A është Teoria e Big Bangut në Netflix? Po, por vetëm nëse e bëni këtë

Pavarësisht nëse tashmë jeni tifoz ose doni të filloni që nga fillimi, Teoria e Big Bang është padyshim një nga shfaqjet më të zjarrta atje.

Fatkeqësisht, Teoria e Big Bang është Në dispozicion vetëm në Netflix në rajone të caktuara. Disa vende evropiane kanë vetëm gjashtë apo shtatë sezonet e para, ndërsa Netflix Japonia ka tetë sezone dhe Netflix MB ka 11.

Netflix e ka bllokuar Teorinë e Big Bangkundit diku tjetër – për shembull, shfaqja është plotësisht e padisponueshme në Netflix SHBA.

Prapëseprapë, nëse jetoni në një vend ku Teoria e Big Bang-ut është gjeo-kufizuar, mos u frikësoni. Nuk do të thotë që nuk mund të arrini dot me Penny, Leonard, Sheldon dhe pjesën tjetër të bandës. Ti mundesh transmetoni shfaqjen shpejt dhe me lehtësi me përdorimin e një VPN të mirë.

Këtu janë pesë rekomandimet tona më të mira dhe si t’i përdorim ato.

Si të shikoni Teorinë e Big Bangut: Udhëzues i shpejtë

 1. Zgjidhni një VPN me serverë në Mbretërinë e Bashkuar ose Japoni – NordVPN është zgjedhja jonë kryesore.
 2. Shkarkoni aplikacionin përkatës VPN për pajisjen tuaj.
 3. Lidhu me një server në Mbretërinë e Bashkuar ose Japoni.
 4. Hyni në Netflix ose krijoni një llogari nëse nuk keni një të tillë tashmë.
 5. gëzojnë!

Filloni të shikoni Teorinë e Big Bangit tani

Pse keni nevojë për një VPN për të transmetuar Teorinë e Big Bangut

VPN anashkaloni geoblocks të Netflix duke rivotuar trafikun tuaj përmes një serveri në një vend ku Teoria e Big Bang-ut nuk është i bllokuar. Kjo bën që Netflix të mendojë se je në atë vend dhe të lejon të kesh transmetoni shfaqjen tuaj të preferuar me lehtësi.

Netflix ka ndërmarrë disa hapa drejt luftimit të përdorimit të VPN-ve për të marrë rreth gjeo-kufizimeve të tyre, me disa softver i sofistikuar anti-VPN. Disa VPN nuk kanë burime ose rrjete të serverëve për t’i bërë ballë listës së zezë. Sidoqoftë, të gjitha VPN-të që ju rekomandojmë janë mjaft i fuqishëm për të shmangur zbulimin.

Netflix duhet të geoblock disa nga përmbajtja e saj për të shmangur probleme në lidhje me ndryshimin e ligjeve të licencimit nëpër rajone të ndryshme.

Në SHBA, për shembull, CBS mban të drejtat për të treguar Teorinë e Big Bang dhe tifozët mund të transmetojnë shfaqjen vetëm përmes kanalit të paguar të Rrjetit Të Gjithë Access Streaming.

Nëse tashmë paguani për një pajtim në Netflix dhe nuk dëshironi të paguani shtesë për të parë shkencëtarët tuaj të preferuar, do të duhet të përdorni një VPN për të transmetuar Teorinë e Big Bangut.

Tofarë duhet të kërkoni në një VPN

Një VPN funksionon duke enkriptuar të dhënat tuaja dhe duke i kaluar ato përmes një serveri të jashtëm në një vend tjetër përpara se të arrijë në faqen e Netflix. Netflix nuk do të jetë në gjendje të zbulojë vendndodhjen tuaj të vërtetë, vetëm vendndodhja e serverit VPN.

Nëse zgjidhni një VPN me serverë në vendet e duhura, do të keni mundësi zhbllokoni çdo përmbajtje që përndryshe do të kufizohej në ato rajone.

Kur zgjidhni VPN-në e duhur për të transmetuar Teorinë e Big Bangut, ekzistojnë disa gjëra kryesore për tu kujdesur. Së pari, siç e përmendëm, VPN-ja juaj do të duhet të ketë serverat në vendet e sakta – në këtë rast, Japonia dhe Britania e Madhe.

Ju gjithashtu do të duhet një VPN që është i aftë të anashkalojë softverin e rreptë anti-VPN të Netflix. Ky program është krijuar për të zbuluar serverët VPN dhe për t’i renditur ato.

Shërbimet VPN mund ta marrin këtë gjë në dy mënyra; me serverat e ngatërruar që mund të shmangin zbulimin ose duke pasur një të tillë rrjet i madh serverash që serverët me listë të zezë mund të hiqen shpejt dhe zëvendësohen.

Nëse dëshironi të transmetoni Teorinë e Big Bangit pa probleme dhe pa ndonjë ngacmim të bezdisshëm, shpejtësia është gjithashtu e rëndësishme. Zgjidhni një VPN që mund t’ju ofrojë shpejtësi rrufeje. VPN me serverë të optimizuar të transmetimit dhe bandwidth i pakufizuar zakonisht janë bastet më të mira.

Së fundmi, do të doni të mendoni për sigurinë. VPN-të më të mira kanë encryption të nivelit të lartë, çelsat automatikë të vrasjes dhe politikat pa log. Këto parandalojnë monitorimin, gjurmimin ose ruajtjen e të dhënave tuaja nga hakerat, palët e treta, apo edhe Ofruesi juaj i Shërbimit të Internetit.

Kjo gjithashtu mund parandaloni ISP-në tuaj që të godasë bandën tuaj, pasi ata nuk do të jenë në gjendje të zbulojnë se ju jeni duke transmetuar.

VPN-të më të mira për transmetimin e Teorisë së Big Bang-ut

1. NordVPN

NordVPN për Bulgaris

Me të saj serverat e ngatërruar dhe profile të dedikuara për transmetim, NordVPN u ndërtua për zhbllokimin e Netflix. Ajo ka një mbresëlënëse 122 serverë në Japoni dhe 646 serverë në MB, duke ju garantuar a lidhje super e shpejtë dhe e besueshme.

Siguria juaj do të kujdeset përmes Double VPN, kriptimi i shkallës ushtarake, dhe unike e NordVPN Program kompjuterik anti-malware dhe reklamues reklamues CyberSec. Do të keni mundësi të transmetoni deri në 6 aplikacione njëkohësisht dhe të shijoni NordVPN tipar inovativ SmartPlay, i cili automatikisht ju lidh me serverin më të mirë për transmetim. Lexoni më shumë përmbledhje të fituesit tonë më të mirë të çmimit VPN.

NordVPN mund të zhbllokohet:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet për torrentin:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Filloni transmetimin me NordVPN!

2. ExpressVPN

ExpressVPN për Bullgarinë

Pak më e kushtueshme se NordVPN, ExpressVPN më shumë se sa e bën atë me atë që përdoruesit tanë përshkruajnë shpejtësia më e shpejtë e lidhjes rreth.

Një rrjet i madh i 3,000+ serverë në 94 vende do të thotë që ExpressVPN është më se i aftë të fluturojë nën radarin anti-VPN të Netflix. Shërbimi gjithashtu lejon transmetim i pakufizuar dhe do t’ju mbajë të sigurt me niveli më i lartë i kriptimit, vrasin kaloni, Mbrojtja e rrjedhjes DNS, dhe a politika pa log.

ExpressVPN mund të zhbllokohet:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet për torrentin:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Filloni transmetimin me ExpressVPN!

3. Surfshark

Surfshark mund të mos ketë një rrjet aq të madh sa VPN-të e tjera, por statusi i tij relativisht i ri do të thotë se është vendosur në mënyrë të shkëlqyeshme për të shmangur zbulimin nga Netflix. Shpejtësitë janë mjaft të mira për të rrjedhës me cilësi të lartë, të pandërprerëg ndërsa Surfshark teknologji unike CleanWeb ju mbron nga ndjekja, monitorimi, reklamat dhe malware.

Surfshark gjithashtu ju lejon të lidhni një numri i pakufizuar i pajisjeve njëkohësisht, do të thotë që ju mund të siguroni siguri dhe rrjedhje pa probleme për tërë familjen tuaj. Shikoni se çfarë mendojnë përdoruesit tanë për këtë të porsaardhur.

Surfshark mund të zhbllokohet:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet për torrentin:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Filloni streaming me Surfshark!

4. Shikoni tani Teorinë e Big Bang-ut me CyberGhost

CyberGost për Bullgarinë

Me një mbresëlënëse 3.600 servera në 60 vende – përfshirë Mbretërinë e Bashkuar dhe Japoninë – CyberGhost është më se i aftë të zhbllokojë Teorinë e Big Bangut në vendin tuaj. Rrjeti i saj i madh do të thotë transmetim i shpejtë dhe i qëndrueshëm, të cilat mund t’i shijoni deri në 7 pajisje nën një profil.

Përdoruesit tanë gjithashtu vlerësojnë karakteristikat gjithëpërfshirëse të sigurisë CyberGhost. Kjo perfshin 256-AES encryption bit dhe a politikë e rreptë e mos-logs.

CyberGhost mund të zhbllokohet:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet për torrentin:

 • Po; një profil i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Filloni transmetimin me CyberGhost!

5. PrivateVPN

PrivateVPN për Bullgarinë

Nëse jeni duke kërkuar për një përvojë më të përballueshme, pa frills të transmetimit, PrivateVPN është për ju. Përdoruesit tanë e vlerësojnë këtë shërbim për të aplikacione të thjeshta, të thjeshta për t’u përdorur dhe çmime të mëdha.

E përkryer nëse jeni i ri në përdorimin e VPN-ve, ofron PrivateVPN aplikacione intuitive në të gjitha pajisjet dhe platformat kryesore dhe deri në 6 lidhje të njëkohshme. Bandwidth i pakufizuar dhe server i pakufizuar ndërrimi do të thotë se koha juaj e shikimit do të mbetet e pandërprerë.

Ndërsa derdhet, do të mbrohesh Kriptimi 2048-bit me AES-256 dhe a politikë e rreptë e mos-prerjeve.

PrivateVPN mund të zhbllokohet:

 • Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video dhe iPlayer i BBC.

Mbështet për torrentin:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P; një listë e serverëve të optimizuar P2P të disponueshëm përmes aplikacionit.

PrivateVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android dhe iOS.

Filloni transmetimin me PrivateVPN!

Përmbledhje dhe lexim i mëtejshëm

Me VPN të duhur, transmetimi i Teorisë së Big Bang-ut duhet të jetë i shpejtë, i thjeshtë dhe i thjeshtë!

Lexoni më shumë rreth VPN-ve më të mira për Netflix këtu.

Nëse keni vërejtur diçka që dëshironi të shihni në SH.B.A. në vend, lexoni udhëzuesin tonë për zhbllokimin e Netflix SHBA në sekonda.

Dëshironi të lejoni sekretin më të madh të Netflix? Gjeni më shumë këtu.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me