A funksionon NordVPN me Amazon Fire Stick në vitin 2020? Vetëm nëse e bëni këtë

Lidheni një Fire Fire Stick në folenë HDMI të televizionit tuaj dhe me një fikse TV juaj është shndërruar në një TV të zgjuar. Por me shumë prej aplikacioneve të disponueshëm përmes Amazon Fire Stick, ka kufizimet gjeografike në çfarë përmbajtje mund të keni qasje.

Për shembull, nëse nuk jeni jashtë SH.B.A., nuk do të jeni në gjendje të hyni në Hulu dhe mjaft përmbajtje nga shërbimet e tjera të transmetimit. Ndërsa nëse nuk jeni në Mbretërinë e Bashkuar, nuk do të jeni në gjendje të transmetoni me iPlayer të BBC-së.

Prandaj, pavarësisht se ku jeni në botë, ka të ngjarë që ju do të mungoni në shumë përmbajtje për shkak të geoblocking. Sidoqoftë, mundeni merrni lehtësisht rreth këtyre blloqeve duke përdorur një VPN.

Ndërsa Amazon Fire Stick është një pajisje, mundeni instaloni një VPN mbi të dhe shijoni çdo përmbajtje që dëshironi nga kudo në botë.

Në këtë artikull, ne do t’ju tregojmë hapa të thjeshtë që duhet të ndërmerrni për të instaluar dhe operuar NordVPN në Amazon Fire Stick, kështu që ju mund të përdorni të gjitha shfaqjet dhe filmat tuaj të preferuar.

Si të përdorni NordVPN në zjarrin tuaj Amazon 

Streaming në Amazon Fire Stick me aplikacionin NordVPN e bën atë lehtë për t’u përdorur në katalogët e plotë të shërbimeve tuaja të preferuara të transmetimit nga kudo në botë.

Ndiqni këto hapa të thjeshtë dhe brenda pak minutash do të shijoni përmbajtjen që më parë nuk do të mund të:

 1. Neshtëpi‘Ekrani i Fire Stick, zgjidhni ikonën e xhamit zmadhues (kërkim) dhe shkruani”NordVPN“.
 2. Zgjidhni NordVPN aplikoni dhe instaloni atë në pajisjen tuaj Fire Stick.
 3. Pas instalimit, filloni aplikacionin NordVPN dhe shkruani detajet tuaja të hyrjes.
 4. Tani mund të shkoni në ‘Seksioni i të gjitha vendeve dhe lidhet me një server në një vend të veçantë ose zgjidhni një nga serverët e tyre të specialitetit. SHENIM: Herën e parë që hyni në aplikacionin NordVPN do t’ju kërkohet leje për t’u lidhur me VPN dhe për të krijuar një profil VPN në pajisjen tuaj.
 5. Pasi të jeni lidhur, pllaka juaj e zgjedhur e serverit do të bëhet e gjelbër dhe do të shihni që lidhja juaj të ndizet në pjesën e sipërme të djathtë të ekranit tuaj të TV.
 6. Uluni prapa, pushoni dhe shijoni argëtimin nga e gjithë bota.

Merrni NordVPN Sot!

Pse Zgjidhni NordVPN për të zhbllokuar përmbajtjen në Amazon Fire Stick?

nordvpndevices_optimized

NordVPN nuk është shërbimi i vetëm që ka një aplikacion amtare për Amazon Fire Stick, por është padyshim një nga zgjedhjet më të mira.

Ajo ka një mbresëlënëse rrjet me mbi 5,000 servera në 60 vende, kështu që do të keni mundësi të përdorni qasje në përmbajtje të bllokuar nga e gjithë bota përmes Fire Stick.

gjithashtu, me NordVPN ju garantohen shpejtësi të shpejtë të transmetimit, kriptim të gradës ushtarake për të mbajtur private të dhënat tuaja dhe aktivitetet në internet, dhe një aftësi të provuar për të anashkaluar kufizimet gjeografike.

Për më tepër, serverët e NordVPN janë optimizuar për transmetim, duke e bërë atë një VPN ideale për Fire Stick.

Përdoruesit e NordVPN janë shumë kompliment për shërbimin dhe rreth 24/7 Mbështetje e klientit në chat live.

Nëse keni probleme për të hyrë në përmbajtje përmes një aplikacioni të veçantë (Disney Channel ndonjëherë mund të jetë problematik për të hyrë), një këshilltar i shërbimit të klientit do t’ju rekomandojë serverët që do t’ju japin qasje, menjëherë.

Navigimi i NordVPN në zjarret e gjeneratës së parë

Ju nuk do të keni problem të lundroni aplikacionin NordVPN me gjeneratën e re të Fire Sticks, të cilat kanë telekomandat e përgjegjshme, të aktivizuara nga zëri.

Sidoqoftë, nëse keni një nga Zjarret e gjeneratës së parë, do ta keni si sfidë të lundroni në aplikacionin me TV tuaj të largët.

Nuk ka nevojë të shqetësohet, megjithëse, pasi ekziston një Remote për aplikacionin TV TV zjarr që mund të shkarkohet në pajisjet tuaja mobile që ofrojnë funksionim të shkëlqyeshëm për të lundruar kontrollet e aplikacionit NordVPN.

Përfitimet shtesë të përdorimit të NordVPN me zjarrin tuaj Amazon

Me një pajtim në NordVPN, do të keni përfitimin e shumë më tepër sesa thjesht transmetimi i shpejtë përmes shërbimeve tuaja të preferuara.

Ka shumë arsye të tjera pse ju duhet të përdorni NordVPN çdo herë që shkoni në internet, qoftë në Fire Fire Stick ose në pajisjet e tjera:

 • Kriptimi i shkallës ushtarake dhe karakteristikat e përparuara të sigurisë, duke përfshirë një politikë të rreptë pa logs, Double VPN, dy ndërprerës të vrasjeve të ndryshme, dhe suita CyberSec, e cila siguron mbrojtje ekstra malware dhe bllokimin e reklamave.
 • Serverë të përkushtuar për transmetim, përrua dhe P2P.
 • Aplikacione të lehtë për t’u përdorur për të gjitha platformat dhe pajisjet kryesore.
 • Shërbim i pakrahasueshëm i klientëve 24/7 dhe një bazë njohëse mbresëlënëse për konfigurimin dhe serverat.
 • Një garanci pa pyetje, 30-ditore, për kthimin e parave.

NordVPN është një nga VPN-të më të mira në treg, me gjithçka që ju nevojitet për transmetim të sigurt në të gjitha pajisjet tuaja, përfshirë Amazon Fire Stick.

Nuk është për t’u habitur që është një nga zgjedhjet tona kryesore të VPN që duhet të përdorin për Fire Stick. Shikoni rekomandimet tona të tjera në artikullin tonë VPN-të më të mira për Fire Stick.

Rrjedhin me NordVPN

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me