6 VPN-të më të mira për Filmat Streaming – Më e Shpejta dhe e Lira e vitit 2020

Pra, ju jeni në fund të një dite të gjatë dhe jeni gati për t’u çlodhur në shtrat për një maratonë që transmeton filmin. Popcorn u shfaq, ju jeni mbërthyer me një batanije të ngrohtë, por diçka mungon – mijëra shfaqje dhe filma që shërbimi juaj i transmetimit ju bllokon të shihni në rajonin tuaj!

Një VPN e mirë do të anashkalojë geoblocking për të zhbllokuar një botë krejt të re argëtimi në shërbimet tuaja të preferuara të transmetimit. Duke e lidhur pajisjen tuaj me një server të largët, një VPN mund maskoni vendndodhjen tuaj IP për ta bërë të duket sikur po shikon në një vend tjetër për të zhbllokoni shfaqjet dhe filmat ekskluzivë TV.

Nëse jeni udhëtimi jashtë vendit dhe papritmas zbuloni se nuk keni akses në të gjitha filmat dhe shfaqjet tuaja të preferuara nga shtëpia, një VPN e mirë mund të kujdeset për këtë, gjithashtu.

Shtë e rëndësishme të zgjidhni shërbimin tuaj VPN me mençuri sepse vetëm VPN-të më të mira mund të anashkalojnë masat anti-VPN që ndërmarrjet si Netflix dhe Hulu përdorin. Për të shijuar transmetimin e pandërprerë, do t’ju duhet gjithashtu një VPN që ofron me shpejtësi të lartë dhe bandë të pakufizuar.

Nata juaj e filmit thjesht u bë shumë më argëtuese! Lexoni më tej për të zbuluar gjithçka që duhet të dini rreth zgjedhjes së VPN më të mirë për transmetim.

Tofarë duhet të kërkoni në një VPN për Filmat Streaming

për hyrje e pakufizuar për përmbajtjen që ofron shërbimi juaj streaming në rajone të tjera, do t’ju duhet një VPN që operon serverë në vendet që doni të zhbllokoni. Për shembull, shumë nga filmat që shfaqen në shërbimin e Netflix në SHBA nuk ofrohen në shërbimet e tij ndërkombëtare, kështu që do të duhet të lidheni me një server në SH.B.A. për t’i shikuar ato. Ju do të duhet gjithashtu një ofrues VPN që ofron lidhje me shpejtësi të lartë dhe bandë të pakufizuar kështu që ju mund të shmangni atë buffering të panevojshëm dhe të bezdisshëm ndërsa prisni që filmi juaj të fillojë.

Absolutelyshtë absolutisht thelbësore që VPN-ja juaj mund anashkaloni teknologjinë anti-VPN që shumë shërbime transmetimi përdorin për të bllokuar përdorimin e përdoruesve VPN. Ofruesit e mirë do të ndryshojnë rregullisht adresat IP të serverave të tyre në mënyrë që faqet e internetit të mos i njohin ato si një kompani VPN. Per standardi i arit në anashkalimin e geoblocks, kërkoni për një ofrues që ofron adresa IP të dedikuara. Kjo adresë përdoret vetëm nga ju, kështu që shërbimet e transmetimit do të kurrë mos e shoqëroni atë me një ofrues VPN.

Nëse dëshironi të transmetoni nga telefoni juaj celular, tastiera e lojrave, TV i zgjuar ose pajisja tjetër, do të duhet të kërkoni një VPN që ofron aplikacione për sistemin tuaj. Nëse keni më shumë se një pajisje për t’u lidhur, zgjidhni një ofrues që ofron lidhje të shumta të njëkohshme të pajisjes. Gjithmonë duhet të keni përparësi në sigurinë e VPN dhe lehtësinë e veçorive të përdorimit, si një ndërprerës automatik vrasës dhe encryption 256-bit.

VPN-të më të mira për Filmat Streaming

Me kaq shumë zgjedhje, mund të jetë e vështirë të dini se cili VPN të zgjedhë. Më poshtë, ne kemi identifikuar VPN më të mira gjithëpërfshirëse për transmetim. Lexoni për të mësuar më shumë rreth tyre.

1. NordVPN

Pajisjet NordVPN

me serverë të specializuar të brezit të lartë, NordVPN është një central elektrik absolut për transmetim. Ajo operon gjatë 5,000 servera në 96 vende, kështu që ju do të jeni në gjendje të transmetoni filma nga çdo cep i globit. NordVPN vazhdimisht i azhurnon ato shërbime energji përmes blloqeve VPN, që e bën atë një të preferuar të përdoruesit në botën e transmetimit.

Përdor encryption dyfishtë për të siguruar që të dhënat tuaja janë gjithmonë të sigurta, dhe ju mund të përdorni veçorinë e tij CyberSec për të bllokoni reklama malware dhe bezdisëse – madje edhe në shërbimet tuaja të transmetimit! Mund të përdorni NordVPN deri në 6 pajisje në të njëjtën kohë me aplikacione dhe shtesa për Windows, Mac, IOS, Android, Android TV, Linux, ruter, Chrome dhe Firefox. Në mënyrë unike, mund të konfiguroni gjithashtu që të përdoret në Raspberry Pi, DD-WRT, Domate, SOCKS 5, dhe më shumë!

Dhe, sikur të mos ishte aq e mjaftueshme, NordVPN gjithashtu ofron adresat e dedikuara IP. Shfrytëzoni sa më shumë NordVPN dhe provoni pa rrezik nga një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

NordVPN mund të zhbllokohet:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Shikoni ofertat NordVPN

2. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

me Bandwidth i pakufizuar shpejtësia më e shpejtë për transmetim, ExpressVPN është një zgjedhje e jashtëzakonshme. Shtë e lehtë për t’u përdorur dhe e shkëlqyeshme për fillestarët, dhe ju mund ta keni atë dhe të funksionojë brenda pesë minutave. Sapo të vendoset, do të keni mundësi të kaloni midis serverëve me një klik të një butoni për qasje të pakufizuar në filma në të gjithë globin.

Ju madje mund të përdorni inovative të saj tunele të ndara funksion për të transmetuar filma në VPN tuaj, ndërsa përdorni në uebfaqe të tjera, si eBay dhe PayPal, nga adresa IP lokale lokale – është e lehtë! Informacioni juaj personal dhe të dhënat e shfletimit do të jenë të sigurta me ExpressVPN Kriptimi 256-bit, mbështetur nga një ndërprerës automatik vrasës kjo do të ndalojë transferimin e të dhënave tuaja nëse VPN dështon ose komprometohet.

ExpressVPN rrotullohen rregullisht adresat IP të serverëve të tyre për tu promovuar anonimati në internet dhe kapërcyer masat anti-VPN, duke e bërë atë një zgjedhje popullore për transmetim. Compatibleshtë e pajtueshme me pothuajse çdo platformë, përfshirë konzollat ​​e lojrave dhe TV të zgjuar. Më e mira nga të gjitha, ajo ofron një 30 ditë garanci për kthimin e parave në të gjitha shërbimet e tij dhe a Gjykim falas 7 ditor për përdoruesit celular.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Shikoni ofertat ExpressVPN

3. CyberGhost

pajisje të shumëfishta cyberghost

Njerëzit në CyberGhost i kuptojnë vërtet përdoruesit e VPN-ve, dhe kështu ata e kanë përshtatur aplikacionin CyberGhost me gjashtë profile të ndryshme për të optimizoni VPN-në tuaj në varësi të nevojave tuaja. i saj Zhbllokoni Streaming profili automatikisht do të zgjedhë cilësimet më të mira për ju anashkaloni geobllokimin në mbi 40 shërbime të ndryshme transmetimi. Ju madje mund të shtoni shërbimin tuaj në listë!

Do të shijoni netë pa film dhe të pandërprerë me filmin Gjerësia e pakufizuar e bandës dhe transmetimi me shpejtësi të lartë. me 2,700 servera në të gjithë globin, nuk do të keni asnjëherë diçka të re për tu parë. CyberGhost i ka folur të gjithë – dhe ata po thonë gjëra të shkëlqyera! Ju mund të përdorni maksimumin e tyre Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh për të provuar shërbimin e tyre për veten tuaj, dhe shijoni një Gjykim falas 7 ditor në pajisjen tuaj celular.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Shikoni marrëveshjet CyberGhost

4. IPVanish VPN

Pajisjet ipVanish

IPVanish e bën intimitetin tuaj prioritetin e tij numër një dhe mbron të dhënat tuaja personale me kriptim të shkallës ushtarake dhe a politika me shkrime zero. Ofron mbaruar 40,000 IP në mbi 1000 servera në 60 vende, kështu që ju do të keni një zgjedhje të pafund kur bëhet fjalë për vendndodhjen tuaj virtuale. Më mirë akoma, me kaq shumë adresa të ndryshme në dispozicion, anashkalimi i blloqeve IP është një fllad.

IPVanish ka i lehtë në përdorim dhe aplikacione intuitive për të gjitha pajisjet tuaja të preferuara, përfshirë Windows, Mac, iOS, Android, Fire TV, Windows Phone, Linux, Chromebook dhe ruterat. Me vetëtima të shpejta shpejtësi dhe bandë të pakufizuar, nuk është çudi pse përdoruesit e vlerësojnë IPVanish kaq lartë. Por mos e merrni fjalën tonë për të – provojeni për veten tuaj me një Garanci 7-ditore e kthimit të parave.

IPVanish mund të zhbllokojë:

 •  Netflix, iPlayer i BBC.

Mbështet përrua:

 • po.

IPVanish punon në këto pajisje: 

 • Windows, macOS, iOS, Android, FireTV, Windows Phone, Linux, Chromebook, Routers.

Shikoni marrëveshjet IPVanish

5. HMA

pajisja hidemyass

Transmetoni në cilindo nga pajisjet tuaja me HMA ‘ gjithanshëm VPN me shpejtësi të lartë. Me mbi 750 servera në mbi 280 vendndodhje, do të keni qasje në më shumë përmbajtje të bllokuar se kurrë më parë. Kur i kontaktuam ata, HMA mund të konfirmonte që shërbimi i saj mund zhbllokoni të gjitha shërbimet kryesore të transmetimit për përdoruesit e saj.

Ky VPN i preferuar i përdoruesit mbron deri në pesë nga pajisjet tuaja menjëherë kriptimi i shkallës ushtarake, dhe madje është optimizuar për lidhjet P2P. Ajo ofron aplikacione të lehtë për t’u përdorur për Windows, Mac, iOS, Android dhe Linux. Ju mund të provoni HMA për veten tuaj me një Gjykim falas 7 ditor dhe a 30 ditë garanci për kthimin e parave.

HMA mund të zhbllokojë: 

 • Hulu, iPlayer në BBC.

Mbështet përrua:

 •  Torrenti dekurajohet.

HMA punon në këto pajisje:

 •  Windows, macOS, Linux, Android, iOS, Routers.

Shikoni marrëveshjet HMA

6. VyprVPN

VyprVPN është një zgjedhje e shkëlqyer nëse po kërkoni zhbllokoni Netflix-in e SHBA, por nuk do të punojë në mënyrë specifike për të zhbllokuar shërbime të tjera streaming. Edhe pse ato mund të jenë të arritshme duke përdorur pronarin e tij Teknologjia e zhbllokimit të kameleonit, Stafi mbështetës i VyprVPN thotë se nuk ka garanci. Megjithatë, është e provuar shpejtësi të lartë, bandë të pakufizuar, dhe tiparet më të mira të sigurisë e bëjnë atë një zgjedhje solide për të dashuruarit e Netflix.

është i lehtë për tu instaluar dhe ofron aplikacione për Mac, Windows, iOS, Android, TV të mençur dhe ruterë. VyprVPN ofron një 24/7 shërbim mbështetës online për të gjithë klientët e tij dhe zotëron dhe mirëmban të gjitha shërbimet e tij. Prerja e ndërmjetësit do të thotë se ata janë të papërballueshëm kur bëhet fjalë për besueshmërinë dhe kohën e duhur. Ju mund ta provoni VyprVPN me një 30 ditë garanci për kthimin e parave për të parë pse ajo merr komente të tilla të ndezura të klientëve.

VyperVPN mund të zhbllokojë: 

 • Netflix, Hulu, iPlayer në BBC.

Mbështet përrua: 

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

VyperVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Routers, Android TV, QNAP, Blackphone, Anonabox.

Shikoni marrëveshjet e VyprVPN

Po në lidhje me Shërbimet Falas?

Këshillat tona janë që gjithmonë të keni nevojë për një shërbim të sigurt, premium VPN për transmetim me cilësi të lartë. VPN falas nuk janë të pajisura me veçoritë për të ofruar këtë shërbim, dhe shumë prej tyre nuk janë aq të sigurt sa duken – ato madje mund të nxjerrin informacionin tuaj privat tek hakerat dhe faqet e internetit me qëllim të keq.

Për një marrëveshje të madhe në të gjitha VPN-të më të mira, shikoni marrëveshjet dhe kuponat e VPN-së.

Merrni NordVPN Tani!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me