A është legal Terrarium legal dhe i sigurt për t’u përdorur? [Përditësimi i vitit 2020]


Kur u lëshua, Terrarium TV dukej shumë mirë për të qenë i vërtetë: Një “dyqan me një ndalesë” për të gjitha nevojat tuaja për transmetimin e TV dhe filmave.

Në vend që të presë filma dhe shfaqje televizive, Terrarium TV siguron lidhje me cilësinë më të lartë, përmbajtje falas online. Dukej që kjo do ta mbante Terrarium TV të sigurt nga lloji i çështjeve ligjore që dëmtojnë kaq shumë platforma falas të transmetimit.

Në Shtator 2018, megjithatë, faqja shkoi jashtë linje.

Asnjë sqarim nuk u dha, dhe madje edhe më konfuz, ka ende versione të Terrarium TV në dispozicion për të shkarkuar në internet. Si rezultat, shumë njerëz kanë kërkuar, “A është Terrarium TV legal dhe i sigurt?”

Në këtë post, ne do t’i përgjigjemi kësaj pyetjeje. Do t’ju tregojmë gjithashtu se si të qaseni në aplikacion të sigurt dhe sigurohuni që nuk ndikon në shpejtësinë dhe sigurinë tuaj të internetit.

Udhëzues i shpejtë: Si të qaseni në TV Terrarium me një VPN

Një VPN është një mënyra më e lehtë, e shpejtë dhe e sigurt për të hyrë në Terrarium TV. Siç do ta shpjegojmë më poshtë, pasi të keni instaluar një VPN në pajisjet tuaja, aktiviteti juaj në internet do të fshihet plotësisht.

Mund të përdorni Terrarium TV pa u shqetësuar për çështjet e intimitetit, ligjore ose çështjeve të lidhjes.

 1. Zgjidhni një VPN me serverë të shpejtë dhe të sigurt. Ne rekomandojmeNordVPNpër transmetim.
 2. Shkarkoni dhe instaloni VPN-në tuaj në çdo pajisje që përdorni për transmetim.
 3. Zgjidhni një server në rajonin tuaj lokal për të siguruar shpejtësi të shpejtë të lidhjes. Nëse doni të shmangni censurën, lidheni me një server jashtë vendit tuaj.
 4. Hyni në Terrarium TV dhe filloni transmetimin!

Qasja në Terrarium TV me NordVPN

A është legal TV Terrarium?

Përgjigja e thjeshtë për këtë pyetje është: mbase.

sepse zhvilluesi i Terrarium TV nuk dha asnjë arsye për të mbyllur faqen e saj të internetit, ne nuk mund të themi saktësisht se cilat çështje ligjore u përballën, ose si ndikojnë kjo tek ju.

Sipas faqes origjinale të Terrarium TV, ajo përmban vetëm lidhje me faqet e tjera në Internet.Ështja është se shumë nga kjo përmbajtje shkel ligjet e të drejtave të autorit duke treguar versione pirate të përmbajtjes së mbrojtur.

Për shembull, nëse Terrarium TV lidhet me një version falas të një shfaqje televizive popullore, ndihmon njerëzit e tjerë që të shkelin ligjin e të drejtave të autorit. Si përdorues i Terrarium TV, ju gjithashtu mund të jeni duke shkelur ligjin duke klikuar ato lidhje dhe duke parë përmbajtjen.

Përsëri, kjo është gjithçka shumë e paqartë dhe teorike. Gjëja e rëndësishme për të mbajtur mend është se nuk ka rëndësi nëse jeni duke përdorur Terrarium TV për të parë përmbajtje legale ose të paligjshme. Thjesht përdorimi i aplikacionit TV Terrarium mund të ju vë në rrezik ligjor.

Ne do të shpjegojmë pse.

Safetyështjet e sigurisë së TV Terrarium

Si shumë aplikacione, duket Terrarium TV gjurmoi përdoruesit adresat IP dhe informacione të tjera. Nëse Terrarium TV është paditur dhe detyruar të sigurojnë informacione në polici, kjo do të përfshijë të gjitha adresat IP në bazën e të dhënave të saj.

Përdorimi i këtyre adresave IP, policia mund të identifikojë përdoruesit e Terrarium TV dhe t’i akuzojë ata për shkeljen e ligjit të të drejtave të autorit. Nëse përdorni Terrarium TV në çdo kohë, pa fshehur adresën tuaj IP, ju mund të jeni në shënjestër për një gjobë të madhe, ose një veprim ligjor.

Tani që faqja zyrtare e Terrarium TV është jashtë linje, përdoruesit përballen me një çështje tjetër të sigurisë. Ka shumë versione të rreme të Terrarium TV në dispozicion për t’u shkarkuar.

Almostshtë pothuajse e pamundur të dihet kush i ndërtoi këto. Ato mund të përmbajnë programe malware dhe ndjekëse që mund të përdoren për të vjedhur nga ju ose për të shantazhuar ju. Nëse rastësisht shkarkoni një aplikacion të rremë të Terrarium TV pa fshehur të dhënat tuaja personale, mund të bëheni viktimë e krimit në internet.

Ndërsa nuk e përcjellim në mënyrë të paligjshme përmbajtjen e mbrojtur nga të drejtat e autorit, ne e kuptojmë që njerëzit përdorin Terrarium TV për një numër arsyesh. Nëse planifikoni të përdorni aplikacionin, sigurohuni që të qëndroni të sigurt dhe të përdorni vetëm një VPN.

Qasja në Terrarium TV me NordVPN

Pse keni nevojë për një VPN për Terrarium TV

Derisa nuk e dimë pse Terrarium TV u mor jashtë linje, ju rekomandojmë përdorni aplikacionin vetëm nëse i fshihni adresën tuaj IP dhe të dhënat personale. 

nëse zhvilluesi është nën presionin ligjor për të dhënë detaje të përdoruesit, autoritetet mund t’i përdorin këto për t’ju identifikuar dhe për t’ju ngarkuar ju për shkeljen e ligjit.

megjithatë, problemi më i madh me të cilin mund të përballeni është nga ofruesi juaj i shërbimit të internetit (ISP). ISP shpesh kufizoni në mënyrë të fshehtë sasinë e gjerësisë së bandës në dispozicion për ju nëse jeni duke transmetuar ndonjë platformë, pavarësisht nga problemet e të drejtave të autorit.

Nëse jeni duke shikuar 10 sezonet e shfaqjes tuaj të preferuar në TV Terrarium, po përdorni shumë gjerësi bande, e cila kushton paratë e ISP. Si rezultat, ISP-ja do të lidh lidhjen tuaj dhe do të ngadalësojë qëllimisht internetin tuaj.

Një VPN është një mënyrë e shpejtë, e lehtë dhe legale për të shmangur të gjitha këto çështje, duke e mbajtur plotësisht të fshehur aktivitetin tuaj në internet. Kur lidheni në internet përmes një VPN, ju anashkaloni ISP-në tuaj dhe i bllokoni ato të gjurmojnë ato aplikacione dhe uebfaqe që po përdorni.

Si rezultat, policia dhe autoritetet e të drejtave të autorit nuk mund t’ju synojnë për veprim juridik. Në të njëjtën mënyrë, ISP-ja juaj nuk do të rrëzojë bandën tuaj, dhe mund të vazhdoni të shijoni një lidhje të qëndrueshme dhe të besueshme.

Jo çdo VPN do të sigurojë nivelin e intimitetit dhe anonimitetit që ju nevojitet për të hyrë në mënyrë të sigurt Terrarium TV, pa ngadalësuar internetin tuaj. Para se të zgjidhni një VPN, sigurohuni që të ketë karakteristikat e nevojshme dhe mjetet e intimitetit.

Qasja në Terrarium TV me NordVPN

Si të zgjidhni një VPN për Terrarium TV

Ekzistojnë 1.000 VPN në dispozicion për shkarkim, dhe të gjithë ata ofrojnë siguri të fortë ajrore dhe shpejtësi të pandërprerë. Shumica e tyre nuk arrijnë të përmbushin asnjë premtim. Në fakt, shumë VPN të lira komprometojnë sigurinë tuaj të internetit dhe ngadalësoni lidhjen tuaj në një zvarritje.

Për të hyrë në mënyrë të sigurt Terrarium TV, investoni në një VPN premium me mjete private për udhëheqjen e industrisë. Ka shumë mënyra që një VPN premium do t’ju mbajë të sigurt. Kur merrni vendimin tuaj, kujdesuni për sa vijon:

Shumë serverë me shpejtësi të lartë: Sigurohuni që mund të lidheni me një server afër vendndodhjes tuaj fizike. Zgjidhni një VPN me serverë në të gjithë botën. Për shembull, NordVPN ka mbi 5.700 serverë në 60 vende.

Kriptimi i ngurtë: Shikoni për një VPN që ofrojnë kriptim të klasës ushtarake, AES-256, të mbështetur me protokollet OpenVPN dhe IKEv2 / IPSec. Kjo siguron që të dhënat tuaja të mbrohen dhe trafiku juaj në internet është plotësisht i fshehur nga palët e jashtme.

Politika e rreptë e mos-logave: Sigurohuni që VPN e thotë në mënyrë të qartë atë nuk regjistron detaje të seancave tuaja në rrjetin e saj. Kjo siguron që ata kurrë nuk do të detyrohen të japin informacione për autoritetet qeveritare.

Vendodhja: VPN-të më të mira bazohen në vende si Ishujt e Virgjër Britanik dhe Panama. Kjo do të thotë se ata janë larg nga mbikëqyrja e madhe e qeverisë dhe Aleanca 14 Sytë.

Karakteristika shtesë: Shikoni një ndërprerës automatik vrasës, serverë të dedikuar për transmetimin, mbrojtje nga rrjedhja DNS, mbështetje 24/7 të klientit dhe vlerësime pozitive të përdoruesit. Shumë ofrues të primit, si pshNordVPN, gjithashtu u ofroni përdoruesve të rinj një kthim parash 30-ditore kështu që ju mund ta provoni atë, pa rrezik.

Qasja në Terrarium me NordVPN

5 VPN-të më të mira për Terrarium TV

Për t’ju kursyer kohë, ne kemi zgjedhur 5 VPN-të më të mira për të hyrë në Terrarium TV. Ne testojmë secilën prej këtyre VPN-ve rregullisht për të siguruar që ato mund të dorëzohen. Instaloni një në pajisjen tuaj dhe do të jeni të sigurt nga ndjekja e padëshiruar dhe lidhjet e ngadalta.

1.NordVPN

NordVPN është me vlerën më të lartë VPN në botë, dhe zgjedhja më e njohur me lexuesit tanë. Me mbi 5.700 serverë në 60+ vende, është optimizuar për shpejtësinë dhe mbrojtjen udhëheqëse të industrisë. 

Ky VPN vjen me Karakteristikat më të reja të intimitetit, të tilla si kriptimi AES-256 dhe një politikë e rreptë e mos-logs, për të siguruar që askush nuk mund të ndjekë aktivitetin tuaj online. Aplikacionet miqësore për përdoruesit ju lejojnë lidheni me një server kudo në botë, duke siguruar rrymë e shpejtë.

Provojeni me një pa rrezik 30 ditë garanci për kthimin e parave dhe shikoni ndryshimin për veten tuaj.

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Qasja në Terrarium TV me NordVPN!

2.ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

VPN më e shpejtë në treg, ExpressVPN është e përkryer për transmetim. juaj videot kurrë nuk do të ngecin ose nuk do të ndalojnë buffering, dhe do të mbeteni plotësisht anonim ndërsa jeni në internet.

Krahas shpejtësive të jashtëzakonshme, ExpressVPN u ofron përdoruesve transmetim i pakufizuar në serverë në mbi 160 vende në të gjithë botën – e përkryer për Terrarium TV.

Aplikacionet ExpressVPN janë të lehta për t’u përdorur dhe mund të instalohet në deri në 5 pajisje në të njëjtën kohë. Shkarkoni atë në pajisjen tuaj të preferuar, pa rrezik, pa një rrezik 30 ditë garanci për kthimin e parave dhe shiko pse lexuesit tanë e duan këtë VPN. 

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Qaseni në Terrarium TV me ExpressVPN!

3.CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

Një zgjedhje ideale për transmetimi në pajisje të shumta, CyberGhost ofron aplikacione për t’u përdorur lehtë në të gjithë telefonat inteligjentë, kompjuterët dhe shfletuesit.

Instaloni atë në tuajin, dhe do të shihni shpejt pse CyberGhost merr kaq shumë komente të shkëlqyera nga përdoruesit e vërtetë. me kriptimi kryesor i industrisë dhe mjetet e sigurisë, një ndërprerës automatik vrasës, dhe shumë më tepër, you’ll gëzoni intimitetin përfundimtar dhe shpejtësi të shpejtë gjatë kohës që transmetoni.  

CyberGhost u ofron përdoruesve të rinj a garanci bujare 45-ditore për kthimin e parave dhe prova falas në iOS dhe Android, kështu që mundeni provojeni pa shpenzuar asnjë cent. 

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Qasja në Terrarium TV me CyberGhost!

4.Surfshark

Pajisjet e sipërfaqes

Votuan VPN më e mirë e porsaardhur nga lexuesit tanë, Surfshark është i vogël, por paketon një grusht të madh. Me shumë mjete të mahnitshme të intimitetit, dhe një bibliotekë në rritje të serverëve me shpejtësi të lartë, është e shkëlqyeshme për të transmetuar në mënyrë anonime.

Surfshark u siguron përdoruesve një modele unike të shfletimit të integruar dhe shfletim që të le përshtatni VPN për nevojat tuaja. Ju gjithashtu mund të mbroni një numër të pakufizuar pajisjesh njëkohësisht. 

Shihni veten pse VPN shënoi renditjen tonë kaq shpejt duke e shkarkuar atë me një Garanci pa para për 30 ditë kthim të parave. 

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Qasja në Terrarium TV me Surfshark!

5.PrivateVPN

Pajisjet privateVPN

Shumë përdorues e konsiderojnë PrivateVPN VPN më miqësore për fillestarët në treg. Ajo siguron aplikacione të thjeshta që janë të thjeshta për t’u instaluar, të shoqëruara nga mbështetje të mahnitshme të klientit, dhe ju mban plotësisht të sigurt nga ndjekja ndërsa jeni në internet.

Mos u shqetësoni se kjo thjeshtësi do të thotë PrivateVPN sakrifikuar siguri dhe shpejtësi – nuk ka. Përdoruesit marrin Kriptimi hermetik, i shkallës ushtarake dhe shumë nga karakteristika të njëjta si VPN më të komplikuara, të shtrenjta. Thjesht pyesni lexuesit tanë, të cilët kanë dhënë rishikime të rrepta PrivateVPN për vite.

Nëse jeni i ri për VPN dhe gjeni ato pak konfuze, provoni PrivateVPN jashtë, pa rrezik, me një garanci 30-ditore të kthimit të parave.

PrivateVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video dhe iPlayer i BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P; lista e serverëve të optimizuar P2P të disponueshëm përmes aplikacionit.

PrivateVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android dhe iOS.

Qasja në Terrarium TV me PrivateVPN!

Elfarë tjetër mund të bëjë një VPN?

Gjëja më e mirë për të gjitha këto mjete dhe veçori VPN? Përfitimet nuk mbarojnë në Terrarium TV.

Një VPN do të ndryshojë plotësisht mënyrën e përdorimit të internetit. Qasja në përmbajtje të kufizuar më parë, anashkaloni censurimin, mbrojeni veten nga malware, phishing dhe reklama të bezdisshme, dhe shumë më tepër.

Shikoni tonë udhëzues i plotë për fillestar për të parë ndryshimin që do të bëjë VPN në jetën tuaj në internet.

Qasja në Terrarium TV me NordVPN

përmbledhje

E ardhmja e Terrarium TV është e pasigurt. Me kaq pak informacion të besueshëm në dispozicion, përdoruesit duhet të qëndrojnë të sigurt kur përdorin aplikacionin.

Për të mbrojtur veten nga çdo çështje e ardhshme, hyrni në Terrarium TV ekskluzivisht përmes një VPN. Kjo do të sigurojë kurrë nuk duhet të shqetësoheni për çështje ligjore ose lidhje të ngadalta në internet, dhe mund të shijojë një niveli i pakrahasueshëm i intimitetit të internetit.

E bëjnë përdorimin e Garancia e kthimit të parave të NordVPN 30-ditore të shihni ndryshimin për veten tuaj.

Qasja në Terrarium TV me NordVPN

Leximi më tej

Koha e Popcorn është një tjetër zgjedhje e njohur për transmetim falas, por sigurohuni që ta përdorni vetëm me një nga 5 VPN-të tona më të mira. 

VPN-të mund të bëjnë shumë më tepër sesa t’ju mbajnë të sigurt gjatë transmetimit të filmave. Shikoni të gjitha përfitimet në udhëzimin tonë të plotë për fillestarët.

Nëse nuk jeni ende të sigurt se cili VPN është më i miri për ju, për t’ju ndihmuar, ne kemi zgjedhur ofertat më të mira absolute dhe VPN për kupon në dispozicion. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map