8 alternativat më të mira të gjirit Pirate që funksionojnë në vitin 2020 [& A janë të Sigurt]


Alternativa më e mirë për Pirate Bay:

 1. KickassTorrents
 2. EZTV
 3. YTS
 4. Zooqle
 5. ExtraTorrent
 6. Torrentz2
 7. iDope
 8. Xtorrent 2

Ahoy, me zemër!

Pas disa muajsh në ujërat e trazuar, Pirate Bay është rikthyer më në fund në internet – por për fat të keq, jo për të gjithë.

Siti i torrentit të preferuar në botë është detyruar të ecë në dërrasë (d.m.th. është ndaluar) në disa pjesë të botës, për shkak të polemikave që lidhen me lidhjen e saj me shkeljen e të drejtës së autorit.

Kini kujdes: Ligjet e rrepta të të drejtave të autorit do të thotë që përrua mund të jetë i paligjshëm atje ku jetoni. Gjithmonë përdorni një VPN të rekomanduar dhe të sigurt për të mbrojtur veten kur përroni. Ju lutemi vini re se vpnMentor nuk parashikon ndonjë veprimtari të paligjshme.

Atëherë, çfarë mund të bësh nëse Pirate Bay është bllokuar në rajonin tuaj, ose nëse jeni thjesht të lodhur nga kërkimi i oqeaneve dixhitale për ta gjetur atë, me zhdukjet dhe rishfaqjet e shpeshta të saj nën URL të reja?

për fat të mirë, ka një zgjidhje të thjeshtë! Për çdo vend torrent që mbyllet, të tjerët shfaqen në vendin e vet. Gjithçka që ju nevojitet është një sit i besueshëm i torrenteve për t’u përdorur kur Pirate Bay nuk është në dispozicion.

Në fakt, është e dobishme të dini për opsionet e tjera të përroit edhe nëse Pirate Bay është e lehtë për ju për të arritur, veçanërisht nëse jeni në kërkim të skedarëve të rrallë.

Ekspertët tanë P2P monitorojnë vazhdimisht shërbime përrua për të mbajtur nën kontroll faqet më të mira në dispozicion në çdo moment. Dhe një mohim i shpejtë, nëse jeni i shqetësuar për sigurinë tuaj në internet, ju rekomandojmë të regjistroheni për një shërbim VPN.

Pse është kaq e rëndësishme?

Meqenëse shumë njerëz kanë akses dhe ngarkojnë të dhëna në përrua, materiali që ju zgjidhni për të shkarkuar mund të infektohet; për të mos përmendur që edhe duke përdorur një shërbim të tillë ju mund t’i nënshtroheni vjedhjes së të dhënave dhe ndërhyrjes me qëllim të keq të palëve të treta.

Duke pasur parasysh këtë, më poshtë do të gjeni listën aktuale të ekspertëve tanë të opsioneve të torrentit të sigurt dhe të thjeshtë për t’u gjetur.

Alternativa më e mirë për Pirate Bay që funksionojnë Tani

Tani që e dini se si ta mbani përruan tuaj të sigurt dhe anonim, këtu është një përmbledhje e vendeve më të mira për t’u përdorur kur Pirate Bay është jashtë mundësive ose nuk ka skedarët që ju nevojiten.

1. KickassTorrents

kickasstorrent

KickassTorrents ka qenë gjithmonë një i preferuari i besueshëm në mesin e përroit, dhe ka qenë duke shkuar i fortë për më shumë se një dekadë tani. Megjithëse është bllokuar në disa vende, si Australia, ne kemi parë se ishte ashtu lehtë për tu përdorur nga kudo duke përdorur një VPN.

KickassTorrents ‘ ndërfaqe e thjeshtë e bën të lehtë të gjesh atë që po kërkon me tërheqje minimale, por nëse ke më shumë kohë, mund të lexosh faqen e parë për tema dhe rekomandime të nxehta.

Katalogu i tij është jashtëzakonisht i rrumbullakosur, kështu që do të jeni në gjendje të gjeni pothuajse gjithçka që po kërkoni. Nëse zbuloni se mungon diçka, mund të regjistroheni në internet komunitet prej 165,000+ anëtarësh për të bërë një kërkesë.

Vizitoni KickassTorrents.

2. EZTV

EZTV

EZTV është një nga faqet më aktive përrua për adhuruesit e shfaqjeve televizive. ’Shtë e mbushur me karakteristika për të përmirësuar përvojën tuaj përrua, nga një kontrollues i integruar i anonimitetit në faqen kryesore të një kalendari që përshkruan datat e lëshimit të episodit për qindra shfaqje.

Faqja është i lehtë për t’u përdorur, por nëse hasni në ndonjë problem, ekziston një pjesë e plotë FAQ dhe Ndihme, si dhe një forumi aktiv. Shtë më mirë të përdorni një bllokues pop-up kur jeni në faqen e internetit të EZTV, megjithëse, pasi klikimi në lidhjet e menusë gjeneron dritare të zbrazëta pop-up.

Vizitoni EZTV.

3. YTS

YTS

YTS luan shtëpi në një përzgjedhje e jashtëzakonshme e filmave, duke u fokusuar në Shkarkime HD me madhësive të vogla të skedarëve. Kjo është e përsosur nëse po përpiqeni të ruani të dhënat ose thjesht doni të shkarkoni një film shpejt.

Paraqitja është moderne dhe e lehtë për tu lundruar, por faqes i mungon baza aktive anëtare e faqeve si EZTV. Sidoqoftë, nëse regjistroheni në YTS, mundeni parashtroni kërkesa për skedarë specifikë përrua, i cili është veçanërisht i dobishëm nëse po përpiqeni të gjurmoni një të preferuar të pazakontë.

Vizitoni YTS.

4. Zooqle

Zoogle

Zooqle është një platformë e gjithanshme, me mbarim 172,000 episode TV dhe 38,000 filma në bazën e të dhënave të saj. Paraqitja e saj është pak më ndryshe nga faqet më konvencionale të shkollave të vjetra, por është akoma tepër e jashtëzakonshme i lehtë për t’u përdorur.

Një tipar unik i Zooqle është kutia e saj “abonimet e mia”, e cila ju paralajmëron kur episodet e reja të shfaqjeve tuaja të preferuara bëhen të disponueshme për t’u parë.

Do ta dëshirosh patjetër mbajeni bllokuesin tuaj të reklamave, megjithëse, pasi klikimi rreth faqes gjeneron shumë pop-up. Shumica e përdoruesve e konsiderojnë këtë kompromis të vogël për ta vlejë për ofertën e Zooqle të gjithçkaje nga Shfaqje televizive në lojëra dhe tekste dixhitale.

Vizitoni Zooqle.

5. ExtraTorrent

extratorrent

ExtraTorrent është një nga sistemet më të mëdha BitTorrent, sigurimi i një lehtë-to-use motori i kërkimit për pothuajse çdo lloj përrua që mund të dëshiroje.

Krahas filmave dhe TV, do të gjeni përralla softuer, lojëra, libra dhe muzikë. Ndërfaqja është pak e ngathët, por në përgjithësi është një alternativë e shkëlqyeshme për The Pirate Bay. Më e mira për të gjitha, ne nuk kemi hasur në asnjë shfaqje kur vizituam sitin!

Vizitoni ExtraTorrent.

6. Torrentz2

torrentz2

Torrentz2 është një mjet jashtëzakonisht i thjeshtë kërkimi që indekson pak më shumë se 61,000,000 torrent. Nuk është aq e mbushur me funksione si platforma përrua si Zooqle, por sigurisht që e kryen punën.

Torrentz2 është më gjithëpërfshirës se çdo sit i vetëm përrua, pasi kërkon një shumë të dhënash në të njëjtën kohë. Nëse jeni duke kërkuar për një alternative e lehtë, pa frills në Pirate Bay, Torrentz2 e ke mbuluar.

Vizitoni Torrentz2.

7. iDope

iDope

iDope është një shtesë relativisht e re në skenën e përroit, por është bërë tepër popullor – dhe për arsye të mirë. Jo vetëm që është paraqitja e tij tejet miqësor për përdoruesit (dhe thjesht e lezetshme), ajo ka arritur gjithashtu të indeksojë mbi 12 milion torrentë!

Shtë interesante që kjo faqe e faturon veten si “Një haraç për Kickass Torrents,”Megjithëse është e paqartë saktësisht çfarë do të thotë, nëse ndonjë gjë.

Edhe pse i mungojnë disa karakteristika që ne dëshirojmë të shohim, si kutia e pajtimeve Zooqle ose mbështetja e komunitetit të KickassTorrents, është një i zymtë dhe intuitiv Alternativa e Pirate Bay.

Vizitoni iDope.

8. Xtorrent 2

E krijuar posaçërisht për Mac OS X, Xtorrent 2 është vlerësuar për të mjet i lehtë për t’u përdorur dhe mjet i përshtatshëm i kërkimit. Ju mund të përdorni Xtorrent 2 për të zgjedhur ndjekësit tuaj të preferuar, të zgjidhni nga lista e Xtorrent ose të shikoni rezultatet nga motorët e kërkimit si Yahoo dhe Google.

Shkarkim me një klik dhe automatik bashkohuni në një ndërfaqe përdoruesi shumë intuitiv për ta bërë Xtorrent një mundësi të shkëlqyeshme për ata të rinj përrua.

Ka disa dobësi për t’u mbajtur në mend, megjithëse. ju do të duhet të paguajnë për të zhbllokuar shpejtësitë më të mira dhe Xtorrent është ndaluar nga disa gjurmues për shkak të përdorimit të bibliotekës së bibliotekës.

Proxies më të mirë të punës Pirate Bay

Shtë e vërtetë ajo që thonë ata: kur një sit i përroit hiqet, 10 më shumë shfaqen në vendin e vet.

Ekzistojnë disa skriptete PHP që janë në dispozicion lejoni këdo që krijoni një përfaqësues të Pirate Bay në faqen e tyre të internetit.

Këta përfaqësues ofrojnë një kopje rezervë të paçmueshme kur Gjiri i Pirateve nuk është i disponueshëm. Ata gjithashtu ofrojnë hyrje për përdoruesit në vendet që kanë ndaluar Pirate Bay.

Për shkak se çdokush mund të presë një proxy Pirate Bay, është e vështirë të gjesh një të besueshëm dhe të shpejtë. Ekspertët tanë përrua kanë testuar proxies kryesorë të Pirate Bay për siguri dhe shpejtësi.

Mund të konfirmojmë që proxies e mëposhtëm janë online dhe funksionojnë me shpejtësi të lartë:

 • mypirate.org – me qendër në SH.B.A.
 • openpirate.org – me qendër në SH.B.A.
 • thepiratebay.icu – me seli në Rumani
 • piratebay.life – me qendër në Francë
 • thepirate.live – me qendër në Mbretërinë e Bashkuar
 • unblockpirate.uk – me seli në MB

Ligjore kundër Torrentimit të Paligjshëm – Cilat janë ligjet?

Torrentimi si një mënyrë për të shkëmbyer skedarë është, në shumicën e vendeve, e ligjshme. megjithatë, duke përdorur faqet e përroit për të shpërndarë dhe shkarkuar materiale të mbrojtura nga të drejtat e autorit, përfshirë shumë këngë dhe filma, është i paligjshëm. Ne nuk mbështesim ose inkurajojmë veprimtari të paligjshme përrua.

Sepse është e pamundur të monitorohet çdo përrua për materialet me të drejta të autorit, disa vende bllokoni aksesin në faqet e përroit si Pirate Bay plotësisht. Ju mund të kontrolloni hartën tonë të ligjeve për torrente për të parë se çfarë qëndrimi marrin qeveritë ndaj përrenjve në rajonin tuaj.

Nëse përralla është i kufizuar në vendin tuaj, ju patjetër do të dëshironi përdorni një rrjet privat virtual (VPN) për të fshehur vendndodhjen tuaj. Sidoqoftë, ka shumë më tepër arsye për të përdorur një VPN sa herë që vizitoni një sit përrua, pavarësisht se ku jeni.

Pse duhet gjithmonë të përdorni një VPN kur përroni

Torrentimi është një biznes me rrezik, dhe jo vetëm sepse ju mund të shkarkoni një virus ose keqdashës tjetër (megjithëse ai rrezik është shumë i vërtetë). Pra, para se të arrijmë në alternativat më të mira përrua të Pirate Bay, duhet të shpjegojmë se si të qëndrojmë të sigurt.

Një VPN do të mbrojë pajisjen tuaj jo vetëm kur jeni duke përrua, por edhe kur thjesht kërkoni ose transmetoni përmbajtje video. Këtu janë vetëm disa arsyet pse duhet të përdorni një VPN sa herë që shkarkoni ose ngarkoni skedarë përrua.

1. Anashkaloni ndalimet e përroit lokal

Nëse qeveria juaj ka bllokuar ose kufizuar faqet tuaja të preferuara përrua, një VPN do të rivendosë hyrjen tuaj atyre.

nga duke maskuar IP-në tuaj dhe kanalizimin e trafikut tuaj përmes një tuneli të sigurt në një server të largët, VPN e bën atë të duket sikur po i qasni faqeve nga një vendndodhje tjetër.

E tëra çfarë duhet të bësh është lidheni me një server në një vend ku faqja e torrentit nuk është e bllokuar, dhe do të jeni mirë të shkoni. Mos harroni, sidoqoftë, se do t’ju duhet ende alternativa për Pirate Bay sepse mund të mbyllet në nivel global për javë ose muaj me radhë.

Një VPN gjithashtu mund anashkalojnë shumë lloje të mureve të censurës dhe geoblocks, duke ju siguruar një qasje të sigurt dhe të pakufizuar në internet në përmbajtje nga kudo në botë.

2. Shmang veprimin juridik

Kur lidheni me një VPN, adresa juaj e vërtetë e IP-së maskohet në mënyrë që faqet e internetit që vizitoni të mos shohin vendndodhjen tuaj të vërtetë. Nëse shkarkoni aksidentalisht materiale të mbrojtura nga e drejta e autorit, VPN juaj do ta sigurojë këtë aktiviteti juaj nuk mund të gjurmohet tek ju.

3. Shmangni spiunazhin e syve

Nëse nuk përdorni një VPN për të siguruar lidhjen tuaj, agjencitë e mbikëqyrjes dhe ISP-ja juaj mund të monitorojnë me lehtësi veprimtarinë tuaj të shfletimit. Nëse ata shohin se jeni duke përdorur një sit përrua, ata mund të kufizojnë hyrjen tuaj ose të rrisin shpejtësinë tuaj në internet – ose më keq.

Një VPN kodon të gjitha të dhënat që udhëton mbi lidhjen tuaj, duke e bërë atë të palexueshme për ISP-në tuaj, si dhe për agjentët qeveritarë të mbikëqyrjes dhe këdo tjetër që mund të përpiqet të shohë se çfarë ke.

4. Mbani informacionin tuaj privat

Kur shkarkoni dhe mbjellni skedarë në një platformë përrua, përdoruesit e tjerë mund të shohin adresën tuaj IP – do të thotë që ata mund të zbulojnë me lehtësi vendndodhjen tuaj ose madje të fillojnë një sulm të DoS ose malware ndaj jush.

Kur përdorni një VPN, përdoruesit e tjerë të faqes përrua do të shohin vetëm adresën IP të serverit me të cilin jeni lidhur. Në fakt, VPN-ja juaj do mbani të gjithë informacionin tuaj të ndjeshëm jashtë hakerave dhe kriminelëve në internet.

Të dish se keni nevojë për një VPN kur përroni është gjysma e betejës. Kduke parë cilat VPN mund të përdorni në mënyrë të sigurt është gjysma tjetër po aq e rëndësishme. Mund të jetë joshëse të zgjedhësh një shërbim falas VPN, por ne këshillojmë fuqimisht kundër tij.

Në rastin më të mirë, VPN-të falas do të kenë shpejtësi të ngadaltë me dhimbje që e bëjnë shkarkimin e torrenteve pothuajse të pamundur. Në rastin më të keq, ata do të kenë siguri të dobët që komprometojnë të dhënat ose pajisjet tuaja, ose praktikat e korrjes së të dhënave që ju privojnë nga intimiteti juaj.

Edhe në mesin e shërbimeve të paguara VPN, shumë nuk ofrojnë mbështetje të duhur për përrua anonime. Këto janë ofruesit të cilëve ju mund t’i besoni për lidhje ultra të shpejtë dhe mbrojtje të plotë.

1. NordVPN

Pajisjet NordVPN

Me të saj lidhje me shpejtësi të lartë, të dhëna të pakufizuara, dhe mbresëlënëse veçoritë e sigurisë, NordVPN është një nga zgjidhjet më të mira për përrua. Ju thjesht nuk mund të shkoni keq me të fortë Mbështetje P2P dhe zgjedhja juaj e 5,000+ serverë në 62 vende!

Kur jeni duke përrua, NordVPN automatikisht do të rivarrosë lidhjen tuaj me serveri më i mirë i disponueshëm P2P për të mbajtur shkarkimet tuaja të shpejtë dhe të sigurt. Ti mundesh lidhni deri në 6 pajisje njëkohësisht për të mbajtur të gjithë familjen tuaj të mbrojtur.

Provoni NordVPN pa rreziqe me një 30 ditë garanci për kthimin e parave për të parë se çfarë mund të bëjë për ju.

Shikoni ofertat NordVPN

2. ExpressVPN

Përfitimet e ExpressVPN

ExpressVPN është një VPN e mbushur me veçori që e bën përrua i sigurt, anonim dhe i lehtë.

Nëse jeni i ri në botën e VPN-ve, ExpressVPN është ndeshja juaj e përsosur. Aplikacionet e saj janë lehtë për tu kuptuar dhe i shpejtë për tu vendosur – dhe duke folur me shpejtësi, ExpressVPN është gjithashtu VPN më e shpejtë në treg!

ExpressVPN operon më shumë sesa 2,000 servera në 94 vende, dhe përdor karakteristika të sigurisë së nivelit të lartë si kriptimi 256-bit dhe një ndërprerës automatik vrasës për të mbrojtur të dhënat tuaja 24/7. Një politikë e rreptë për mos-logs ju garanton anonimitetin e plotë.

Si një përdorues i ExpressVPN, do të kënaqeni Bandwidth i pakufizuar për deri në 3 nga pajisjet tuaja në të njëjtën kohë. Do të merrni një 30 ditë garanci për kthimin e parave për çdo pajtim, dhe ju mundeni provojeni falas për 7 ditë në pajisjet Android dhe iOS.

Shikoni se çfarë përdoruesit e vërtetë duhet të thonë për ExpressVPN duke vizituar arkivin tonë të rishikimeve.

Shikoni ofertat ExpressVPN

3. CyberGhost

CyberGost torrent

Shquhet për të përvojë me cilësi të lartë të përdoruesit dhe shpejtësi të besueshme të shpejtë, CyberGhost është një i preferuar në mesin e komunitetit të përroit.

Në fakt, ajo ka një ndërtuar në profil torrenting të dizajnuara për të shpejtuar dhe mbrojtur të gjitha shkarkimet tuaja. Dhe kur jeni duke përrua, CyberGhost do t’ju lidhë automatikisht një nga serverat e tij më të mirë P2P.

Kur nuk po përroni, do të keni zgjedhjen tuaj më të mirë 3,000 servera në 61 vende për qasje globale në faqet dhe shërbimet gjeo-të kufizuara si Netflix.

Me CyberGhost, do të kënaqeni Bandwidth i pakufizuar, dhe mund ta provoni pa rrezik me një Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh, së bashku me prova falas deri në 7 ditë për përdoruesit Android, iOS dhe Windows.

Shikoni marrëveshjet CyberGhost

përmbledhje

Me një përzgjedhje kaq të gjerë të alternativave të Pirate Bay, për të zgjedhur, nuk ka nevojë të frikësohet të vraponi në dete me stuhi të përroit. Por ka një gjë thelbësore të mbani mend: Asnjëherë nuk është e sigurt të torrentosh pa një VPN.

Një VPN e mirë zhbllokoni faqet e internetit të censuruara dhe geoblocked dhe mbrojeni pajisjen tuaj nga sulmet me qëllim të keq. Dhe nëse shkarkoni aksidentalisht materiale të mbrojtura nga të drejtat e autorit, mund edhe të shpëtojmë nga pasojat ligjore!

Nëse thjesht keni nevojë për qasje në faqet e internetit përrua për një kohë të shkurtër, mund të përdorni FALAS të një VPN me vlera më të larta duke përdorur një provë falas ose garanci për kthimin e parave. Për të marrë mbrojtjen më të mirë afatgjatë me çmimin më të ulët, mbajeni teleskopin tuaj të synuar në faqen tonë të kodeve kupon, bashkëshort!

Merrni NordVPN Tani!

Më shumë artikuj që mund të shijoni:

 • VPN-të më të mira për Torrentët
 • Si të zhbllokoni Gjirin e Piratëve në çdo vend

 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map