9 kryesuesit VPN të Vërtetë për Streaming | Përditësuar në Janar 2020

Përdorimi i një VPN mund të zhbllokojë një botë me përmbajtje transmetimi. Dhe me kaq shumë VPN falas në dispozicion, pse të paguani për të përdorur një të drejtë?

Ka shumë arsye pse është shumë më e lehtë dhe më e sigurt për të përdorur një VPN premium.

Mund të mos ketë një kosto parakohshme për një VPN falas, por zakonisht përfundoni duke paguar në mënyra të tjera.

Nga shpejtësia e zvogëluar në kapakët e të dhënave, një VPN falas mund t’ju kushtojë kohë dhe komoditet.

Me e keqja e te gjithave, një VPN falas madje mund të përfundojë duke ju kushtuar sigurinë tuaj në internet.

Një opsion premium me kosto të ulët si NordVPN është një mundësi shumë më e mirë për transmetim. Ju garanton shpejtësinë, fuqinë dhe sigurinë për të transmetuar me siguri të gjithë përmbajtjen tuaj të preferuar.

Plus, mundeni merrni akses falas të përkohshëm në shumë VPN premium si NordVPN duke shfrytëzuar sa më shumë garanci për kthimin e parave ose gjykime falas.

Sidoqoftë, ka disa VPN të mira falas të transmetimit atje. Kam testuar 25 VPN falas për t’ju sjellë këtë listë të nëntë VPN më të mira për transmetim bazuar në pajtueshmërinë, shpejtësinë dhe sigurinë.

VPN më të mira falas për transmetim – Udhëzues i shpejtë

 1. NordVPN: Merrni një qasje të pakufizuar falas të një muaji në VPN me vlerësimin më të lartë, me një garanci 30-ditore për kthimin e parave. VPN e optimizuar me transmetim me shpejtësi rrufeje dhe siguri të padiskutueshme.
 2. Windscribe: Një VPN falas me 10 GB të dhëna falas në muaj. Aftësi dhe shpejtësi të madhe zhbllokimi.
 3. Hide.me: Nuk kërkohet regjistrim për këtë shërbim plotësisht falas. Shpejtësi të pakufizuara dhe gjerësia e bandës me 2 GB të dhëna mujore falas.
 4. Mburoja e nxehtë: Shijoni 500MB të dhëna falas çdo ditë me këtë VPN falas. I shpejtë dhe miqësor me përrua.
 5. PrivateVPN: Një VPN premium që mund ta përdorni falas për një javë me një provë 7-ditore falas. Siguria e klasit botëror dhe aftësi të shkëlqyera për zhbllokimin.

Farë është kapja me VPN Falas?

Shtë e rëndësishme të mbani mend se VPN falas duhet të fitojnë para disi. Gjithmonë ka një çmim eventual për të paguar.

pajtueshmëri

Shumica e faqeve kryesore të transmetimit si Netflix ose iPlayer BBC përdorin program të fuqishëm anti-VPN.

VPN-të e lira nuk kanë burime për të anashkaluar vazhdimisht blloqet e VPN në vendet me streaming.

Vetëm VPN premium mund të ofrojnë rrjete që azhurnohen shpejt dhe rregullisht sa duhet për të garantuar zhbllokimin e suksesshëm.

Përputhshmëria e pajisjes mund të jetë gjithashtu një problem. VPN falas janë rrallë të pajtueshme me pajisjet streaming, ruterët ose TV të mençur.

VPN-të më të mira premium janë në përputhje me të gjitha këto pajisje. Ata ju japin liri të plotë për të transmetuar në çfarëdo mënyre që ju pëlqen.

kufizimet

Edhe VPN të lira që janë të mirë në zhbllokimin imponojnë kufizime që mund ta bëjnë streaming pamundur.

Shumica e VPN-ve falas imponojnë kufizime në shpejtësinë, përdorimin dhe gjerësinë tuaj të bandës. 

Qasja e pakufizuar zakonisht është e rezervuar për klientët premium.

Kapakët e të dhënave kufizojnë sa transmetim mund të bëni. Kufizimet e shpejtësisë mund të çojnë në vonesë buffering dhe bezdisëse.

siguri

Një nga funksionet kryesore të një VPN është të garantojë shfletim të sigurt dhe anonim.

VPN falas rrallë ofrojnë masa të përshtatshme sigurie.

Nga kriptimi i dobët deri tek veçoritë që mungojnë, si çelsat e vrasjes dhe mbrojtja e rrjedhjeve, VPN pa pagesë nuk mund të garantojnë sigurinë tuaj në internet.

Disa VPN falas janë edhe më të rrezikshme sesa të mos përdorni mbrojtje fare. Shërbimet më të këqija log dhe shes të dhënat tuaja për të kompensuar të ardhurat e humbura nga mos tarifimi.

VPN-të më të mira falas për transmetim (Përditësuar 2020)

Kam testuar 25 shërbime falas për t’ju gjetur VPN-të më të afta dhe të sigurta për transmetim.

Duhet të jeni të vetëdijshëm që edhe këto rekomandime vijnë me kufizime.

Ata duhet t’ju lejojnë të transmetoni disa përmbajtje në mënyrë të sigurt. Sidoqoftë, askush rekomandim nuk është një zgjidhje e plotë për transmetim të pakufizuar.

1. NordVPN

nordvpndevices_optimized

 • VPN premium më i mirë për transmetim
 • 5,100+ serverë në 59 vende
 • Shpejtësia e rrufeve
 • Siguri e pa mundur
 • Torrent-friendly
 • Punon me: të gjitha platformat kryesore të transmetimit përfshirë Netflix, iPlayer të BBC, Amazon Prime TV, HBO GO dhe Hulu
 • Kombinohet me: Windows, macOS, Android, iOS, Linux, Firefox, Chrome, disa ruterë, pajisjet e transmetimit dhe TV të zgjuar

NordVPN është vazhdimisht në krye të listës sime VPN për transmetimin e filmave dhe TV.

Lajmi i mirë është që ju mund ta përdorni falas për një muaj me të 30 ditë garanci për kthimin e parave. Procesi i rimbursimit të NordVPN është e shpejtë dhe e thjeshtë, kështu që mund të keni besim se do t’i merrni paratë tuaja.

Kjo është ideale nëse duhet të përdorni vetëm një VPN për të transmetuar përkohësisht.

Gjatë kësaj kohe, do të merrni hyrje e pakufizuar te VPN premium me vlerën më të lartë.

NordVPN është perfekt për transmetim. Rrjeti i saj i madh global me 5,100 serverë në 59 vende është aktualizuar vazhdimisht – duke garantuar aftësi të shkëlqyera për zhbllokimin.

Unë mund të zhbllokoj të gjitha faqet kryesore të rrjedhës gjatë provave të mia. Edhe VPN famëkeq i Netflix dhe zbuluesi i proxy nuk dëshmuan ndonjë problem.

Teknologjia SmartPlay DNS siguron shpejtësi rrufeje të shpejta si dhe siguri të fuqishme. Masat e tjera të sigurisë përfshijnë kriptimin e shkallës ushtarake, një ndërprerës të vrasjeve, mbrojtje nga rrjedhja DNS dhe një politikë të rreptë të mos-logs.

NordVPN CyberSec softuare madje zbulon dhe bllokon faqet e internetit të dyshimta, malware dhe reklama.

NordVPN ofron disa servera të specializuar. Serverat e hutuar munden fshihni përdorimin tuaj të VPN nga ofruesi juaj i shërbimit të internetit – e dobishme për të parandaluar ISP-në tuaj të rrëzimit të brezit tuaj.

Ka edhe disa serverë të optimizuar për torrent që ju japin një mundësi shtesë për të hyrë në përmbajtjen streaming.

NordVPN është i pajtueshëm me të gjitha pajisjet kryesore dhe lejon deri gjashtë lidhje të njëkohshme.

Gjeni pse ky shërbim në mënyrë të vazhdueshme kryeson rekomandimet e mia VPN në rishikimin tonë të plotë.

Filloni transmetimin me NordVPN Tani!

2. Shenjë xhamash

dritare xhami

 • 10 GB të dhëna falas çdo muaj
 • Shpejtësi të mira
 • Siguria e shkallës ushtarake
 • Reklamim i integruar / bllokues i malware
 • Serverat miqësorë P2P
 • Lidhje të pakufizuara të njëkohshme
 • Punon me: iPlayer BBC, Kodi, HBO GO dhe YouTube
 • Kombinohet me: Windows, macOS, Linux, iOS, Android, Windows Mobile, Chrome, Firefox, Opera dhe ruterat

Shenja e xhamave është a VPN falas që kufizon përdorimin e të dhënave për klientët që nuk paguajnë. Sidoqoftë, lejimet e të dhënave janë disa nga më bujarët që gjeta në çdo shërbim falas.

Ju merrni 10 GB të dhëna falas çdo muaj. Kjo është rreth pesë orë transmetim në HD – më shumë se sa për disa episode TV ose dy ose tre filma.

Ju madje mund të shtoni 5 GB të dhëna në lejimin tuaj duke kontaktuar Windscrib në Twitter.

Përdoruesit e lirë marrin qasje në 10 nga 60 vendet e Windscrib. Unë mund të lidhem me serverat në SH.B.A., Britani të Madhe, Francë, Gjermani, Hollandë dhe Hong Kong.

Windscrib mund të zhbllokojë disa site të mëdha të transmetimit. Kam hyrë në iPlayer dhe HBO GO.

Fatkeqësisht, nuk mund të hyja në Netflix. Windscrib ka dedikuar serverat Windflix për këtë qëllim, por i rezervon ata për klientët premium.

Shpejtësitë në përgjithësi janë të mira, megjithëse ato mund të jenë jo të besueshme gjatë kohës së pikut kur serverët e lirë bëhen të mbingarkuar.

Siguria e xhamave është mbresëlënëse. Mbron të dhënat tuaja me kriptimi i shkallës ushtarake, një politikë e rreptë e mos-logs, dhe a reklama të integruara dhe bllokues të malware.

Përdoruesit e lirë kanë qasje në servera miqësorë për torrent dhe veçori të përparuara si ndarje-tunneling. Windscrib gjithashtu u jep përdoruesve falas lidhje të pakufizuara të njëkohshme.

Nëse dëshironi të keni akses të plotë në tiparet premium të Windscrib, mund të azhurnoni me një 30 ditë garanci për kthimin e parave. Vetëm mos harroni të anuloni pajtimin tuaj para fundit të muajit për të marrë rimbursimin tuaj.

Gjeni nëse azhurnimi është një ide e mirë në rishikimin tonë të plotë të Xhamave.

Merrni Windscrib falas!

3. orëide.me

hideme-pajisje

 • 2 GB lejimi i të dhënave mujore
 • Nuk kërkohet regjistrim
 • Shpejtësi të pakufizuara dhe gjerësi bandë
 • Siguri e forte
 • Torrent-friendly
 • Punon me: Hulu, iPlayer, Amazon Prime Video, HBO GO dhe më shumë
 • Kombinohet me: Windows, macOS, iOS, Android, Windows Phone, Linux, pajisjet streaming dhe ruterat

Fsheh.me është një VPN falas për t’u përdorur, falas që nuk kërkon detaje regjistrimi ose pagese. Asnjëherë nuk duhet të shqetësoheni për ndonjë tarifë të papritur ose rinovime nga ky shërbim.

Hide.me ka 50+ vendndodhje serverash në të gjithë botën. Përdoruesit e lirë marrin qasje në pesë vende, përfshirë SHBA Lindjen e SHBA, West West, Singaporin, Kanada dhe Hollandën.

Për një shërbim falas, fshihet.me është zotërojnë në zhbllokimin e faqeve të transmetimit. Në disa serverë, unë mund të hyja në faqet si iPlayer dhe Amazon Prime Video.

Fatkeqësisht, lidhjet e fshehtë.me nuk janë gjithnjë të besueshme dhe qasja në faqet e transmetimit nuk është gjithmonë e garantuar. Mund të duhet pak kohë për të gjetur një server pune.

Edhe nëse mund të zhbllokoni sitin tuaj të zgjedhur, mund ta gjeni veten të mbajtur prapa nga kapaku i të dhënave mujore. Ju merrni 2 GB të dhëna falas çdo muaj. Kjo është vetëm rreth një orë transmetim në HD.

Shpejtësitë dhe gjerësia e brezit janë të pakufizuara, pse. Kjo do të thotë që ju duhet të jeni të sigurt nga buffering dhe të lag gjatë ndërsa lumë.

Fsheh.me mbron të dhënat tuaja me masa të fuqishme sigurie. Kriptimi i shkallës ushtarake plotëson një ndërprerës automatik të vrasjes, mbrojtje nga rrjedhjet e IP dhe politikë të rreptë të mos-logave.

për fat të keq, përdoruesit e lirë mund të lidhin vetëm një pajisje ne nje kohe. Nëse dëshironi të përdorni një përdorim të pakufizuar dhe 10 lidhje të njëkohshme, mund të azhurnoni me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Shikoni nëse ia vlen në rishikimin tonë të plotë.

Merrni fshehës.me falas!

4. Mburoja e pikave të nxehta

hotspotshield i dritareve

 • Shërbim falas me kompensim ditor 500MB
 • Siguria e shkallës ushtarake
 • Gjykim falas 7-ditor, garanci për kthimin e parave 45-ditore
 • Shpejtësi të mira përmes Protokollit të Catapult Hydra
 • Serverë të aktivizuar P2P
 • Punon me: YouTube, dhe Spotify
 • Kombinohet me: Windows, macOS, iOS, Android, Chrome, Firefox dhe shumë pajisje streaming

Hot Shot Shield është a plotësisht VPN falas me aplikacione në të gjitha platformat dhe pajisjet kryesore.

e gjeta lehtë për tu shkarkuar dhe instaluar. Thjesht zgjidhni aplikacionin e duhur për pajisjen tuaj dhe klikoni ‘lidheni’ sapo të shkarkohet.

Hotspot Shield u jep përdoruesve falas 500MB të dhëna në ditë. Këto janë mjaft të dhëna për transmetim. Kjo do t’ju lejojë të shikoni një episod të TV në ditë ose rreth pesë filma çdo muaj.

Fatkeqësisht, Hotspot Shield mund t’ju lejojë të zhbllokoni. Mund të zhbllokojë Netflix, iPlayer, Hulu dhe të tjerët, por këta serverë janë në dispozicion vetëm për klientët premium.

Mund të kem hyrje në faqet e transmetimit falas si YouTube ose CW. Mburoja e pikave të nxehta versioni falas lejon gjithashtu torrenting dhe është një mundësi e mirë edhe për transmetimin e muzikës.

Në faqet që mund të zhbllokoja, më pëlqeu rrjedhje e qetë dhe e shpejtë faleminderit Protokollit Hydra të Katapultë Hotspot Shield.

Karakteristikat e sigurisë përfshijnë Kriptimi i shkallës ushtarake 256-bit dhe a vrasin kaloni. Fatkeqësisht, Hotspot Shield mban disa regjistra të të dhënave, megjithëse premton të mos regjistroni aktivitetin tuaj në internet.

Përdoruesit Premium Hotspot Shield mund të lidhin deri në pesë pajisje nën një profil. Përdoruesit e lirë janë të kufizuar vetëm një lidhje.

Mund të provoni përkohësisht një llogari premium falas me një Gjykim falas 7 ditor ose a Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh. Këto mundësi kërkojnë regjistrim dhe garancia për kthimin e parave do të kërkojë një pagesë fillestare.

Mësoni më shumë rreth këtij VPN të shpejtë dhe falas në rishikimin tonë të Hotspot Shield.

Merrni falas Shield Hotspot Shield!

5. PrivateVPN

pajisje privatevpn

 • Shërbim Premium me një provë të pakufizuar 7-ditore falas
 • Rrjedha e shpejtë
 • 150+ lokacione të serverëve në 60 vende
 • Siguria e klasit boteror
 • Punon me: Netflix, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video, Hulu, HBO GO dhe më shumë
 • Kombinohet me: Windows, macOS, iOS, Android, Windows Mobile, Chrome, Firefox, opera, ruterat, pajisjet streaming dhe disa TV të mençur

Ju mund ta merrni këtë VPN premium falas për një javë me të Gjykim falas 7 ditor.

Ju do të duhet të regjistroheni për një llogari, por PrivateVPN nuk kërkon detaje pagese ose përdorni rinovime automatike.

Gjëja më e mirë në lidhje me gjykimin falas të PrivateVPN është se është plotësisht e pakufizuar. Gjatë përdorimit falas të javës suaj, do të keni qasje në të gjitha karakteristikat e njëjta në dispozicion të përdoruesve premium.

Kjo do të thotë qasje e plotë në të gjitha VPN 150+ lokacione të serverëve në 60 vende – dhe të gjitha aftësitë e zhbllokimit që ai ofron.

Gjatë provave të mia, gjeta PrivateVPN të aftë të zhbllokojnë të gjitha vendet kryesore të transmetimit. PrivateVPN madje etiketon serverët e saj në varësi të cilat site streaming mund të zhbllokojnë.

Shpejtësitë janë mjaft të shpejta për transmetim të pandërprerë. Nuk kam provuar ndonjë buffering me PrivateVPN.

Siç sugjeron emri i saj, PrivateVPN është ndoshta më i njohur për të siguria e klasit boteror. Lidhja juaj mbrohet nga kriptimi i shkallës ushtarake, një ndërprerës vrasës, mbrojtja e rrjedhjes DNS / IPv6 dhe një politikë e rreptë e mos-logjikave.

PrivateVPN është në përputhje me të gjitha platformat dhe pajisjet kryesore dhe ju lejon të lidheni deri në 6 pajisje nën një licencë.

Nëse dëshironi të përdorni PrivateVPN për më gjatë, mund të merrni një gjykim një muajsh me të 30 ditë garanci për kthimin e parave. Do të duhet të bëni një pagesë fillestare, por Procesi i rimbursimit privatVPN është e lehtë dhe mund të besohet.

Shikoni pse ne rekomandojmë një abonim premium në rishikimin tonë PrivateVPN.

Merrni PrivateVPN falas!

6. Opera VPN

windows operavpn

 • VPN i besueshëm në shfletues
 • Shpejtësi të pakufizuara, të dhëna dhe gjerësi bande
 • Siguria e nivelit të lartë
 • Bllokues i integruar dhe ndjekës
 • Punon me: Disa rajone Netflix
 • Kombinohet me: Windows, macOS, dhe Linux

Opera është a VPN në shfletues falas për t’u përdorur. Ajo funksionon si një shtesë për shfletuesin Opera dhe ju lejon të gjeo-shfarosni adresën tuaj IP dhe të shifroni lidhjen tuaj ndërsa shfletoni.

Opera e bën atë në listën time si një nga VPN-të e vetme me të vërtetë të lira i aftë të zhbllokojë Netflix. Sidoqoftë, lidhja mund të jetë pak e komplikuar.

VPN e Operas ju lejon vetëm hyrjen në rajone të përgjithshme në vend të lokacioneve specifike. Përdoruesit e lirë mund të zgjedhin midis Evropës, Amerikës ose Azisë.

Ju nuk mund të zgjidhni të përdorni një rajon specifik Netflix. Sidoqoftë, unë mund të lidhesha me Netflix në Mbretërinë e Bashkuar, Suedinë dhe Singaporin duke lëvizur midis zonave.

VPN-ja e Operës gjithashtu përfshin siguri të mirë, një bllokues të integruar të reklamave dhe një politikë për mos shënimet. megjithatë, lidhja juaj do të mbrohet vetëm në shfletues. Aplikimet e jashtme që lidhen me internet nuk do të mbulohen.

Kam gjetur Opera një zgjedhje të realizueshme nëse Netflix është bllokuar në vendin tuaj dhe ju nuk keni mend se në cilin rajon ju hyni. Për aplikacionet e tjera, megjithatë, unë do të zgjedh një VPN premium me kosto të ulët. Gjeni pse në rishikimin tonë të plotë të Operës.

Merrni Opera VPN falas!

7. TunnelBear

dritare tuneli

 • Pagesa mujore e të dhënave 500MB
 • Siguri e shkëlqyeshme
 • I lehtë në përdorim
 • Punon me: HBO GO, YouTube
 • Kombinohet me: Windows, macOS, iOS, Android, Chrome, Firefox dhe Opera

Nëse jeni duke kërkuar për një VPN falas për HBO GO, TunnelBear është një zgjedhje e mirë. Fatkeqësisht, ky shërbim falas nuk është i aftë të zhbllokojë ndonjë sit tjetër kryesor të rrjedhës.

Ndërsa mund të jeni në gjendje të përdorni TunnelBear për të hyrë në HBO GO, kapakët e të dhënave mund të kufizojnë transmetimin tuaj. Përdoruesit e lirë marrin 500MB të dhëna në muaj.

Kjo do të mjaftojë vetëm për rreth 30 minuta transmetim në HD, ose një episod të shfaqjes tuaj të preferuar çdo muaj.

Ju mund të cicëroni kompaninë për një 1 GB shtesë në muaj.

Pavarësisht këtyre kufizimeve, gjeta TunnelBear shumë e lehtë për t’u përdorur. Ajo gjithashtu ofron siguri të mirë për një VPN falas.

Karakteristikat përfshijnë kriptimi i shkallës ushtarake dhe a politikë e rreptë e mos-logs.

Nëse doni të dhëna të pakufizuara, mund të përmirësoni në një llogari premium TunnelBear. Sidoqoftë, nuk ka asnjë garanci për kthimin e parave 30-ditore.

Gjeni nëse azhurnimi është një ide e mirë në rishikimin tonë të plotë të TunnelBear.

Merrni TunnelBear falas!

8. ProtonVPN

protonvpn e dritareve

 • VPN Falas me të dhëna dhe gjerësi të pakufizuar
 • Siguria premium pa kosto
 • Punon me: YouTube, Spotify, Kodi
 • Kombinohet me: Windows, macOS, iOS, Android Linux dhe ruter

ProtonVPN është një shërbim i rrallë me të vërtetë i lirë që ofron të dhëna plotësisht dhe të pakufizuara dhe bandës.

Ky duhet të jetë një lajm i mirë për transmetimin. ProtonVPN është në gjendje të zhbllokojë faqet kryesore të rrjedhës, por vetëm përdoruesit premium mund të hyjnë në këta serverë.

Prapëseprapë, unë kam përfshirë ProtonVPN në listën time pasi funksionon me faqet e transmetimit falas si YouTube. Eshte gjithashtu e shkëlqyeshme për transmetimin e muzikës në Spotify.

Përdoruesit e lirë marrin qasje në të gjitha karakteristikat premium të sigurisë ProtonVPN.

Kjo përfshin kriptimin e shkallës ushtarake, një ndërprerës automatik të vrasjes, dhe mbrojtjen e rrjedhjes së DNS, dhe një politikë mos-logimesh që përjashton afatet kohore. Ekziston edhe një bllokues të integruar të reklamave.

Nëse dëshironi të keni akses të plotë në 36 vende të serverit, mbështetje përrua dhe shpejtësi të pakufizuara, mund të azhurnoni me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Ia vlen? Gjeni në rishikimin tonë ProtonVPN.

Merrni ProtonVPN falas!

9. Speedify

shpejtoni pajisjen

 • 2 GB të dhëna falas në muaj
 • Shpejtësi të mira përmes teknologjisë së lidhjes së kanaleve
 • Punon me: YouTube, Spotify
 • Kombinohet me: Windows, macOS, Linux, iOS, Android

Shpejtësimi nuk është VPN juaj mesatar. Ajo përdor teknologjinë e lidhjes së kanaleve për të ndarë trafikun tuaj midis disa lidhjeve, duke maksimizuar shpejtësinë tuaj.

Shërbimi është gjithashtu plotësisht i lirë për t’u përdorur, pa regjistrim të kërkuar. Përdoruesit e lirë marrin 2 GB të dhëna çdo muaj, që është rreth një orë transmetim në HD.

Fatkeqësisht, Shpejtoni nuk mund të zhbllokojnë me siguri faqet e mëdha të transmetimit si Netflix dhe Hulu. Disa përdorues raportojnë se kanë disa sukses me zhbllokimin, por unë nuk isha në gjendje t’i përsëris këto rezultate.

Speedify gjithashtu deklaron në faqen e saj të internetit që nuk garanton lidhje me shërbimet streaming.

Shpejtoni përdorimet Kriptimi 128 GCM, e cila është më pak se shkalla ushtarake por ende e mjaftueshme për përdorim të përditshëm. Hasshtë e njohur të mbajë disa shkrime, megjithëse siguron klientët që nuk do të regjistrojnë asnjë të dhënë përdorimi.

Shpejtësimi mund të jetë a opsion i shkëlqyeshëm nëse thjesht kërkoni të hyni në YouTube ose site të tjera falas të rrjedhës që janë bllokuar në vendin tuaj.

Për çdo gjë tjetër, një VPN tjetër mund të jetë e preferueshme. Gjeni pse në shqyrtimin tonë të Shpejtë.

Merrni shpejtimin falas!

FAQs

Po përdor një VPN për transmetimin e përmbajtjes së ligjshme?

Përdorimi i një VPN për të hyrë në faqet e transmetimit është krejtësisht i ligjshëm, për sa kohë që ju keni një pajtim në shërbim. Mbani në mend se, ndërsa përdorimi i një VPN në vetvete nuk mund të jetë i paligjshëm, përdorimi i një për të kryer veprimtari të paligjshme është gjithmonë kundër ligjit.

Sidoqoftë, disa vende kanë ndaluar ose bllokuar VPN-të për shkak të shoqërimit të tyre me veprimtari të paligjshme. Ju mund të lexoni të plotë udhëzues për vendet dhe ligjet e tyre për VPN për të zbuluar rregullat në rajonin tuaj.

Bëni këta ofrues falas VPN të mbajnë skedarë log?

Nëse dëshironi që të dhënat tuaja të qëndrojnë vërtet private, duhet të përdorni një VPN që nuk do të regjistrojë asnjë nga të dhënat tuaja.

Shumica e rekomandimeve të mia kanë një politikë të rreptë të mos-logs. Unë kam bërë një shënim të çdo VPN me një politikë të paqartë ose që mbajnë disa shkrime.

Do të përdorë një shpejtësi të transmetimit të ndikimit VPN?

Të gjithë VPN rivotojnë të dhënat tuaja përmes një prej serverave të tyre. Kjo e bën udhëtimin midis jush dhe destinacionit tuaj pak më të gjatë, gjë që mund të zvogëlojë shpejtësinë. VPN-të e lira mund të jenë edhe më të ngadalta për shkak të serverëve të mbipopulluar ose kufizimeve të qëllimshme. 

Kjo është arsyeja pse ne zakonisht rekomandojmë VPN premium si NordVPN, që ofrojnë shpejtësi rrufeje për transmetim. Në atë mënyrë, çdo vonesë është praktikisht e pa vërejtur.

përmbledhje

Zgjedhja e VPN e duhur falas për transmetim varet nga faqet që dëshironi të zhbllokoni.

Asnjë VPN me të vërtetë falas nuk mund të zhbllokojë çdo faqe streaming. Vetëm shërbimet premium VPN mund të garantojnë zhbllokimin e besueshëm çdo herë.

Sidoqoftë, nëse po kërkoni të zhbllokoni një sit të veçantë, keni disa mundësi. Shërbimet falas me lejime të të dhënave, si Windscrib ose fshehja.me, mund të jenë të mira nëse nuk e keni parasysh përdorimin e kufizuar.

Nëse ju nevojitet vetëm një VPN falas përkohësisht, gjithashtu mund të bëni merrni akses falas në VPN premium duke përdorur një provë falas ose garanci për kthimin e parave.

Megjithatë, gjithmonë do të zgjidhja një çmim të ulët premium VPN si NordVPN mbi një shërbim falas. Ata ofrojnë rezultate të garantuara për një tarifë shumë të vogël. Edhe më mirë, ata nuk do ta rrezikojnë sigurinë tuaj.

Ju madje mund të shijoni para nga VPN-të tona më të rekomanduara me marrëveshjet dhe kuponat më të mirë të këtij muaji.

Nëse nuk doni të dini më shumë rreth VPN premium më të mirë për transmetim, ne mund t’ju tregojmë me cilët VPN funksionojnë Netflix, Hulu, HBO SHKO, IPlayer BBC dhe më shumë në blogun tonë.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me