6 VPN më të mira për 4chan – Më i shpejtë dhe më i Lirë 2020


Nëse ju pëlqen më shumë se tetë milion përdorues të tjerë në 4chan, faqja e bordit të buletinit, ju pëlqen të jeni në gjendje të postoni imazhet, citatet dhe komentet tuaja në mënyrë anonime. Kjo ju jep mundësinë për të ndarë gjëra që mund të jenë të diskutueshme, të sikletshme, ose të ndjeshme, të gjithë ndërsa e dini se identiteti dhe vendndodhja juaj mbahen të fshehta.

Por, sikur ta thamë këtë privatësia e përdoruesve 4chan nuk është e mbrojtur si dhe ju mendoni? faqja e internetit ruan adresat IP të përdoruesve të saj, që do të thotë se kushdo nga hakerat tek agjentët qeveritarë mund të gjurmoni komentet dhe imazhet tuaja përsëri.

Për më tepër, ekzistojnë disa vende ku 4chan nuk është i disponueshëm për shkak të geoblocks ose censura.

Kjo është arsyeja pse nëse dëshironi hyrni në 4chan nga kudo në botë dhe mbani identitetin tuaj të sigurt, ju duhet të përdorni një VPN të besueshëm.

Me mijëra VPN për të zgjedhur, mund të jetë e vështirë të ndash të mirën nga e keqja. Ne kemi hulumtuar qindra ofrues të VPN për të gjetur VPN shumë më të mira për përdoruesit 4chan.

Udhëzues i shpejtë: VPN-të më të mira për 4Chan

Këtu janë tre VPN-të tona më të mira për 4chan. Ne do të shqyrtojmë më shumë detaje dhe do të rekomandojmë tre zgjedhje të shkëlqyera më poshtë.

 1. NordVPN  – Bazuar në Panama (larg nga 14 Sytë), ky VPN nuk mban të dhëna të përdoruesit dhe është një nga më të mirët dhe më të shpejtë në treg.
 2. ExpressVPN – I vlerësuar si VPN më i shpejtë në dispozicion, ExpressVPN gjithashtu ofron karakteristika të shkëlqyera sigurie dhe besueshmëri.
 3. Cyberghost  – Një vlerë e madhe për çmimin e tij, ky VPN ofron shpejtësi të lartë dhe një politikë të rreptë mos-log që ju mban të sigurt.

Provoni NordVPN FALAS!

Shouldfarë duhet të kërkoni në një VPN për 4chan?

Qëllimi i tërë i një bordi imazhi anonim është t’ju japë lirinë për të ndarë mendimet tuaja ose të postoni ndonjë fotografi, duke përfshirë një material të ndjeshëm, sepse askush nuk do ta dijë vendndodhjen ose identitetin tuaj të vërtetë. për fat të keq, nëse dikush fiton hyrjen në shkrimet e të dhënave të 4chan, ai mund të gjejë adresën tuaj IP, duke i çuar direkt tek ju.

Një problem tjetër është se në varësi të vendit ku jetoni, ju mund të mos jetë në gjendje të hyjë fare në 4chan për shkak të kufizimeve rajonale i njohur si geoblocks.

Një VPN ju lejon të lidheni me serverët e shpërndarë në të gjithë botën dhe të ndryshoni adresën tuaj IP për të marrë rreth gjeo-kufizimeve. VPN të besueshme gjithashtu kriptoni të gjithë veprimtarinë tuaj dhe keni shumë veçori të tjera të sigurisë për të mbrojtur identitetin tuaj dhe për të siguruar që aktiviteti juaj në internet nuk mund të gjurmohet.

Kur zgjidhni një VPN për 4chan, sigurohuni që ajo ofron:

 • servera në shumë vende të ndryshme, kështu që ju të mund të maskoni vendndodhjen tuaj të vërtetë
 • kriptim i përparuar (në mënyrë ideale AES 256-bit gradë ushtarake)
 • një ndërprerës vrasjeje dhe mbrojtje nga rrjedhja, së bashku me masat e tjera të sigurisë
 • një politikë pa log për të mbrojtur plotësisht identitetin tuaj
 • një lidhje e shpejtë, e besueshme
 • Shërbimi 24/7 ndaj klientit
 • aftësia për të marrë geoblocks të kaluara, kështu që ju të mund të përdorni 4chan dhe faqet e internetit të tjera të kufizuara nga kudo

Vetëm VPN të nivelit të lartë kombinojnë të gjitha këto karakteristika me besueshmëri dhe shpejtësi të vazhdueshme të lartë. Këtu janë zgjedhjet tona për VPN-të më të mira për t’i mbajtur përdoruesit 4chan të lidhur dhe të sigurt.

Këto janë VPN-të më të mira për 4Chan – Ja Pse

1. NordVPN

I shpejtë dhe i besueshëm, NordVPN është një VPN e jashtëzakonshme në përgjithësi, me më shumë se 4500 serverë të vendosur në 58 vende.

Me një politikë e rreptë e mos-prerjeve, kriptimi i përparuar dhe shumë karakteristika të sigurisë, ky VPN do të ju mbajë sigurisht gjatë përdorimit të 4chan. Ajo gjithashtu ka një rekord të provuar të prishjes së softverit bllokues VPN.

Me deri në gjashtë lidhje të njëkohshme, NordVPN mund të kujdeset për të gjithë familjen tuaj, që është vetëm një arsye që merr vlerësimet më të larta nga përdoruesit.

Me një 30-garanci për kthimin e parave, mund ta kontrolloni vetë dhe të shihni se çfarë mendoni.

NordVPN mund të zhbllokohet:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Shikoni ofertat NordVPN

2. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

Vlerësohet gjerësisht si VPN më e shpejtë në treg, ExpressVPN ka fituar besimin e përdoruesve me kriptimin e shkallës ushtarake AES 256-bit, një garanci për mos prerje dhe shërbim ultra të besueshëm.

Me seli në Ishujt e Virgjër Britanikë me më shumë se 3000 servera në të gjithë botën, ky VPN merr kalimin e softuerit bllokues të VPN-së, në mënyrë që të mund të keni akses në çdo vend të kufizuar gjeo-kudo, në çdo vend.

Nuk është çudi që ky VPN është një preferuar i përdoruesve shumë të vlerësuar. Përfitoni nga 30 ditë garanci për kthimin e parave dhe provojeni.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Shikoni ofertat ExpressVPN

3. CyberGhost 

pajisje të shumëfishta cyberghost

Me 5.700+ serverë të shpërndarë në 90 vende dhe disa opsione të lira abonimi, CyberGhost është një nga vlerat më të mira në mesin e VPN-ve kryesore.

Një sistem encryption i dyfishtë mban anonime veprimtarinë tuaj në internet dhe pagesat tuaja, ndërsa një garanci pa prerje siguron që vendndodhja juaj e vërtetë do të mbetet sekret.

Shtoje ne shërbim i shkëlqyeshëm për klientët dhe lidhje të shumta të njëkohshme, dhe është e lehtë të kuptosh pse ky VPN është një pëlqyes i vërtetë i turmës. Por mos e thuaj fjalën e tyre për të – ka një 30 ditë garanci për kthimin e parave, kështu që ju mund ta merrni atë për një provë dhe të shihni se çfarë mendoni.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Shikoni marrëveshjet CyberGhost

4. IPVanish

Njihen për të tyre shërbim i shkëlqyeshëm për klientët, IPVanish është një zgjedhje e shkëlqyeshme për përdoruesit me përvojë dhe fillestarë të VPN.

Ai gjithashtu ka mbi 700 servera të shpërndarë globalisht që janë ndër më të shpejtë të disponueshëm nga një VPN. Më e mira nga të gjitha, IPVanish ofron një të mahnitshme 40,000 adresa të ndryshme IP, kështu që ju mund të fjalë për fjalë të shkoni për vite me rradhë pa përdorur të njëjtën adresë IP dy herë.

Me një ndërfaqe miqësore për përdoruesit dhe deri në 10 lidhje të njëkohshme, IPVanish është bërë një nga VPN-të me vlera më të larta në botë. Nëse nuk jeni të sigurt për këtë, ata ofrojnë një Garanci 7-ditore e kthimit të parave.

IPVanish mund të zhbllokojë:

 •  Netflix, iPlayer i BBC.

Mbështet përrua:

 • po.

IPVanish punon në këto pajisje: 

 • Windows, macOS, iOS, Android, FireTV, Windows Phone, Linux, Chromebook, Routers.

Shikoni marrëveshjet IPVanish

5. VyprVPN

Me teknologjinë e tij unike kameleon, VyprVPN lehtë anashkalon zbulimin VPN për të kapërcyer madje edhe geoblloqet më sfiduese dhe censurimin më të ashpër në internet.

Sidoqoftë, ky ofrues vazhdon të mbajë regjistrat e përkohshëm, të pjesshëm të veprimtarisë. Edhe pse shkrimet mbrohen nga angazhimi kombëtar i Zvicrës për privatësinë e klientit, çdo sasi e ruajtjes së të dhënave është një shqetësim për përdoruesit 4chan që kërkojnë privatësi mbi të gjitha.

Sidoqoftë, është mbresëlënëse se sa përdorues e duan VyprVPN përkundër kësaj mangësie të vogël. Me tyre 30 ditë garanci për kthimin e parave, mund ta provoni pa rrezik.

VyperVPN mund të zhbllokojë: 

 • Netflix, Hulu, iPlayer në BBC.

Mbështet përrua: 

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

VyperVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Routers, Android TV, QNAP, Blackphone, Anonabox.

Shikoni marrëveshjet e VyprVPN

6. PrivateVPN

PrivateVPN është rritur gradualisht në majën e tregut VPN me performancë e qëndrueshme, e shpejtë dhe një angazhim i dëshmuar për sigurinë dhe privatësinë e klientit.

me serverat në 56 vende, ky VPN është i pajisur mirë për të fshehur plotësisht identitetin dhe vendndodhjen tuaj.

Përdoruesit kanë gjetur shumë arsye për të dashur PrivateVPN, duke e bërë atë një nga VPN-të tona më të vlerësuara. Oferta a Gjykim falas 7 ditor, kështu që mund ta provoni pa rrezik.

PrivateVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video dhe iPlayer i BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P; lista e serverëve të optimizuar P2P të disponueshëm përmes aplikacionit.

PrivateVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android dhe iOS.

Shikoni marrëveshjet privateVPN

përmbledhje

Edhe kur jeni duke përdorur një faqe në internet që ju premton anonimitet, duhet ta bëni ndërmerrni hapa shtesë për të mbrojtur privatësinë tuaj dhe sigurohuni që aktiviteti dhe postimet tuaja të mos gjurmohen në vendndodhjen tuaj të vërtetë. Duke zgjedhur një nga VPN-të më të mira për 4chan, mund të shijoni pa frikë një nga vendet më të njohura të bordit të buletinit. që nga të gjithë këta ofrues të VPN ofrojnë një garanci për kthimin e parave ose një gjykim falas periudhë, ju mund t’i provoni ato pa asnjë rrezik për t’u siguruar që ju të gjeni më të mirën për nevojat tuaja.

Nëse akoma dëshironi të mësoni më shumë rreth asaj që një VPN mund të bëjë për ju dhe çfarë i bën VPN-të më të mira më të mira se pjesa tjetër, shikoni udhëzuesin tonë të plotë për VPN-të më të mira..

Merr 70% OFF NordVPN TANI!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map