Avatar: Airbender i Fundit është në Netflix! Si ta shikoni atë në vitin 2020.

Nëse doni të ndiqni aventurat e Aang dhe miqtë e tij, do të jeni të kënaqur ta dëgjoni këtë Avatar: Airbender i Fundit është në Netflix Kanada, Japoni dhe MB.

Sidoqoftë, nuk do të jeni në gjendje të mendoni nëse jetoni jashtë këtyre vendeve.

Në qoftë se nuk regjistroheni në një VPN.

VPN-të kanë aftësinë të zhbllokojnë përmbajtjen Netflix që i nënshtrohet kufizimeve gjeo-gjeografike. Do të duhet të zgjidhni shërbimin e duhur megjithëse. Vetëm VPN-të më të fuqishme mund të marrin rreth softverit bllokues dhe anti-VPN të Netflix.

Udhëzues i shpejtë: Si të shikoni Avatar: Airbender e fundit në Netflix

 1. Zgjidhni një VPN me serverë në Kanada, Japoni ose MB. Ne rekomandojmë NordVPN për shpejtësinë e vetëtimës dhe aftësitë e zhbllokimit.
 2. Shkarkoni dhe instaloni aplikacionin e duhur VPN për pajisjen tuaj.
 3. Lidhu me një server në Kanada, Japoni, ose MB.
 4. Identifikohu ose regjistrohu për Netflix dhe je gati të zhyten në Botën e Avatarit!

Filloni Streaming Avatar: Airbender i Fundit Tani!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë Avatar: Airbender e Fundit

Ashtu si Bota e Avatarit, Netflix është e ndarë në rajone të ndryshme. Kur të hyni në faqen e internetit të Netflix, shërbimi i transmetimit përdor adresën tuaj IP për të zbuluar se ku jeni vendosur. Pastaj ju lidh me rajonin përkatës bazuar në vendndodhjen tuaj.

Bibliotekat në secilin rajon Netflix ofrojnë përmbajtje të ndryshme në varësi të licencave të ndryshme ndërkombëtare të transmetimit.

Në qoftë se nuk hyni në Netflix nga Mbretëria e Bashkuar, Kanada ose Japoni, nuk do të gjeni Avatar: The Airbender i Fundit në bibliotekën tuaj rajonale Netflix. Këtu hyn një VPN.

VPN funksionojnë duke ridrejtuar trafikun tuaj të internetit përmes një prej serverave të tyre. Kur lidheni me Netflix përmes një VPN, shërbimi i transmetimit sheh adresën IP të serverit VPN në vend të tuajin.

Nëse lidheni me një server në një vend tjetër, Netflix do të mendojë se po shihni nga ai vend. Një rrjet më i madh i serverëve, duke përfshirë një sasi më të madhe vendesh, do t’ju lejojë të keni më shumë qasje në përmbajtjen Netflix në të gjithë botën.

Jo çdo shërbim VPN mund ta bëjë këtë, megjithatë. Së pari, do t’ju duhet një VPN me serverë në vendin nga i cili doni të transmetoni. Për të parë Avatar: The Airbender i Fundit, do t’ju duhet një VPN me serverë në Mbretërinë e Bashkuar, Kanada ose Japoni.

Netflix gjithashtu funksionon shumë për të parandaluar shikuesit jashtë vendit. Ai përdor teknologjinë VPN dhe zbulimin e proxy në listën e zezë të adresave IP të lidhura me VPN.

Ju do të duhet një VPN që vazhdimisht azhurnon rrjetin e serverit të saj. Në këtë mënyrë gjithmonë do të ketë serverë që nuk janë të listuar në të zezë për të zgjedhur.

Kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë

Si dhe zhbllokimin e përmbajtjes së rrjedhës, VPN mund të ju ndihmojnë të zhbllokoni çdo gjë tjetër që ju pëlqen në internet. Jetoni në një vend ku qeveria censuron materialin në internet? Një VPN mund t’ju ndihmojë të anashkaloni gjeo-kufizimet e qeverisë.

VPN-të tona më të mira të rekomanduara janë të gjithë të aftë të marrin rreth blloqeve më të rrepta qeveritare – madje edhe Firewall-i i Madh i Kinës.

Masifikimi i adresës suaj të IP dhe encryptimi i trafikut tuaj ka përfitime të tjera. Qasja në internet pa mbrojtjen e një VPN i lejon pothuajse të gjithëve që të gjurmojnë veprimet tuaja.

Mediat sociale shpesh ju ndjekin nëpër internet dhe i shet informacionin tuaj kompanive reklamuese. ISP-ja juaj gjithashtu mund të monitorojë sjelljen tuaj për të kërkuar veprimtari të uritur nga banda si transmetimi. Pastaj mund të rrëzojë bandën tuaj, duke ju lënë një lidhje të mbetur.

Një VPN do të parandalojë cilindo nga këta palë të treta të monitorojnë sjelljen tuaj në internet. I gjithë trafiku juaj është i koduar, kështu që askush nuk mund të hyjë në ndonjë nga informacionet tuaja personale. Mund të jeni i sigurt që aktiviteti juaj në internet është plotësisht privat dhe nuk mund të ndiqet.

Sigurisht, ky kriptim ka përfitimin shtesë për të siguruar edhe sigurinë tuaj në internet. Nëse kompanitë e reklamave dhe ISP-të nuk mund të monitorojnë sjelljen tuaj, hakerat do të parandalohen të përgjojnë trafikun tuaj ose të depërtojnë në pajisjen tuaj.

VPN-të më të mira madje përfshijnë funksione malware dhe bllokuese të reklamave për të ndihmuar në parandalimin e reklamave të bezdisshme dhe për të mbajtur pajisjen tuaj të sigurt nga infeksioni ndërsa kërkoni..

3 VPN-të më të mira për të shikuar avatar: The Last Airbender

1. NordVPN

Pajisjet NordVPN

Jo vetëm që është NordVPN perfekt për transmetimin e Netflix, është gjithashtu VPN me vlerësimin më të lartë në përgjithësi.

NordVPN ka një rrjet mbresëlënës të 5,500 servera në 60 vende, përfshirë 600+ në MB, 420+ në Kanada, dhe 160+ në Japoni. Serverët e optimizuar me transmetim takojnë softuerin SmartPlay DNS për të krijuar një përvojë VPN të drejtuar plotësisht drejt transmetimit. Thjesht zgjidhni Kanada, Mbretërinë e Bashkuar, ose Japoni dhe SmartPlay do t’ju lidhë automatikisht me serverin më të mirë për transmetim në atë vend.

Kriptimi i shkallës ushtarake, një ndërprerës i vrasjes, mbrojtja e rrjedhjeve DNS dhe një politikë pa regjistrime do t’i ruajnë të dhënat tuaja të mbrojtura. Teknologjia e sigurisë CyberSec gjithashtu do t’ju ruajë nga malware dhe reklamat.

Do të keni mundësi të shikoni Avatar: Airbender i Fundit deri më tani 6 pajisje të ndryshme nën 1 licencë. Provojeni për vete me garancinë e kthimit të parave të NordVPN 30-ditor.

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Stream Avatar: Airbender i Fundit me NordVPN!

2. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

Për të transmetuar Avatar: Airbender i Fundit pa probleme, do t’ju duhet shpejtësi të mëdha. Kjo është pikërisht ajo që ofron ExpressVPN; në provat tona, ExpressVPN ishte VPN më e shpejtë nga të gjithë. Rrjeti i saj i madh i 3,000+ serverë në 94 vende garanton shpejtësi dhe besueshmëri dhe ka 5 lokacione të serverëve në Kanada, 5 lokacione të serverëve në Mbretërinë e Bashkuar dhe 3 në Japoni. Kjo do të thotë një transmetim i shpejtë, i lehtë, i pandërprerë, pa asnjë faj të bezdisshëm.

ExpressVPN është një mundësi e shkëlqyeshme për përdoruesit me përvojë VPN sepse ofron shumë mundësi për personalizim. Ndërsa bëni transmetim, do të mbroheni nga enkriptimi AES 256-bit, një ndërprerës vrasës, mbrojtje nga rrjedhjet, një politikë mos-logs dhe programi TrustedServer.

Ju gjithashtu do të jeni në gjendje lidhni deri në 5 pajisje njëkohësisht dhe provoni shpejtësitë e tij nga një garanci 30-ditore për kthimin e parave. Këtu, ju mund të shihni pse përdoruesit e vërtetë e duan këtë VPN të shpejtë.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Stream Avatar: Airbender i Fundit me ExpressVPN!

3. Surfshark

Pajisjet e sipërfaqes

Nëse thjesht dëshironi një mënyrë e lirë dhe e thjeshtë për të transmetuar Avatar: The Last Airbender në Netflix, shikoni në Surfshark.

Ndërsa Surfshark mund të jetë më i vogël se rrjetet e tjera VPN me të 800+ serverë në 50+ vende, ajo ka serverat në Kanada, Japoni dhe MB që ju nevojiten për të transmetuar Airbender e Fundit. Shqyrtuesit tanë raportojnë se është në gjendje të besueshme për të zhbllokuar Netflix dhe mjaft shpejt për të siguruar transmetim të vazhdueshëm.

Surfshark është shumë i sigurt me të secili server i pajisur me DNS private. Lidhja juaj do të mbrohet nga një kaloni vrasës, mbrojtje nga rrjedhja e DNS dhe një politikë pa log. Surfshark gjithashtu ka disa karakteristika të dobishme si CleanWeb – një reklamë, gjurmues, malware, dhe softuer bllokimi të phishing – dhe Mënyra e kamuflimit, e cila fsheh përdorimin tuaj të VPN nga ISP-ja juaj.

Më e mira nga të gjitha, Surfshark ju lejon lidhje të pakufizuara të pajisjes dhe një garanci të kthimit të parave 30-ditore. Mund ta merrni edhe më pak me një kupon zbritje të Surfshark.

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Stream Avatar: Airbender i Fundit me Surfshark!

Përmbledhje dhe lexim i mëtejshëm

Zgjidhni VPN e duhur dhe do t’ju dhurohet fuqia për të parë çdo gjë që dëshironi në Netflix nga kudo në botë. Vetëm mos harroni të kërkoni servera në vendet e duhura, shpejtësi rrufeje dhe siguri të madhe. NordVPN i ka të gjitha ato dhe më shumë.

Nëse ende nuk mund të vendosni se cili shërbim është i duhuri për ju, këtu janë mendimet tona për VPN-të më të mira për Netflix në përgjithësi.

Kur të keni bërë mendjen tuaj, mos harroni të kurseni para me marrëveshjet tona VPN dhe kodet kupon.

Tani që e dini se sa shumë të fuqishëm mund të jenë VPN-të në zhbllokimin e përmbajtjes, mund të dëshironi të përdorni një VPN për të transmetuar Hulu nga kudo në botë, gjithashtu.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me