Bestmimet më të mira për VPN për vitin 2020

Një VPN është një domosdoshmëri nëse doni të shfletoni në internet në mënyrë të sigurt dhe të sigurt, hyrni në faqet e kufizuara gjeo-kufizuese ose përdorni shërbime përrua.

Sidoqoftë, me kaq shumë VPN të shkëlqyera për të zgjedhur, të dish që është e drejtë për ju mund të jetë e vështirë.

Por, mos u shqetësoni, ndihma është afër.

Në vpnMentor kemi testuar mbi 200 VPN. Ne shikuam shpejtësinë, besueshmërinë e tyre, nivelet e privatësisë, numrin dhe vendndodhjet e serverëve dhe shërbimin ndaj klientit.

Rezultatet janë në!

Ne jemi të lumtur t’ju paraqesim çmimet më të mira të VPN për vitin 2020.

VPN-të më të mira të vitit 2020

VPN më e mirë e përgjithshme: 

Ndërsa kishte disa pretendentë kryesorë të VPN më të mirë të përgjithshme, NordVPN ishte fituesi i qartë.

NordVPN ka mbi 2,000 serverë në 56 vende në të gjithë botën. VPN është në dispozicion për Windows dhe Mac, ka një shtrirje të shfletuesit për Chrome dhe Firefox dhe ka aplikacione të shkëlqyera për Android dhe iOS. Për më tepër, NordVPN është i aftë në zhbllokimin e Netflix, Hulu, BBC IPlayer dhe faqeve të tjera të njohura të transmetimit.

Më e rëndësishmja, siguria juaj nuk do të rrezikohet. Karakteristikat si kriptimi i shkallës ushtarake, VPN i dyfishtë dhe një ndërprerës automatik tregojnë se si NordVPN vlerëson intimitetin tuaj.

Pjesa më e mirë është, NordVPN është plotësisht e përballueshme, veçanërisht me planet e tyre të shkëlqyera dy-vjeçare dhe një-vjeçare.
Linja e poshtme: NordVPN është kombinimi i përsosur i një shërbimi premium për një kosto të arsyeshme.

Shikoni marrëveshjet

VPN më e mirë për Shpejtësinë: 

Kur bëhet fjalë për shpejtësinë, ExpressVPN shpërthen konkurencën.

Në çdo provë që kemi kryer, pavarësisht sistemit operativ ose platformës, ExpressVPN gjithmonë rreh konkurrencën. Nuk ka rëndësi se çfarë dite është apo kur e provojmë – në PC, Mac, iOS dhe Android, ExpressVPN është gjithmonë më e shpejtë.

Shërbimi premium i ExpressVPN gjithashtu ofron më shumë serverë se çdo VPN tjetër, dhe përmirësimi i tij i vazhdueshëm tregon se kompania është investuar në teknologjinë e tyre.

Nëse doni që një VPN të transmetojë Netflix (ose ndonjë shërbim tjetër transmetues për atë çështje) pa ndonjë buffering, ExpressVPN është ai që duhet të shkojë me.

Shikoni marrëveshjet

VPN më e mirë për Shërbimin e Klientit: 

Shërbimi ndaj klientit është thelbësor kur bëhet fjalë për një VPN, dhe ndërsa shumica e VPN-ve kanë një lloj shërbimi ndaj klientit, ato nuk krahasohen me PrivateVPN.

Ajo që e bën të veçojë PrivateVPN është se pronari është shumë i përfshirë dhe investuar në produkt. Ai siguron që kompania mbështet standarde të larta evropiane.

PrivateVPN është si një VPN me butik; kur doni të ndiheni se dikush kujdeset për ju dhe dëgjon nevojat tuaja, ju mund të varen prej tyre.

Shikoni marrëveshjet

VPN më e mirë për vlerën e saj: 

Kur CyberGhost ndaloi të ofrojë VPN e saj “falas”, kompania zgjodhi të mbajë një çmim të ulët për shërbimin e tyre premium. Plani i tyre Pro – i cili dikur kushtonte mbi 10 dollarë në muaj – tani ofrohet për rreth 2- $ 4 $ (në varësi të marrëveshjes aktuale).

Shërbimi premium i CyberGhost është një konkurrent kryesor në markën VPNt. Sidomos me mijëra servera, aplikacione për të gjitha pajisjet dhe serverë specifikë për përdorime të ndryshme, CyberGhost duhet të kushtojë shumë më tepër. Megjithatë, është gjithmonë në dispozicion për një çmim të volitshëm, për këtë arsye e kemi quajtur VPN më të mirë për vlerën e tij.

Shikoni marrëveshjet

VPN më e qëndrueshme: 

Qasja në Internet private investon në produktin e saj sesa reklamim të shtrenjtë. Meqenëse produkti flet vetë, kompania kryesisht fiton klientë përmes referimeve. Kjo thotë shumë për një VPN që është rreth që nga viti 2010.

Në Reddit, PIA është një nga VPN-të më të rekomanduara. Lidhjet janë të qëndrueshme, siguria është e besueshme dhe tiparet janë ato që kërkojnë shumica e njerëzve në një VPN. Përveç kësaj, serverat e ANP-së janë gjithmonë aktivë, dhe shërbimi i klientëve përgjigjet shpejt (jo se ju duhet shumë shpesh).

Provojeni dhe do të shihni se për çfarë po flasim.

Shikoni marrëveshjet

VPN më e mirë Falas:  

TunnelBear thjesht ofron më të mirën vërtet falas, pa shtyp të vogël, shërbim VPN.

Edhe pse ju kufizon në 500 MB, ka shumë gjëra që mund të bëni me këtë. TunnelBear gjithashtu testoi për shpejtësi të mirë, dhe është një produkt i fortë.

Për dallim nga VPN-të e tjera të lira, mund të mbështeteni në TunnelBear për të mos vjedhur identitetin tuaj ose për ta shitur atë. Deri më tani, është e vetmja VPN falas që kalon përmes një raporti transparent nga një kompani këshilluese e palëve të treta, e cila tregon se sa e sinqertë është kompania.

TunnelBear është një zgjedhje e shkëlqyeshme nëse duhet të kontrolloni vetëm Gmail-in tuaj ndërsa jeni në Kinë për një ose dy ditë.

Shikoni marrëveshjet

VPN më e mirë për Intimitet: 

Drejtuar nga kompania që zotëron Protonmail, shërbimi më i madh i koduar i postës në botë, ProtonVPN mund të mos jetë ofruesi më i lirë në treg, por ajo ofron cilësi të pakapërcyeshme zvicerane dhe është një lojtar i fortë në industrinë e intimitetit.

Ndërsa ProtonVPN ka karakteristika të sigurisë si jo-logs, mbështetje mbi VPN dhe mbështetje P2P, transparenca dhe përkushtimi i tyre ndaj intimitetit të përdoruesve e bëjnë atë të dalë si një VPN e besueshme dhe e besueshme.

ProtonVPN është padyshim një VPN në zhvillim me një produkt të shkëlqyeshëm dhe një të ardhme të ndritshme.

Shikoni marrëveshjet

Pra, cilin VPN do të zgjidhni? Mos harroni të ktheheni dhe të lini një përmbledhje të shërbimit që ju zgjidhni.

Ende nuk jeni të sigurt nëse keni nevojë për një VPN, apo si funksionojnë në të vërtetë? Klikoni këtu për të mësuar më shumë.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me