dhe siguri që ju duhet për të transmetuar Brooklyn Nine-Nine. që nga këta ofrues ofrojnë garanci për kthimin e parave ose periudha prove falas, mund t’i provoni tani pa asnjë kosto.

3 VPN-të më të mira për shikimin e nëntë-nëntë në Brooklyn

1. NordVPN

Pajisjet NordVPN

Ky VPN ka 5,700+ serverë në 60 vende, përfshirë Japoninë, Kanadanë dhe MB. Shpejtësia e lartë dhe besueshmëria e shkëlqyeshme e rrjetit e kanë bërë atë VPN më të popullarizuar në treg sot.

Ju mund të mbështeteni në NordVPN për të mbrojtur privatësinë tuaj me karakteristika të sigurisë si VPN të dyfishtë, një politikë të rreptë pa log-e dhe protokollin e tij unik mbi protokollin VPN. Teknologjia CyberSec gjithashtu do t’ju mbrojë nga malware dhe reklamat.

Nuk jeni i sigurt nëse është në rregull për ju? Mund ta provoni për madhësi me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Stream Brooklyn Nine-Nine me NordVPN!

2. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

Me 3,000+ serverë në 94 vende, ExpressVPN ka një mbulim të shkëlqyeshëm në të gjithë botën. Shtë pak më e shtrenjtë se disa VPN të tjera të larta, por patjetër që jeton deri në të reputacionin si avantazhi më i shpejtë i VPNe, duke e bërë atë një zgjedhje popullore për transmetim.

Ashtu si NordVPN, ExpressVPN është i njohur për anashkalimin e tij të besueshëm jo vetëm të geoblocks, por edhe bllokuesve të VPN, kështu që ju të mund të hyni në Netflix, Hulu dhe shërbime të tjera të njohura të transmetimit. Kompania ofron një 30 ditë garanci për kthimin e parave me një politikë pa pyetje.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Stream Brooklyn Nine-Nine me ExpressVPN!

3. Surfshark

Pajisjet e sipërfaqes

Ndonjëherë ju thjesht dëshironi një i shpejtë, i lehtë dhe i lirë mënyra për të transmetuar shfaqjen tuaj të preferuar. Cili është vendi ku hyn Surfshark. Ky VPN vlerësohet shumë për lehtësinë e përdorimit dhe përballueshmërinë e tij.

Surfshark është më shumë sesa i aftë të zhbllokojë Netflix dhe siguron shpejtësi të mira dhe një lidhje e besueshme për transmetim të lehtë. Ajo gjithashtu ka shumë karakteristika të sigurisë, përfshirë DNS private në çdo server, një ndërprerës vrasës, mbrojtje rrjedhje DNS dhe një politikë pa shkrime. Teknologji CleanWeb bllokon malware, reklama, gjurmues dhe phishing.

Surfshark tashmë është e përballueshme, por ju mund të shijoni para me një kupon zbritje të Surfshark dhe një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Stream Brooklyn Nine-Nine me Surfshark!

Përmbledhje dhe lexim i mëtejshëm

Mos lejoni që kufizimet gjeografike t’ju ndalojnë të shikoni Brooklyn Nine-Nine. Vetëm mos harroni se me një VPN i besueshëm si NordVPN, kurrë nuk duhet të humbësh një episod të vetëm qesharak!

VPN ju mundësojnë qasje në të gjitha përmbajtjet më të mira nga çdo vend, të gjitha ndërkohë që e mbajnë aktivitetin tuaj në internet privat dhe ju mbrojnë nga krimi në internet. Nëse nuk jeni ende të sigurt se cili VPN është i duhuri për ju, hidheni në artikullin tonë se si të zgjidhni VPN më të mirë për Netflix për më shumë informacion.

Nëse ju pëlqen tingulli i rekomandimit tonë të lartë, zbuloni se si të merrni një provë falas NordVPN.

Ose, nëse jeni të ngazëllyer për të gjithë përmbajtjen që mund të zhbllokoni me VPN tuaj të re, shikoni udhëzuesin tonë se si të zhbllokoni Hulu, gjithashtu.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me