6 Alternativa Falas ndaj Xhamave – VPN të sigurt dhe të shpejtë për vitin 2020

Ndërsa versioni premium i Windscrib është një VPN solide dhe e përballueshme, versioni falas mbetet shumë i popullarizuar, përkundër kufizimeve të tij. Siguron siguri të mirë me të Kriptimi AES-256 dhe ti ngrihesh 10 GB të dhëna në muaj – bujare në krahasim me shumë VPN të tjera falas.

Sidoqoftë, nëse transmetoni video ose shkarkoni torrentë, do të luftoni shpejt kundër kapakut të të dhënave falas të Windscrib.

Ne na pëlqen angazhimi i Windscrib për privatësinë tuaj edhe nëse nuk paguani për një pajtim. Fatkeqësisht, versioni falas i Windscrib nuk do të zhbllokojë Netflix të SHBA, dhe ju jep vetëm hyrje në servera në 11 vende. Ju do të keni përvojë të mundshme shpejtësi të ngadaltë për shkak të ngarkesës së rëndë të serverit.

Realiteti është, VPN-të e lirë gjithmonë kanë të meta nga dizajni. Karakteristikat e kufizuara, kufizimet e të dhënave dhe shpejtësitë e ngadalta duhet të priten sepse ofruesi dëshiron që ju të përmirësoni planet e paguara. Nëse asnjë plan i paguar nuk është në dispozicion, VPN mund të rrezikojë sigurinë tuaj për të fituar para nga përdorimi juaj.

Nëse jeni duke përdorur Windscrib falas dhe dëshironi më shumë veçori dhe të dhëna pa paguar për të azhurnuar, ose thjesht po kërkoni VPN-të më të mira falas, ky artikull është për ju. Në varësi të nevojave tuaja, ka mënyra për të marrë një VPN me veçori premium pa paguar asnjë qindarkë.

Ashtë një e drejtë falas për VPN për ju?

Nëse thjesht duhet fshehni shkurtimisht adresën tuaj IP në mënyrë që të anashkaloni një geoblock relativisht të dobët ose të shikoni faqet e kufizuara nga vendi juaj i punës ose ofruesi i internetit, një VPN falas mund të duket si një zgjidhje tërheqëse, dhe disa prej tyre do ta bëjnë punën mirë.

Sidoqoftë, kur është fjala për të ofruar një zgjedhje të servera me shpejtësi të lartë në të gjithë botën, duke siguruar tipare të përparuara për përdorim të lehtë dhe siguri të plotë, ose zhbllokimin e Netflix, BBC, Hulu, dhe faqet e tjera të njohura të transmetimit, VPN falas shpesh bien shkurt.

Një VPN e mirë kushton para për të hartuar dhe mirëmbajtur. Në fund të ditës, pavarësisht nëse janë të lirë të përdorin apo jo, VPN janë biznese fitimprurëse.

Kështu si Facebook, Youtube, apo ndonjë shërbim tjetër dixhital, VPN-të duhet të fitojnë para nga shërbimi i tyre disi. Nëse ata nuk paguajnë një tarifë të pajtimit, ju përfundoni duke paguar në mënyra të tjera.

Dijeni se si funksionon falas VPN juaj dhe çfarë është tregtia

Për të paguar faturat, shumica VPN falas reklamat pritëse nga palë të treta. Përveç që janë të bezdisshme, ato reklama mund të ngadalësojnë lidhjen tuaj ose madje edhe të lidhen me faqet e rrezikshme dhe vendosni pajisjen tuaj në rrezik nga malware.

Disa VPN falas madje shisni të dhënat tuaja të kërkimit palëve të treta, duke mohuar plotësisht arsyen më të rëndësishme për të përdorur një VPN në radhë të parë – duke mbrojtur privatësinë tuaj në internet.

Si rregull i përgjithshëm, VPN të lira që nuk ofrojnë një mundësi për të përmirësuar një plan të paguar ka më shumë të ngjarë të presin reklama ose të përdorin teknologji që komprometon sigurinë tuaj. Për atë arsye, ne ju rekomandojmë të zgjidhni një VPN falas nga një ofrues që gjithashtu ofron një version të paguar të shërbimit të tij.

Si të merrni një VPN Premium FALAS për një kohë të shkurtër

Para se të futemi në listën tonë të alternativave më të besueshme falas VPN të Windscrib, ne duam t’ju lejojmë të futeni në një mashtrim të shkëlqyeshëm për të marrë të gjitha kursimet e një shërbimi falas me asnjë nga kompromiset.

VPN-të më të mira premium ofrojnë prova falas ose garanci për kthimin e parave, të cilat janë ideale nëse doni të përdorni një VPN përkohësisht, por nuk doni kufizimet që vijnë me shumicën e shërbimeve falas. Vetëm sigurohuni që të anuloni shërbimin brenda kohës së lejuar për të marrë paratë tuaja mbrapa.

Duke përdorur këtë teknikë, ju mund të keni paqen e sigurisë së hekurudhës dhe anashkalimin më të efektshëm të geobllokut, së bashku me pa kufij të të dhënave, pa reklama dhe pa prerje të të dhënave tuaja, të gjitha pa asnjë kosto.

Nëse doni të provoni një VPN premium falas duke përdorur një provë ose garanci, këto janë zgjedhjet tona kryesore.

1. NordVPN

Pajisjet NordVPN

NordVPN aktualisht kryeson listën tonë të VPN-ve më të mira, me shenja të larta për sigurinë, dizajnin dhe shërbimin ndaj klientit. Ajo ofron shpejtësi të shpejtë, më shumë se 5000 servera në 62 vende, mbrojtje deri në 6 pajisje njëkohësisht me një pajtim, dhe lidhje ultra të besueshme.

NordVPN ofron një 30 ditë garanci për kthimin e parave, kështu që mund ta provoni pa rrezik. Ju mund të kërkoni rimbursimin tuaj gjatë bisedës live, në dispozicion 24/7, dhe ta merrni atë për rreth një minutë.

Provoni NordVPN pa rrezik sot!

2. CyberGhost

pajisje të shumëfishta cyberghost

CyberGhost ofron një rrjet në rritje të mbi 5.700 serverëve, pajtueshmëri ndër-platformë, 7 lidhje të njëkohshme, dhe karakteristika miqësore për përdoruesit si një zgjedhje midis lidhjes automatike (me serverin më të mirë të disponueshëm në të gjithë botën) ose zgjedh manualisht një lokacion specifik dhe server.

A Gjykim falas 7 ditor i CyberGhost është në dispozicion për përdoruesit e Windows, Android dhe iOs, dhe të gjithë marrin sigurinë e a Politika e rimbursimit 45-ditor. Thjesht kontaktoni ekipin e shërbimit të klientit përmes bisedës live për të rregulluar kthimin tuaj.

Filloni Provimin Tuaj falas për CyberGhost Tani

3. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

ExpressVPN jeton deri në emrin e tij, duke fituar vazhdimisht nderime të larta në testet tona të shpejtësisë VPN. Ashtu si VPN-të e tjera premium, ajo sigurohet nga klasa ushtarake, kodimi AES 256-bit. Një rrjet prej mbi 3000 serverësh në të gjithë botën e bën këtë një nga ndërprerësit më të mirë të geobllokimit në tregun VPN.

Mund të provoni ExpressVPN falas për 7 ditë në pajisjen tuaj celular, dhe ofruesi u ofron të gjithë pajtimtarëve të rinj një “pa pyetje” garanci për kthimin e parave për 30 ditë.

Filloni Provimin Tuaj të Lirë ExpressVPN Tani

4. Elita e mburojës së nxehtë

pajisjet e mburojës së pikave të nxehta

Hotspot Shield ofron një version falas të shërbimit të tij (shiko më poshtë), por versioni i tij i paguar është mjaft mbresëlënës. Ai përfshin Bandwidth i pakufizuar në deri në 5 pajisje menjëherë, së bashku me uniken Protokolli Catapult Hydra, që kompreson transmetimet për shpejtesi maksimale.

A Gjykim falas 7 ditor është në dispozicion për Hotspot Shield Elite, dhe garanci për kthimin e parave në të gjitha planet shtrihet në 45 ditë pasi të regjistroheni, edhe nëse blini vetëm një abonim një mujor. Kështu që nëse harroni të kërkoni një rimbursim para se të përfundojë muaji, ju keni akoma 15 ditë për ta bërë atë.

Filloni Provimin Tuaj falas të Shield Hotspot Shield Elite

Nëse jeni ende në kërkim të një shërbimi krejtësisht falas VPN për të zëvendësuar Windscrib, lexoni më tej.

VPN-të më të mira alternative për xhamin

Asnjë VPN falas nuk është askund afër perfekt, por ka disa mundësi të mira atje nëse mbani realisht pritjet tuaja për shpejtësinë, sigurinë dhe veçoritë e tjera. Këto janë të preferuarat tona.

1. Mburoja e pikave të nxehta

pajisjet e mburojës së pikave të nxehta

Ju do të keni nevojë për planin e paguar të Hotspot Shield (Elite) nëse doni të përdorni përmbajtje të arritshme me vështirësi si Netflix, por versioni themelor i ofruesit është një nga opsionet më të mira falas të VPN. Ju do të merrni shpejtësi të shpejtë dhe kriptim AES-256 (të gradës ushtarake) për të mbajtur identitetin tuaj të fshehur në mënyrë të sigurt.

Tregtimet këtu janë reklama të palëve të treta, aftësi të kufizuara zhbllokimi dhe një kapak të ulët mujor të të dhënave.

rekuizitë

 • Kriptimi i shkallës ushtarake
 • Përputhshmëria ndër-platformë
 • Shpejtësi të besueshme të lidhjes

Cons

 • Reklama të integruara
 • Kapaciteti mujor i të dhënave 500MB
 • Jo mirë për transmetimin e Netflix, Hulu dhe BBC

Nëse mund të jetoni me telashet e reklamave dhe shfletimi juaj është përgjithësisht i lehtë, Hotspot Shield falas mund t’ju shërbejë mirë. Vetëm mos harroni se ofruesi shpreson për t’ju drejtuar drejt shërbimit të paguar të Elitës.

Për shembull, do të dilni kundër të ndërtuara në paywall nëse përpiqesh të kesh shërbime të njohura të transmetimit si Netflix. Për të hequr këto kufizime, do të duhet të regjistroheni në Elite – por mos harroni të përfitoni nga prova falas!

Merr FALAS Mburoja e Hotspot

2. TuneliBear

pajisjet e tunelit

Versioni falas i TunnelBear ka disa karakteristika që ne i duam, si fillimi automatik, encryption dyfishtë “GhostBear”, një politikë e rreptë e mos-logs, dhe a vrasin kaloni që mbron të dhënat tuaja nëse lidhja e serverit tuaj ndërpritet papritur.

Ne gjithashtu na pëlqen që TunnelBear ofron gamën e tij të plotë të veçorive në shërbimin e tij falas. E vetmja kompromis i madh është një kapak i rreptë i të dhënave me vetëm 500MB në muaj. Ndërsa mund të merrni një shtesë shtesë prej 1 GB nëse bëni një cicërimë në lidhje me TunnelBear, do t’ju duhet plani i paguar i pakufizuar nëse bëni shumë transmetime.

rekuizitë

 • Nuk ka shkrime
 • Tipar i lidhjes automatike
 • Kriptimi AES 256-bit
 • Vrasin kaloni
 • Opsioni për të marrë një shtesë më të madhe të të dhënave duke promovuar TunnelBear

Cons

 • Kapaciteti mujor i të dhënave 500MB
 • Vendndodhjet e serverëve në vetëm 20 vende

Shtë interesante, mangësitë kryesore të TunnelBear – politikat që ndalojnë aktivitetet e P2P, një rrjet të vogël serverësh, pa shërbim të drejtpërdrejtë të bisedave për klientët, dhe qasje jo konsistente në Netflix, Hulu, dhe BBC – janë të pranishme në versionet e tij të lira dhe të paguara.

Merr FALAS TunnelBear

3. ProtonVPN

Një nga avantazhet më të mëdha të Proton VPN (nga krijuesit e Proton Mail) është mungesa e kapakëve të të dhënave për përdoruesit falas. Sidoqoftë, versioni falas është dukshëm më e ngadaltë sesa versioni i paguar dhe lejon vetëm një lidhje për llogari.

Plani falas gjithashtu ju lejon të keni qasje në 3 servera të rreth 300 serverëve të rrjetit. gjithashtu, ndërsa aktivitetet e P2P siç janë përrua mbështeten në planet e ProtonVPN të paguara, ato janë të ndaluara në planin e lirë.

rekuizitë

 • Kriptimi AES-256
 • Nuk ka shkrime
 • Mbrojtja e rrjedhjes DNS
 • Vrasin kaloni
 • Nuk ka kapele të të dhënave

Cons

 • Asnjë version iOS ende (ende në zhvillim)
 • P2P nuk është në dispozicion
 • Vendndodhjet e serverëve në vetëm 3 vende
 • Shpejtësi të ngadaltë

Siguria dhe intimiteti janë pikat kryesore të planit falas të ProtonVPN. Përveç sigurimit të nivelit më të fortë të kriptimit dhe protokolleve më të sigurta të VPN (OpenVPN dhe IKEv2), kompania është qeveriset nga intimiteti i ashpër zviceran ligje që garantojnë anonimitetin tuaj.

Në përgjithësi, shërbimi ProtonVPN falas dhe pa frills nuk është i keq, por është shumë i lehtë në karakteristikat në krahasim me produktet e tjera ProtonVPN.

Merrni FALAS ProtonVPN

4. Fsheh.me

Hide.me kap të dhënat për shërbimin e tij falas në 2 GB në muaj – nuk është e mjaftueshme për të torrentuar ose shikuar shfaqjet dhe filmat tuaj të preferuar, por jo edhe keq në krahasim me VPN-të e tjera falas. ajo nuk pret reklama, nuk mban regjistrat e përdoruesve dhe ofertat mbështetje e mirë për klientët, të gjitha fitojnë me një shërbim falas.

rekuizitë

 • Nuk ka shkrime
 • Mbështetje e mirë për klientët
 • Pa reklama

Cons

 • Kapaku mujor i të dhënave 2 GB
 • Lidh vetëm në 3 lokacione
 • Karakteristika më pak se versioni i paguar
 • Protokolli OpenVPN nuk mbështetet

Pengesa më e madhe e shërbimit falas të Hide.me është se do të jeni i kufizuar në vetëm 3 lokacione të serverit, ndërsa shërbimi i paguar përfshin mundësinë e përdorimit të serverëve në 28 vende.

Fsheh.me (falas ose me pagesë) është gjithashtu nuk rekomandohet të zhbllokoni faqet e transmetimit si US Netflix.

Merrni Hide.me FALAS

5. OperaVPN

Deri vonë, OperaVPN ishte një nga VPN-të më të njohura përreth, por aplikacionet u tërhoqën në prill të vitit 2018. ofruesi tani ofron vetëm një përfaqësues të integruar të shfletuesit që është etiketuar në mënyrë të pasaktë si një VPN.

Ndërsa ky shërbim me prokurë ende kryen disa nga funksionet që prisni nga një VPN (p.sh. ai mund ndryshoni adresën tuaj IP dhe përfshin disa mjete që do të bllokojnë gjurmimin), it nuk ofron kriptim dhe ka të meta të tjera madhore.

rekuizitë

 • Vendosja minimale – thjesht shkarkoni shfletuesin Opera dhe klikoni “aktivizoni VPN” në cilësimet
 • Mund të ndryshoni adresën tuaj IP

Cons

 • Jo një VPN e vërtetë – është një përfaqësues (pa kriptim)
 • Nuk ka mbrojtje jashtë shfletuesit
 • Shkruan informacione dhe i përdor ato për qëllime të marketingut
 • Asnjë pajtueshmëri ndër-platformë – e disponueshme vetëm përmes shfletuesit Opera
 • Kufizuar në 3 zgjedhje vendndodhjes
 • Asnjë mbështetje për përrua

Përveç mungesës së shumicës së masave të sigurisë që do të prisnit nga një VPN e mirë, OperaVPN gjithashtu mban regjistrat dhe pranon të përdorë informacionin tuaj për qëllime të “kufizuar” të marketingut.

Në të vërtetë, avantazhet e vetme të OperaVPN janë instalimi gati i menjëhershëm dhe aftësia për ta ndezur dhe fikur atë drejt në cilësimet e shfletuesit tuaj. Duke pasur parasysh se pak shërbim ka të ofrojë, ne do të këshillonim të kërkosh diku tjetër për një VPN falas që nuk kompromenton sigurinë tuaj.

Merrni FALAS me OperaVPN

6. Proxy pinguin

nëse të dhëna të pakufizuara dhe qasje globale janë përparësitë tuaja kryesore, Proxy Penguin i porsaardhur duhet të jetë në listën tuaj të shkurtër të VPN-ve falas. Sidoqoftë, ndryshe nga VPN-të e lartë nuk përdor encryption të vërtetë nga fundi në fund.

Ofruesi rekomandon të përdorni HTTPS Kudo për të marrë kriptim shtesë në nivelin e uebfaqes.

Meqenëse në të vërtetë është një shërbim proxy server P2P, Proxy Penguin mbështetet në numrin e përdoruesve pjesëmarrës për shpejtësinë dhe aksesin në rajone të ndryshme. Fatkeqësisht, natyra e shërbimit P2P gjithashtu potencialisht ju ekspozon ndaj viruseve ose malware nga përdoruesit e tjerë.

rekuizitë

 • Pa reklama
 • Nuk do ta shesni historinë e shfletuesit tuaj
 • Nuk ka kufij të shpejtësisë apo të dhënave
 • Nuk ka shkrime
 • Qaset në Netflix dhe iPlayer në BBC

Cons

 • Mund të mos qëndrojë i lirë; ofruesi planifikon të ofrojë shërbim të paguar në të ardhmen
 • Mungesa e protokolleve të tunizimit VPN nënkupton më pak siguri sesa encryption fund-në-fund
 • Struktura P2P krijon disa rreziqe të sigurisë

Proxy Penguin është një përjashtim nga rregulli që të gjithë ofruesit e VPN janë duke kërkuar një fitim. Shërbimi është aktualisht një projekt “dëshmi i konceptit”, që do të thotë se nuk është menduar të fitoni para në këtë fazë.

Proxy Penguin ka deklaruar se ajo nuk do të shesë kurrë histori të shfletuesit ose reklama të hostit, por planifikon të fitojë paratë e shërbimit në të ardhmen, ka shumë të ngjarë duke shtuar një shtresë abonimi të paguar.

përmbledhje

Nëse keni nevojë vetëm për një VPN për disa minuta – mbase ndërsa keni hyrë në një uebfaqe të kufizuar ose përdorni një rrjet të hapur wi-fi – atëherë një mundësi falas mund të jetë gjithçka që ju nevojitet. por si vetë Windscrib, T ALL GJITHA VPN falas kanë kufizime, dhe disa madje përfshijnë rreziqe të sigurisë.

Mos harroni se për shkak se ofruesit e VPN duhet të fitojnë para, gjithmonë përfundoni të paguani në një farë mënyre, qoftë brenda shpejtësi të ngadalta ose kapele të të dhënave të destinuara për të ndikuar tek ju për të hyrë në një shërbim të paguar, ose në reklama dhe vjelje të të dhënave që rezultojnë në siguri të komprometuar dhe privacy humbur.

Kjo është arsyeja pse nëse po kërkoni një shërbim falas VPN për disa ditë ose javë, ne ju rekomandojmë të përdorni provat falas dhe garancitë për kthimin e parave të ofruara nga ofruesit e primit.

Kur të jeni gati për t’u angazhuar në një VPN që do t’ju japë të gjithë mbrojtjen, shpejtësinë dhe aksesin që dëshironi, shikoni faqe e mrekullueshme e marrëveshjeve për të parë se sa afër mund të jenë VPN shumë më të mira.

Provoni NordVPN pa rrezik sot!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me