9 kryesuesit VPN të Vërtetë për League of Legends


Ju jeni duke kërkuar për një VPN për të trajtuar vonesat ose të largohen nga sulmet DDoS në League of Legends. Unë e kuptoj pse një VPN falas mund të jetë tërheqës.

Në fund të fundit, LoL është falas, kështu që pse nuk duhet të jetë gjithashtu VPN juaj?

Mjerisht, VPN falas rrallë funksionojnë mirë me lojëra video.

Ata shpesh kanë masa të dobëta sigurie dhe mund të përfundojnë duke kompromentuar sigurinë tuaj në vend që ta mbroni atë.

Ata gjithashtu vijnë me kufizimet e shpejtësisë dhe të dhënave që mund ta bëjë lojën të pamundur.

Për betejat më të mira, unë gjithmonë rekomandoj një VPN premium, por me kosto të ulët. VPN Premium garantojnë shpejtësi të lojrave me shpejtësi rrufe dhe siguri të shkëlqyeshme. Të gjitha për një tarifë të vogël abonimi në muaj.

Mund edhe shijoni disa VPN premium si NordVPN falas për një periudhë të caktuar me një garanci të kthimit të parave ose një gjykim falas.

Nëse doni të shkoni përpara me një VPN falas, unë mund t’ju ndihmoj. Kam testuar mbi 20 shërbime për të gjetur 9 VPN më të mira falas për League of Legends. Secili siguron shpejtësinë, pajtueshmërinë dhe sigurinë.

VPN më të mira falas për League of Legends – Udhëzues i shpejtë

 1. NordVPN: Merrni VPN-në tonë më të mirë për lojrat pa rrezik për një muaj me një garanci 30-ditore për kthimin e parave. Qasje e pakufizuar në serverat anti-DDoS, shpejtësi rrufeje, dhe siguria e klasit boteror.
 2. Windscribe: Ky VPN me të vërtetë falas ju jep një zemërgjerë 10 GB të dhëna falas çdo muaj. Presin shpejtësi të mirë dhe siguri të madhe.
 3. Mburoja e nxehtë: Asnjë detaj regjistrimi ose pagese që kërkohet për këtë shërbim falas. Shpejtësi super të shpejtë dhe 500MB të dhëna falas në ditë.
 4. ProtonVPN: Një VPN plotësisht e lirë, krejtësisht e pakufizuar. Nuk ka kufizime në të dhëna ose gjerësi bandë.
 5. PrivateVPN: Një VPN premium që mund të përdoret falas me një provë 7-ditore falas. Qasje e pakufizuar në shpejtësi të shpejtë dhe 150+ vendndodhje të serverit.

Farë është kapja me VPN Falas?

Ashtu si LoL, VPN falas nuk kushtojnë asgjë fillimisht, por mund të përfundoni duke paguar më vonë.

siguri

Nëse sulmet DoS dhe DDoS janë shqetësimi juaj kryesor, ju duhet një VPN e sigurt që mund të mbrojë anonimitetin tuaj.

për fat të keq, VPN-të falas mund të jenë të pabesueshme kur bëhet fjalë për sigurinë.

Nga politikat e paqarta të intimitetit deri në kodimin nënparë, VPN-të e lira nuk ofrojnë të njëjtin nivel sigurie si shërbimet premium.

kufizimet

Anydo VPN për League of Legends duhet të jetë e shpejtë nëse doni të shmangni problemet e latencës.

Nëse jeni duke kërkuar të zvogëloni vonesën, ju duhet shpejtësi rrufeje.

VPN falas janë zakonisht shumë të ngadalta. Ata kanë serverë të kufizuar dhe madje mund të zvogëlojnë shpejtësinë tuaj me qëllim.

Ata gjithashtu vendosin kufizime të përdorimit. 

League of Legends përdor rreth 45MB të dhëna në orë. Nëse përdorni bisedë zanore, përdorimi i të dhënave tuaja mund të rritet me 300%.

Një kufi i të dhënave mujore ose ditore do të frenojë sa kohë mund të shpenzoni duke luajtur LoL.

Vetëm një VPN premium mund t’ju japë shpejtësi super të shpejtë dhe të dhëna të pakufizuara.

pajtueshmëri

Dëshironi të zhbllokoni përmbajtjen e bllokuar me gjeo ose të hyni në serverët e lojërave në vende të ndryshme?

Ju do të duhet një VPN që mund të ofrojë përputhshmëri të serverit. Kjo do të thotë një rrjet i madh global i serverëve në vendet e duhura.

VPN të lira zakonisht kanë rrjete të vogla serverash. Ata mund të mos kenë serverë në rajonet ku dëshironi të përdorni. Ata serverë gjithashtu mund të rezervohen për klientët premium.

VPN-të më të mira falas për League of Legends (Përditësuar 2020)

Kam provuar mbi 20 shërbime për t’ju sjellë juve nëntë VPN më të mira për League of Legends. I testova secilën për shpejtësi, siguri dhe përputhshmëri.

Vetëm mos harroni se, si me të gjitha VPN falas, rekomandimet e mia të gjitha vijnë me kufizime të ndryshme. Sidoqoftë, ata duhet t’ju lejojnë të luani LoL në disa aftësi.

1. NordVPN

 • VPN e lojrave më të mira falas për një muaj me një garanci 30-ditore të kthimit të parave
 • Serverat anti-DDoS
 • 5,100+ serverë në 59 vende
 • Siguria më e mirë në klasë
 • Shpejtësia e rrufeve
 • Punon me: Netflix, Amazon Prime Video, HBO, iPlayer në BBC, Hulu, Sky Go, Sling TV
 • Kombinohet me: Windows, macOS, Android, iOS, Linux, Chrome, Firefox dhe ruterat.

NordVPN është një VPN premium, por mund ta përdorni falas falas për një muaj me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Ju merrni qasje e pakufizuar në NordVPN gjate kesaj kohe. Nuk ka kufizime në shpejtësinë, të dhënat ose gjerësinë e brezit.

Jo vetëm që NordVPN është një nga VPN-të tona më të vlerësuara, por është gjithashtu numri një në listën tonë të VPN më të mira për lojëra PC.

Një arsye pse është se NordVPN vjen me të vetën serverë të specializuar anti-DDoS.

Ai gjithashtu lejon ndërrimin e pakufizuar të serverit. Nëse serveri që po përdorni komprometohet, shpejt mund të kaloni në një tjetër.

Ju gjithashtu mund të ndërroni nëse serveri i lojës që jeni në rrëzime.

Do të keni 5,100 serverë dhe 59 vende për të zgjedhur. Rrjeti i madh global i NordVPN do t’ju japë mundësinë e përdorimit të çdo serveri të lojës që dëshironi të bashkoheni.

Shpejtësitë janë gjithashtu rrufeja-fast kështu që nuk duhet të përjetoni ndonjë vonesë ose vonesë ndërsa luani.

Në fakt, NordVPN është aq shpejt sa mund edhe ndihmojnë në uljen e ping duke ju lidhur me një vendndodhje që është më afër serverit tuaj të lojës sesa jeni.

Si dhe masat anti-DDoS, NordVPN ju mbron siguria e shkallës ushtarake. Adresa juaj e IP mbrohet nga kriptimi AES 256-bit, mbrojtja e rrjedhjes DNS dhe një ndërprerës automatik vrasës.

NordVPN është unike Siguria e CyberSec veçori gjithashtu bllokon malware, gjurmues dhe çfarëdo reklame që mund të shqetësojnë lojën tuaj.

Gjeni pse kjo është VPN ime e preferuar – si për lojëra ashtu edhe për përdorim të përgjithshëm – në rishikimi ynë gjithëpërfshirës i NordVPN.

Merrni lojrat me NordVPN!

2. Shenjë xhamash

dritare xhami

 • 10 GB të dhëna falas çdo muaj
 • 10 lokacione serverash në të gjithë botën
 • Siguria e shkallës ushtarake
 • Punon me: YouTube, HBO GO, iPlayer, Kodi, ITV Player, Sky GO, Spotify
 • Kombinohet me: Windows, macOS, iOS, Android, Windows Phone, Linux dhe ruter

Shenja e xhamave është a VPN me të vërtetë falas për League of Legends. Ajo gjithashtu ofron një version premium të paguar gjithashtu, por e gjeta versionin e tij falas të shkëlqyeshëm për lojëra.

Ju merrni 10 GB të dhëna falas çdo muaj. Kjo është shumë për një VPN falas dhe duhet të ju garantojë 222 orë lojrash. Kjo ka vlerë më shumë se nëntë ditë.

Ju madje mund të shtoni më shumë të dhëna – 5 GB – duke cicëruar kompaninë.

Si një përdorues falas, ju kufizon në sa serverë mund të përdorni. Windscrib ka serverë në 60 vende, por ju do të mund të zgjidhni vetëm nga 10.

Ato vende përfshijnë SH.B.A., MB, Francë, Hollandë, Gjermani dhe Hong Kong. Kjo ju jep qasje e mirë në disa serverë të ndryshëm të lojës aktualisht LoL.

Kriptimi i xhamave është ushtarake-grade kështu që adresa juaj e IP do të mbetet e fshehur. Ajo gjithashtu ka një bllokues të integruar dhe bllokues të malware.

Split-tunneling do të thotë që ju mund të mbroni adresën tuaj IP gjatë lojërave, por lironi lidhjet tuaja të tjera për shfletim të rregullt.

Theështja e vetme që kisha gjatë provës sime ishte ngadalësuar shpejtësinë gjatë kohërave të pikut. Kjo mund të bëjë që LoL të mbetet, që mund të jetë zhgënjyese në një betejë.

Nëse doni shpejtësi të pakufizuar dhe qasje në të gjithë serverët e Windscrib, duhet të përmirësoni në një llogari premium. Ka një 30 ditë garanci për kthimin e parave kështu që ju mund të provoni karakteristikat e tij premium pa rrezik.

Shqyrtimi ynë i plotë për Windscrib do t’ju tregojë më shumë rreth llogarive falas dhe premium.

Merrni Windscrib falas!

3. Mburoja e pikave të nxehta

 • 500MB të dhëna falas çdo ditë
 • Pa regjistrim
 • Shpejtësi të shpejtë
 • Bllokues i integruar i malware
 • Punon me: YouTube, Spotify, ITV Player, CBS TV
 • Kombinohet me: Windows, macOS, iOS, Android, Chrome dhe Firefox

Hotspot Shield është një tjetër shërbim freemium që ka akses falas të kompensuar nga anëtarësia e paguar.

Vendosja është e lehtë. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të shkarkoni klientin Windows ose macOS Hotspot Shield dhe të klikoni “lidheni”.

Nuk ka regjistrim të nevojshëm dhe nuk do të duhet të dorëzoni detajet e pagesës suaj.

Ju merrni 500MB të dhëna falas çdo ditë me Mburojën e Hotspot. Kjo është më se e mjaftueshme për të luajtur LoL – duhet t’ju marrë mbi 11 orë lojrash në ditë.

Protokolli Hydra Catapult garanton shpejtësi të shpejtë. Ju nuk duhet të keni problem me vonesë ndërsa përdorni Hotspot Shield.

Fatkeqësisht, ju nuk do të keni qasje në të gjitha vendet e 70+ të Hotspot Shield nëse nuk jeni një klient premium. Do të keni qasje vetëm në një vendndodhje të paracaktuar të SH.B.A..

Kjo është problematike nëse po kërkoni të lidheni me një server të League of Legends jashtë SH.B.A. Kjo gjithashtu do t’ju ndalojë të hyrni në përmbajtje gjeo-kufizuar në vendet e tjera.

Nëse thjesht dëshironi të mbroni anonimitetin tuaj ndërsa luani, Hotspot Shield është një opsion fantastik. Mbron adresën tuaj IP me Kriptimi i shkallës ushtarake AES 256-bit, një vrasin kaloni, dhe a bllokues i integruar i malware.

Ekziston edhe një Gjykim falas 7 ditor dhe a Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh nëse doni të provoni një llogari premium.

Shqyrtimi ynë gjithëpërfshirës i Hotspot Shield do t’ju tregojë nëse kjo është një ide e mirë apo jo.

Merrni falas Shield Hotspot Shield!

4. ProtonVPN

protonvpn e dritareve

 • VPN falas e pakufizuar
 • Nuk ka kufizime në gjerësinë e bandës ose të dhënat
 • Siguri e mirë
 • Adblocker i integruar
 • Punon me: YouTube, Spotify, Kodi
 • Kombinohet me: Windows, macOS, iOS, Android, Linux dhe ruter.

ProtonVPN ofron një shërbim falas dhe premium. Shërbimi i tij falas është i jashtëzakonshëm në atë që është plotësisht e pakufizuar.

Ju nuk do t’i nënshtroheni të gjitha kufizimeve të të dhënave ose gjerësisë së bandës ndërsa përdorni ProtonVPN. Kjo do të thotë ndeshje të pakufizuara për aq kohë sa ju pëlqen.

Megjithatë, kjo ju kufizon në disa servera të caktuar. Përdoruesit e lirë mund të përdorin vetëm tre vende të serverit; në SHBA, Hollandë dhe Japoni.

Kjo mund të përbëjë një problem nëse doni të lidheni me një server të lojërave LoL diku tjetër.

ProtonVPN mbron përdoruesit e lirë me masa të njëjta sigurie si përdoruesit premium.

Kriptimi AES 256-bit, një ndërprerës automatik vrasës dhe rrjedhja DNS ju mbrojnë nga hakerat dhe kundërshtarët me qëllim të keq. ndërtuar në adblocker punon për të parandaluar ndërprerjet e bezdisshme.

Një fushë në të cilën ProtonVPN më lëshoi ​​ishte shpejtësia. Lidhja ime ishte e ngathët në pikat dhe lojrat mund të jenë të pamundura gjatë kohës së pikut.

Mënyra e vetme për të garantuar shpejtësi dhe servera të pakufizuar është të azhurnoni në një llogari të paguar. Ka një 30 ditë garanci për kthimin e parave nëse doni të provoni këto veçori premium.

Read rishikimi ynë ProtonVPN për të zbuluar më shumë.

Merrni ProtonVPN falas!

5. PrivateVPN

pajisje privatevpn

 • Premium VPN falas për një javë me një provë 7-ditore falas
 • Qasje e pakufizuar
 • Nuk kërkohen detaje pagese
 • Siguria e klasit boteror
 • Shpejtësi të shpejtë
 • Punon me: Netflix, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video, Hulu, HBO GO, ABC, Sky Go
 • Kombinohet me: Windows, macOS, iOS, Android, Windows Mobile, Chrome, Firefox, Opera dhe ruterat

PrivateVPN është në listën tonë të VPN më të mira për siguri. Ussshtë fokusuar në jetën private, duke e bërë atë një zgjedhje të shkëlqyeshme nëse shqetësoheni për DoS, DDoS ose sulme të tjera në internet.

Masat e sigurisë përfshijnë kriptimin e shkallës ushtarake, një ndërprerës vrasës dhe mbrojtjen e rrjedhjes së DNS dhe IPv6.

Pavarësisht se është një VPN premium, PrivateVPN mund të përdoret falas për një javë me të Gjykim falas 7 ditor. Ju do të duhet të regjistroheni për një llogari, por nuk do të duhet të jepni detajet tuaja të pagesës.

Kjo do të thotë asnjë surprizë e keqe si përtëritjet automatike ose tarifat e papritura.

PrivateVPN ka 150+ lokacione të serverëve në 60 vende. Ju merrni qasje të pakufizuar për të gjithë ata si pjesë e provës tuaj falas.

Ju gjithashtu merrni shpejtësi të pakufizuar, gjerësi bandë dhe të dhëna. Do të keni mundësi të luani League of Legends aq sa ju pëlqen gjatë gjithë javës.

E gjeta PrivateVPN mjaft shpejtë zvogëloni latencës dhe siguroni shpejtësi të shpejtë që ishin fantastike për lojrat.

PrivateVPN ofron një 30 ditë garanci për kthimin e parave si dhe prova e tij 7-ditore falas. Nëse nuk keni ndërmend të bëni një pagesë fillestare, mund të përdorni shërbimin pa rrezik për një muaj shtesë.

Gjeni pse shpesh bën këtë shërbim pesë listat e mia të VPN-së rishikimi ynë me gjatësi të plotë PrivateVPN.

Merrni PrivateVPN falas!

6. fsheh.me

dritaret fshihen.me

 • Pagesa mujore prej 2 GB
 • Shpejtësia dhe siguria e pakufizuar
 • Siguria e shkallës ushtarake
 • Punon me: Amazon Prime Video, Netflix, Hulu, iPlayer në BBC, HBO GO, Kodi, Spotify
 • Kombinohet me: Windows, macOS, iOS, Android, Windows Phone, Linux dhe ruter

Hide.me thjesht humbet në një vend në pesë të parat e mia për lejimin e tij pak më shumë kufizues të të dhënave. Përdoruesit e lirë marrin 2 GB të dhëna falas në muaj.

Kjo është akoma mjaft për shumicën e lojtarëve të LoL, megjithëse. Ju duhet të jeni në gjendje të luani mbi 44 orë në muaj ose një orë e gjysmë në ditë.

Mund të përdorni vetëm serverët në pesë lokacione të serverit. Konsumatorët Premium fshehin.me përfitojnë 40 vende.

Vendet e disponueshme për përdoruesit e lirë përfshijnë Hollandën, Singaporin, SH.B.A. dhe Kanada. Kjo do të thotë që akoma duhet të jeni në gjendje të lidheni me shumë nga serverët globalë të LoL.

Shpejtësitë dhe siguria janë krejtësisht të pakufizuara. Karakteristikat e sigurisë përfshijnë kriptimin në shkallë ushtarake dhe një ndërprerës automatik të vrasjes.

Ka një 30 ditë garanci për kthimin e parave nëse doni të testoni tiparet premium të fshehës.

Mësoni më shumë rreth asaj që ju fut një llogari premium rishikimi ynë i fshehur.me.

Merrni fshehës.me falas!

7. TuneliBear

dritare tuneli

 • 500MB të dhëna falas çdo muaj
 • Kriptimi i shkallës ushtarake
 • Easy-to-use
 • Punon me: HBO GO, YouTube, Spotify, Kodi
 • Kombinohet me Windows, macOS, iOS, Android, Chrome, Firefox dhe Opera

TunnelBear është një shërbim për përdorim falas që është e shkëlqyeshme për fillestarët VPN. Aplikacionet e saj janë intuitive dhe kam gjetur instalim dhe konfigurim të thjeshtë.

Ju merrni 500MB të dhëna falas çdo muaj. Kjo është rreth 11 orë lojëra.

Tifozët seriozë të League of Legends mund ta shohin atë kufizues, por mund t’i përshtaten lojtarëve më të rastësishëm.

Ju mund të cicëroni TunnelBear për të marrë një shtesë prej 1 GB të të dhënave. Kjo mund të mos duket shumë, por shton edhe 20 + orë të tjera kohë LoL!

Përdoruesit e lirë shijojnë kriptimi i shkallës ushtarake por nuk ka ndërprerës të vrasjes ose mbrojtje të rrjedhjes.

Ju mund të përmirësoni në një llogari premium TunnelBear për të marrë një përdorim të pakufizuar, por ka asnjë garanci për kthimin e parave për të mbrojtur pagesën tuaj.

Lexoni rishikimin tonë të hollësishëm të TunnelBear për të mësuar më shumë rreth veçorive të tij.

Merrni TunnelBear falas!

8. Betternet

pajisje betternet

 • 500MB të dhëna falas çdo ditë
 • Pa regjistrim
 • Karakteristikat e sigurisë premium
 • Punon me: YouTube, Kodi dhe Spotify
 • Kombinohet me: Android, Windows, macOS, iOS, Chrome dhe Firefox

Betternet është një VPN mjaft e re, kështu që rrjeti i serverëve të tij është i kufizuar. Sidoqoftë, ajo u jep përdoruesve falas një bujar 500MB të dhëna falas çdo ditë.

Kjo është e mjaftueshme për mbi 11 orë lojëra në ditë.

Nga 11 lokacionet e serverëve të tij në 10 vende, përdoruesit e lirë marrin vetëm hyrje në një server. Ju nuk duhet të zgjidhni se cilën vendndodhje.

Kjo mund të shkaktojë probleme nëse doni që një VPN të lidhet me një server specifik LoL.

Nëse shqetësoheni vetëm për sulmet në internet, Betternet funksionon mirë. Të gjitha karakteristikat e tij premium të sigurisë janë në dispozicion për përdoruesit falas. Kjo përfshin encryption në shkallë ushtarake dhe shpejtësinë maksimizuese të Catapult Hydra Protokoll.

Fatkeqësisht, edhe Betternet mbështetet në reklama të bësh para. Kjo mund ta bëjë përdorimin e VPN të bezdisshëm.

Ju mund të shpëtoni nga reklamat me një Gjykim falas 7 ditor, e cila gjithashtu ju lejon të keni akses në të gjithë serverët. Ju do të duhet të regjistroheni për këtë.

Gjeni nëse ia vlen rishikimi ynë i plotë i Betternet.

Merrni Betternet falas!

9. Shpejtoni

shpejtoni pajisjen

 • Pagesa mujore e të dhënave falas 2 GB
 • Pa regjistrim
 • Teknologjia e lidhjes së kanaleve për shpejtësi të mira
 • Serverë të pakufizuar
 • Punon me: YouTube, Spotify, disa rajone të Netflix dhe Amazon Prime
 • Kombinohet me: Windows, macOS, Linux, iOS, Android

Ashtu si fshehja.me, Speedify ju jep një kompensim mujor të 2 GB të dhëna falas. Do të keni mundësi të luani mbi 40 orë LoL çdo muaj.

Shpejtësia garanton shpejtësi të shpejtë përmes saj teknologji unike e lidhjes së kanaleve. Lidhja e kanalit ndan trafikun tuaj midis dy ose më shumë lidhjeve në vend të vetëm një.

Kjo maksimizon shpejtësinë për lojëra të qetë. Dobësia e vetme është që lidhja e kanalit mund të përdorë më shumë të dhëna sesa një lidhje normale.

Speedify u jep përdoruesve falas akses të pakufizuar në të 20 lokacione serverash në 10 vende. Ka shumë servera në SH.B.A., i cili është i dobishëm nëse doni të lidheni me lojërat amerikane LoL.

Fatkeqësisht, Speedify nuk ju lejon të flasim kur bëhet fjalë për sigurinë. Përdor Kriptimi 128 GCM. Kjo është më pak e sigurt sesa kriptimi i klasës ushtarake 256-bit të përdorur nga VPN-të e tjera.

Gjeni pse kjo mund të jetë e rrezikshme brenda rishikimi ynë gjithëpërfshirës i Speedify.

Merrni shpejtimin falas!

FAQs

A do të punojë LoL VPN me pajisjet e mia të tjera?

Të gjitha VPN-të e rekomanduara falas për League of Legends janë në përputhje me macOS-in dhe Windows-in. Këto janë dy platformat LoL.

Megjithatë, ata janë gjithashtu në përputhje me një gamë të platformave të tjera. Unë kam renditur pajtueshmërinë për secilën VPN falas në shqyrtimin e tij.

për fat të keq, VPN falas rrallë ofrojnë më shumë se një lidhje të njëkohshme. Ju mund të mos jeni në gjendje të përdorni të plotë të pajtueshmërisë suaj VPN përveç nëse keni një llogari premium.

A do të ndikojë një VPN në shpejtësinë time për lojëra?

Të gjitha VPN-të mund të ndikojnë shpejtësinë tuaj disi. Duke u thënë kështu, VPN-të premium janë aq të shpejtë sa çdo vonesë mbahet në minimum.

Disa VPN premium madje mund të përmirësojnë shpejtësinë e lojrave tuaj duke zvogëluar ping dhe latente.

Nuk mund të thuhet e njëjta gjë për VPN falas. VPN-të e lirë shpesh janë ngadalë me qëllim ose pengohen nga serverët e mbipopulluar në kohën e pikut.

A është e paligjshme të përdorësh një VPN për të hyrë në LoL?

Përdorimi i një VPN nuk është i paligjshëm në shumicën e vendeve. Sidoqoftë, ato janë të ndaluara ose të kufizuara në disa vende.

Ne kemi një udhëzues i plotë për vendin ku VPN-të janë të paligjshme nëse doni të kontrolloni ligjet në vendin tuaj.

Mbani në mend se përdorimi i një VPN për qëllime të paligjshme është gjithmonë në kundërshtim me ligjin – edhe në vendet ku lejohet përdorimi i VPN.

përmbledhje

Kur bëhet fjalë për VPN falas për League of Legends, unë kam qenë në gjendje të gjej disa opsione të mira.

megjithatë, të gjitha VPN-të falas që gjeta vijnë me një ose më shumë kufizime që mund ta bëjnë lojërat të ngadalta, të vështira ose zhgënjyese.

VPN-ve falas gjithashtu nuk mund të besohen për të mbrojtur sigurinë tuaj në të njëjtën mënyrë një shërbim premium mund.

Nëse dëshironi vetëm një VPN për League of Legends përkohësisht, mund të jetë një ide më e mirë të përdorni një VPN premium me një provë falas ose një garanci për kthimin e parave.

Megjithatë, për përdorim afatgjatë, gjithmonë do të zgjidhja një çmim të ulët premium VPN në vend.

Shërbime si NordVPN mos kushto shume Në kthim, ata ju japin siguria e garantuar dhe performanca e pikut për përvojën më të mirë të lojrave.

VPN-të tona më të mira me premium madje mund të shijohen për më pak kuponat dhe marrëveshjet më të mira të VPN të këtij muaji.

Tingëllon mirë? Zbuloni se cilat shërbime ne mendojmë se janë VPN më të mira për lojëra në përgjithësi.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map