6 VPN (100% FALAS) për Fire Stick | Përditësuar në Janar 2020

Kur tashmë po paguani për disa abonime në rrjedhë, është e bezdisshme të përballeni me geoblocks në Stick tuaj Amazon Fire TV.

Kam testuar 35 VPN dhe kam bashkuar një listë të gjashtë VPN më të mira falas për Fire Stick për të zhbllokuar të gjithë atë përmbajtje shtesë.

Sidoqoftë, duhet të dini rreziqet që vijnë nga përdorimi i një VPN falas. Nga kufizimi i të dhënave tuaja në kompromentimin e sigurisë tuaj, VPN falas nuk janë gjithmonë zgjidhja më e sigurt.

Farshtë shumë më e sigurt dhe më pak stresuese të përdorësh një shërbim si NordVPN, një VPN premium me kosto të ulët. Mund t’ju ofrojë shpejtësi të shpejtë dhe lidhje të besueshme që ju nevojiten për transmetim, plus anonimitet të garantuar dhe intimitet.

Mund të përdorni përkohësisht edhe NordVPN falas, me një garanci 30-ditore të kthimit të parave.

Nga VPN-të që kam testuar, vetëm pesë të tjerë u afruan të ofrojnë shpejtësinë, pajtueshmërinë dhe sigurinë siguruar nga NordVPN. Shumica e tyre ende kanë kufizime por duhet të funksionojnë mirë nëse nuk keni parasysh disa kufizime.

VPN më të mira për Amazon Fire TV Stick – Udhëzues i shpejtë

 1. NordVPN: Të dhëna të pakufizuara, serverë me shpejtësi të lartë dhe aftësinë për të zhbllokoni shërbimet e transmetimit 140+. Ju mund ta përdorni pa rrezik, me garancinë e tij 30-ditore për kthimin e parave.
 2. Windscribe: Ngrihuni 15 GB të dhëna falas çdo muaj me këtë VPN falas miqësore për përdoruesit. Shpejtësi të mira dhe 10 lokacione serveri për të zgjedhur, por nuk mund të zhbllokojë Netflix. 
 3. PrivateVPN: Shijoni përdorimin e pakufizuar të një jave të këtij VPN premium me një Gjykim falas 7 ditor. Shpejtësi të shkëlqyera, siguri dhe besueshmëri.
 4. hide.me: Një VPN me të vërtetë falas me 2 GB të dhëna falas çdo muaj. Shpejtësia e pakufizuar dhe gjerësia e brezit janë perfekte për transmetim, por ju jeni të kufizuar vetëm pesë lokacione të serverit. 
 5. Mburoja e nxehtë: I shpejtë, i sigurt dhe i thjeshtë për t’u instaluar, por 500MB të dhëna falas në ditë është e mjaftueshme vetëm për të transmetuar për 30 minuta në përcaktimin standard.

Filloni transmetimin me NordVPN!

Farë është kapja me VPN Falas?

VPN falas mund të mos kushtojnë para, por ata mund t’ju kushtojnë kohën, komoditetin dhe sigurinë tuaj.

pajtueshmëri

Aplikacionet VPN për Amazon Fire TV Stick janë relativisht të reja. Edhe disa shërbime të paguara nuk janë akoma të pajtueshme me pajisjen.

VPN-të e lira nuk kanë burime për të vazhduar me aplikacionet e ofruara nga VPN premium. Shumë shërbime falas nuk ofrojnë aplikacione për Fire Stick.

siguri

Zakonisht, vetëm VPN premium mund të garantojnë sigurinë tuaj. Shumica e shërbimeve falas ofrojnë karakteristika të dobëta ose të kufizuara të sigurisë.

Disa VPN falas lënë informacionin tuaj personal të prekshëm nga hakerat dhe gjurmuesit. Në disa raste, VPN vetë mund të logojë dhe shesë të dhënat tuaja.

VPN Premium përdorin karakteristika të përparuara të sigurisë si kriptimi 256-bit për të mbrojtur të dhënat tuaja. As shërbimet e cilësisë kurrë nuk regjistroheni ose shesin të dhënat tuaja.

kufizimet

Shumë shërbime falas janë thjesht versione të kufizuara të një VPN premium. Ata kufizojnë të dhënat tuaja, gjerësinë e brezit dhe shpejtësinë.

Rrjetet e vogla dhe serverët e mbipopulluar ngadalësojnë lidhjen tuaj. Shërbimet falas rrallë mund të anashkalojnë geoblocks ose censurimin. 

VPN Premium ofrojnë të dhëna, shpejtësi dhe gjerësi të pakufizuar. Ato operojnë rrjete të mëdha serverësh që mund të përdorin shërbime të kufizuara gjeo-faqesh dhe faqet e transmetimit.

VPN-të më të lira falas për Amazon Fire TV Stick (Përditësuar 2020)

Këtu janë VPN-të më të mira falas për Fire Stick tuaj, sipas testimit tim të plotë.

Si shërbime falas, këto VPN vazhdojnë të vijnë me kufizime. E thënë kështu, ata të gjithë punojnë me Amazon Fire TV Stick dhe janë testuar për shpejtësi, siguri dhe cilësi.

1. NordVPN

 • VPN Premium
 • Përdorim falas për një muaj me një garanci 30-ditore të kthimit të parave
 • Aplikacion i përkushtuar Amazon Fire
 • 5,100 serverë në 59 vende
 • Shpejtësia e rrufeve
 • Siguria e shkallës ushtarake
 • Punon me: Amazon Prime Video, Netflix, HBO, iPlayer të BBC, Hulu dhe disa platforma të tjera streaming
 • Pajtueshme me: Amazon Fire TV Stick, TV të zgjuar, Windows, macOS, Android, iOS, Linux, Firefox, Chrome dhe ruter.

NordVPN është gjithmonë shërbimi im i rekomanduar për transmetim. Pra, është një lajm i mirë që ju mund të kënaqeni shërbimi deri në një muaj me garancinë e tij 30-ditore për kthimin e parave.

Kjo është ideal nëse ju nevojitet përkohësisht një VPN për Fire Stick. Nëse jeni duke udhëtuar dhe doni të transmetoni përmbajtjen tuaj të zakonshme nga kudo në botë, NordVPN është zgjidhja më e mirë.

NordVPN ofron një aplikacion të dedikuar për pajisjet Amazon Fire. Uebfaqja e tij madje përfshin një udhëzues të hollësishëm dhe një video mësimore për t’ju ndihmuar të shkarkoni aplikacionin dhe të vendoseni.

Një rrjet në të gjithë botën 5,100+ serverë në 59 vende do të thotë NordVPN mund të zhbllokojë shumicën e platformave streaming. Mund të presësh gjithashtu shpejtësi super të shpejtë – kështu pa ngutje zhgënjyese ose vonesë ndërsa ti rrjedh.

Teknologjia SmartPlay kombinon DNS të zgjuar me aftësitë VPN për t’ju ofruar të dyve aftësi të shkëlqyera zhbllokimi dhe siguri të garantuar. Karakteristikat e tjera të sigurisë përfshijnë encryption 256-bit AES, një ndërprerës automatik vrasës, mbrojtje rrjedhje DNS dhe një politikë të rreptë të mos log.

i saj softuer unik CyberSec madje bllokon reklamat dhe malware.

Më e mira nga të gjitha, NordVPN është i lehtë për t’u përdorur. Nuk ka asnjë konfigurim të ndërlikuar, thjesht përdorni funksionin Quick Connect për t’u lidhur me serverin më të mirë për vendndodhjen tuaj të dëshiruar.

Ju gjithashtu mund të zgjidhni me dorë serverat. Një listë drop-down ju jep një numër opsionesh për të zgjedhur, përfshirë serverë të mprehtë që janë të aftë të fshehin përdorimin tuaj VPN. Këto lloje të serverëve janë të shkëlqyeshëm nëse nuk dëshironi që ISP-ja juaj të nënkuptohet në aktivitetin tuaj dhe të rrëzojë bandën tuaj.

Gjeni pse ky shërbim është gjithmonë në krye të listës sime në vendin tonë rishikim i plotë i NordVPN.

Filloni me NordVPN!

2. Shenjë xhamash

dritare xhami

 • Aplikim i thjeshtë për përdorim Zjarri TV Stick
 • 10 GB të dhëna të bollshme / muaj
 • Shpejtësi të mira
 • Kriptimi i shkallës ushtarake
 • Punon me: YouTube, HBO GO, iPlayer, Kodi, ITV Player, Sky GO, Spotify
 • Pajtueshme me: Amazon Fire TV Stick, Nvidia Shield, Kodi, Windows, macOS, iOS, Android, Windows Mobile, Chrome, Firefox, Opera, ruter dhe pajisjet e NAS

Windscrib është në përputhje me pothuajse çdo pajisje dhe platformë që kam testuar, duke përfshirë Amazon Fire TV Stick. Impressiveshtë mbresëlënëse për një VPN falas.

Ju merrni një zemërgjerë 10 GB të dhëna falas çdo muaj. Kjo është rreth pesë orë me përmbajtje transmetimi HD – ose më shumë nëse jeni të kënaqur me video me cilësi më të ulët SD.

Nëse keni nevojë për të dhëna shtesë, mundeni madje cicëroj kompaninë për të marrë një shtesë prej 5 GB. Kjo është një transmetim shtesë dy orë e gjysmë!

Shpejtësitë e xhamave janë përgjithësisht të mira, megjithëse VPN mund të jetë i ngadaltë në kohën e pikut ose në serverat e njohur. Gjatë provave të mia, e pata të vështirë të rrjedhin në këto kohë sepse pësova disa buffering dhe vonesa.

Windscrib ka një rrjet të arsyeshëm që përfshin mbi 60 vende, por përdoruesit e lirë mund të lidhen vetëm me 10 vende. Ju keni akses në serverat në Hong Kong, SH.B.A., MB, Hollandë, Gjermani dhe Francë.

Fatkeqësisht, përdoruesit e lirë nuk mund të qasen në serverat specialë të Windflix për zhbllokimin e Netflix.

Kjo do të thotë se shërbimi nuk është 100% i besueshëm kur bëhet fjalë për anashkalimin e kufizimeve gjeo. Ju mund të zbuloni se nuk mund të keni qasje në disa përmbajtje të transmetimit të bllokuar dhe nuk do të jeni në gjendje të zhbllokoni asgjë jashtë Hong Kongut, SH.B.A., Mbretëria e Bashkuar, Hollanda, Gjermania ose Franca.

Nga ana tjetër, siguria është e shkallës së parë për një VPN falas. pres kriptimi i shkallës ushtarake, një politikë e rreptë e mos-logs, dhe a bllokues për reklamuesit dhe ndjekësit e mediave sociale.

Lexoni tonë tërë përmbledhjen e xhamave për të zbuluar pse jam i impresionuar me këtë VPN falas.

Merrni Windscrib falas!

3. PrivateVPN

pajisje privatevpn

 • VPN më të vlerësuarat
 • Përdorim i pakufizuar me një provë 7-ditore falas
 • Super-fast
 • Siguria e klasit boteror
 • Punon me: Netflix, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video, Hulu, ABC, dhe shumë më tepër
 • Pajtueshme me: AmazonFire TV Stick, Nvidia Shield, Kodi, Windows, macOS, iOS, Android, Windows Mobile, Chrome, Firefox, Opera, ruter dhe pajisjet e NAS

PrivateVPN është një nga shërbimet e mia më të vlerësuara të primit. Nëse dëshironi ta përdorni falas, megjithatë, mundeni për një javë me një Garanci 7-ditore e kthimit të parave.

Kjo ju jep një javë të plotë për të provuar gjithçka që PrivateVPN duhet të ofrojë, plotësisht pa rrezik.

Nuk është e nevojshme të futni detaje pagese të regjistroheni në PrivateVPN, që do të thotë se nuk do të duhet të shqetësoheni për tarifat e automatizuara të rinovimit. Thjesht regjistrohu një llogari, shkarkoni aplikacionin Amazon Fire Stick dhe kënaquni shtatë ditë përdorimi falas.

PrivateVPN ju ofron shpejtësi rrufeje pa kufizime – e përkryer për transmetim. Kur testova PrivateVPN, nuk pësova asnjë rregullim dhe isha në gjendje të lëviz menjëherë, pa vonesa.

Gjykimi falas i VVV ju lejon gjithashtu të keni akses të plotë 150+ vendndodhje të serverëve në 60 vende. Ju nuk jeni të kufizuar në ndonjë server të mbingarkuar.

PrivateVPN është në gjendje të zhbllokojë të gjitha faqet kryesore të transmetimit, përfshirë Amazon Prime Video, Netflix, Hulu, HBO GO dhe iPlayer të BBC-së. Shtë ideale nëse po kërkoni të anashkaloni kufizimet gjeo-fikëse në Amazon Fire TV Stick tuaj.

VPN është gjithashtu i njohur për protokollet e tij të sigurisë. Të dhënat tuaja mbrohen nga Kriptimi 256-AES, një ndërprerës vrasjeje, dhe mbrojtja e rrjedhjes së DNS dhe IPv6.

Kjo do të thotë që adresa juaj e IP-së nuk mund të rrjedhë ndërsa jeni e lidhur me VPN. Do të thotë gjithashtu se jeni të sigurt nga çdo gjurmues, hakerë ose palë e tretë që duan të monitorojnë aktivitetin tuaj në internet.

Mësoni më shumë rreth një prej VPN-ve të preferuara në tonë rishikim privatVPN me gjatësi të plotë.

Merrni PrivateVPN falas!

4. fsheh.me

 • Aplikacion intuitiv i Fire Fire
 • Shërbim totalisht pa regjistrim
 • 2 GB lejimi i të dhënave mujore
 • Shpejtësi të pakufizuara dhe gjerësi bandë
 • Siguria e shkallës ushtarake
 • Punon me: Spotify, Amazon Prime Video, Netflix, Hulu, iPlayer të BBC, HBO GO, Kodi
 • Pajtueshme me: Amazon Fire TV Stick, Windows, macOS, iOS, Android, Windows Phone, Linux dhe ruter

Hide.me është një VPN plotësisht falas për Fire Stick. Nuk ka nevojë për regjistrim ose regjistrim, dhe nuk do të duhet të futni detaje pagese. Thjesht shkarkoni intuitiv i aplikacionit Amazon Fire per te filluar.

Procesi i thjeshtë i konfigurimit është një lajm i shkëlqyeshëm për intimitetin tuaj. Do të thotë fshehje.me nuk do të keni qasje në ndonjë nga të dhënat tuaja të ndjeshme si emrin ose informacionin bankar. Do të thotë gjithashtu se nuk ka ndonjë rrezik që të ngarkoheni në çdo moment.

Ju do të kënaqeni shpejtësi të pakufizuar dhe gjerësi bandë me fshehës.me, që është fantastike për transmetim. Fatkeqësisht, ju jeni të kufizuar në rreth 40 minuta përmbajtje HD me tuajin pagesa mujore prej 2 GB. Disa përdorues mund ta shohin këtë shumë të kufizuar kur bëhet fjalë për të kapur shfaqjet ose filmat tuaj të preferuar.

Hide.me ka një rrjet të madh prej 1.400 serverash në 57 vende. Nëse nuk jeni një pajtimtar me pagesë, ju jeni i kufizuar në pesë lokacione: Lindja e SH.B.A.-së, West West, Kanada, Hollanda dhe Singapori.

Hide.me pretendon të jetë në gjendje të zhbllokojë Netflix, Hulu dhe iPlayer. Megjithatë, unë zbulova se është e saj aftësitë e zhbllokimit nuk janë të besueshme.

Ju mund të përmirësoni në një llogari premium për të parë nëse kjo përmirëson aksesin. Fsheh.me ofron një Garanci për kthimin e parave 14-ditore kështu që ju mund ta provoni atë pa rrezik.

Ndërkohë, të dhënat tuaja mbahen private dhe të sigurta nga të njëjtat masa sigurie të gëzuar nga përdoruesit premium. Këto përfshijnë enkriptim të shkallës ushtarake, një ndërprerës vrasës, mbrojtje nga rrjedhjet e IP dhe një politikë të rreptë të mos-logs.

Lexoni më shumë rreth këtij opsioni të shkëlqyeshëm falas në tonë përmbledhje e plotë e fshehtë.me.

Merrni fshehës.me falas!

5. Mburoja e pikave të nxehta

 • Aplikacion i përkushtuar Amazon Fire
 • 500MB të dhëna falas në ditë
 • Shpejtësi të shpejtë
 • Të sigurt dhe të sigurt
 • Punon me: YouTube, Spotify, ITV Player, CBS TV
 • Kombinohet me: Amazon Fire TV Stick, Android TV Box, iOS, Android, macOS, Windows, Chrome dhe Firefox

Mburoja e nxehtë ka aplikacionin e vet VPN për përdorim me pajisjet Amazon Fire. Shkarkimi dhe instalimi i aplikacionit është i shpejtë dhe i lehtë.

Testova aplikacione në disa pajisje dhe platforma të ndryshme dhe i gjeta të gjitha intuitiv dhe të lehtë për t’u përdorur. Lidhja me serverat VPN të Hotspot Shield është aq e thjeshtë sa hapja e aplikacionit dhe klikimi i “Lidhu”.

Edhe pse ekziston një version i paguar i shërbimit, ju mund të përdorni Hotspot Shield plotësisht falas pa pasur nevojë të regjistroheni ose të futni detajet e pagesës.

Hotspot Shield ju jep 500MB të dhëna falas çdo ditë. Kjo është e mjaftueshme për 30 minuta transmetim në Amazon Fire TV Stick.

VPN Protokolli i fuqishëm Catapult Hydra garanton shpejtësi të shpejtë, si dhe mbrojtjen e intimitetit tuaj. Kam zbuluar që lidhja ime ishte mjaft e shpejtë për transmetim të qetë dhe të pandërprerë.

Karakteristikat e tjera të sigurisë përfshijnë encryption dhe zbulimin e malware të gradës ushtarake. Të dyja karakteristikat janë të shkëlqyera për mbrojtjen e pajisjes tuaj nga hakerat dhe kërcënimet në internet.

Sidoqoftë, do të më pëlqente të kisha parë një lloj mbrojtjeje të rrjedhjes DNS ose IPv6, ose një ndërprerës vrasjeje. Hotspot Shield nuk mund të garantojë që adresa juaj IP do të mbahet private në rast të një lidhjeje të rënë.

Ndërsa Hotspot Shield është i aftë të zhbllokojë disa site kryesore të rrjedhës, këto privilegje fatkeqësisht janë të rezervuara për pagimin e klientëve. Përdoruesit e lirë janë të kufizuar gjithashtu në serverin parazgjedhur të VPN të SHBA.

Kjo mund të bëjë që të anashkaloni disa nga geoblocks të Amazonës pak të ndërlikuar.

Nëse dëshironi të keni akses të plotë në faqet e transmetimit dhe përdorim të pakufizuar, duhet të azhurnoni abonimin me pagesë të Hotspot Shield.

Gjeni se si pirja e Hotspot Shield arrin deri në VPN të tjera falas në tonë rishikim gjithëpërfshirës.

Merrni falas Shield Hotspot Shield!

6. Shpejtësoni

shpejtoni pajisjen

 • 2 GB mujore të të dhënave falas
 • Teknologjia e lidhjes së kanaleve
 • Punon me: Disa rajone Netflix dhe Amazon Prime Video (megjithëse jo me besueshmëri), YouTube, Spotify
 • Pajtueshme me: Amazon Fire TV Stick, Android, iOS, Windows, macOS, Linux

Një lloj i ri i VPN, Speedify, përdor teknologjinë e lidhjes së kanaleve për të maksimizoni shpejtësinë e lidhjes suaj.

Lidhja e kanalit përdor të gjitha lidhjet e mundshme të pajisjes tuaj për të transferuar të dhëna disa herë. Ndërsa kjo e bën transferimin e të dhënave (dhe rrjedhimisht transmetimin) më të shpejtë, mundet hani gjithashtu në Wi-fi dhe lejet tuaja të të dhënave celulare.

Speedify ka aplikacionin e saj të dedikuar Amazon Fire dhe një udhëzues gjithëpërfshirës për instalimin dhe konfigurimin që mund të gjeni në faqen e saj të internetit.

Ju merrni 2 GB të dhëna falas në muaj, kështu që duhet të jeni në gjendje të shikoni rreth dy orë TV SD.

Për fat të keq, ka raporte të përziera të përdoruesve në aftësitë e zhbllokimit të Speedify. isha jo në gjendje të zhbllokojnë më së shumti faqet e transmetimit në mënyrë të besueshme, dhe Shpejton shtetet në faqen e saj të internetit që nuk ofron garanci.

Speedify gjithashtu përdor vetëm 128 GCM encryption dhe mban disa shkrime të përdorimit tuaj.

Gjeni nëse lidhja e kanalit është një tregti e denjë për të dhënat tuaja në tonë Shpejtësia e rishikimit.

Merrni shpejtimin falas!

VPN Premium me të Renditura Ne Rekomandojmë Për Stick Amazon Fire TV Stick

Siç mund ta shihni, nuk është e thjeshtë të gjesh VPN falas që janë në përputhje me Fire Stick.

Shumica e VPN-ve falas nuk janë gjithashtu të afta të anashkalojnë geoblocks.

Një VPN me premium me kosto të ulët ofron kompatibilitet dhe aftësi të shkëlqyeshme zhbllokimi – të gjitha për një çmim relativisht të vogël.

Ata mund të mos jenë plotësisht të lirë, por për garantimin e komoditetit dhe sigurisë, ne mendojmë se këto VPN premium ia vlen.

Siguruesi i Rendit Vlerësimi ynë i Përdoruesit
Zgjedhja e redaktorit 5.0 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
2 4.0 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
3 4.8 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
4 4.8 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
5 4.7 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin

FAQs

Cilat janë përfitimet e përdorimit të një VPN me Amazon Fire TV Stick?

Një VPN mund t’ju ndihmojë të anashkaloni geoblocks në Fire Stick, por gjithashtu ofron përfitime të tjera.

Kur lidheni me një rrjet të pasigurt, si WiFi publik, jeni të rrezikuar të spiunoheni nga hakerat, gjurmuesit dhe palët e tjera të treta.

Nëse ISP-ja juaj zbulon përdorim të lartë të gjerësisë së bandës, ai madje mund të lëviz lidhjen tuaj.

Një VPN ju fsheh nga sytë e çmendur. Ai mbron të dhënat tuaja nga monitorimi dhe mund të parandalojë ISP-në tuaj të zvogëlojë me qëllim shpejtësinë tuaj.

Disa VPN gjithashtu vijnë mbrojtje e integruar e malware. Bllokuesit e malware zbulojnë dhe parandalojnë çdo shkarkime të dyshimta. Kjo është veçanërisht e dobishme nëse po kërkoni një VPN për Kodi në Fire Stick.

A do të punojë falas Fire Stick VPN me pajisjet e mia të tjera?

VPN falas nuk ofrojnë zakonisht një gamë të gjerë aplikacionesh. Në mënyrë tipike, vetëm VPN premium kanë aplikacione për të gjitha platformat kryesore.

Kjo duke u thënë, Kam testuar të gjitha rekomandimet e mia kryesore për pajtueshmëri. Të gjithë punojnë me një gamë të madhe pajisjesh.

Bën një shpejtësi ndikimi në VPN?

Një server VPN vepron si ndërmjetës midis jush dhe uebfaqes ose shërbimit që i keni hyrë.

Përdorimi i një VPN shton një tjetër ndalesë për të kaluar të dhënat tuaja. Gjithmonë duhet të prisni që kjo të ketë një ndikim në shpejtësinë tuaj.

për fat të mirë, VPN premium ofrojnë shpejtësi kaq të shpejtë sa çdo vonesë mezi vërehet. Vshtë vetëm me VPN falas që mund të vini re disa buffering ose vonesa.

përmbledhje

Ka disa VPN të sigurta të disponueshme që janë në përputhje me Amazon Fire TV Stick.

Mjerisht, VPN falas shpesh janë kaq të kufizuara sa përdorimi i tyre me Fire Stick tuaj është i kotë.

Ata mund t’ju ofrojnë një shtresë të shtuar të sigurisë dhe intimitetit, por jo gjithmonë mund t’ju ndihmojnë të hyrni në përmbajtje të bllokuar.

Unë gjithmonë do të paguaja për të përdorur një VPN premium, si NordVPN, për të garantuar pajtueshmërinë dhe zhbllokimin.

Nëse ju nevojitet vetëm një VPN falas për Fire Stick përkohësisht, mundeni madje përdorni VPN premium falas me një gjykim ose një garanci për kthimin e parave.

Për të mësuar më shumë rreth VPN premium ju rekomandojmë për Fire Stick, shikoni udhëzuesin tonë të plotë.

Ose, për më shumë ndihmë në instalimin dhe konfigurimin, kemi një tutorial të dobishëm si të instaloni një VPN në një TV Stick Amazon Fire.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me