7 7% VPN më të lira për Google Chrome | Përditësuar në Janar 2020

Nganjëherë dëshironi mbrojeni Google Chrome në një pajisje të re, por nuk dëshironi të paguani për një VPN premium. Të kam mbuluar.

Kam testuar dhe renditur VPN më të mira falas për Google Chrome sipas shpejtësia, siguria, cilësia dhe përputhshmëria.

Ndërsa një VPN falas nuk do t’ju kushtojë para, ju merrni atë që paguani. Në rastin e VPN-ve falas, kjo do të thotë që disa karakteristika, nëse ka, janë të garantuara. Ështje si rrjedhje të të dhënave, shpejtësi të ulët dhe kapele të bandës janë gjithashtu të zakonshme me VPN falas.

Kjo është arsyeja pse unë rekomandoj të kontrolloni një shërbim premium me kosto të ulët si NordVPN. Ju mund ta përdorni atë 30 ditë garanci për kthimin e parave për të provuar të dhënat e tij të pakufizuara, pishinën e madhe të serverëve në të gjithë botën, shpejtësinë e shpejtë dhe sigurinë që udhëheq industria.

Një VPN premium është gjithmonë opsioni i preferuar për një shërbim falas. megjithatë, disa VPN falas janë më të mirë se të tjerët nëse po kërkoni një VPN falas për t’u përdorur me Chrome.

Unë kam krijuar një listë të shtatë VPN më të mirë falas për Google Chrome – si dhe një VPN falas që duhet ta shmangni patjetër.

VPN më të mira falas për Google Chrome – Udhëzues i shpejtë

 1. NordVPN: Shpejtësi të çuditshme, siguri të nivelit të lartë, anonimitet total dhe të dhëna të pakufizuara për transmetim, përrua dhe shfletim. Provoni pa rrezik, me një garanci 30-ditore të kthimit të parave.
 2. Mburoja e pikave të nxehta: Dizajn miqësor për përdoruesit, lidhje të besueshme dhe qasje në një vendndodhje virtuale në SHBA me 500MB të dhëna falas që rivendoset çdo ditë. Ky VPN nuk do të punojë për transmetim, por është një zgjedhje e mirë për shfletim të sigurt me Chrome.
 3. Windscribe: ofron 10 GB të dhëna falas në muaj, një ndërprerës efektiv i vrasjeve dhe mbrojtje kundër malware, por versioni falas nuk mund të hyjë në Netflix.
 4. hide.me: Kriptim i fortë, një ndërprerës automatik vrasës dhe pesë lokacione falas të serverit, por ju merrni vetëm 2 GB të dhëna në muaj. Ashtu si me një numër të VPN-ve falas, ai nuk do të anashkalojë kufizimet gjeografike të Netflix.
 5. TunnelBear: Kriptimi i fortë, ndërfaqja miqësore për përdoruesit dhe serverët në 22 vende. Vetëm me 500MB të dhëna falas në muaj, ky VPN falas është më i miri për shfletim të rastit.

Farë është kapja me VPN Falas?

VPN falas janë të shkëlqyera sa herë që keni nevojë të shpejtë për një VPN dhe nuk dëshironi të angazhoheni në një shërbim premium. Sidoqoftë, ato zakonisht shfaqen një numër të metash kur krahasohen me homologët e tyre të primit.

pajtueshmëri

Shumica e VPN-ve falas nuk kanë burime për të siguruar pajtueshmëri e plotë me Chrome. VPN falas në këtë listë të gjitha ofrojnë shtesa Chrome, por ato ende nuk ju japin të njëjtat karakteristika gjithëpërfshirëse si një VPN premium.

VPN të shkëlqyera premium ofrojnë aplikacione të sigurta dhe shtesa të shfletuesit me dizajne miqësore për përdoruesit integrohen pa probleme me pajisjen ose shfletuesin tuaj të preferuar, përfshirë Chrome.

siguri

VPN Premium ofrojnë kriptim hermetik dhe veçori të përparuara të sigurisë ju mbrojnë nga gjëra të tilla si malware dhe rrjedhjet DNS. VPN-të më të mira premium marrin me qira ekspertë të sigurisë për të kryer auditime të pavarura të shtesave të shfletuesit të tyre, kështu që të jeni të sigurt se janë të sigurt.

E njëjta gjë nuk vlen për VPN falas, të cilat kanë shpesh karakteristika të kufizuara të sigurisë për të ulur kostot. VPN falas mund të largohen nga ju të pambrojtur nga gjurmuesit, malware dhe sytë spiunues. Disa madje ndajnë të dhënat tuaja private me reklamuesit e palëve të treta.

kufizimet

VPN falas kanë zakonisht kufijtë e rreptë të të dhënave për t’ju bindur që të azhurnoni në planet premium me çmim të lartë. Me të dhëna të kufizuara, nuk do të mund të transmetoni më shumë sesa një episod ose dy – domethënë, nëse mund të transmetoni fare.

Shumica e shërbimeve falas nuk mund të anashkalojë geoblocks në Netflix dhe faqet e tjera të transmetimit. Disa ofrues janë të aftë për të hyrë në faqet streaming, por ato nuk ju lejojnë të transmetoni me llogari falas. Ata gjithashtu kanë tendencë t’ju kufizojnë në serverë të mbushur me njerëz të lirë, gjë që çon në bezdisje bezdisëse, vonesa dhe video me cilësi të ulët.

VPN-të më të mira falas për Google Chrome (Përditësuar 2020)

VPN të sigurta dhe të lira për Google Chrome ekzistojnë në të vërtetë. Sidoqoftë, është e rëndësishme të kuptoni kufizimet dhe shqetësimet e mundshme të këtyre shërbimeve. Për t’ju kursyer orë të kërkimit, unë testova dhe rendita VPN më të mira falas për Google Chrome kështu që nuk duhet.

1. NordVPN

 • Të dhëna të pakufizuara
 • 5,300 servera në 59 vende në të gjithë botën
 • Kriptimi i klasës ushtarake AES 256-bit
 • Bllokon reklamat, gjurmuesit dhe malware
 • Politika e rreptë e mos-logs
 • Provoni pa rrezik, me një garanci 30-ditore të kthimit të parave
 • Punon me: Netflix, Hulu, iPlayer të BBC, Showtime, HBO, Amazon Prime Video
 • Kombinohet me: Chrome, Firefox, iOS, Android, Windows, macOS, Linux, ruter

Ndërsa NordVPN nuk është falas, unë e testova atë 30 ditë garanci për kthimin e parave– në të vërtetë është pa rrezik. Kjo do të thotë që ju mund të përfitoni nga shërbimi i tij premium deri në një muaj pa bërë një angazhim.

Ky VPN është perfekt për përdorim afatshkurtër kur udhëtoni ose duke punuar jashtë vendit. Ju merrni të dhëna të pakufizuara, kështu që ju mund të transmetoni apo përroitni aq sa dëshironi.

Për dallim nga VPN falas, NordVPN është mjaft i fuqishëm për të anashkalojë geoblocks të vështira kështu që ju mund të keni akses në platformat tuaja të preferuara të transmetimit popullor nga kudo.

Ky VPN funksionon me një mbresëlënëse 400+ site streaming. Gjatë provave të mia, NordVPN më ndihmoi me sukses transmetoni Netflix SH.B.A., BBC iPlayer dhe Hulu në shfletuesin tim Chrome.

Faleminderit të NordVPN rrjet i madh prej 5,300 serverash në 59 vende, nuk do të duhet të shqetësoheni për serverët e mbushur me njerëz që ju ngadalësojnë gjatë periudhave të trafikut të lartë. Isha në gjendje ta rrjedh në cilësinë më të lartë pa vonesa buffering.

NordVPN-së encryption e fortë dhe mbrojtja e rrjedhjes IP / DNS sigurojnë të dhënat tuaja janë të sigurta edhe kur lidheni me rrjete Wi-fi publike të pasigurta në aeroport, bibliotekë, apo kafene tuaj të preferuar.

Ajo gjithashtu siguron një ndërprerës automatik vrasës, i cili mbron informacionin tuaj privat nga rrjedhjet, edhe nëse lidhja juaj bie papritur. Me veçorinë CyberSec, ju merrni bllokimi dhe mbrojtja e reklamave nga gjurmuesit ndërhyrës dhe malware.

NordVPN gjithashtu ofron specialitet Serverat P2P të optimizuar për përrua. Plus, e saj politikë e rreptë e mos-logs do të thotë që NordVPN nuk mbledh ndonjë informacion në lidhje me aktivitetin tuaj në internet, duke garantuar se shërbimi kurrë nuk shet ose komprometon të dhënat tuaja private.

Shfrytëzim i avancuar maskon trafikun tuaj VPN kështu që blloqet VPN nuk mund t’ju ndalojnë. Kjo do të thotë se mund të ju ndihmojë të përdorni faqet tuaja të preferuara dhe platformat e mediave sociale edhe në rajone me censurë të rreptë, përfshirë Kinën.

Keni pajisje të shumta që kërkojnë VPN? NordVPN ju lejon të siguroni deri në gjashtë pajisje me një llogari të vetme NordVPN– kompjuterat, smartphone dhe madje edhe ruterat. Kjo ju kursen para pasi nuk keni nevojë të blini pajtime të shumta, gjë që është e shkëlqyeshme për familjet.

NordVPN ofron një shtesë të shfletuesit të sigurt për përdoruesin Chrome, si dhe aplikacione të dedikuara VPN për të gjitha platformat kryesore të pajisjeve.

Pavarësisht nëse jeni fillestar i VPN-së ose veteran, NordVPN 24/7 Mbështetje e klientit në chat live nuk është kurrë më shumë se një klik larg në rast se keni nevojë për ndihmë të shpejtë. i saj Garanci për 30 ditë kthim parash ju lejon të provoni fuqinë e këtij premium VPN pa rrezik.

Shikoni tonë rishikim i thelluar i ekspertëve për të mësuar më shumë rreth tipareve dhe performancës së NordVPN.

Filloni me NordVPN Tani!

2. Mburoja e pikave të nxehta

 • 500MB të dhëna falas në ditë
 • Lidhja e shpejtë e rrufesë shpejton edhe në distanca të gjata
 • Mbrojtje rrjedhje DNS dhe ndërprerës VPN kill
 • Aplikacione të thjeshta, të thjeshta për përdorim VPN për shumicën e platformave
 • Zgjatje falas e shfletuesit për Google Chrome
 • Punon me: Spotify
 • E pajtueshme me: Chrome, Windows, macOS, iOS, Windows, Android, Ubuntu, Firefox

Pronari i Hotspot Shield Protokolli Catapult Hydra VPN është optimizuar për shpejtësinë, duke e bërë atë një nga VPN më të shpejta në dispozicion. Ky protokoll kompreson të dhënat tuaja dhe zvogëlon vonesën e VPN-së tuaj, duke e bërë lidhjen tuaj më të shpejtë pa rrezikuar sigurinë.

Përkundër rritjes së saj të shpejtë, shërbimi falas i Hotspot Shield ju lejon vetëm hyrjen në një vendndodhje të serverit-Shtetet e Bashkuara.

Kur një numër i madh i përdoruesve të lirë grumbullohen në një vend të vetëm virtual menjëherë, trafiku i lartë i serverëve mund të çojë në lidhje të ngadalta dhe vonesa më të gjata për ngarkim.

Kjo mund të mos jetë një çështje e madhe nëse jetoni brenda SHBA, por nëse jetoni më larg nga serveri i lirë amerikan, do të vini re lidhje më të ngadalta. Në përgjithësi merrni shpejtësitë më të mira të VPN-së duke u lidhur me një server sa më të afërt me vendndodhjen tuaj fizike, kështu që të dhënat tuaja nuk duhet të udhëtojnë larg.

Nga ana tjetër, falë Hotspot Shield Kriptimi AES me 256-bit dhe mbrojtja e rrjedhjeve IP / DNS, të dhënat tuaja janë praktikisht e pamundur të vjedhen.

Ju gjithashtu merrni një automatik Switch VPN kill për t’ju mbrojtur në rast të dështimit të lidhjes VPN.

Ti mundesh shpejt dhe me lehtësi instaloni Zgjatje Chrome në të gjitha pajisjet tuaja. Howevershtë megjithatë shumë e rëndësishme të kuptosh që shtrirja e Chrome nuk kodon të gjithë pajisjet e trafikut.

Versioni falas i Hotspot Shield ju jep shumë mbrojtje, por nuk është i pakufizuar. i saj kapak i të dhënave prej 500MB në ditë nuk është e mjaftueshme për përrua ose transmetim. Versioni falas është më i miri për shfletim rastësor – mundeni shfletoni në internet për rreth gjashtë orë para se të mbarojë.

Ju nuk do të jeni në gjendje të shikoni shfaqjet tuaja të preferuara Netflix ose torrentin e filmave tuaj të dashur– asnjëra nuk është e mundur të përdorni këtë shërbim falas.

Kur përpiqeni të transmetoni si përdorues falas, Hotspot Shield ju bllokon një mur premium pagese.

Hotspot Shield është një shërbim me bazë në SHBA dhe për këtë arsye është subjekt i mbikëqyrjes dhe marrëveshje për ndarjen e inteligjencës e kombeve si SH.B.A., Mbretëria e Bashkuar, Kanada dhe Australia. VPN nuk mbledh informacione rreth historisë suaj të shfletimit, kështu që kjo nuk është domosdoshmërisht një punë e madhe.

por Hotspot Shield nuk mbledh të dhëna në lidhje me adresën tuaj IP, vendndodhjen gjeografike, ID e pajisjes celulare dhe më shumë. Meqenëse versioni falas është mbështetur nga të ardhurat nga reklamat, Hot Shot Shield gjithashtu ndan këtë informacion me Google për të krijuar reklama të synuara brenda aplikacionit.

Mangësitë mënjanë, Hotspot Shield mbetet një VPN e sigurt dhe miqësore për përdoruesit mundësi për të mbrojtur të dhënat tuaja ndërsa jeni shfletoni uebin me Google Chrome.

Për mbështetje, Hotspot Shield siguron mbështetje live chat, megjithëse duhet të identifikoheni me informacionin e llogarisë tuaj për t’i përdorur ato. Ju gjithashtu mund t’i dërgoni me email kompanisë pyetjet tuaja.

Ekipi ynë i ekspertëve bëri një provë të plotë vetë. Shikoni një thellim në rezultatet në tonë rishikim i plotë.

Merrni falas Shield Hotspot Shield!

3. Shenjë xhamash

dritare xhami

 • 10 GB të dhëna falas në muaj
 • Masë sigurie premium për asnjë kosto, duke përfshirë edhe regjistrat e të dhënave
 • Versioni falas ofron serverë në dhjetë vende
 • Shpejtësi të besueshme të shkarkimit
 • Punon me: HBO GO
 • Kombinohet me: Chrome, Windows, macOS, iOS, Android, Linux, Firefox

Mos lejoni që fakti që Windscrib është falas ju mashtroj duke menduar se do të bllokojë përdorimin e të dhënave tuaja. Shërbimi falas i Xhamit lejon një përdorim të madh 10 GB të të dhënave çdo muaj. Do të keni mundësi të kapni disa episodet e serialit tuaj të preferuar ose madje edhe të transmetoni disa filma.

Madje zbulova që nëse keni nevojë për më shumë të dhëna, mundeni cicëroj kompaninë. Do të jetë me kënaqësi ju dhurojmë një shtesë 5 GB!

Mund të lidheni me serverat në dhjetë vende me një llogari falas: SHBA, Mbretëria e Bashkuar, Gjermania, Kanada, Franca, Hong Kong, Zvicër, Rumani, Hollandë dhe Norvegji.

versioni falas i Windscrib nuk mund të zhbllokojë Netflix. Megjithatë, unë kam qenë në gjendje për të hyrë në HBO GO. Përgatitni veten për shpejtësi të ngadalta, megjithatë. Padyshim që vura re vonesat buffering gjatë provës sime.

Nëse nuk e keni parasysh pritjen, përrua funksionon mjaft mirë me versionin falas të xhamave. Një pajtim falas ju jep mundësinë e hyrjes në serverë që mbështesin ndarjen e skedarëve P2P. Këto janë etiketuar qartë në listën e serverëve.

Në frontin e sigurisë, Windscrib hap VPN më të lira duke ofruar të gjitha cilësimet e intimitetit dhe sigurisë në dispozicion në versionin premium. Karakteristika të tilla si kodimi AES 256-bit dhe zgjedhja e katër protokolleve të ndryshme VPN ju mban mbrohet vazhdimisht nga sulmet kibernetike.

Shtimi në atë suitë supreme të mjeteve të sigurisë është R.O.B.E.R.T, një domain plotësisht i personalizueshëm dhe mjet bllokimi IP. R.O.B.E.R.T. ju lejon juve bllokoni listat specifike të kërcënimeve në Google Chrome duke ndërprerë një ndërprerës të vetëm në cilësimet.

Vini re se me versionin falas, R.O.B.E.R.T. qasja është pak e kufizuar, me bllokim vetëm të malware dhe tre rregulla me porosi.

E fundit, por sigurisht jo më pak e rëndësishme në listën e veçorive të sigurisë është përfshirja e një ndërprerës VPN kill. Në rast se Windscribe dështon, kaloni i vrasjes ju shkëput nga interneti për të parandaluar ekspozimin e aktivitetit tuaj në internet.

Xhamat edhe krenohen një politikë e verifikueshme e mos-logs. ajo kurrë nuk monitoron aktivitetin tuaj ose i mban regjistrat e lidhjes suaj, shënimet kohore të IP ose shkrimet e seancave.

Vetëm xhami mbledh të dhënat e lidhjes të nevojshme për të zbatuar kufizimet e versionit falas– kurrë nuk regjistron ndonjë gjë që rrezikon sigurinë ose sigurinë tuaj.

Shtë gjithashtu tërheqës, intuitiv dhe i lehtë për t’u përdorur. Pavarësisht se në cilën platformë e përdorni atë, Aplikacioni xhami VPN duket identik me opsionin premium. atje nuk janë asnjë reklamë ose, gjë që vihet re kur krahasoni VPN falas.

Edhe pse Windscrib ofron një chatbot automatik dhe shumë udhëzues dhe FAQ të dobishme, mbështetja e bisedave të drejtpërdrejta nuk gjen askund.

Nuk do të thotë se nuk ka asnjë ekip mbështetës. Nëse chatbot Garry nuk mund të përgjigjet në pyetjen tuaj, ridrejton kërkesën tuaj te një përfaqësues njerëzor. Nuk jeton, por ekipi mbështetës zakonisht përgjigjet shpejt.

Sigurohuni që të shikoni analizën tonë të ekspertëve të Windscrib në tonë rishikim i hollësishëm

Merrni Windscrib falas!

4. fsheh.me

 • 2 GB të dhëna falas në muaj
 • Shkarkime të shpejta në serverët lokalë
 • Politika minimale e shkrimeve
 • Pa reklama
 • Aplikacione të personalizuara me përdorim të thjeshtë
 • Punon me: Kodi, YouTube, HBO GO, Sky Go
 • Kombinohet me: Chrome, Windows, macOS, iOS, Android, Linux, Firefox

fshehës.me ofron një shtrirje miqësore për përdoruesit për Google Chrome. Ndërsa kompania premton të asnjëherë mos e lidhni lidhjen tuaj, përdorimi i të dhënave tuaja përfshihet në 2 GB në muaj. Kjo është e mjaftueshme për rreth katër orë transmetim ose 24 orë shfletim, që do të ishte e mjaftueshme për një ditë, por jo shumë për një muaj të tërë.

fshih VPN falas nuk do të punoj me shumicën e faqeve të transmetimit, dhe kapaku mujor falas i të dhënave kufizon rreptësisht transmetimin tuaj.

Torrentimi lejohet në tre serverë të fshehur.me. Sidoqoftë, edhe këtu, kapela e të dhënave vërteton se është një pengesë e madhe.

hide.me ka vetëm pesë lokacione të serverëve në katër vende–Canada, Singapori, Hollanda dhe SH.B.A. (serverat lokale të Bregut Lindor dhe West Coast). Nëse nuk jeni afër një prej këtyre vendeve virtuale, mund të luftoni me lidhje më të ngadalta.

Një dobësi për të fshehur. Shërbimi falas është që ju nuk mund të përdorin VPN në shumë pajisje njëkohësisht. Kjo do të thotë që nuk jeni në gjendje të mbroni telefonin dhe laptopin tuaj në të njëjtën kohë.

Versioni falas i fshehtë.me është po aq anonim dhe i sigurt sa shërbimi premium VPN. fsheh.me siguroj Kriptimi AES 256-bit, një Ndërprerësi i vrasjes VPN, dhe mbrojtje ndaj rrjedhjeve DNS dhe IP.

Madje operon edhe vetë Serverët DNS për të garantuar që të dhënat tuaja personale mbeten të sigurta. 

Shumica e VPN-ve falas ua shesin të dhënat tuaja palëve të treta në mënyrë që të fitojnë para. Sepse fshehja.me është e vendosur në Malajzi, ajo nuk mbledh ndonjë të dhënë personale të identifikueshme. fshehja.me mban vetëm shkrimet jo të vazhdueshme të të dhënave të lidhjes.

Sepse vetëm ajo i përdor këto shkrime për qëllime të zgjidhjes së problemeve dhe i fshin ato disa orë, në asnjë mënyrë nuk ekspozon identitetin tuaj të sigurt. Ju gjithashtu mund të kërkoni që këto të dhëna të fshihen sipas kërkesës.

fsheh.me siguron Mbështetje 24/7 e klientit përmes bisedës, që është i shkëlqyeshëm për t’iu përgjigjur pyetjeve themelore, por nuk është aq e dobishme kur bëhet fjalë për më shumë probleme teknike VPN. Ju mund të dërgoni me email ekipin e ndihmës teknike në situata të tilla, megjithatë, nuk presin një përgjigje të shpejtë.

Një tipar freskues i fshehës.me është se, ndryshe nga shërbimet e tjera falas VPN, ajo ka një politikë të rreptë pa reklama dhe kurrë nuk ju bombardon me reklama në mënyrë që të fitoni para.

Ekipi ynë i ekspertëve testoi fshehësi.me për të siguruar që në të vërtetë është një VPN e mirë falas. Sigurohuni që të mos humbasni rezultatet në tonë rishikim gjithëpërfshirës.

Merrni fshehës.me falas!

5. TuneliBear

dritare tuneli

 • 500MB të dhëna falas në muaj
 • Anashkalon censurën e qeverisë
 • Shkarkime të shpejta në serverët lokalë
 • Servers në 20+ vende
 • Punon me: YouTube, Kodi
 • Kombinohet me: Chrome, Windows, macOS, iOS, Android, Firefox, Opera

TunnelBear shpejtësia e shkarkimit është mjaft e mirë– në fakt, ato janë gati aq shpejt sa ato të shërbimit premium.

Por TunnelBear shërbimi falas ju kufizon në të dhëna 500MB në muaj, kështu që nuk do të jeni në gjendje të shfrytëzoni plotësisht këtë shpejtësi. 500MB është e mjaftueshme vetëm për rreth gjashtë orë shfletim në internet çdo muaj.

Madhësia e rrjetit VPN TunnelBear është e shkëlqyeshme për një VPN falas. me me shume se 20 vende për të zgjedhur, keni shumë më shumë gjasa të gjeni një server të shpejtë pranë vendndodhjes tuaj fizike.

TunnelBear nuk punon me Netflix, Hulu ose iPlayer të BBC. Kjo nuk do të ndryshojë shumë, pasi lejimi i të dhënave mujore 500MB ju kufizon në më pak se gjysmë ore video HD.

Torrentimi lejohet në të gjitha vendet e serverit, megjithatë, edhe kjo është e kufizuar nga kufizimet e të dhënave.

TunnelBear është një mundësi e mirë kur bëhet fjalë vendet me censurë të rreptë si Emiratet e Bashkuara Arabe apo Turqia. Protokolli GhostBear fsheh trafikun tuaj të VPN për të marrë rreth blloqeve VPN.

Edhe pse kapaku i të dhënave përsëri kufizon këtë mjet, është e përkryer për ato kohë kur mund t’ju duhet të hyni shpejt në disa site të bllokuara nga qeveria.

Ashtu si me shumicën e VPN-ve më të lira të listuara këtu, TunnelBear siguron të njëjtin nivel privatësie si oferta premium.

Përveç encryption AES 256-bit 256, TunnelBear ka një Mënyra vigjilente. Ky është versioni i shitësit për një çelës vrasës, i cili bllokon të gjithë trafikun e pasigurt nëse VPN dështon.

Kur bëhet fjalë për besimin dhe transparencën, TunnelBear ka një nga politikat më të qarta të privatësisë të çdo VPN. Asnjë nga të dhënat e regjistruara nga TunnelBear nuk është personalisht i identifikueshëm. TunnelBear përdor vetëm të dhënat për zgjidhjen e problemeve dhe për të monitoruar kufijtë e të dhënave në shërbimin falas.

Qendra për Demokraci & Teknologjia (CDT) zbulon se çdo server TunnelBear siguron kriptimin e plotë të diskut, skanimet e malware dhe ndërhyrjeve, dhe teknikat e mbrojtjes nga ndërhyrjet. Me TunnelBear, ju jeni vërtet të lirë të shfletoni në internet pa asnjë shqetësim.

TunnelBear ofron zgjerime falas për Google Chrome, Firefox, dhe Opera. Sidoqoftë, ndryshe nga VPN në desktopin e lirë të TunnelBear, shtesat e shfletuesit nuk janë VPN të plota dhe kriptojnë vetëm trafikun e shfletuesit tuaj dhe fshihni adresën tuaj IP.

TunnelBears-së Zgjatja e Chrome është gjithashtu tepër e lehtë për t’u përdorur. Karakteristika të tilla si Tuneli më i afërt ju lejon lidheni me serverin më optimale me klikimin e një butoni. 

Shërbimi nuk ka bisedë live, por përkundrazi një pjesë e ndihmës që mund t’ju përgjigjet shumë pyetjeve tuaja. Për të marrë përgjigje specifike për pyetje, duhet të paraqisni një biletë.

Për të mësuar më shumë rreth veçorive të TunnelBear, shikoni në tonë rishikim ekspertësh.

Merrni TunnelBear falas!

6. Betternet

pajisje betternet

 • 500MB të dhëna falas në ditë
 • Sekret i përsosur përpara
 • Vendndodhja virtuale e Sh.B.A.
 • Lehtë për t’u përdorur
 • Punon me: YouTube, Kodi
 • Kombinohet me: Chrome, Windows, macOS, iOS, Android

Ju merrni 500MB të dhëna falas që rivendosen çdo ditë, gjë që është e mjaftueshme për rreth gjashtë orë shfletim në internet ose kontrollimin e mediave tuaja sociale. Nuk janë të dhëna të mjaftueshme për transmetim, dhe gjatë provave të mia, zbulova se Betternet madje nuk lejon transmetimin në llogari falas dosido.

Betternet ju kufizon një vend i lirë virtual në SHBA, kështu që mund të zhbllokojë vetëm faqet e internetit të disponueshme në SH.B.A. Ju gjithashtu mund të filloni të luftoni me shpejtësinë e lidhjes tuaj nëse jetoni shumë larg nga SH.B.A..

Oferta më të mira një zgjerim i dedikuar i shfletuesit për Google Chrome është e lehtë për të lundruar. Nuk më bëri përshtypje me shpejtësinë e tij gjatë provave të mia, por të saj lidhjet janë i qëndrueshëm dhe i besueshëm.

Zgjatja e shfletuesit siguron të dhënat tuaja private me kriptimin SSL, dhe Nuk zbulova ndonjë rrjedhje IP ose DNS në testimin tim.

Betternet shton një shtresë shtesë sigurie me sekret i përsosur përpara. Kjo siguron që çelësi juaj i enkriptimit ndryshon rregullisht kështu hakerat nuk munden kompromentoni të dhënat tuaja.

Siguria e fortë e Betternet e bën atë një zgjedhje e mirë për shfletim të sigurt. Mundet mbroni privatësinë tuaj dhe maskoni identitetin tuaj kur jeni në lëvizje dhe keni nevojë të lidheni me një rrjet publik Wi-Fi të pasiguruar.

Sidoqoftë, është jo opsioni më i mirë për anonimatin e plotë. Ky VPN nuk ofron një ndërprerës automatik të vrasjes, të cilat mund të lënë sasi të vogla të të dhënave të ekspozuara nëse lidhja juaj VPN papritmas bie.

Betternet është mbështetur nga reklamat, që do të thotë ndan disa nga të dhënat tuaja me reklamuesit e palëve të treta.

Nëse keni pyetje, duhet të varet faqja e qendrës së ndihmës të faqes së internetit ose dërgoni një email.

Gjeni më shumë detaje rreth performancës së Betternet në tonë rishikim i plotë i ekspertëve.

Merrni Betternet falas!

7. VPNBook

 • Të dhëna të pakufizuara
 • VPN serverë në gjashtë vende
 • Mbështetje për torrent
 • Kriptim i fortë
 • Punon me: YouTube, Kodi, Netflix, Hulu
 • Kombinohet me: Chrome, Windows, macOS, iOS, Android, Ubuntu

VPNBook ofron falas të dhëna të pakufizuara dhe përdor protokollin OpenVPN dhe kriptimin AES-256 për të mbrojtur privatësinë tuaj. Por është e vërtetë që shpejtësia e mungesës – ngarkimi dhe shkarkimi – nuk ju lejon të vendosni të dhënat falas në përdorim të mirë.

VPNBook ju jep servera në gjashtë vende– SH.B.A., Mbretëria e Bashkuar, Kanada, Poloni, Hollandë dhe Zvicër. Ndërsa ky nuk është grupi më i gjerë i serverëve të çdo VPN falas, opsioni për të zgjedhur midis shumë lokacioneve virtuale është i bukur.

Ky VPN ofron një zgjatje e sigurt e shfletuesit për Chrome. Edhe pse ndërfaqja duket pak e vjetëruar, funksionon mirë dhe është e lehtë për t’u përdorur.

Derisa torrentimi lejohet në VPNBook, shpejtësitë e ngadalta kufizojnë aftësitë tuaja të shkarkimit. mungesa e një ndërprerës vrasës e bën të rrezikshme torrentin në rast të një dështimi të VPN dhe privatësia juaj bëhet e pambrojtur.

VPNBook bazohet kryesisht në Zvicër, që është një juridiksion që është jashtë aleancave për ndarjen e mbikëqyrjes siç është 14 sy. Kjo do të thotë që VPNBook nuk ka pse të respektojë rregullat e ruajtjes së të dhënave të përdoruesve të detyrueshëm.

Bëhu ashtu siç mund, VPNBook regjistron adresën tuaj IP dhe origjinën që lidh te VPN. VPNBook pretendon se përdor vetëm këto shkrime për të zvogëluar aktivitetet abuzive dhe atë i fshin ato pas një jave.

VPNBook gjeneron të ardhura nga reklamat, kështu që prisni shikoni pjesën tuaj të drejtë ndërsa përdorni shërbimin. 

Nuk ka mbështetje për biseda live, por mundeni dërgoni me email ekipin e shërbimit të klientit nëse keni pyetje.

Lexoni tonë rishikim gjithëpërfshirës i ekspertëve për të mësuar më shumë rreth VPNBook.

Merrni VPNBook falas!

VPN Premium me Renditjen më të Renditur Ne Rekomandojmë Për Chrome

VPN-të e lira në këtë listë janë të sigurta dhe ofrojnë zgjerime të sigurta të shfletuesit që funksionojnë pa probleme me Google Chrome, por ata nuk mund të konkurrojnë me një VPN premium të shkëlqyeshme. 

Këto me vlerësim të lartë VPN premium ofrojnë të dhëna të pakufizuara dhe veçori të fuqishme për t’ju ndihmuar të transmetoni, përroni dhe mbroni anonimitetin tuaj.

Siguruesi i Rendit Vlerësimi ynë i Përdoruesit
Zgjedhja e redaktorit 5.0 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
2 4.9 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
3 4.8 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
4 4.8 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
5 4.7 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin

Pse duhet të shmangni Hola

Ju mund të pyesni veten pse unë nuk e kam përfshirë Hola në listën time të VPN më të mirë falas për Chrome.

Përgjigja është e thjeshtë: Hola është tejet e pabesueshme.

Ndërsa është një shërbim falas, nuk ka reklama dhe nuk kufizon përdorimin e të dhënave tuaja, të tij rreziqet më të ulta tejkalojnë përfitimet e tij.

Shërbimi i tij unik nga kolegët do të thotë që jeni duke shpërndarë adresën tuaj IP dhe gjerësinë e brezit me përdoruesit e tjerë. Jo vetëm që kjo ngadalëson lidhjen tuaj, por gjithashtu ju vë në rrezik që dikush duke përdorur adresën tuaj IP për të kryer krime në internet. Sjellja e dyshimtë e përdoruesve të tjerë mund të gjurmohet tek ju!

Hola është hakuar në shumë raste. Këto sulme përdoruesit e lënë plotësisht të hapur ndaj sulmeve me qëllim të keq dhe vjedhjet e cryptocurrency.

Kompania gjithashtu regjistron të dhënat – dhe shumë prej tyre. Ai regjistron se cilat faqe ju vizitoni, kur i vizitoni ato dhe sa kohë keni shpenzuar në secilën faqe.

Ai nuk i kripton të dhënat tuaja, nuk e drejton aktivitetin tuaj përmes serverave të sigurt, dhe nuk lehtëson qasjen në Netflix ose platforma të tjera streaming.

këto avantazhe serioze më bindi që të mos e vendos Hola në listën time, por përkundrazi ta shfaqim si një VPN falas për të shmangur. 

FAQs

Bëni këta ofrues falas VPN të mbajnë skedarë log?

Shumë VPN falas regjistrohen të dhënat tuaja, ndonjëherë edhe duke përfshirë aktivitetin tuaj në internet dhe historinë e shfletimit! Asnjë nga VPN-të e kësaj liste nuk mbledhin të dhëna për ato që bëni ndërsa jeni duke përdorur VPN-të.

Sidoqoftë, shumica e tyre mbledhin disa shkrime lidhjeje, të tilla si sa kohë jeni i lidhur me VPN dhe sa të dhëna që përdorni. Kjo është e pashmangshme sepse është mënyra e vetme që VPN falas të zbatojnë kufijtë e të dhënave.

Bën një shpejtësi të shfletimit me ndikim VPN?

Një ulje në shpejtësinë është gati e pashmangshme kur përdorni ndonjë VPN – pavarësisht nëse është një shërbim falas ose një premium. Sidoqoftë, VPN me premium zakonisht vuajnë vetëm një ulje të lehtë të shpejtësisë, ndërsa shpejtësia juaj mund të rrezikohet shumë kur përdorni VPN të caktuara falas..

Faktori më i madh që ndikon në shpejtësinë tuaj kur përdorni një VPN është procesi i kriptimit që të dhënat tuaja i nënshtrohen ndërsa udhëton nga pajisja juaj në serverin VPN. Me VPN falas, ka një varg faktorësh të tjerë që rezultojnë në zvogëlimin e shpejtësisë, duke përfshirë vendet e kufizuara të serverit, protokollet e vjetëruara të kriptimit të VPN-së dhe kufizimet e imponuara nga VPN në shpejtësi.

Cilat janë tiparet kryesore që duhet të shikoj në një VPN për Google Chrome?

Siguria hermetike është thelbësore në një VPN për Google Chrome. Disa VPN nuk ofrojnë të njëjtin nivel sigurie në shtesat e shfletuesit të tyre si në aplikacionet e tyre të sigurta VPN.

Në mënyrë ideale, VPN-ja juaj duhet të ofrojë një shtrirje të dedikuar të shfletuesit që përmban kriptim të fortë, një ndërprerës automatik vrasës dhe mbrojtje nga rrjedhja IP / DNS për të maskuar vendndodhjen tuaj dhe për të mbrojtur të dhënat tuaja private nga spiunazhi i syve.

përmbledhje

Karakteristikat e sigurisë së integruar të Google Chrome janë thjesht nuk mjafton për të mbrojtur të dhënat tuaja dhe privatësinë. 

Me VPN falas në këtë listë, mundeni mbrojeni veten nga kërcënimet në internet dhe hyr në përmbajtjen e censuruar nga qeveria.

Nëse doni një VPN me të dhëna të pakufizuara dhe shpejtësi të shpejta rrufeja që mund të anashkalojnë geoblocks në shërbimet e transmetimit, një VPN premium miqësor me buxhetin si NordVPN është opsioni juaj më i mirë për Google Chrome.

Mund të mos jetë falas, por ofron një garanci 30-ditore për kthimin e parave dhe veçori të përparuara që janë perfekte jo vetëm për Google Chrome, por për pothuajse çdo platformë që mund të përdorni.

Mos prisni! NordVPN po ofron disa marrëveshje të jashtëzakonshme! Merrni deri në 70% zbritje sot nga NordVPN!

Dua më shumë? Shikoni tonë marrëveshje shtesë dhe zbritje.

Nevojë për shpejtësi? Shikoni tonë renditja e VPN-ve më të shpejta sipas testeve tona të shpejtësisë së ekspertëve.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me