9 më të mirat (Akoma duke punuar në Janar 2020) VPN-të për Kinën – 3 janë FALAS

Kina po shkatërrohet në VPN. Qeveria dëshiron të bllokojë plotësisht të gjitha shërbimet e paautorizuara. Shumica e informacioneve në dispozicion në lidhje me VPN-të në Kinë janë të vjetëruara, kështu që përdorni vetëm ato në këtë listë. Ndërsa të tjerët mund të jenë të dobishëm, ne vetëm mund të garantojmë që këto do t’ju ruajnë me sukses. Ne testuam të gjithë VPN-të në këtë listë në janar të vitit 2020 për të siguruar që ata janë ende duke punuar në Kinë.

Kina ka disa nga ligjet më të rrepta të censurës në botë, kështu që do t’ju duhet një VPN për të hyrë në faqet dhe shërbimet tuaja të rregullta. Ne kemi testuar shumë shërbime për të gjetur VPN më të mira për Kinën që vërtet funksionojnë.

Qeveria kineze bllokon mijëra faqe në internet që shumë prej nesh i përdorin çdo ditë, të tilla si Facebook, YouTube dhe Twitter. Shumë media kryesore janë bllokuar, gjithashtu aplikacionet e mesazheve dhe shërbimet e transmetimit.

Nëse dëshironi të jeni në gjendje të kontrolloni Gmail-in tuaj ose të bisedoni me miqtë tuaj në WhatsApp ndërsa jeni në Kinë, ju duhet një VPN.

megjithatë, shumë VPN nuk funksionojnë në Kinë falë ashpërsimit të qeverisë për përdorimin e VPN. Për fat të mirë, ne jemi këtu për t’ju thënë se cilat VPN ju mund t’i besoni për të punuar në Kinë.

Ne kemi testuar personalisht të gjithë VPN-të në këtë listë për të siguruar që ato mund të anashkalojnë me sukses Firewall-in e Madh të Kinës.

Ne do t’ju prezantoj me tonat 6 rekomandimet kryesore premium VPN për Kinën, si dhe 3 VPN falas. VPN-të falas vijnë me shumë kufizime në krahasim me një shërbim premium, por ato mund të zhbllokojnë disa nga faqet e internetit të preferuara dhe përmbajtjen tuaj ndërsa jeni në Kinë.

Ju gjithashtu do të gjeni një listë të shërbime për të shmangur kur zgjidhni një VPN për Kinën. Shumë VPN të shkëlqyera ende përpiqen të kalojnë blloqet e ashpra VPN të Kinës. Ne do t’ju ndihmojmë të shmangni çdo surprizë të pakëndshme duke sqaruar se cilat VPN-të e njohura nuk punojnë aktualisht në Kinë.

Nëse doni të dini se do të keni mundësi të hyni në internet lirshëm në Kinë, sigurohuni që zgjidhni një VPN nga kjo listë. Ne do të ndajmë edhe një këshillë të vogël se si mundeni kurse para në një VPN premium për Kinën – apo edhe merrni falas.

VPN-të më të mira për Kinën

 1. NordVPN – NordVPN ka serverë në vendet fqinje dhe mund të zhbllokojë pothuajse çdo gjë (përfshirë Netflix të SHBA). ’Shtë zgjedhja më e njohur për qasje të plotë në internet në Kinë.
 2. ExpressVPN – ExpressVPN ofron shpejtësi rrufeje dhe një aftësi të provuar për të anashkaluar Firewall-in e Madh.
 3. VyprVPN – Teknologjia e tij unike e Chameleon ju ndihmon të anashkaloni blloqet VPN duke e mbajtur lidhjen tuaj private dhe të sigurt.
 4. Surfshark – Surfshark mund t’ju ndihmojë të merrni censurë të ashpër dhe blloqe VPN, ndërsa mbroni me siguri një numër të pakufizuar pajisjesh.
 5. PrivateVPN – Falë mënyrës së tij Vjedhurazi, PrivateVPN mund të anashkalojë Firewall-in e Madh dhe t’ju lejojë qasje në faqet tuaja të preferuara.
 6. Astrill VPN – Karakteristikat mbresëlënëse të sigurisë dhe aftësitë e zhbllokimit e bëjnë Astrill VPN një preferuar në mesin e përdoruesve në Kinë.

VPN më të mira falas për Kinën

 1. Mburoja e nxehtë u jep përdoruesve 500 MB të dhëna çdo ditë falas.
 2. Windscribe ofron llogari falas 10 GB të dhëna në muaj.
 3. TunnelBear lejon që llogaritë falas të përdorin 500 MB të dhëna në muaj.

E RËNDËSISHME! Ju duhet të instaloni VPN tuaj në të gjitha pajisjet tuaja përpara se të udhëtoni në Kinë. Pasi të zbarkoni, nuk do të mund të shkarkoni ose instaloni ndonjë program VPN.

Firewall i Madh i Kinës

Ne të gjithë e njohim Murin e Madh të Kinës si një nga monumentet më të famshëm në botë, por cili është Firewall i Madh i Kinës?

Termi i referohet një grupi të ligjeve, rregulloreve dhe teknologjive të përdorura nga qeveria kineze për të rregullojnë internetin brenda Kinës.

Firewall i Madh bllokon çdokënd në Kinë nga hyrja në një listë të gjatë të faqeve të internetit të huaj, përfshirë Google, Facebook, Twitter dhe shumë më tepër.

Firewall i Madh mund të jetë gjithashtu me qëllim ngadalësoni trafikun e internetit në ndonjë faqe në internet të huaj edhe nëse ato nuk janë të bllokuara.

Nëse përpiqeni të përdorni internetin në Kinë pa një VPN, nuk do të arrini të arrini në shumicën e faqeve tuaja të preferuara për shkak të Firewall-it të Madh censurë e rëndë.

Bllokimi i VPN në Kinë

Nuk u desh shumë kohë që qeveria kineze të kuptonte se njerëzit po përdorin VPN për të anashkaluar censurimin e Great Firewall dhe qasjet në faqet e bllokuara.

Që atëherë, qeveria ka ndërmarrë hapa për të zbuluar dhe bllokuar përdorimin e VPN brenda vendit. Kjo është arsyeja pse është praktikisht e pamundur të gjesh një VPN me serverë në territorin e Kinës.

Firewall i Madh tani kërkon dhe bllokon shumë protokolle të zakonshme të kriptimit VPN, përfshirë OpenVPN.

Ndërsa është kundër ligjit që kompanitë VPN të operojnë në Kinë pa miratimin e qeverisë, Përdorimi i VPN është akoma i ligjshëm.

Sidoqoftë, jo shumë VPN janë në gjendje të anashkalojnë me sukses Firewall-in e Madh të Kinës. Kjo është arsyeja pse është e rëndësishme të zgjidhni një VPN të besueshëm që është testuar për të konfirmuar se mund të funksionojë me siguri në Kinë.

Farë duhet të dini në lidhje me VPN-të në Kinë PARA Udhëtoni

 • Tani për tani, shumica e VPN-ve nuk punojnë në Kinë – madje edhe ato që kanë punuar atje në të kaluarën.
 • Kina ka hequr pothuajse të gjitha aplikacionet VPN nga Apple App Store. Google Play, si shumica e shërbimeve të tjera të Google, është bllokuar.
 • Si të përdorni një VPN në Kinë: Ju DUHET të instaloni VPN-në tuaj në kompjuterin tuaj ose pajisjen celulare PARAQë të merrni atje. Ju nuk do të jeni në gjendje të instaloni VPN pasi të keni mbërritur në Kinë.
 • Pa një VPN, nuk do të keni mundësi të përdorni një listë të gjatë të faqeve të internetit të njohura. Klikoni këtu për të parë nëse një faqe në internet është e bllokuar në Kinë.

Mos merrni ndonjë shans me qeverinë kinezeLigjet e ashpra në internet dhe zbatimi i tij. VPN-të në listën tonë nuk janë vetëm të garantuara që t’ju japin hyrje e pakufizuar në internet. Ata gjithashtu kanë karakteristikat më të mira të sigurisë.

Përdorimi i një VPN në Kinë është mënyra e vetme për të qëndruar të sigurt në internet. Shfletimi i internetit në Kinë pa mbrojtjen e një VPN është në të vërtetë i rrezikshëm. Kjo është arsyeja pse ne kemi përpiluar një listë të VPN-ve më të mira dhe më të sigurta për Kinën. Një VPN e mirë do të maskojë identitetin tuaj dhe do të shifrojë të gjithë veprimtarinë tuaj në internet, mbajtja e të dhënave tuaja të sigurta nga sytë e këqij të qeverisë dhe palëve të tjera të treta.

Tofarë duhet të kërkoni në një VPN për Kinën

Tashmë ju e dini që keni nevojë për një VPN nëse doni të përdorni internetin lirshëm në Kinë. Ju gjithashtu e dini atë jo të gjithë VPN-të funksionojnë në Kinë, kështu që ju duhet të zgjidhni me kujdes atë që do anashkaloni ligjet e censurës dhe ju mbrojnë.

Kur provoni të gjeni VPN-të më të mira për Kinën, këto ishin kriteret tona:

 • Aftësia për të anashkaluar Firewall-in e Madh të Kinës. Ky mur i zjarrit është një nga sistemet më të përparuara të censurës në botë. Anashkalimi i saj është një sfidë – nëse jo plotësisht e pamundur – për shumicën e VPN-ve. Rekomandimet tona ju japin qasje të pakufizuar në Gmail, Facebook, WhatsApp, Google, YouTube, faqet ndërkombëtare të lajmeve dhe më shumë.
 • Shpejtësi të lartë. Aksesi i pakufizuar në internet nuk do të thotë të shikosh një ekran bosh ndërsa pret të ngarkohen faqet e internetit të preferuara. Disa VPN ngadalësojnë ndjeshëm lidhjen tuaj në Kinë, kështu që ne u siguruam të zgjedhim vetëm shërbimet që kaluan testet tona të rrepta të shpejtësisë.
 • Serverat në vendet fqinje. Një nga mënyrat më të mira për të siguruar një lidhje të shpejtë në Kinë është lidhja me një server në një vend aty pranë, të tilla si Japonia ose Hong Kong (i cili nuk ka të njëjtat ligje në internet).
 • Kriptimi i përparuar. Ju duhet të dini se identiteti juaj dhe informacioni privat mbeten private. Teknologjia e kriptimit mesjetare, e vjetëruar nuk është mjaft e mirë për t’ju mbajtur të sigurt në Kinë.
 • Vrasin kaloni. Kjo veçori e rëndësishme e sigurisë do t’ju shkëpusë menjëherë nga interneti nëse VPN juaj shkëputet. Kjo do të mbajë të sigurt identitetin tuaj dhe adresën IP për çdo kohë.
 • Lehtësinë e përdorimit. VPN-të në listën tonë janë miqësore dhe intuitive, kështu që do të keni përvojë pa stres edhe nëse nuk jeni të ri për VPN-të. Ata janë të gjithë të thjeshtë për t’u instaluar dhe vendosur – nuk kërkohet sfond teknik.

6 VPN-të më të mira për të cilat mund të mbështeteni të punoni në Kinë

Ne kemi testuar dhe verifikuar të gjitha VPN që ju rekomandojmë. Ju mund të mbështeteni tek ata për qasje të sigurt dhe të pakufizuar në internet në Kinë. Pavarësisht nëse keni nevojë për një VPN të Pekinit, një VPN për Shanghai, ose thjesht për të mbrojtur veten ndërsa udhëtoni, vetëm këto VPN do t’ju mbajnë të sigurt.

Këshillë pro: Nëse udhëtoni në Kinë për më pak se një muaj, mundeni përdorni garancitë e kthimit të parave të ofruara nga VPN të lartë për të marrë një VPN premium falas për udhëtimin tuaj.

1. NordVPN – Gjithsej Nr. 1 renditur VPN

Pros:

 • Deri në 6 lidhje të njëkohshme
 • Serverë të përkushtuar P2P
 • Standardet më të larta të sigurisë
 • 24/7 Mbështetje e klientit në chat live
 • Uebfaqja në dispozicion në Kinezisht të thjeshtuar

Cons:

 • Aplikacioni iOS aktualisht nuk mund të ketë qasje në serverët e mprehtë

Me të saj kriptimi i shkallës ushtarake dhe aftësia për të anashkaluar Firewall-in e Madh me lehtësi, NordVPN është zgjedhja jonë kryesore për të hyrë në internet në Kinë.

Ky VPN super i besueshëm ka 5000 server + në të gjithë botën, përfshirë shumë serverë në vendet Azi-Paqësorë afër Kinës si Hong Kong dhe Japoni. Kjo do të thotë që ju garantoni shpejtësi të shpejtë të lidhjes.

me Bandwidth i pakufizuar, lidhje të shpejta rrufe dhe aftësia për të zhbllokuar pothuajse çdo uebfaqe, NordVPN është një zgjedhje e shkëlqyeshme për transmetim. Mund të përdorni gjithashtu NordVPN Karakteristikë SmartPlay për të anashkaluar automatikisht kufizimet e gjeo-faqeve në faqet e transmetimit.

Nëse keni ndonjë problem gjatë lidhjes, mund ta aktivizoni Opsioni i serverëve të hutuar në menunë e cilësimeve. Kjo do të hapë një lista alternative e serverave konfiguruar posaçërisht për zonat me kufizime të mëdha.

mbështetje miqësore 24/7 chat live është gjithmonë përreth dhe i lumtur për të ndihmuar. Nuk është çudi që VPN është kaq e popullarizuar në mesin e përdoruesve.

Nëse nuk jeni akoma të sigurt nëse NordVPN ka të drejtë për ju, përfitoni nga 30 ditë garanci për kthimin e parave dhe provojeni pa rrezik.

Serverat afër Kinës:

 • Serverë të shpejtë në Hong Kong (52), Tajvan (7), Vietnam (4), Japoni (111), Korenë e Jugut (10) dhe Tajlandë (7)

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • Gmail, YouTube, Facebook, Google, WhatsApp, faqet e lajmeve dhe shërbimet e njohura të transmetimit si Netflix, HBO, Hulu dhe BBC iPlayer.

Profili i përkushtuar përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

 Shikoni ofertat NordVPN

2. ExpressVPN – VPN më e shpejtë

shprehin imazhin e shitësit

Pros:

 • Vazhdimisht renditet në numrin # 1 në testet javore të shpejtësisë
 • P2P mbështetur në të gjithë serverët
 • 24/7 mbështetje chat live
 • Siguri e shkëlqyer e përparuar

Cons:

 • Më e kushtueshme se VPN-të e tjera (por ju merrni vlerë të madhe për para)
 • Vetëm 5 lidhje të njëkohshme

ExpressVPN është një zgjedhje shumë e njohur për Kinën. Ajo ka shpejtësi të flaktë dhe vazhdimisht anashkalon Firewall-in e Madh të Kinës.

Ky rrjet mbresëlënës i serverëve VPN mbulon 148+ vende në të gjithë globin, përfshirë shumë serverë afër Kinës. Kjo do të sigurojë shpejtësi më të shpejtë të lidhjes.

Për më tepër, kjo ExpressVPN e merr intimitetin tuaj shumë seriozisht, me veçori të përparuara të sigurisë dhe a politikë e rreptë e mos-logs. Ajo gjithashtu ofron mbështetja e klientit në një numër gjuhësh, duke e bërë atë një të preferuar midis përdoruesve në të gjithë botën.

ExpressVPN ka një 30 ditë garanci për kthimin e parave me një politikë pa pyetje, kështu që mund të provoni një nga VPN-të më të mira falas.

Serverat afër Kinës:

 • Serverë të shpejtë në Hong Kong, Tajvan, Vietnam, Japoni, Kore të Jugut dhe Tajlandë

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Profili i përkushtuar përrua:

 • Jo, por të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Shikoni ofertat ExpressVPN

3. VyprVPN – Më e besueshme në Kinë

Pros:

 • Deri në 5 lidhje të njëkohshme
 • Teknologji unike e kameleonit
 • Siguri e fuqishme
 • Mbështetje 24/7 e klientit

Cons:

 • Torrentimi nuk mbështetet

VyprVPN është një tjetër zgjedhje e shkëlqyer për Kinën falë pronarit të saj Teknologjia e kameleonit. Kjo fërkon metadata e OpenVPN për të siguruar që nuk mund të njihet me inspektimin e paketave të thella (DPI).

Në terma të laikëve, kjo do të thotë mund të fshehë faktin që po përdorni një VPN për të anashkaluar lehtësisht Firewall-in e Madh të Kinës.

Teknologjia Chameleon funksionon aq mirë sa VyprVPN është në gjendje të sigurojë disa prej tyre lidhjet më të besueshme të mundshme në Kinë.

Shitësi ka 700+ serverë me shpejtësi të lartë në të gjithë botën, përfshirë shumë lokacione afër Kinës për lidhje të shpejtë. Ju gjithashtu keni qasje në Bandwidth i pakufizuar dhe aplikacione të sigurta, miqësore për përdoruesit.

VyprVPN ofron një 30 ditë garanci për kthimin e parave, kështu që ju mund të provoni shërbimin e tyre, pa rrezik. Ju gjithashtu mund të shikoni se çfarë përdoruesit e vërtetë duhet të thonë për VyprVPN.

Serverat afër Kinës:

 • Serverat në Hong Kong, Tajvan, Vietnam, Japoni dhe Korenë e Jugut

Shërbime të transmetimit që VyprVPN mund t’i zhbllokojnë:

 • Netflix, Hulu dhe iPlayer në BBC.

Mbështet përrua: 

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

VyprVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Routers, Android TV, QNAP, Blackphone, Anonabox.

Shikoni marrëveshjet e VyprVPN

4. Surfshark – Më e mira për familjet

paisjet e shfletuesit

Pros:

 • Lidhje të pakufizuara të njëkohshme
 • P2P mbështetur në të gjithë serverët
 • 24/7 mbështetje chat live
 • Modaliteti i kamuflimit dhe mënyra NoBorder ju ndihmojnë të shpëtoni nga censura

Cons:

 • Ofrues i ri, pra jo aq i vërtetuar sa disa

Përdoruesit në Kinë kanë pasur probleme me Surfshark në të kaluarën, por fatmirësisht VPN tani është në gjendje ta bëjë në mënyrë të besueshme anashkalojnë Firewall-in e Madh të Kinës. Surfshark ka 1041 serverë në 61+ vende, përfshirë shumë serverë me shpejtësi të lartë afër Kinës.

Surfshark lejon lidhje të pakufizuara të njëkohshme me një llogari të vetme, e cila është e shkëlqyeshme për familjet me një numër të madh pajisjesh.

VPN Modaliteti NoBorder është e përkryer për përdoruesit në Kinë. Kur aktivizohet, mënyra do t’ju lidhë automatikisht me një server me qasje të pakufizuar në internet për t’ju ndihmuar të shpëtoni nga censura në Kinë.

Të gjithë serverët e Surfshark janë në përputhje me VPN Mënyra e kamuflimit, i cili fsheh faktin që po përdorni një VPN dhe ju lejon të anashkaloni me sukses Firewall-in e Madh të Kinës.

Surfshark-së Tipar i CyberWeb do të mbrojë pajisjet tuaja nga reklamat, gjurmuesit, malware dhe përpjekjet e phishing. Ju gjithashtu mund të Aplikacione të veçanta të listave të bardha dhe faqet e internetit për të anashkaluar VPN, e cila është e dobishme në Kinë kur mund të dëshironi të hyni në disa faqe në internet brenda vendit ndërsa jeni akoma në gjendje të shikoni internetin e pa censuruar.

Ju mund të lexoni se çfarë përdoruesit e vërtetë duhet të thonë, ose të përfitoni nga Surfshark 30 ditë garanci për kthimin e parave për të provuar shërbimin pa rrezik.

Serverat afër Kinës:

 • Serverat në Hong Kong, Tajvan, Vietnam, Japoni, Kore të Jugut dhe Tajlandë

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Profili i përkushtuar përrua:

 • Jo, por të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Shikoni marrëveshjet e Surfshark-ut

5. PrivateVPN – Më e mira për privatësinë

Pros:

 • Deri në 6 lidhje të njëkohshme
 • P2P miqësore (rekomandohen serverët e Suedisë)
 • Modaliteti special vjedhurazi që mund të anashkalojë Firewall-in e Madh të Kinës
 • Politika pa log dhe siguri e fortë

Cons:

 • Rrjeti i vogël i serverëve
 • Jo aq shpejt sa disa ofrues të kësaj liste

PrivateVPN siguron shpejtësi të mirë dhe kriptim të përparuar. Shitësi ka rreth 150 servera në 60 vende. Ka një grusht të serverat në vendet lokale, përfshirë këtu Hong Kongun, Japoninë dhe Tajvanin.

Ndërsa PrivateVPN nuk ofron aq shumë veçori sa VPN-të e tjera në këtë listë, ai ende mund të anashkalojë Firewall-in e Kinës, dhe kjo nuk është një çështje e vogël. Aplikacioni PrivateVPN vjen me një modalitet Vjedhurazi që fsheh trafikun tuaj VPN, duke ju lejuar të anashkaloni Firewall-in e Madh të Kinës.

Meqenëse ekziston një rrjet mjaft i vogël i serverëve, është një ide e mirë të kontaktoni mbështetjen e klientit përpara udhëtimit tuaj për të pyetur saktësisht se cilët serverë ofrojnë aktualisht lidhjet më të besueshme në Kinë.

Lexoni se çfarë mendojnë përdoruesit për PrivateVPN. Nëse dëshironi ta provoni vetë, ekziston një Gjykim falas 7-ditor dhe garanci për kthimin e parave 30-ditore.

Serverat afër Kinës:

 • Serverat në Hong Kong, Tajvan, Vietnam, Japoni, Kore të Jugut dhe Tajlandë

PrivateVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video dhe iPlayer i BBC.

Profili i përkushtuar përrua:

 • Të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P; lista e serverëve të optimizuar P2P të disponueshëm përmes aplikacionit.

PrivateVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android dhe iOS.

Shikoni marrëveshjet privateVPN

6. Astrill VPN – Më e mira për fillestarët

pajisje astril

Pros:

 • Lidhni deri në 5 pajisje të njëkohshme
 • Mbështet P2P në të gjithë serverët
 • Aplikacionet miqësore për përdoruesit janë shumë të lehta për t’u përdorur

Cons:

 • Issuesështjet e raportuara me prishjen e aplikacionit iOS

Astrill VPN e merr seriozisht privatësinë tuaj, me karakteristika të përparuara të sigurisë dhe një politikë pa log. Ka protokolle të shumta sigurie, kështu që mund t’ju mbajë të sigurt në Kinë.

Të gjitha planet e Astrill VPN vijnë me një Modaliteti StealthVPN. Ky protokoll është optimizuar për të fshihni faktin që jeni duke përdorur një VPN, e cila do t’ju lejojë të fluturoni nën Zjarrin e Madh të Kinës të padeklaruar.

Një tipar tjetër i dobishëm është Astrill VPN Modaliteti i zgjuar, i cili automatikisht do të përdor lidhjen tuaj VPN për të hyrë në faqet e internetit ndërkombëtare ndërkohë që përdorni adresën tuaj IP të vërtetë për të hyrë në faqet e internetit lokale. Kjo e lehtëson qasjen në faqet e internetit kineze vendase ndërsa fsheh përdorimin tuaj VPN.

Rrjeti i Astrill VPN ka mbaruar 300+ serverë në 65+ vende, përfshirë në vendet e afërta si Hong Kong dhe Japoni. Përgjithësisht merr vlerësime pozitive.

Kompania ofron një provë 7-ditore falas, por për fat të keq, versioni i provës falas nuk është në dispozicion në Kinë.

Aty eshte nje Politika e rimbursimit 7-ditor, por vetëm në kushte të caktuara. Nëse dëshironi të dini se do t’i merrni paratë tuaja nëse do të jeni më mirë të zgjidhni NordVPN ose një nga VPN-të e tjera në këtë listë.

Serverat afër Kinës:

 • Serverat në Hong Kong, Tajvan, Vietnam, Japoni, Kore të Jugut dhe Tajlandë

Shërbime të transmetimit që Astrill VPN mund të zhbllokojnë:

 • Netflix, Hulu, Amazon Video dhe iPlayer i BBC

Shikoni marrëveshjet e AstrillVPN

VPN-të tona të Rekomanduara – Merrni një VPN Falas për Kinën

Ne gjithashtu testuam disa VPN falas dhe gjetëm tre që funksionojnë në Kinë. Ndërsa këto të tre ofrojnë mbrojtje të pranueshme, ne do të këshillojmë kujdes. VPN-të e lira nuk janë aq të sigurta, të shpejta ose të besueshme si shërbime të paguara plotësisht, premium.

Ata janë më të ndjeshëm ndaj rrjedhjeve dhe hakave, dhe nuk mund të ofrojnë të njëjtat funksione mbresëlënëse të sigurisë. Ato zakonisht kufizojnë serverët ku mund të keni qasje dhe sasinë e të dhënave që mund të përdorni. Do të gjeni gjithashtu se VPN falas zakonisht nuk mund të hyjnë në faqet e njohura të transmetimit si Netflix.

Ju mund të shihni një listë të plotë të VPN-ve falas që punojnë në Kinë këtu.

1. VPN Mburoja e Hotspot

Pros:

 • Kriptimi i shkallës ushtarake
 • Protokolli i pronës katapultë Hydra përmirëson shpejtësinë
 • P2P mbështetur

Cons:

 • Përdoruesit e lirë të kufizuar në 500 MB të dhëna në ditë
 • Llogaritë falas mund të hyjnë vetëm në serverët e SHBA
 • Hotspot Shield Free nuk mund të hyni në Netflix

Hotspot Shield është një nga disa VPN të lira që të punojë mirë në Kinë. Ofruesi e merr intimitetin tuaj shumë seriozisht dhe përdor kriptimin e shkallës ushtarake për të siguruar të dhënat tuaja.

Hotspot Shield ofron Përputhshmëria me shumë platforma dhe protokolle të përparuara të sigurisë.

Sidoqoftë, versioni falas ka disa kufizime serioze krahasuar me versionin e paguar. Shpejtësia juaj mund të vuajë duke u kufizuar në serverët e largët dhe të mbushur me njerëz të SH.B.A.-së, dhe nuk do të keni mundësi të hyni në faqet më të njohura të transmetimit si Netflix.

Nga ana tjetër, Hotspot Shield është ende një zgjedhje e mirë nëse po kërkoni një VPN falas, miqësore për përdoruesit, e cila do t’ju lejojë të kontrolloni Facebook dhe të shfletoni internetin pa censurë, ndërsa jeni në Kinë.

Të gjitha gjërat e marra në konsideratë, nuk është çudi që ky ofrues falas të ketë kaq shumë komente pozitive.

Shikoni marrëveshjet e mburojës së pikave të nxehta

2. Xhepi VPN

Pros:

 • Llogaritë falas mund të përdorin serverët e afërt Hong Kong
 • Kriptimi i fortë dhe mbrojtja e të dhënave
 • P2P mbështetur në serverat e caktuar

Cons:

 • Përdoruesit e lirë janë të kufizuar në 10 GB të dhëna në muaj
 • Lidhja me xham falas nuk mund të hyjë në Netflix

Windscrib është një tjetër shembull i rrallë i një VPN falas që vazhdimisht punon në Kinë. Ofruesi ka servera të shpejtë në të gjithë botën. Ndërsa versioni falas kufizon me cilën nga këta mund të lidheni, ju jeni të garantuar të keni qasje në serverat e afërt në Hong Kong.

Përdor përdorimin e xhamave encryption fuqishëm, mban te saj politika pa log, dhe bllokon malware në të gjitha pajisjet tuaja, madje edhe për llogari falas. Compatibleshtë në përputhje me shumë pajisje.

Ju nuk do të keni mundësi të hyni në Netflix me një llogari falas, por mund të keni një sukses me platformat e tjera transmetuese si Amazon Video.

Duke marrë parasysh që ky VPN është falas, numri i veçorive që ai ofron përdoruesve të tij është jo i zakonshëm. Lexoni se çfarë mendojnë përdoruesit për Windscrib VPN.

Shikoni marrëveshjet e xhamave

3. TuneliBear

pajisjet e tunelit

Pros:

 • Karakteristikat e forta të kriptimit dhe sigurisë
 • Mbështetje e mirë për celular
 • P2P mbështetur
 • Përdoruesit e lirë mund të përdorin të gjithë serverët, përfshirë serverët aty pranë në Hong Kong dhe Japoni

Cons:

 • Jo i shkëlqyeshëm për transmetim
 • Përdoruesit e lirë të kufizuar në 500 MB të dhëna në muaj

Tunnelbear është një VPN e njohur me një version falas që vazhdimisht punon në Kinë. Për dallim nga shumë ofrues, Tunnelbear lejon përdoruesit e lirë të bëjnë hyr në të gjithë rrjetin e serverëve. VPN ka serverat në 20+ lokacione Rreth botës. Serverët lokalë në Hong Kong dhe Japoni do t’ju japin shpejtësi të lidhjes më të shpejtë gjatë kohës që jeni në Kinë.

Mos planifikoni të përdorni Tunnelbear për transmetim, pasi që versioni falas nuk është në gjendje të hyjë në faqet më të njohura të transmetimit. Përdoruesit e lirë janë të kufizuar në 500 MB të dhëna në muaj, gjë që nuk do të jetë e mjaftueshme për shumë transmetime sidoqoftë.

Tunnelbear është ende një mundësi e mirë nëse thjesht kërkoni një VPN falas për t’ju ndihmuar të shfletoni ueb dhe të azhurnoni Twitter tuaj.

Shikoni marrëveshjet e TunelitBear

Këto VPN nuk Punojnë në Kinë

Këto ditë, shumica e VPN-ve nuk mund të anashkalojnë Firewall-in e Madh të Kinës – madje disa që kanë punuar atje në të kaluarën. Nëse dëshironi të jeni të sigurtë se do të keni qasje në internet të pakufizuar në Kinë, këto VPN nuk janë zgjidhja më e mirë:

 • Cyberghost
 • Trust.Zone
 • PureVPN
 • IPVanish
 • Zenmate

Edhe pse disa nga këto VPN të njohura kanë punuar në Kinë në të kaluarën, aktualisht ata nuk po punojnë në Kinë.

Ne gjithmonë ju rekomandojmë që të zgjidhni një VPN me një politikë e mirë e rimbursimit ose një gjykim falas për tu përdorur në Kinë, sepse është e vështirë të garantosh që çdo VPN të jetë në gjendje të kalojë Firewall-in e Madh.

Nëse me të vërtetë keni nevojë për të hyrë në internet të pakufizuar ndërsa jeni në Kinë, është gjithashtu një ide e mirë të zgjidhni një VPN të dytë për ta instaluar si një rezervë para udhëtimit tuaj. Në atë mënyrë, do të keni akoma mundësi të drejtoheni edhe nëse e shihni se zgjedhja juaj e parë VPN nuk po funksionon pasi të keni arritur në Kinë.

Meqenëse shumica e VPN-ve në listën tonë kanë garanci të mira për kthimin e parave, gjithmonë mund të blini pajtime të shumta dhe më pas të kërkoni një rimbursim të shërbimeve që nuk përdorni.

Si të zhbllokoni faqet pa një VPN

Nëse tashmë jeni në Kinë, nuk do të jeni në gjendje të shkarkoni VPN. Për fat të mirë, ka disa mënyra të tjera për të zhbllokuar faqet në Kinë. Ju mund të lexoni në lidhje me këto metoda këtu.

Mbani në mend se një VPN është mënyra më e lehtë, më e shpejtë dhe më e sigurt për të zhbllokuar faqet e internetit të preferuara në Kinë.

përmbledhje

Nëse jeni duke kërkuar për një VPN falas për të transmetuar ose përdorur rregullisht gjatë udhëtimit në Kinë, duhet të konsideroni të përfitoni nga garancia e kthimit të parave pa rrezik nga NordVPN. Kjo do t’ju japë një muaj falas shërbim premium VPN, i cili është i përsosur për një udhëtim të shkurtër në Kinë.

Ju mund të keni vërejtur se shumica e VPN-ve në listën tonë ofrojnë gjykime falas ose garanci për kthimin e parave. Nëse udhëtoni vetëm për një kohë të shkurtër, gjithmonë mund të anuloni pajtimin kur të merrni në shtëpi.

Sidoqoftë, pasi të mësoheni të gjitha përfitimet e një shërbimi premium VPN, ju mund të vendosni ta përdorni atë në shtëpi.

Sido që të jetë, përpara se të regjistroheni për një shërbim VPN, sigurohuni që kontrolloni faqe kuponi për të gjitha marrëveshjet më të nxehta duke shkuar në VPN për momentin.

Nëse po përpiqeni të gjeni VPN më e mirë për të marrë një adresë IP kineze, hidhni një sy në udhëzuesin tonë.

Nëse doni të mësoni më shumë rreth VPN-ve, si funksionojnë ata dhe çfarë mund të bëjnë për ju, tonë Udhëzues për VPN newbie është një vend i shkëlqyeshëm për të filluar.

Merr 75% Ulje nga NordVPN Tani!

Ju gjithashtu mund të dëshironi:

 • ExpressVPN punon në Kinë, por vetëm nëse e bëni këtë
 • Lista e plotë e faqeve të bllokuara në Kinë
 • Testoni Firewall-in e Madh të Kinës
 • Pse VPN-të janë ilegale në Kinë
 • Si të hyni në Facebook në Kinë
 • Si të përdorni WhatsApp në Kinë
 • Si të hyni në Dropbox në Kinë
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me