Atlanta është në Netflix! Ja se si mund ta shikoni në vitin 2020

Atlanta është në Netflix! Fatkeqësisht, megjithatë, aktualisht është në dispozicion vetëm në Japoni. Vazhdoni të lexoni për ta zbuluar si ta transmetosh këtë shfaqje të mrekullueshme në dhomën tënde të jetesës, në çfarëdo vendi ku je.

Do të prisni që Netflix të transmetojë pothuajse çdo shfaqje në çdo vend, por nuk është kështu.

Ajo ofron shërbimet e saj të transmetimit në pothuajse çdo cep të botës, por për shkak të marrëveshjeve të licencimit të negociuara nga vendi në vend, ekzistojnë biblioteka të ndryshme për secilën prej tyre.

Netflix geoblocks përmbajtjen e saj në mënyrë që ju të mund të shikoni vetëm shfaqjet dhe filmat në dispozicion në vendin tuaj. Në rastin e Atlanta, nuk do ta gjesh shfaqjen në bibliotekën tënde, nëse nuk je në Japoni.

Mos u shqetëso, megjithëse – ju mund të merrni rreth këtij problemi me një VPN premium. Duke përdorur një VPN, mund të bëni që Netflix të besojë se jeni i vendosur në cilindo vend të ofrojë shfaqjet që dëshironi të shikoni.

A VPN do t’ju ndihmojë të keni përmbajtje gjeo-të kufizuar kështu që ju mund të shikoni Atlanta nga kudo. Ja si:

Udhëzues i shpejtë: Si ta shikoni Atlanta në Netflix

1. Zgjidhni VPN që ju përshtatet më së miri; ne rekomandojmë NordVPN për shkak të besueshmërisë dhe shpejtësive të saj mbresëlënëse.

2. Shkarkoni dhe instaloni programin tuaj VPN.

3. Lidhuni me një server në vendin tuaj të synuar (i cili do të ishte Japonia, nëse synoni të shihni Atlanta).

4. Drejtohuni tek Netflix, regjistrohuni ose regjistrohuni dhe kënaquni!

Filloni Streaming Atlanta Tani!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë Atlanta

Evendi ach ka formacionin e vet të shfaqjeve në Netflix, kështu që nëse jeni në SH.B.A., nuk mund të rrjedhni Atlanta nga llogaria juaj Netflix sepse është në dispozicion vetëm në Japoni.

Netflix mund të shohë që nuk je në Japoni sepse Adresa IP e pajisjes tuaj u thotë atyre se jeni të vendosur në SH.B.A., kështu që Atlanta nuk do të shfaqet në listën tuaj të disponueshme të filmave.

kapërcyer këtë geoblock, ju mund të përdorni një VPNhile Netflix të mendosh se je në Japoni (ose kudo tjetër që dëshironi), gjë që do t’ju japë mundësinë e hyrjes në Atlanta.

VPN-të janë në gjendje ta bëjnë këtë duke maskuar adresën tuaj IP dhe tunelizimi i lidhjes tuaj përmes një serveri të vendosur në vendin tuaj të dëshiruar.

Kjo bën që të duket sikur jeni i vendosur në vendin, serverin e të cilit ju lidheni dhe ju jep një adresë IP nga ai vend.

Netflix përpiqet të bllokojë VPN-të që të përdoren për të anashkaluar gjeo-kufizimet e saj. Kjo është arsyeja pse duhet të keni kujdes zgjidhni një VPN me një rekord të dëshmuar për zhbllokimin e Netflix. 

Kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë

Ka shumë përfitime të tjera të përdorimit të një VPN. Në fakt, një i besuar VPN është mënyra më e mirë për të qëndruar e sigurt gjatë hyrjes në një internet të pakufizuar. 

VPN parandalojnë cilindo që të shohë veprimtarinë tuaj në internet, si ata kriptoni trafikun e rrjetit midis serverit dhe pajisjes tuaj. Kjo ju mban aktiviteti në internet anonim dhe i sigurt.

Në mënyrë ideale, ofruesi juaj VPN duhet të ofrojë siguri të shkallës ushtarake në formën e kriptimit 256-bit, një ndërprerës automatik vrasës (i cili menjëherë ndalon transferimin e të dhënave në dhe nga rrjeti juaj nëse lidhja juaj VPN dështon), dhe një politikë e rreptë e mos-logs.

3 VPN më të mira për shikimin e Atlantës

Më poshtë janë tre VPN më të mira për shikimin e Atlantës në Netflix.

1. NordVPN

Pajisjet NordVPN

NordVPN është zgjedhja jonë kryesore për të transmetuar Atlanta në Netflix. me 5,700+ serverë në 60 vende, duke përfshirë 160+ në Japoni, nuk do të keni asnjë problem që të shikoni Atlantën.

Së pari, e saj çmime të mëdha dhe lehtësia e përdorimit e bëjnë atë një turmë të preferuar.

NordVPN-së Teknologjia SmartPlay siguron ju merrni një lidhje e qetë, e shpejtë te serveri që ju nevojitet, ndërsa pa kufij të shpejtësisë ose gjerësisë së bandës sigurohuni që të keni lidhjen më të mirë të mundshme.

i saj siguri e forte karakteristikat përfshijnë një opsioni i kodimit të dyfishtë, dhe a Karakteristikë CyberSec që bllokon malware dhe reklama.

Mund të lidheni me gjashtë pajisje njëherësh, domethënë e gjithë familja mund të shikojë Atlanta në Netflix nga kudo në shtëpi.

NordVPN mban një të rreptë politika pa log, duke siguruar që të mbeteni anonim në çdo kohë.

NordVPN ofron një 30-dita e kthimit të parave garantoni që të mund ta provoni vetë, pa rrezik. Nëse keni vendosur të regjistroheni, mund të kurseni para në pajtimin tuaj me kodin tonë të kuponit.

NordVPN mund të zhbllokojë:

  • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

  • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

  • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Rrjedhin Atlanta me NordVPN!

2. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

ExpressVPN thjesht humbet në vendin e parë për shkak se është pak më i çmueshëm se sa ofruesit e ngjashëm VPN. Ajo ofron vlerë të shkëlqyeshme për para, megjithëse – me 3,000+ serra ultra të shpejtë në 94 vende, përfshirë Japoninë.

Do ta keni të lehtë për të merrni rreth cdo gjeo-kufizimesh dhe për të transmetuar Atlanta pa ndonjë bezdisje bezdisëse që prish përvojën tuaj.

Në rastin e rrallë që hasni në ndonjë problem, ExpressVPN 24/7 mbështetje chat live është aty për t’ju ndihmuar në çdo hap të rrugës.

ExpressVPN ju lejon të lidheni me pesë pajisje njëkohësisht, që do të thotë që ju do të jeni në gjendje të shikoni Atlanta në Netflix në të gjitha pajisjet tuaja.

ExpressVPN gjithashtu ju mban super të sigurt me të Kriptimi AES me 256-bit, Mbrojtje rrjedhje DNS / IPv6, një të rreptë politika pa log, dhe një ndërprerës automatik vrasës.

Ajo ka fituar një reputacion të fortë për përsosmëri, dhe ju mund ta provoni atë për veten tuaj me 30-ditor garanci për kthimin e parave ose gjykim falas 7-ditor për iOS dhe Android.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

  • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

  • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

  • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Rrjedhin Atlanta me ExpressVPN!

3. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

CyberGhost është a i besueshëm, përballueshme ofrues me 6,000 + servera në të gjithë botën, përfshirë 40+ në Japoni, kështu që nuk do të keni asnjë problem të transmetoni Atlanta në Netflix.

Ju mund të kënaqeni deri në shtatë lidhje të njëkohshme me CyberGhost. Shtë një VPN shumë e njohur për shkak të çmimeve dhe performancës së saj të mirë.

CyberGhost ofron serverë specialiteti që janë krijuar posaçërisht për transmetim, që do të thotë se lidhja juaj me Netflix do të jetë gjithmonë super e besueshme, e shpejtë dhe e qetë, pa marrë parasysh se me cilin vend po lidh.

Sa për sigurinë, CyberGhost encryption, malware dhe bllokuesit e reklamave të gradës ushtarake, si dhe e rreptë e saj politika pa log do t’ju mbajë të sigurt dhe të sigurt ndërsa jeni online.

Cyberghost-së garanci për kthimin e parave vrapon për 30 ditë në plane të shkurtra ose 45 ditë në 6 muaj ose më gjatë planet. Për dallim nga shumica e ofruesve të tjerë të nivelit të lartë VPN, CyberGhost gjithashtu ofron një prove falas.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

  • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

  • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

  • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Rrjedhin Atlanta me CyberGhost!

Përmbledhje dhe lexim i mëtejshëm

Nëse jeni duke shpresuar të kap sezonin e fundit të Atlanta në Netflix por mos jetoni në Japoni, mundeni prapë shikojeni thjesht duke përdorur një VPN.

Sigurohuni që të zgjidhni një VPN e besueshme me një rrjet të madh serverash, shpejtësi të mirë dhe siguri të fortë, si zgjedhja jonë më e mirë, NordVPN.

Nëse po planifikoni të shikoni Atlanta në aplikacionin Netflix të Apple TV tuaj, shikoni 5 VPN-të më të mira që punojnë me Apple TV.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me