Atdheu është në Netflix! Ja se si mund ta shikoni në vitin 2020

Nëse keni dëgjuar se Atdheu është në Netflix por nuk mund të duket se i qaseni, mos u shqetësoni. Ju nuk jeni vetëm nivelet e Paranojës së Carrie-t. Atdheu është në dispozicion në Netflix, por vetëm në Kanada dhe MB.

Bibliotekat e Netflix ndryshojnë nga një vend në tjetrin. Netflix geoblocks bibliotekat e saj për të parandaluar vëzhgimin e tyre nga njerëz në rajone të tjera.

Nëse jetoni jashtë Kanadasë ose Mbretërisë së Bashkuar, nuk do të jeni në gjendje të shikoni Atdheun në Netflix.

Fatmirësisht nuk do të duhet të jesh në CIA për të hyrë në rrugën tënde. Gjithçka që ju nevojitet është një VPN premium.

VPN-të janë të afta të anashkalojnë geoblocks Netflix duke e bërë gjeo-shkatërrimin e vendndodhjes tuaj. Zgjidhni shërbimin e duhur dhe do të keni mundësi shikojnë Atdheun nga kudo në botë.

Udhëzues i shpejtë: Si ta shikojmë Atdheun në Netflix

 • Zgjidhni një VPN që mund të zhbllokojë Netflix. Do të duhet gjithashtu të ketë serverat në Kanada ose MB. NordVPN mund t’i bëjë të gjitha këto dhe më shumë.
 • Shkarkoni dhe instaloni aplikacionin tuaj VPN.
 • Lidhu me një server në Kanada ose MB.
 • Identifikohu ose regjistrohu të Netflix dhe të kënaqemi!

Filloni të transmetoni Atdheun Tani!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë Atdheun

Bibliotekat e Netflix ndryshojnë në varësi të rajonit tuaj sepse ata duhet të respektojnë ligjet ndërkombëtare për të drejtat e autorit.

Nëse faqja e transmetimit nuk ka blerë një licencë transmetimi për të treguar përmbajtjen në një rajon të caktuar, ata duhet të bllokojnë përmbajtjen nga shikuesit në atë rajon.

Mënyra e vetme për të arritur rreth kësaj është të hile Netflix të mendosh se je në një vend tjetër. Nëse faqja mendon se jeni duke parë nga një rajon, do të merrni qasje të plotë në bibliotekën e këtij rajoni kur të regjistroheni në llogarinë tuaj.

Këtu hyjnë VPN-të. VPN-të janë në gjendje t’ju bëjnë të dukeni sikur po lidheni me Netflix nga një vend tjetër. Kjo quhet gjeo-spoofing.

Kur lidheni me një VPN, ai ri-kontrollon të gjithë trafikun tuaj përmes një serveri ndërmjetës në një vendndodhje tjetër. Meqenëse serveri VPN vepron si ndërmjetës midis jush dhe Netflix, ai maskon adresën tuaj IP me të vetët.

Siti i transmetimit do të shohë adresën IP të serverit vetëm kur të futeni. Do të mendojë se jeni në atë vend dhe do t’ju lidhet me bibliotekën përkatëse për atë rajon.

Nëse zgjidhni një VPN me serverë në të gjithë botën, mundeni zhbllokoni çdo bibliotekë të vetme Netflix nga kudo.

Në këtë rast, do t’ju duhet një VPN me serverë në Kanada ose në Mbretërinë e Bashkuar. Këto janë vendet që kanë Atdheun në bibliotekat e tyre rajonale.

Do t’ju duhet gjithashtu një VPN mjaft e fuqishme. Netflix është i aftë në zbulimin dhe bllokimin e VPN-ve për të parandaluar shikimin e transmetimit nga vende të ndryshme.

Vetëm VPN premium janë të afta duke anashkaluar programin anti-VPN dhe zhbllokimin e Netflix kështu që sigurohuni që VPN të zgjidhni punimet para se të bëni blerje.

Kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë

Sigurisht, VPN premium bëjnë shumë më tepër sesa zhbllokojnë Netflix.

Një VPN e mirë kripton të dhënat tuaja dhe siguron që asnjë nga sjelljet tuaja në internet nuk mund të zbulohet ose gjurmohet.

Mbajtja e trafikut tuaj privat në këtë mënyrë do të pengojnë të spiunosh për këdo nga hakerat dhe kompanitë e reklamimit te agjensitë qeveritare – përfshirë CIA-n!

Mund të jetë gjithashtu e dobishme për të fshehur zakonet tuaja të transmetimit nga ofruesi i shërbimit tuaj të internetit. Disa ISP kanë një bandë të gjerë nëse zbulojnë përdorimin e të dhënave të larta nga aktivitete si transmetimi.

Përdorimi i një VPN ndalon ISP-në tuaj të jetë në gjendje të shohë atë që jeni duke bërë në internet. Meqenëse ata nuk mund të shohin që ju jeni duke transmetuar, ata nuk do të hidhnin bandën tuaj dhe nuk do të duhet të vuani me shpejtësi të ngadaltë.

Një VPN siguron një mënyrë vërtet të sigurt për të shfletoni në internet në intimitet të plotë.

3 VPN-të më të mira për shikimin e atdheut

1. NordVPN

Pajisjet NordVPN

Jo vetëm që është NordVPN-ja jonë VPN më e mirë për transmetimin e Netflix, është vlerësuar gjithashtu nga përdoruesit tanë si VPN më e mirë në përgjithësi.

NordVPN është veçanërisht i përshtatshëm për transmetimin. Ajo ka serverë të optimizuar të transmetimit dhe teknologjinë SmartPlay që automatikisht ju lidh me serverin më të mirë për Netflix.

NordVPN gjithashtu krenohet shpejtësi mbresëlënëse, së bashku me mbi 5.700 serverë globalë (përfshirë 800+ në MB dhe 450+ në Kanada), kështu që ju nuk do të përballeni me ndonjë vonesë kur transmetoni Atdheun.

NordVPN i mban të dhënat tuaja private private. Karakteristikat e sigurisë përfshijnë kriptimi i shkallës ushtarake, Mbrojtja e rrjedhjes DNS, një politikë e rreptë pa shkrime, dhe jo një por dy ndërprerës të ndryshëm vrasjes. Softueri CyberSec gjithashtu ju ndihmon bllokoni reklamat dhe malware.

Merrni NordVPN në deri në 6 pajisje tani me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Rrjedhin Atdheun me NordVPN!

2. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

Po kërkoni për paratë më të shpejtë të VPN që mund të blini? Na lejoni të prezantojmë ExpressVPN. Mund të kushtojë pak më shumë sesa shërbimet e tjera, por ky VPN do t’ju japë shpejtësitë që ju nevojiten lumë Atdheun në çast.

ExpressVPN është i aftë të zhbllokojë Netflix dhe ofron një lidhje të besueshme që ju garanton rrjedhje e qetë dhe e qëndrueshme.

Ka gjithashtu siguri me cilësi të lartë. Kriptimi AES 256-bit, një ndërprerës vrasës, tunelizimi i ndarë, një politikë pa prerje dhe mbrojtja e rrjedhjeve DNS dhe IPv6 do t’ju mbajë të sigurt.

ExpressVPN lejon deri në 5 lidhje të ndryshme të njëkohshme. Shikoni se çfarë përdoruesit e vërtetë duhet të thonë për shërbimin ose provoni ato shpejtësi në shtëpi me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Rrjedhin Atdheun me ExpressVPN!

3. Surfshark

Pajisjet e sipërfaqes

Nëse nuk doni të paguani për super shpejtësi, por prapëseprapë dëshironi një VPN të tillë në gjendje të zhbllokojë Netflix, Surfshark është një mundësi e rishikuar mirë.

Surfshark është një përdorues dhe VPN miqësor me buxhetin kjo është akoma i shpejtë dhe i shkëlqyeshëm në zhbllokim. Lidhje të besueshme do të thotë që nuk do të duhet të duroni ndonjë pauzë të bezdisshme ose buffering ndërsa shikoni Atdheun.

Karakteristikat e sigurisë përfshijnë DNS private në çdo server, një Ndërroni automatik vrasësin në të gjitha aplikacionet, Mbrojtja e rrjedhjes DNS, dhe a asnjë politikë shkrimesh.

Surfshark gjithashtu përfshin mjaft karakteristika të dobishme si modaliteti kamuflazh fshehni aktivitetin tuaj nga ISP-ja juaj, dhe Reklama, ndjekja dhe programi bllokues i malware nga CleanWeb.

Më e mira nga të gjitha, ju mund të mbroni tërë familjen tuaj ose të rrjedhni Atdheun me cilindo pajisje që ju pëlqen lidhje të pakufizuara nën një profil.

Kërkoni provën falas për Surfshark tani.

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Rrjedhin Atdheun me Surfshark!

Përmbledhje dhe lexim i mëtejshëm

Carrie nuk do të lejonte që një gjë e tillë si geobllokimi të ndalonte atë nga marrja e asaj që dëshironte. Dhe as nuk duhet të jeni, për sa kohë që ju zgjidhni VPN-në e duhur.

NordVPN‘,’ NordVPN ‘);" = target"_blank" të klasës ="shkurtër-kodi_affiliate_link_41357 af-lidhje" href ="https://www.vpnmentor.com?Track_link=NDEzNTd8&dl = Netflix&objektiv =% 253Cstrong% 253ENordVPN% 253C% 252Fstrong% 253E_164599_post_12" rel ="nofollow">NordVPN është rekomandimi ynë kryesor, por mund të gjeni shumë të tjerë në përmbledhjen e VPN-ve më të mira për Netflix.

Nëse jeni tunduar të provoni të gjeni një mundësi pa kosto, lexoni udhëzuesin tonë për të lira VPN për Netflix.

Ose mund të kurseni para në një mënyrë tjetër, me marrëveshjet tona më të mira VPN dhe kodet kupon.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me