A mund të paguani për VPN tuaj me një Kartë Dhurate? Vetëm nëse e bëni këtë


Intimiteti dhe siguria në internet e ofruar nga një VPN është e mjaftueshme për shumicën e përdoruesve.

megjithatë, blerja e një VPN mund të jetë e rrezikshme për disa njerëz. Qytetarët e vendeve ku VPN janë të ndaluara, aktivistët politikë, ose gazetarët që punojnë me të dhëna politikisht të ndjeshme, të gjithë mund të dëshirojnë të maskojnë faktin që ata kanë blerë një VPN – e lëre më informacionin që ata përdorin atë VPN për të hyrë.

Kjo ngre çështjen e pagesave të sigurta. Si mund dikush të blejë një VPN privatisht kur detajet e pagesës zakonisht mund të ruhen dhe gjurmohen?

Një mundësi është të paguajeni për VPN tuaj me një kartë dhurate. Por paralajmërohuni: nuk është aq e lehtë, nuk është aq e zakonshme dhe nuk do t’ju lejojë të përdorni gjithmonë VPN-të më të mira.

Pse duhet të paguani për VPN tuaj me një Kartë Dhurate

Kur paguani për një shërbim VPN duke përdorur një kartë debiti ose krediti, ka të ngjarë që kjo të jetë informacioni juaj për pagesa do të ruhet. Në të vërtetë, ruajtja e të dhënave tuaja të pagesës është pothuajse e garantuar nëse vendosni një abonim që rinovon automatikisht.

Sigurisht, të gjitha këto informacione do të ruhen në mënyrë të sigurt, dhe nganjëherë nga palë të treta pa asnjë lidhje me VPN. Problemi vjen nëse një VPN është gjithnjë kërkohet me ligj që të sigurojë informacione për ju, për shembull me një kërkesë ose kërkesë tjetër juridike.

Shumica e VPN-ve më të mira nuk kanë politika të rrepta të regjistrave. Kjo do të thotë se ata mos mbani asnjë regjistrim të përdorimit tuaj dhe për këtë arsye nuk mund t’i zbulojë të dhënat tuaja askujt, edhe kur është urdhëruar me ligj. Sidoqoftë, asnjë politikë shkrimesh nuk mbulon vetëm prerjet e të dhënave personale siç është vendndodhja juaj ose faqet në të cilat keni hyrë kur lidheni me VPN.

Asnjë politikë e shkrimeve nuk përfshin informacionin e pagesës që keni përdorur për të blerë pajtimin tuaj.

Ndërsa përdoruesi mesatar i VPN nuk ka të ngjarë të zhduket, ky mund të jetë një problem i vërtetë për hakerat, aktivistët politikë, gazetarët, ose kushdo që jeton në një vend që e ka bërë përdorimin e VPN të paligjshëm. Vërtetim se keni paguar për një VPN mund të përdoret kundër teje në këto rrethana.

Përdorimi i një karte dhurate për të paguar VPN-në tuaj është një mënyrë për të trajtuar çështjen e privatësisë së pagesës. Kartat e dhuratave të lëshuara nga pëlqimet e Amazon ose Best Buy mund të jenë të blera me para nga supermarkete, kafene në internet, stacione karburanti dhe dyqane të tjera.

Pasi të blihet, kartela mund të përdoret me çdo VPN që pranon pagesa të kartës së dhuratës nëse jeni thjesht shkruani numrin e identitetit. Asnjë informacion tjetër personal nuk kërkohet dhe origjinali pagesa e parave të gatshme është e pasaktë.

Cilat VPN pranojnë kartat e dhuratave?

VPN-të e mëposhtme pranojnë të gjitha kartat e dhuratave që mund të blihen me pagesa të paravendshme për para.

 • Qasje në Internet private – PIA pranon kartat e dhuratave dhe është e shkëlqyeshme për përrua anonime. Sidoqoftë, jini të vetëdijshëm se është i vendosur në SH.B.A. dhe nuk është i besueshëm kur bëhet fjalë për zhbllokimin.
 • VPN Pafund – E shkëlqyeshme për zhbllokimin dhe transmetimin, VPN Unlimited sidoqoftë është gjithashtu i vendosur në SH.B.A., kështu që nuk mund të ofrojnë intimitet të garantuar edhe nëse pranojnë kartat e dhuratave.
 • BlackVPN – Bazuar në Hong Kong, BlackVPN ofron mundësi më të mira të intimitetit dhe pranon kartat e dhuratave. Sidoqoftë, disa përdorues mund t’i gjejnë pikat e çmimeve në mënyrë të gabueshme të larta.

Cilat VPN pranojnë Kartat e Dhuratave të Dyqanit të Aplikimeve dhe Luaj Dyqanit?

Siç mund ta shihni, pagesa për VPN tuaj me një kartë dhuratë të blerë me para të gatshme kufizoni zgjedhjet tuaja. Edhe pse pagesa juaj mund të jetë plotësisht e pasigurt, ju mund ta gjeni atë një tregtim për një VPN që në të vërtetë është më pak i sigurt ne vetvete.

Jo vetëm që ju ndalon të përdorni VPN-të më të mira, por pagesa me një kartë dhurate ka edhe disa të tjera meta të rëndësishme.

Së pari, nëse nuk jetoni në SH.B.A., ose në vendet e tjera ku kartat e dhuratave janë të gatshme në dispozicion në dyqane, mund të zbuloni se nuk jeni jo në gjendje të blini një kartë dhurate me para të gatshme fare.

Së dyti, një kartë dhuratë do mbuloni vetëm pajtimin tuaj për një kohë të kufizuar. Kjo do të thotë që do t’ju duhet të kaloni në të gjithë procesin e blerjes së një karte dhurate sa herë që përfundon periudha e pajtimit.

Nëse doni një abonim të vazhdueshëm në një shërbim VPN, ka mënyra të tjera private për të paguar. Për shembull, disa nga VPN-të më të mira pranojnë monedhat cryptocurrency, cilat jane të sigurt dhe kryesisht të pasaktë.

Një tjetër mundësi është të paguajeni për VPN-në tuaj duke përdorur një kartë dhuratë të Dyqanit të Aplikacionit ose Play Store. Për sa kohë që keni zgjedhur VPN-në tuaj pranon pagesa përmes App Store ose Play Store, do të keni mundësi ta blini atë duke përdorur një kartë dhurate.

Mund të paguani për të gjitha VPN-të e mëposhtme duke përdorur një kartë dhuratë të App Store ose Play Store.

1. NordVPN

Pajisjet NordVPN

NordVPN ofron mënyra të shumta për të paguar. Këto përfshijnë pagesa Cryptocurrency, AliPay, pagesa WeChat dhe pagesa përmes App Store ose Play Store.

Siguria është po aq e kujdesur kur përdorni vetë VPN. NordVPN është me qendër në Panama dhe garanton a politikë e rreptë pa shkrime, kështu që ju mund të jeni i sigurt në intimitetin tuaj. Kriptimi i shkallës ushtarake dhe Teknologjia e reklamimit dhe bllokimit të malware në CyberSec gjithashtu do t’ju mbajë të sigurt ndërsa shfletoni.

Shtoni në atë disa nga më të aftësi të përparuara të zhbllokimit të çdo VPN, shpejtësi rrufeje, dyfish VPN, përdorimi në deri në 6 pajisje, dhe a 30 ditë garanci për kthimin e parave dhe do ta shihni pse NordVPN është VPN me vlerësime më të larta.

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Mbroni privatësinë tuaj me NordVPN Tani!

2. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

që nga CyberGhost pranon pagesa përmes App Store dhe Play Store, do të keni mundësi ta blini atë me një kartë dhurate.

Cyberghost-së rrjet i madh global me 6,000+ server e bën atë e shkëlqyeshme për transmetim dhe përrua, me aftësi të mira zhbllokimi dhe shpejtësi të mirë. Siguria juaj do të mbrohet nga Kriptimi AES 256-bit, një asnjë politikë shkrimesh, dhe bllokues të softverit.

CyberGhost është vlerësuar nga klientët e saj për përzierjen e saj të përballueshmërisë me lehtësinë e përdorimit. Provojeni tani me një Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Mbroni privatësinë tuaj me CyberGost Tani!

3. Surfshark

Pajisjet e sipërfaqes

Nëse jeni duke kërkuar për një VPN me kosto të ulët që ende ofron mjaft karakteristika, Surfshark është një opsion i shkëlqyeshëm. Ju mund të blini Surfshark përmes App Store dhe Play Store dhe rishikuesit tanë e vlerësojnë atë për të opsione konkurruese të çmimeve.

Intimiteti sigurohet nga DNS private në çdo server Surfshark si dhe a asnjë politikë shkrimesh. Surfshark gjithashtu krenohet me mjaft karakteristika unike përfshirë reklama, malware dhe teknologjia CleanWeb që bllokon gjurmuesin dhe modaliteti i kamuflimit te fshihni përdorimin tuaj VPN nga ISP-ja juaj.

Më e mira nga të gjitha, Surfshark ofron lidhje të pakufizuara të pajisjes nën një profil – provojeni tani me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Mbroni Privatësinë Tuaj me Surfshark Tani!

4. Mburoja e pikave të nxehta

Pajisjet e Mburojës Hotspot

VPN perfekte për përrua, Hotspot Shield protokoll inovativ Catapult Hydra ofron shpejtësi mbresëlënëse të ngarkimit dhe shkarkimit pa e rrezikuar sigurinë tuaj.

Mburoja e nxehtë pranon pagesa të kartave të dhuratave përmes App Store dhe Play Store. Sidoqoftë duhet të jeni të vetëdijshëm për këtë Hotspot Shield është i vendosur në SH.B.A. kështu, nëse mbetja e pasaktë është shqetësimi juaj kryesor, mund të mos jetë alternativa më e mirë.

Nëse jeni duke kërkuar një VPN të shpejtë, të lirë për përrua, megjithatë, Hotspot Shield është një bast i mirë. Përdoruesit tanë e vlerësojnë atë për të aplikacione për përdorim të lehtë dhe mbështetje të dobishme ndaj klientit por ju mund ta shihni vetë me një Gjykim falas 7 ditor ose a Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh.

Hotspot Shield mund të zhbllokojë:

 • Nuk mund të zhbllokojë asnjë sit të madh të rrjedhës.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Hotspot Shield punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS dhe Chrome.

Mbroni privatësinë tuaj me Hot Shot Shield Tani!

5. ZenMate

Një tjetër VPN miqësore me buxhetin që është e shkëlqyeshme për fillestarët, ZenMate megjithatë bën përshtypje me shpejtësi të mirë dhe servera miqësorë për torrent.

Kriptimi i shkallës ushtarake është mbështetur nga a plugin falas për bllokimin e reklamave dhe ju mund të paguani për ZenMate përmes App Store dhe Play Store. Mbani në mend edhe pse Shtabi i Zenmate është në Gjermani, i cili është një vend i Aleancës 5/9/14-Sytë. Sidoqoftë, ZenMate ka një a politikë e rreptë e mos-logs kështu që privatësia juaj duhet të mbrohet.

Shikoni se çfarë duhet të thonë përdoruesit tanë për këtë VPN me përdorim të lehtë ose provojeni me një Gjykim falas 7 ditor ose 30 ditë garanci për kthimin e parave.

ZenMate mund të zhbllokojë:

 • HBO SHKO.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ZenMate punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Chrome, Firefox dhe Opera.

Mbroni privatësinë tuaj me ZenMate Tani!

Përmbledhje dhe lexim i mëtejshëm

Pagesa për shërbimin tuaj VPN me një kartë dhuratë është një metodë e sigurt dhe e pasaktë, por nuk është opsioni i vetëm. Disa nga VPN-të më të mira në treg ju japin mënyra të tjera private për të paguar, si dhe një shërbim shumë më të mirë për paratë tuaja.

Nëse jeni të bindur tashmë, mund të shikoni kodet tona të kuponit NordVPN për t’u siguruar që të merrni marrëveshjen më të mirë.

A jeni duke luftuar vazhdimisht kundër censurimit të rreptë dhe përmbajtjes së kufizuar gjeografike? Ne kemi bashkuar një udhëzues se si të anashkalojmë me lehtësi blloqet VPN.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map