A funksionon NordVPN me Hulu në vitin 2020? Vetëm nëse e bëni këtë


Nëse jeni një tifoz i Hulu me qendër jashtë SH.B.A. ose Japoni, ju duhet një VPN për të hyrë në Hulu nga kudo në botë.

Hulu është duke e bërë më të vështirë për VPN të anashkalojnë gjeo-kufizimet e tyre. Kur nisni Hulu me një VPN, adresa juaj e IP kontrollohet kundër një liste të IP-ve të njohura të serverit VPN. Nëse është gjetur një ndeshje, lidhja juaj do të bllokohet dhe ju nuk do të mund të transmetoni përmbajtje.

mënyra e vetme për të kapërcyer këtë problem është me një VPN që rregullisht rifreskon IP adresat e serverave të tij për të parandaluar zbulimin. NordVPN është një VPN e tillë.

Si të përdorni NordVPN për të hyrë në përmbajtjen Hulu nga kudo tjetër

NordVPN ka një reputacion të madh për të parë rreth kufizimeve gjeografike të Hulu, duke ju mundësuar që të transmetoni përmbajtjen e saj nga jashtë SH.B.A..

Për më tepër, NordVPN ju ofron shpejtësinë e nevojshme për të transmetim pa telashe, pa vonesë ose buffering.

Ndiqni këto hapa të thjeshtë në mënyrë që të transmetoni përmbajtjen tuaj të domosdoshme të Hulu kudo që të jeni:

 1. Vizitoni faqen e internetit të NordVPN, zgjidhni planin tuaj të zgjedhur dhe instaloni programin.
 2. Lidhu me një prej tyre Serverët amerikanë të NordVPN.
 3. Hyni në llogarinë tuaj Hulu.
 4. Vendosni këmbët lart dhe zhurmoni shfaqjet tuaja të preferuara.

Filloni transmetimin Tani!

Pse Zgjidhni NordVPN të Zhbllokoni Hulu?

Hulu punon shumë për të parandaluar njerëzit që të përdorin VPN për të kapërcyer kufizimet e tyre gjeografike. Ata e bëjnë këtë nga duke mbajtur një regjistër të adresave IP të përdorura nga ofruesit e VPN dhe bllokimin e çdo përdoruesi që përpiqet të hyjë në përmbajtje me një adresë IP të listës së zezë.

NordVPN nuk ka një, por dy zgjidhje për këtë problem.

Së pari, ata kanë një rrjet i madh me gati 1800 serverë në SH.B.A., për qasje të besueshme në Hulu nga kudo në botë. Për më tepër, ato kanë pothuajse 150 servera në Japoni, nëse doni të hyni në Hulu Japoni.

në radhë të dytë, NordVPN ekzekuton serverë të ngatërruar, gjë që maskon faktin se një VPN është përdorur për të kriptuar të dhënat.

Kjo e bën të vështirë për Hulu të dallojë të dhënat e dërguara përmes një VPN nga të dhënat e përditshme, që do të thotë se Adresat IP të NordVPN kanë më pak të ngjarë të futen në listën e zezë.

Shpejtësia është çelësi për të transmetuar me Hulu

Pasi të jeni lidhur me Hulu, do të dëshironi të dini se ju mund të ngarkoni dhe transmetoni përmbajtje pa buffering të pafund.

Për të përfituar sa më shumë nga përvoja juaj Hulu, do t’ju duhet të përmbushni kërkesat minimale të shpejtësisë së Hulu:

 • Video me përkufizim standard (480p) – shpejtësi prej 1.5Mbps
 • Video me definicion të lartë (720p) – shpejtësi 3Mbps
 • Video ultra me definicion të lartë (1080p) – shpejtësi 6Mbps
 • Hulu plus TV live – shpejtësi prej 8Mbps

Ndërsa NordVPN ka një rrjet kaq të madh të serverëve, nuk do të detyroheni të përdorni një server të mbingarkuar, i cili garanton shpejtësinë e lartë që ju nevojitet për transmetim, edhe në Ultra HD.

Kriptimi i fortë që shton një VPN në të dhënat tuaja ka tendencë të ngadalësojë lidhjen tuaj. Fatmirësisht, NordVPN ka gjetur një ekuilibër i madh midis shpejtësisë dhe sigurisë, për transmetim pa problem me Hulu.

Përfitimet e tjera të përdorimit të NordVPN për të hyrë në Hulu

Nëse zgjidhni NordVPN për t’u lidhur me Hulu, do të merrni shumë më tepër sesa vazhdimisht me shpejtësi të lartë, një rrjet të qëndrueshëm dhe serverët e duhur.

Ekzistojnë një numër arsyesh pse NordVPN duhet të jetë në krye lista juaj kur zgjedh një VPN:

 • Kriptimi i shkallës ushtarake, i cili përfshin kriptimin AES-256, VPN të dyfishtë, Qepë mbi VPN për përdoruesit e Tor dhe mbështetje për protokollet OpenVPN dhe IkEv2 / IPsec.
 • A politikë e rreptë e shkrimeve zero për t’i mbajtur të dhënat tuaja të sigurta.
 • Suite CyberSec, i cili siguron mbrojtje ekstra malware dhe bllokimin e reklamave.
 • një ndërprerës automatik vrasës dhe aplikacione të zbuluara, për të mos lejuar të dhënat tuaja të ekspozohen.
 • Bandwidth i pakufizuar dhe shkarkime.
 • Serverë të përkushtuar për transmetim dhe përrua.
 • Ndërfaqe dhe aplikacione miqësore për përdoruesit për të gjitha sistemet dhe pajisjet kryesore operative.
 • Aftësia për të lidhni 6 pajisje njëkohësisht nëpër platforma.
 • Mbështetje e shkëlqyeshme 24/7 e klientit përfshirë bisedën live.
 • 30 ditë garanci pa garanci, pa para për një rimbursim të plotë.

Të gjitha këto karakteristika të shkëlqyera i bën NordVPN një nga VPN-të më të njohura në treg. Mos harroni vetëm fjalën tonë për të, shihni se çfarë përdoruesit e vërtetë duhet të thonë.

Merr 70% Ulje nga NordVPN

Përfundimi dhe leximi i mëtutjeshëm

Hulu po e vështirëson gjithnjë e më shumë për VPN të anashkalojnë gjeo-kufizimet e saj, por NordVPN është vazhdimisht në gjendje të ngrihet në sfidë. 

Me një VPN me performancë të lartë si NordVPN, ju mund të transmetoni përmbajtjen tuaj të preferuar kudo që të ndodhë.

NordVPN është numri ynë një i rekomanduar VPN për t’u përdorur me Hulu, por mos ngurroni të kontrolloni konkurrencën e saj në tonë 5 VPN kryesore për të hyrë në Hulu.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map