8 VPN më të mira për kërcënime të frikshme në internet + Zbritje për Halloween!


Mashtrim apo trajtim? Kur jeni duke shfletuar në internet, është e vështirë të thuash njeri nga tjetri – dhe ky është një mendim i frikshëm.

Ndërsa po përcaktoni Jack O’Lanterns tuaj për të larguar shpirtrat e këqij këtë Halloween, mos harroni për të rrezikshme kërcënime që bien në hijet e internetit. Demonët dixhitalë presin mundësinë e tyre të posedojnë pajisjen tuaj dhe t’ju ndjekin përgjithmonë.

Por ashtu si kostumet e Halloween fshehin identitetin tuaj nga monsters dhe zombies, a VPN do të mbulojë pajisjen tuaj dhe mbrojeni lidhjen tuaj nga të gjitha gjërat që shkojnë natën.

Do të jesh virtualisht e padukshme për hakerat e këqij të cilët dëshirojnë të luajnë mashtrime të këqija dhe VPN juaj do t’ju ndihmojë i qasur përmbajtjes së geobllokuar si Netflix i SH.B.A.-së, kështu që ju kurrë nuk humbisni një trajtim.

Dhe nëse malware ju jep makth, do të pushoni në paqe duke e ditur VPN tuaj parandalon shtrigat që të hedhin magji në pajisjen tuaj dhe siguron që informacioni juaj personal të ketë një pasazh të sigurt kjo Halloween.

Më e mira nga të gjitha, shumë ofrues aktualisht ofrojnë ZGJIDHJE MALLALE HALLOWEEN VPN – lexoni për një përmbledhje të të gjitha marrëveshjeve më të mira!

Ne nuk duam t’ju spjegojmë, por këto rreziqe në internet nuk janë monstra imagjinare që jetojnë nën shtratin tuaj – ato janë shumë të vërteta. Vjelës të të dhënave, kriminelë në internet, spiunë në internet dhe malware kërcënoni sigurinë tuaj në internet çdo ditë.

Ne kemi krijuar këtë udhëzues për t’ju dhuruar një buzëqeshje këtë Halloween, por edhe sepse besojmë në të drejtën tuaj për lirinë, sigurinë dhe anonimitetin në internet. Lexoni për rekomandimet tona më të mira VPN për t’ju mbajtur të sigurt në internet.

VPN më të mira për kërcënimet e frikshme në internet – Lista e shpejtë

 1. Cyberghost
  Një frymë që nuk duhet të kesh frikë nga ky tetor është CyberGhost, i cili po kalon një SHTETI HALLOWEEN SPECIALtani! Me 256-bit encryption dhe serverët NoSpy, të dhënat tuaja do të mbahen sekrete.
 2. NordVPN
  Mbani trukues ose trajnerë të bezdisshëm nga shfletuesi juaj dhe ruajini posedimin e botnet me aftësitë e reklamimit dhe bllokimit të malware të NordVPN.
 3. ExpressVPN
  Shijoni shpejtësi të shpejtë të frikshme dhe mbulim në të gjitha platformat kryesore operative me aplikacionet e formësimit të ExpressVPN.
 4. Ivacy
  Ju kurrë nuk do të bredh rrugët e frikshme të internetit vetëm falë mbështetjes së përgjegjshme të klientëve të Ivacy. Dhe flasim për një trajtim – pajtimtarët e Halloween marrin 87% OFFnjë pajtim një vjeçar!
 5. TunnelBear
  Protokolli GhostBear i TunnelBear fsheh të dhënat tuaja nga inspektimi i thellë i paketave (DPI), i përsosur për të hyrë në faqet dhe shërbimet e shijshme por tejet të kufizuara.
 6. CactusVPN
  Vidhni sytë e fundit për ruajtjen e thesareve për të hyrë në mbi 300 faqe në internet me kufizime gjeo-kufitare me DNS Smart të CactusVPN. Trokitni në derën e ofruesit në kohë që Halloween të arrijë 54% OFFpajtimin tuaj!
 7. PureVPN
  Me tunelimin e ndarë të PureVPN, ju mund të fshiheni nga rreziqet në internet por përdorni lidhjen tuaj normale ISP për të vizituar faqet miqësore. Një mjet i veçantë tetor KUFIZIME 73%në çantën tuaj të mirësive të Halloween!
 8. Rruga Ghost
  Mposhtni demonët e gjeolokimit dhe fshihni adresën tuaj IP nga spooks në internet me mbrojtjen e intimitetit të Ghost Path.

shitje Halloween e Cyberghost

Filloni të mbytni Vampirët e Internetit Tani!

Pse keni nevojë për një VPN në Halloween dhe gjatë gjithë vitit

Rreziqe të panumërta shpërthejnë vetëm jashtë shikimit në internet, duke pritur momentin e përsosur për të hidhem tek përdoruesit e pa dyshuar dhe pajisjet e pambrojtura. Këtu është një vështrim i shkurtër i kërcënimeve kryesore për privatësinë dhe sigurinë tuaj, dhe si një VPN i lufton ato.

7 Kërcënimet më të frikshme në internet

1. Sytë spiunues. Si krijesa që ju shikon nga dollapi juaj natën, shumë ISP-të ju spiunojnë dhe në heshtje log aktivitetin tuaj të shfletimit.

ISP-ja juaj mund t’i shesë të dhënat tuaja të kërkimit ndërmarrjeve të marketingut, ose t’i furnizojë ato tek autoritetet për hetime penale ose si pjesë e tyre programet e mbikëqyrjes së qeverisë.

2. Vampirët e të dhënave. ISP, motorët e kërkimit dhe korporatat si Facebook dhe YouTube mbledhin informacionin tuaj personal dhe ia shesin palëve të treta.

3. Hakerët. Kriminelët kibernetikë që kapin shpirtin fshihen në thellësinë e internetit, duke kërkuar lidhje të ndjeshme për të pre. Pasi ta gjejnë një, ata do të vidhni identitetin tuaj ose infektoni pajisjen tuaj me malware të dëmtuar.

4. Malware. Spyware, viruset dhe malware të tjerë u përhapën në internet si një mallkim mumje. ata pushtojnë dhe dëmtojnë pajisjen tënde pa pëlqimin tuaj – dhe zakonisht pa dijeninë tuaj. Shefi i lart: ata pëlqejnë të zhyten në VPN falas. 

Këto plagë zombie janë përhapur shpesh përmes kontaktit me faqet e internetit të rrezikshme. Edhe pse do t’ju duhet gjithashtu një program antivirus me cilësi të lartë për mbrojtje të plotë, një VPN e mirë zbulon uebfaqe me qëllim të keq dhe ju paralajmëron për rrezikun e afërt.

5. Rrëmbyesit. Programet e merimangës merimangë zvarritin në internet duke kërkuar boshllëqe në sigurinë tuaj. Ata i përdorin ato boshllëqe për të hak brenda dhe instalo kodin që thërret një botnet për të poseduar pajisjen tuaj.

Një botnet është një grup pajisjesh që janë infektuar me këtë kod me qëllim të keq dhe kontrollohen nga një master kompjuter ose pronar i botnet. Disa rrëmbyes përdorin botnet për të mbledhur fuqinë përpunuese që u duhen për të minierë cryptocurrency. Të tjerët i përdorin ato dërgoni spam, vidhni të dhëna dhe ekzekutoni sulme DDoS.

6. Gjeobllokimi. Disa uebfaqe dhe shërbime online krijojnë një fushë të forcës magjike për të kontrolluar atë që shihni në internet. Geoblocks kufizoni aksesin e përdoruesve në varësi të vendndodhjes së tyre. Shtë një mashtrim i lig që ju mohon shumë trajtime në internet.

Më e famshme, shërbimet e transmetimit si Përdorimi i gefllokimit të Netflix teknologji për të kufizuar shfaqjet TV dhe filmat që mund të shikoni në rajonin tuaj.

7. Censura. Kjo është një çështje për të cilën nuk do të bënim shaka kurrë. Shumë qeveri shtypin fjalën e lirë nga duke kufizuar përmbajtjen në të cilën qytetarët mund të qasen Online.

Për shembull, Zjarri i Madh i Kinës bllokon shumë faqe interneti të huaj dhe ngadalëson trafikun ndërkombëtar. Ne kundërshtojmë me forcë të gjithë censurën, dhe t’ju ndihmojmë ta kapërceni atë me një VPN është një komponent thelbësor i misionit tonë.

Si një VPN ju mban të sigurt çdo herë që shkoni në internet

Edhe pse Halloween është nata më e gjërë e vitit, këto kërcënime dixhitale nuk do të ikin pasi të kalojë nata. Kjo është arsyeja pse një VPN duhet të jetë shoqëruesi juaj i vazhdueshëm në internet, gjatë gjithë vitit.

Një VPN maskon adresën tuaj IP duke e lidhur pajisjen tuaj me një server të largët, dhe kripton të dhënat tuaja kështu zvarritjet e mërzitshme të uebit nuk mund të ndjekin aktivitetin tuaj.

Përveç ndryshimit të vendndodhjes suaj të dukshme, VPN-të më të mira përdorin metoda të teknologjisë së lartë të obfuskimit për t’ju dhënë mundësinë e anonimisht anashkalojë censurimin dhe geoblocking të përmbajtjes nga e gjithë bota.

Kur siguroni lidhjen tuaj me një VPN, ajo bëhet praktikisht e pamundur për vampirët e të dhënave për të vjedhur informacionin tuaj personal si adresa, fjalëkalimet dhe numrat e llogarisë bankare ose të kartave të kreditit.

Në të gjitha këto mënyra dhe shumë më tepër, një VPN me cilësi të lartë do të sigurojë që keni hyrje e sigurt dhe e pakufizuar në internet gjatë gjithë sezonit drithërues dhe çdo ditë tjetër të vitit.

8 VPN-të më të mira për Halloween me marrëveshje speciale!

1. CyberGhost

pajisje të shumëfishta cyberghost

Duke ofruar encryption të shkallës ushtarake dhe aplikacione për çdo platformë, kjo fantazmë miqësore do të qetësojë të gjitha frikën tuaj këtë Eva e Të Gjithë Shenjtërve. dhe këtu është një trajtim: CyberGhost po ofron një zbritje të mrekullueshme të Halloween tani – mund ta merrni këtë shërbim të shkëlqyeshëm për vetëm 2,75 dollarë amerikanë në muaj!!

me mbi 6,000+ serverë nëpër 90+ vende, CyberGhost e bën më të lehtë zhbllokoni përmbajtjen e censuruar dhe të bllokuar pothuajse kudo në botë.

Cyberghost-së Serverët NoSpy dhe politika pa log do të thotë që të dhënat tuaja të shfletimit nuk do të regjistrohen kurrë. Në fakt, ofruesi mban një qendër të të dhënave të krijuara për qëllime në Rumani posaçërisht për të shmangni mbikëqyrjen e qeverisë dhe mbajini informacionet e përdoruesve të saj larg nga vendet e 14-syve.

Ju mund ta shihni vetë pse CyberGhost rekomandohet kaq shumë nga përdoruesit e saj me një Test 7-ditor falas i aplikacionit celular, gjykim falas 24-orësh i Windows, dhe Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh për të gjitha platformat.

Farë do të doni për CyberGhost:

 • Mbrojtje deri në 7 pajisje njëkohësisht me një llogari
 • Bandwidth i pakufizuar dhe shpejtësi të lartë
 • 24/7 mbështetje chat live

2. NordVPN

Pajisjet NordVPN

NordVPN-së Bandwidth i pakufizuar dhe shpejtësi rrufeje bëjeni atë një zgjedhje kryesore për sigurinë në internet.

Kriptimi AES-256 dhe 2048-bit do të ruajë informacionin tuaj privat nga krijesat që bien natën, ndërsa a politikë e rreptë e mos-logs mban aktivitetin tuaj të shfletimit anonim.

Ju mund të mbytni pop-up të bezdisshëm dhe të largoheni nga posedimi i botnet me CyberSec bllokim i keqdashjeve dhe reklamave suite. Dhe me mbi 5,000 servera në 62 vende, kurrë nuk do të keni mungesë vendesh virtuale për të zgjedhur.

Ju mund të merrni NordVPN për një provë pa rrezik nga një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Farë do të doni për NordVPN:

 • Një gamë e madhe aplikacionesh për të mbrojtur të gjitha pajisjet tuaja
 • Ndërprerësi automatik i vrasjes dhe mbrojtja e rrjedhjes DNS
 • Siguri shtesë me kriptim të dyfishtë të të dhënave

Shikoni ofertat NordVPN

3. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

ExpressVPN-së vendosja e shpejtë dhe e thjeshtë procesi e bën atë një ndeshje perfekte për fillestarët dhe veteranët VPN ashtu. Sshtë në përgjithësi kampion i testit të shpejtësisë, dhe me Bandwidth i pakufizuar dhe kriptimi i shkallës ushtarake, nuk ka zgjidhje më të mirë për të ruajtur privatësinë tuaj në internet.

Nëse lidhja juaj VPN ndonjëherë dështon, ExpressVPN është ndërprerës automatik vrasës do të shkëpusë pajisjen tuaj, kështu që asnjë nga të dhënat tuaja nuk ka dalë. A politikë e rreptë e mos-logs parandalon që historia juaj e shfletimit të bjerë në duart e një magjistare të keqe ose bllokimi.

Për kontroll të shtuar, mund të përdorni tipar tunelizimi i ndarë për të zgjedhur në cilat faqe keni hyrë përmes VPN tuaj dhe të cilave ju qaseni me adresën tuaj të vërtetë IP.

ExpressVPN ofron mbështetje 24/7 të klientit përmes bisedës live dhe a 30 ditë garanci për kthimin e parave në të gjitha shërbimet e tij. Ju gjithashtu mund të provojeni falas për 7 ditë në pajisjet Android dhe iOS. Kontrolloni se çfarë përdoruesit e vërtetë duhet të thonë për ExpressVPN.

Farë do të doni në lidhje me ExpressVPN:

 • Shpejtësitë udhëheqëse të industrisë
 • Mbrojtje deri në 3 pajisje njëkohësisht
 • Ndërprerës automatik vrasës

Shikoni ofertat ExpressVPN

4. Ivaci

Halloween Ivacy

Me serverë në 100 vende, Ivacy VPN ju jep mundësi të sigurt, anonim në gjithçka, nga videot e koteleve të ëmbla deri te shkarkimet e frikshme të filmave Halloween në të gjithë botën. Një çelës vrasës siguron që juaji të dhënat nuk do të bëhen kurrë të dukshme për zvarritësit e internetit, edhe nëse lidhja e serverit tuaj bie.

Shpejtësia e shpejtë, mbështetja për përrua në serverë të dedikuar dhe bandë të pakufizuar do të thotë që ju mundeni mbushni thesin tuaj të Halloween me transmetime të drejtpërdrejta dhe shkarkime. Mbështetja e klientit të Ivacy është e jashtëzakonshme dhe gjithmonë e disponueshme, kështu që një fytyrë miqësore në errësirë ​​është gjithmonë një klik larg.

Të gjithë pajtimtarët marrin një Garanci 7-ditore e kthimit të parave, dhe për planet 1-vjeçare ose më të gjata, periudha e rimbursimit shtrihet në 30 ditë. Tani është koha e përsosur për të provuar një nga ato plane, falë një Zbritje Halloween-i deri më tani 87% P OFFRFUNDUAR T NDUBRMJET TUAJ!

5. TuneliBear

pajisjet e tunelit

Shkundni të keqen nga gjurmët tuaja dhe mbajeni aktivitetin tuaj të shfletimit privat me GhostBear, TunnelBear DPI-shmangur tipar.

Disa qeveri përdorin DPI për të identifikuar të dhënat që kanë udhëtuar përmes një VPN dhe për ta bllokuar atë të arrijë në destinacionin e saj. GhostBear përdor Obfsproxy për të ndryshuar nënshkrimin tuaj të trafikut VPN për t’u dukur si një trafik i rregullt, i pakriptuar kur është nën inspektim.

TunnelBear në vetvete është një VPN gjithëpërfshirëse e preferuar, që ofron mbrojtje të fuqishme nga të gjitha llojet e kërcënimeve drithërues. Ajo operon servera super të shpejtë në mbi 20 vende, dhe Gjithmonë Në tipar do të thotë që të dhënat tuaja nuk lihen kurrë të pambrojtura.

Nëse lidhja juaj VPN është ndërprerë, TunnelBear vrasin kaloni do të bllokojë çdo trafik deri sa të rilidhet, dhe tij politika pa log do të thotë që aktiviteti juaj i shfletimit do të zhduket natën kur të bini log.

Më e mira nga të gjitha, TunnelBear ofron një Plani FALAS që mund të përdorni në baza të vazhdueshme. Limitedshtë i kufizuar në 500MB e bandës çdo muaj, i cili nuk do të lejojë shumë transmetim ose përrua, por prapë do të kesh mbrojtje të shkëlqyeshme kundër kërcënimeve në internet.

Farë do të doni në lidhje me TunnelBear:

 • 500MB e bandwidth plotësisht falas çdo muaj në planin e saj Bear Little
 • Lidhje e lehtë dhe automatike me serverin më të afërt
 • Vendosni dhe harroni me funksionin Always On

Shikoni marrëveshjet e TunelitBear

6. KaktusVPN

Halloween kaktus

Rreziqe të errëta në shkretëtirë? Mos kini frikë me CactusVPN nga ana juaj! SmartDNS vendos të gjitha llojet e trajton në internet brenda mundësive tuaja, ndërsa a politika pa log dhe servera të dedikuar për P2P garantojnë përrua anonime.

CactusVPN mbështet gjashtë protokola tunelimi, përfshirë OpenVPN, IKEv2 dhe SSTP. Aplikacione për të gjitha platformat kryesore, përfshirë Android dhe iOS, do të thotë që ju mund të sillni mbrojtjen tuaj VPN me vete kudo që të shkoni natën e Halloween.

Shërbimi VPN vjen me një provë falas 24-orëshe (7 ditë për SmartDNS) dhe 30 ditë garanci për kthimin e parave, dhe pagesa e ofruesit të një vizite në Halloween do t’ju sjellë Kursimet deri në 54%!

7. PureVPN

PureVPN përfshin globet me serverë në mbi 140 vende, dhe ju trajton juve thes plot me veçori të përparuara.

Ndonjëherë në Halloween, ju dëshironi të maskoni identitetin tuaj një pjesë të kohës, por ia zbuloni shokëve të besueshëm si familja juaj. Me shumë ofrues, kalimi midis shfletimit anonim dhe normal kërkon shkëputjen e VPN, por PureVPN e bën atë e thjeshtë me tunele të ndarë.

PureVPN ofron mbrojtje të veçantë nga demonët e frikshëm në internet me serverë të gatshëm me Ozon që bllokojnë automatikisht faqet e internetit të rrezikshme dhe popup-et që mund të dëmtojnë pajisjet tuaja, duke ju lejuar të shfletoni pa frikë.

Siç është i përshtatshëm për Tetor, PureVPN më së miri i konkurrentëve më shumë duke shtuar një ditë shtesë në politikën e rimbursimit, duke ofruar një Garanci për kthimin e parave 31-ditore. Ky Halloween është koha e përkryer për t’u pajtuar, me ofruesin që ofron një masiv ZBRITJE 73% HALLOWEEN për planin e tij vjetor.

8. Rruga fantazmë

Rruga Ghost ju ofron disa nga mbrojtja më e mirë në internet e mundshme me të Plex Multi-Hop VPN. Vërtetë për emrin e tij, ky VPN ju ofron padukshmëri pothuajse të plotë në rrjetë.

Lidhja përmes një porte Plex do të kërcejë të dhënat tuaja rreth rrjetit të Rrugës së Ghost dhe përmes të paktën një serveri shtesë para se të lëshohet përsëri në internet publik. Kjo e bën atë e pamundur që dikush të ndjek aktivitetin tuaj.

me 142 serverë në 49 vende, Rrjeti i Ghost Path nuk është aq i madh sa ai i CyberGhost dhe NordVPN, por është gati aq i fortë. Dhe paketat e tij janë në anën më të lirë, duke e bërë atë një zgjedhje miqësore për buxhetin.

Me Rrugën Ghost, ju do të kënaqeni shpejtësi të shpejtë të flakës, bandë të pakufizuar, dhe aftësia për të lidhni deri në 5 pajisje në të njëjtën kohë.

Shijoni trajtimin e a 30 ditë garanci për kthimin e parave për të parë pse kaq shumë përdorues e duan Rrugën Ghost.

Farë do të doni në lidhje me Ghost Path:

 • Aplikacione për pothuajse çdo pajisje
 • Pako miqësore për buxhetin

Shikoni marrëveshjet e rrugës Ghost

përmbledhje

Merrni një trajtim – jo një mashtrim – kur jeni mbroni të dhënat tuaja me një VPN këtë Halloween. Lidhja juaj do të jetë i padepërtueshëm për të gjitha forcat e së keqes, qofshin ato vampirë, shtriga, kriminelë në internet, apo një kombinim i të treve!

Një VPN gjithashtu do t’ju lejojë të keni akses në një shumëllojshmëri të madhe të faqeve të internetit dhe mediave, përfshirë shërbimet tuaja të preferuara të transmetimit, nga duke anashkaluar geobllokimin dhe censurimin.

Pasi të vendosni maskën tuaj VPN, ju mund të bredhni në mënyrë të sigurtë rrugët dixhitale për të marrë trajtimet tuaja për Halloween!

Për tu siguruar që përdorni çdo mjet të disponueshëm për të zmbrapsur fantazmat dhe fantazmat e internetit, gjithashtu shikoni rekomandimet tona për shtesat më të mira VPN për Chrome.

Filloni Provimin Tuaj falas për CyberGhost Tani

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map