A është Harry Potter në Netflix? Po, por është e fshehur. Gjeni këtu!


Accio, Netflix!

 Filmat e Harry Potter po vijnë në Netflix, por vetëm në vende të caktuara. Ky tingëllon si lajm i keq për Potterheads kudo tjetër – por mos u shqetësoni. Ne do t’ju tregojmë se si mundeni shikoni të gjitha tetë filmat Harry Potter në Netflix, kudo qe te jesh.

Filmat do të jenë në dispozicion për të transmetuar ekskluzivisht në Franca, Belgjika, Australia dhe Zelanda e Re. Për më tepër, katër filmat e fundit janë në dispozicion në Netflix Canada. Ne themi “ekskluzivisht” sepse Netflix përdor gjeobllokimin për të parandaluar përdoruesit në vendet e tjera nga hyrja në përmbajtje të caktuar.

Nëse nuk jeni në një nga ato katër vende, mos u shqetësoni. Një incantim i thjeshtë alohomora, i njohur gjithashtu si një VPN, do t’ju lejojë të anashkaloni kufizimet gjeografike të Netflix dhe transmetoj Harry Potter nga kudo. VPN-të janë një lloj si një padukshme dixhitale e padukshme. Ata shifrojnë të dhënat tuaja për t’ju ndihmuar të hyrni në internet pa u vënë re, dhe t’ju mbrojnë kundër arteve të errëta – në rastin tonë, hakimin dhe krimin në internet.

Por kini kujdes: jo të gjithë VPN-të janë magjike. Vetëm një me të vërtetë e shkëlqyeshme do t’ju japë qasje të lehtë në Netflix, siguri maksimale dhe shpejtësi të shpejtë të lidhjes që ju nevojiten për transmetim të qetë.

Më poshtë, ne kemi përpiluar një listë të VPN të testuara nga ekspertët për transmetimin e Harry Potter në Netflix, në mënyrë që të mund ta shijosh magjinë me ne. Këtu keni gjithçka që duhet të dini.

Si të shikoni Harry Potter në Netflix: Udhëzues i shpejtë

HBO hoqi të gjithë ekskluzivitetin e Harry Potter nga platforma e tij në fund të qershorit. Për fat të mirë, ju mund të përfitoni nga Gjykimi falas 30-ditor i Netflix kështu që nuk ju mungon kur të gjithë të preferuarat tuaja të Harry Potter të kthehen në ekranin e vogël.

Pasi të keni vendosur abonimin tuaj Netflix, thjesht ndiqni udhëzuesin tonë të shpejtë dhe do të jeni gati hipni në Express Hogwarts më 1 nëntor.

 1. Zgjidhni një shërbim VPN që ofron shpejtësi rrufeje, bandë të pakufizuar, dhe serverat francezë, belgë, australianë ose Kiwi. (Rekomandimet tona janë më poshtë – Cyberghostështë zgjedhja jonë # 1.)
 2. Ndiqni udhëzuesin e ofruesit tuaj për të instaluar dhe konfiguruar VPN. Do të jeni gati për të kaluar disa minuta.
 3. Lidhu me një VPN server në Francë, Belgjikë, Australi ose Zelanda e Re.
 4. Hyni në llogarinë tuaj Netflix dhe jeni gati për të shkuar!

Filloni të shikoni Tani!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë Filmat Harry Potter

Përdor Netflix softver gjeobllokimi për t’ju parandaluar të shikoni përmbajtje që nuk janë të disponueshme në rajonin tuaj. Kështu që ju do duhet të bindësh Netflix që je në Francë ose Belgjikë për të parë filmat Harry Potter.

Një VPN lidh kompjuterin tuaj me një server të largët përmes një Ore të Secrets në maskoni vendndodhjen tuaj IP. Në pjesën tjetër të botës, do të duket sikur të keni hyrë në internet nga vendndodhja e serverit që keni zgjedhur.

Thjesht duke u lidhur me serverët në vende të ndryshme, ju mund të përdorni një VPN me cilësi të lartë për të vëzhguar pjesën e fundit të baziliskut dhe zhbllokuar përmbajtjen e geobllokuar në të gjithë botën.

VPN juaj gjithashtu do të shifroni të dhënat tuaja. Kriptimi siguron informacionin tuaj në mënyrë që zuzarë si Barty Crouch Junior (si dhe të grumbullohen) hakerat dhe spiunët) nuk mund ta hedh emrin tuaj në Gobletën e Zjarrit. Do t’i mbajë gjithashtu sytë e kujdesshëm të Ministrisë së Magjisë (i njohur gjithashtu si ISP dhe mbikëqyrja e qeverisë) larg nga aktiviteti juaj i shfletimit.

Zgjidhni një VPN të pasur me karakteristikë me serverë në Belgjikë dhe / ose Francë. Për përvojën më të mirë të transmetimit, do t’ju duhet një shërbim që ofron Bandwidth i pakufizuar dhe shpejtësi të shpejtë për të shmangur buffering. Profilet e paracaktuara të transmetimit janë një plus.

Për të mbrojtur të dhënat tuaja private nga Ai që nuk duhet të emërohet, do t’ju duhet një VPN me protokolle të forta kriptimi, një ndërprerës automatik vrasës, dhe a politikë e rreptë e mos-logs.

Më në fund, meqenëse softveri anti-VPN i Netflix është duke punuar vazhdimisht për të identifikuar dhe bllokuar adresat IP VPN, kërkoni një ofrues që rifreskon rregullisht IP-të e tij të serverit për të shmangur zbulimin.

Më poshtë janë tonat rekomandime për VPN më të besueshme për transmetimin e Harry Potter në Netflix.

VPN-të më të mira për të shikuar Harry Potter nga kudo

1. CyberGhost

CyberGhost VPN

Me lidhjet e saj të shpejta, të qëndrueshme, CyberGhost është një nga zgjedhjet më të njohura për transmetim. Ndërfaqja e tij jashtëzakonisht e lehtë për t’u përdorur është perfekt për fillestarët, dhe madje përfshin një profil të bërë para optimizuar për transmetim, duke e ngritur një fllad.

CyberGhost operon gjatë 3.700 servera në 53 vende, përfshirë Francën, Belgjikën, Australinë dhe Zelandën e Re. Kjo do të thotë që nuk do të keni telashe duke anashkaluar geoblocks e Netflix për maratonën tuaj të filmit Harry Potter.

Masat e sigurisë së nivelit të lartë, si psh kriptimi i shkallës ushtarake dhe a politikë e rreptë e mos-logs, do të ruajë lidhjen tuaj dhe do ta mbajë aktivitetin tuaj të shfletimit privat.

Më e mira nga të gjitha, ju mund të provoni CyberGhost plotësisht pa rrezik me një Gjykim falas 1-ditor dhe a Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh – edhe më mirë, këtu është një kupon prej 73% zbritje.

Shikoni me CyberGhost Tani!

2. ExpressVPN

Përfitimet e ExpressVPN

Shijoni qasje me cilësi të lartë, gati të pakufizuar në përmbajtje në të gjithë botën me VPN më e shpejtë në treg.

me të dhëna të pakufizuara, aplikacione për çdo platformë dhe 148 vendndodhje të serverëve VPN, ExpressVPN është i përsosur për transmetim.

Kur përdorni ExpressVPN, lidhja juaj do të jetë gjithmonë e sigurt. Karakteristikat e tij të sigurisë kryesore përfshijnë kriptimi më i mirë në klasë, një ndërprerës automatik vrasës, dhe a politikë e rreptë e mos-logs.

Dhe si Hermione, ju mundeni të jetë në dy vende njëherësh me ExpressVPN tunele të ndara. Kjo veçori e dobishme ju lejon të dërgoni një pjesë të trafikut tuaj përmes tunelit VPN dhe pjesën tjetër përmes lidhjes tuaj normale ISP.

Mund ta provoni ExpressVPN për veten tuaj me një Garanci 30-ditore, pa pyetje, për kthimin e parave, dhe a Gjykim falas 7 ditor për pajisjet Android dhe iOS. Për më shumë arsye pse ky VPN ia vlen çmimin e saj, shikoni se çfarë përdoruesit e vërtetë duhet të thonë për të.

Shikoni me ExpressVPN Tani!

3. Surfshark

Surfshark është një zgjedhje tjetër e shkëlqyeshme për transmetimin e filmave Harry Potter. Me të saj shpejtësi të lartë, ju mund të uleni, të relaksoheni dhe të shijoni filmat tuaj pa pasur nevojë të shqetësoheni për buffering dhe mbetjet. i saj karakteristika të forta sigurie do ta mbajë lidhjen tuaj private në çdo kohë.

Ka aplikacione për të gjitha pajisjet kryesore dhe ofron lidhje të pakufizuara të njëkohshme kështu që ju mund të mbroni të gjitha pajisjet tuaja menjëherë.

Nëse nuk jeni të sigurt nëse Surfshark është VPN e duhur për ju, klikoni këtu për të lexuar atë që përdoruesit e vërtetë duhet të thonë. Ekziston edhe një 30 ditë garanci për kthimin e parave, kështu që mund ta provoni pa rrezik.

Shikoni me Surfshark TANI!

Sa do të duhet për të Transmetuar të Gjithë 8 Filmat Harry Potter?

Nëse keni disa fundjava të lira që vijnë, ju jeni për një trajtim!

Do të zgjasë pak më poshtë 20 orë të shikosh të gjithë serialin e filmave Harry Potter në internet (19 orë e 39 minuta, të jetë i saktë).

Spinofi më i fundit i ekskluzivitetit, Bisha fantastike dhe ku t’i gjesh, nuk është në dispozicion në Netflix në Francë ende, por prapëseprapë mund të jeni përdorni VPN-në tuaj për të parë atë gjithashtu! Thjesht lidheni me një server në Australi ose Zelandën e Re dhe jeni vendosur!

Potterheads gëzohen & Kurseni Tani deri në 73% në VPN tuaj

Nëse jeni të ngazëllyer të ktheheni në Hogwarts, një VPN është mënyra më e sigurt dhe e thjeshtë për të anashkaluar geobllokimin e Netflix. Lidhja juaj e serverit VPN do t’ju lejojë të përshtateni në Francë ose Belgjikë dhe të transmetoni filmat në momentin kur ato bëhen të disponueshme – magjia më e mirë!

Me një VPN të mirë, do të jeni në gjendje të zhbllokoni përmbajtjen nga e gjithë bota në mënyrë të sigurt dhe anonime. Shikoni udhëzimet e plota të fillestarit tonë për një vështrim të thelluar të gjithçkaje tjetër që një VPN mund të bëjë për ju.

Për të mësuar më shumë rreth VPN për Netflix, shihni se çfarë duhet të thonë ekspertët tanë në lidhje me 5 VPN të garantuara për rrahjen e VPN të Netflix.

Merr 73% zbritje Tani!

 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map