7 Alternativa më e mirë e Torrenteve të Kickass që funksionojnë në vitin 2020 [& A janë të Sigurt]

Kickass Torrents më parë ishte uebfaqja më e popullarizuar për ndarjen e skedarëve, por fatkeqësisht nuk është më. Në korrik 2016, pronari Artem Vaulin u arrestua nga Departamenti i Drejtësisë i SHBA dhe u akuzua për një numër të veprave të drejtës së autorit dhe pastrimit të parave. kjo sinjalizoi fundin e Torrentit origjinal të Kickass (KAT).

Pas pak u mbyll KAT, shumë site pasqyre dhe kopjimi u ngritën, por edhe ata shpejt u mbyllën.

Një grup i stafit origjinal dhe ngarkuesit e dedikuar të KAT ridrejtuan trafikun në një sit të ri, katcr.co, megjithëse ende ka luftuar për të arritur diku afër popullaritetit të origjinalit, megjithë një rikthim në vitin 2019.

KAT i ri nuk ka besueshmërinë ose përmbajtjen e origjinalit, është i prirur për joproduktive të pazakonta dhe të paparashikueshme, dhe akoma është i ndaluar në shumë vende.

për fat të mirë, ka shumë site të tjera përrua që janë alternativa të besueshme për KAT. Kur një site përrua mbyllet ose bllokohet, ka gjithmonë të tjerë që shfaqen në vendin e tyre.

Shtë gjithmonë e dobishme të bësh azhurnim me vendet më të mira të përroit, veçanërisht nëse je pas një skedari të rrallë.

Ky artikull rekomandon shtatë alternative të torrenteve të Kickass, dhe shpjegon pse gjithmonë duhet të përdorni një VPN për t’iu qasur atyre.

Ju këshillojmë me forcë që regjistrohu në një VPN më të vlerësuar kur hyr në faqet e përroit për të mbrojtur sigurinë në internet.

B BENI KUJDES: Ligjet e rrepta të të drejtave të autorit do të thotë që përrua mund të jetë i paligjshëm atje ku jetoni. Gjithmonë përdorni një VPN të rekomanduar dhe të sigurt për të mbrojtur veten kur përroni. Ju lutemi vini re se vpnMentor nuk parashikon ndonjë veprimtari të paligjshme.

Alternativat më të mira për përrallat e Kickass që funksionojnë tani

Më poshtë do të gjeni aktuale të ekspertëve tanë lista e alternativave të sigurta për KAT.

1. Gjiri i Piratëve

Pirate Bay është faqja më e njohur në botë përrua. Me kalimin e viteve ajo ka kapërcyer shumë mbyllje dhe blloqe. Por, për të qëndruar përpara mbylljeve të mundshme, domeni ndryshon mjaft shpesh dhe ndonjëherë ai shkon krejtësisht jashtë linje.

Për fat të mirë, ju ende mund të fitoni akses falë teknologjisë Always-Online ose gjeni një përfaqësues të The Pirate Bay.

Pirate Bay ju ofron një përzgjedhje e madhe e përrallave, aktualisht janë mbi një milion, që përfshin një larmi të gjerë kategorish.

Ndërfaqja është e lehtë për të lundruar, kështu që nuk duhet të keni problem të gjeni atë që po kërkoni.

Falë noteritetit të The Pirate Bay, ka qenë kështu bllokuar nga një numër i ISP-ve, por një VPN e fortë do t’ju lejojë të kapërceni këto kufizime.

Vizitoni Pirate Bay

2. ExtraTorrent

Një nga faqet e internetit më të mëdha BitTorrent, ExtraTorrent së fundmi është rifilluar me një URL të re, duke premtuar një version të ri dhe të përmirësuar të ekstraktuesit.ag.

Ndërsa paraqitja është pak kaotike, mundeni shkarkoni nga një koleksion i madh i filmave, shfaqjeve televizive, softuerëve, lojërave dhe muzikës më të fundit.

Bonuset e ExtraTorrent përfshijnë mungesa e reklamave pop-up, listat e përrojave më të njohura në secilën kategori, informacione mbi shëndetin e përrallave individuale dhe një blog që mban përdoruesit e azhurnuar për të gjitha gjërat e lidhura me përrallat dhe intimitetin e internetit.

Vizitoni ExtraTorrent

3. YTS

YTSNëse keni një gjerësi të kufizuar, YTS duhet të jetë vendi juaj zgjedhor kur Kickass Torrents i / e shkëputur. YTS kompreson përroi i saj, do të thotë që ju mund të shikoni përmbajtje HD pa qenë shumë e vështirë në bandën tuaj.

Me një përqendrim i plotë në filma, YTS është një zgjedhje e shkëlqyeshme nëse jeni duke kërkuar për filma të errët ose klasik që keni luftuar të gjeni në faqet e tjera të përroit. Pra, nëse jeni duke kërkuar lojëra, TV ose muzikë, YTS nuk është siti për ju, por është parajsë për buffs film.

Vizitoni YTS

4. Zooqle

Nëse jeni adhurues i lojrave, Zooqle është faqja përrua për ju kur Kickass Torrents është në rënie.

Ndër të saj 3.5 milion + përralla të verifikuara, do të gjeni gjithashtu një përzgjedhje të gjerë argëtuese dhe softuerësh.

Edhe pse Zooqle është fëmija i ri në bllok, ai pothuajse ka 40,000 filma në dispozicion për të shkarkuar, si dhe 600+ shfaqje televizive.

Si rezultat, ajo ka ndërtuar një bazë mbresëlënëse tifozësh me numrin e farëruesve dhe përmbajtjes që pritet të rritet në të ardhmen.

Ndërfaqja është pak e datuar, por është e lehtë për t’u përdorur dhe opsioni i përparuar i kërkimit ju ndihmon të gjeni përrua që përputhen me specifikimet tuaja kur bëhet fjalë për madhësinë, kategorinë dhe gjuhën.

Vizitoni Zooqle

5. 1337x

Faqe Hyrëse 1337X

Nëse nuk dëshironi të kaloni orë të tëra duke kërkuar nëpër torrente, 1337x është një zgjedhje e përsosur siç ka opsione të shkëlqyera kërkimi dhe veçori të shfletimit.

E thjeshtë dhe ndërfaqe e mirëorganizuar ju lejon të shfletoni një numër kategorish, të tilla si fituesit e Oskarit, episodet e reja dhe më shumë.

Kohët e fundit 1337x ka pasur një rregullim, duke eleminuar disa rreziqe të rëndësishme të sigurisë dhe përmirësimin e paraqitjes, me pak reklama ose pop-up në faqet e saj.

Vizitoni 1337x

6. RARBG

Faqe Hyrëse RARBG

Falë një komuniteti të madh aktiv dhe shumë mbjellësve, RARBG ju ofron një larmi mbresëlënëse e torrenteve të reja dhe të vjetra të disponueshme për shkarkim të shpejtë.

Gjatë dekadës së kaluar, RARBG ka ndërtuar një reputacion për përruajt me cilësi të lartë dhe një ndërfaqe miqësore për përdoruesit.

Ekziston një përzgjedhje e madhe e përrallave, të organizuar në shumë kategori të dobishme – të tilla si listat e dhjetë filmave ose shfaqjeve televizive – për t’ju ndihmuar të gjeni torrentët që po kërkoni.

Ndërsa ka fituar popullaritet vitet e fundit, RARBG është bllokuar në një numër vendesh, përfshirë Bullgarinë, Mbretërinë e Bashkuar, Portugalinë dhe Danimarkën.

megjithatë, duke përdorur një VPN ju mund të përdorni RARBG përmes një serveri të vendosur në një vend ku ai nuk është i bllokuar.

Vizitoni RARBG

7. LimeTorrents

LimeTorrents

LimeTorrents është një alternativë e drejtë nëse një nga faqet tuaja të preferuara përrua është poshtë, por falë mospërputhjeve dhe joproduktive, ai arriti vetëm numrin shtatë në listën tonë.

kjo faqja ka të bëjë me komunitetin, do të thotë që ju do të gjeni vetëm përralla të aprovuara nga një numër i përdoruesve.

Ndërfaqja e përdoruesit e thjeshtë dhe e lehtë për t’u lundruar është një pikë kryesore plus, siç është një numër i madh i farërave të lëshimeve të reja, duke garantuar shpejtësi të shpejtë.

Sidoqoftë, nëse po kërkoni diçka pak më të vjetër, mos llogarisni në LimeTorrents pasi përralla më të vjetra shpesh harrohen.

Vizitoni LimeTorrents

Pse duhet të përdorni gjithmonë një VPN për të vizituar faqet e torrenteve

Ndërsa mijëra njerëz hyjnë dhe ngarkojnë përrua në çdo sit, çdo skedar që shkarkoni mund të infektohet me viruse të dëmshëm dhe malware të tjerë.

Për më tepër, duke përdorur faqet e përroit, ju rrezikoni të keni përgjuar të dhënat tuaja ose aktivitetin tuaj online.

Torrentimi është një biznes me rrezik! Por një VPN do të heqë rrezikun nga përplasjet, si dhe duke i mbajtur të gjithë veprimtarinë tuaj të tjera në internet të sigurt.

Shikoni arsyet kryesore pse gjithmonë duhet të përdorni një VPN kur shkarkoni ose ngarkoni skedarë përrua.

1. Anashkaloni Ndalimet Rajonale të Torrentit

Për shkak të shkeljeve të mundshme të së drejtës së autorit, sitet e përroit shpesh bllokohen në rajone ose vende të caktuara. Nëse jetoni në njërën prej këtyre rajoneve mund të bllokoheni nga faqet tuaja të preferuara përrua.

Një VPN ju lejon të anashkaloni këto geoblocks duke ju lidhur me një server në një vend tjetër.

Vetëm sigurohuni që të lidheni me një server ku faqet tuaja të preferuara përrua nuk janë të bllokuara. Duke zgjedhur një VPN me një rrjet të madh serverash, ka të ngjarë të jeni në gjendje të lidheni me vendet e serverit që ju nevojiten.

Kjo është veçanërisht e rëndësishme nëse jetoni në Australi. Nëse jeni një tifoz Aussie i përrua, me siguri e keni dëgjuar atë vonë në vitin 2018, Gjykata Federale e Australisë lëshoi ​​një urdhër për urdhërimin e ISP-ve për të bllokuar 181 fusha piratësh që lidhen me 78 vende.

kjo rendi do të jetë në vend për 3 vjet, që do të thotë se nëse je në Australi ditët e tua të torrentit kanë mbaruar nëse nuk përdorni një VPN për të bërë të duket se po hyr në faqet e përroit nga një vend tjetër.

2. Mbroni privatësinë tuaj

Një VPN ju siguron një lidhje të sigurt dhe kodon të dhënat tuaja, i cili i mban informacionet tuaja private si dhe parandalon ISP-të të përcjellin aktivitetin tuaj në internet.

Për më tepër, duke koduar të dhënat tuaja, një VPN bën është e pamundur që hakerat të interceptojnë informacionin tuaj të ndjeshëm ose të infektoni pajisjet tuaja me malware.

3. Shmangni implikimet e mundshme juridike

Gjithmonë ekziston një shans që të mundesh shkarkoni aksidentalisht materiale të mbrojtura nga e drejta e autorit. Kjo mund të rezultojë në marrjen e veprimeve juridike kundër jush, edhe nëse ishte një gabim i vërtetë.

nëse ti shkarkoni ose ngarkoni përmes një VPN, aktiviteti juaj nuk mund të gjurmohet tek ju.

Ligjore kundër Torrentimit të Paligjshëm – Cilat janë ligjet?

Shkëmbimi i skedarëve përmes përrallave është i ligjshëm në shumicën e vendeve. Megjithatë, përdorimi i faqeve të torrenteve për të shkarkuar dhe shkëmbyer materiale të mbrojtura nga të drejtat e autorit – përfshirë këngë, lojëra, muzikë dhe filma, etj – është kundër ligjit. Ne në asnjë mënyrë nuk inkurajojmë apo mbështesim ndonjë veprimtari të paligjshme përrua.

Detyrë për numrin e madh të torrenteve të disponueshëm në internet, është e pamundur të monitorohet se cilat përmbajnë materiale të mbrojtura nga të drejtat e autorit. prandaj, disa vende bllokojnë plotësisht aksesin në faqet e përroit si Torrentët e Kickass. Shikoni hartën tonë të ligjeve për torrente për të parë se si qeveria e vendit tuaj konsideron përrua.

Nëse përplasjet – ligjore ose ndryshe – janë të kufizuara në vendin tuaj, mundeni përdorni një VPN për të prishur vendndodhjen tuaj, duke u lidhur me një server në një vend tjetër.

3 VPN-të më të mira për të hyrë në sitet e torrenteve

Shtë e rëndësishme të zgjidhni një VPN më të vlerësuar për të hyrë në faqet e përroit për të siguruar që ju të merrni shpejtësinë dhe sigurinë e nevojshme për shkarkime të sigurta dhe pa telashe.

Një VPN falas mund të duket joshëse, por ka të ngjarë të kenë shpejtësi jashtëzakonisht të ngadalta, një paaftësi për të kapërcyer me besueshmëri geoblocks, dhe dyshojnë për protokollet e sigurisë.

Edhe disa shërbime të paguara të VPN-së nuk u takojnë asgjë kur bëhet fjalë për një përrua anonime. Shikoni në tre ofruesit më të mirë VPN. Të gjithë ofrojnë shpejtësi të shpejtë dhe mbrojtje të fortë kur përroni.

1. NordVPN

nordvpndevices_optimized

NordVPN është # 1 rekomandimi ynë i VPN për torrenting falë të dhëna të pakufizuara, siguri të fortë dhe pothuajse 6,000 serverë me shpejtësi të lartë që përfshijnë 60 vende.

Për më tepër, NordVPN ka serverë specialiteti P2P për rastin kur jeni duke përhumbur, dhe automatikisht do të lidheni me atë më të shpejtë.

Intimiteti juaj është i siguruar me karakteristika të sigurisë duke përfshirë encryption të ngurta, aplikacione për mbrojtje nga rrjedhjet, një politikë të rreptë të mos-logs, dy ndërprerës të vrasjes dhe suite CyberSec e cila siguron mbrojtje shtesë ndaj malware.

Një VPN e njohur për përrua me përdoruesit, provojeni vetë gjashtë pajisje të njëkohshme me një garanci të kthimit të parave pa 30 rrezik.

NordVPN mund të zhbllokojë:

  • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

  • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

  • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Torrent me NordVPN!

2. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

Përralla pa ngurrim varet shumë nga shpejtësia, dhe ExpressVPN ka serverat më të shpejtë përreth.

Për më tepër, ky VPN ka një rrjet mbresëlënës i serverëve që përfshin 94 vende, dhe me të gjithë serverët e tij 3000+ që mbështesin P2P, përrua nuk do të jetë problem.

Shpejtësia nuk vjen në kurriz të sigurisë. ExpressVPN siguron kriptim të shkallës ushtarake, prerjet zero dhe një ndërprerës automatik vrasës që parandalon ekspozimin e të dhënave tuaja nëse lidhja juaj VPN papritmas bie.

Përdoruesit janë të impresionuar me gjerësinë e brezit të pakufizuar dhe ju mundeni gëzoni shkarkime të pafund me një garanci 30-ditore për kthimin e parave.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

  • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

  • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

  • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Torrent me ExpressVPN!

3. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

Me një ndërfaqe e lehtë për t’u përdorur, shpejtësi të besueshme të larta, bandë të pakufizuar dhe një profil të integruar përrua, CyberGhost është një VPN e shkëlqyeshme për përrua të sigurta.

Me CyberGhost do të jeni lidhet automatikisht me një nga serverët e tij më të shpejtë P2P, dhe me 6.000+ serverë në 90+ vende, anashkalimi i kufizimeve gjeo-gjeologjike nuk do të jetë problem.

Për më tepër, ju do të shijoni tiparet e fuqishme të sigurisë të CyberGhost që i mbajnë të dhënat tuaja private dhe të sigurta.

CyberGhost ka të gjitha gjërat thelbësore të nevojshme për përrua të sigurt dhe të shpejtë, duke e bërë atë një të preferuar me përdoruesit.

Provoni CyberGhost për veten tuaj me garancinë e kthimit të parave prej 45 ditësh.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

  • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

  • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

  • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Torrent me CyberGhost!

Përmbledhje dhe lexim i mëtejshëm

Torrenti në shumicën e vendeve është i ligjshëm. Sidoqoftë, përdorimi i faqeve të përroit për të shkarkuar dhe shpërndarë materiale të mbrojtura nga të drejtat e autorit – të tilla si filmat më të fundit dhe lëshimet muzikore – është e paligjshme.

Këtu në vpnMentor, ne në asnjë mënyrë nuk mbështesim ose inkurajojmë veprimtari të paligjshme përrua dhe theksojmë se është përgjegjësia juaj të njohni ligjin.

Meqenëse është e pamundur të monitorohet çdo herë që materiali i mbrojtur nga të drejtat e autorit torrentohet, ka më shumë kuptim për qeveritë që të bllokojnë plotësisht aksesin në faqet e përroit, si Kickass Torrents.

Ne kemi bashkuar një artikull që detajon ligjshmërinë e përroit të një vendi sipas një vendi, kështu që ju mund të shihni se si përhapet materiali i mbrojtur nga e drejta e autorit në rajonin tuaj.

Nëse përrua është i kufizuar ose plotësisht i bllokuar në vendin tuaj, do të duhet të përdorni një VPN për të kapërcyer këto geoblocks për të hyrë në faqet e tua të preferuara përrua.

Për më tepër, a VPN do të mbrojë privatësinë tuaj dhe ju mbaj të sigurt në internet.

Dëshironi të mësoni më shumë rreth përroit? Shikoni artikullin tonë në dhjetë faqet më të mira përrua.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me