5 VPN-të më të mira për zjarr në vitin 2020 – Të sigurt, të lehtë dhe të shpejtë!

Nëse jetoni në Shtetet e Bashkuara, Fire Stick i Amazon është pajisja e fundit argëtuese. por geoblocks dhe marrëveshjet e shpërndarjes kufizoni përmbajtjen që është në dispozicion për shikuesit ndërkombëtarë. Pavarësisht nëse jeni një fans i Netflix ose preferoni përmbajtjen klasike të Prime Video,  është zhgënjyese të paguani çmimin e plotë për një Firestick dhe të merrni vetëm gjysmën e vlerës që përdoruesit amerikanë kënaqen.

për fat të mirë, është e lehtë të zhbllokosh përmbajtjen e bllokuar në Firestick tuaj. Gjithçka që ju nevojitet është një VPN me cilësi të lartë.

VPN maskoni adresën tuaj IP për ta bërë të duket sikur je duke hyrë në internet nga një vend tjetër. Kjo do t’ju ​​mundësojë anashkalojë geoblocks dhe transmetoni përmbajtje ekskluzive nga vendet e tjera, si p.sh. Netflix SHBA. VPN juaj do të encryptojë të dhënat tuaja mbroni informacionin tuaj personal nga hakerat, gjurmuesit dhe spiunët.

Më poshtë, ne do të shpjegojmë se si një VPN mund të mbrojë dhe zhbllokojë Amazon Firestick. Ne gjithashtu do të ju ndihmojnë të zgjidhni shërbimin më të mirë për nevojat tuaja.

Udhëzues i shpejtë

  1. Shkarkoni aplikacionin tuaj të zgjedhur VPN nga Dyqani Amazon. NordVPNe zgjedhjen tonë # 1!
  2. Hapni aplikacionin dhe regjistrohuni ose krijoni një llogari.
  3. Ndiqni udhëzimet për të përfunduar procesin e instalimit.
  4. Kjo eshte, ti je gati te shkosh!

Filloni të shikoni TANI!

Pse më duhet një VPN për TV Firestick / Fire?

Mbroni informacionin tuaj personal: Your Fire Stick përmban shumë informacione rreth jush, nga detajet e llogarisë suaj Amazon deri te informacioni i kartës tuaj të kreditit. Hakerët dhe kriminelët e tjerë në internet mund korrni këto të dhëna nga pajisja juaj pa e ditur. Një VPN kodon të gjitha informacionet tuaja personale. Kjo e bën atë të palexueshme për palët e treta, përfshirë hakerët dhe spiunët.

Qasja në përmbajtje të bllokuar: Shërbime të transmetimit si Netflix dhe Hulu përdorin gjeo-kufizime për të kufizuar përmbajtjen që mund të shikosh në vendin tënd. Në shumë raste, veçanërisht nëse jetoni jashtë SH.B.A., ju mund të paguani për një pajtim të plotë por të humbur në qindra shfaqje dhe filma. Një VPN maskon IP-në tuaj për ta bërë të duket sikur po shikoni nga një vendndodhje tjetër. Kjo ju lejon të anashkaloni geoblocks dhe shikoni përmbajtje nga kudo në botë.

Kjo është me të vërtetë e dobishme për udhëtarët dhe emigrantët. Nëse ju mungojnë shfaqjet tuaja të preferuara nga shtëpia, gjithçka që duhet të bëni është të lidheni me një server në vendin tuaj dhe ju do të jeni në gjendje të shikoni të preferuarat tuaja të vjetra.

Rritni shpejtësinë tuaj: Nëse keni një lidhje të ngadaltë, mund të vuani nga një rrjet i ngjeshur ose goditje ISP. Nëse ky është rasti, një VPN mund të ndihmojë.

Duke e lidhur pajisjen tuaj me një server të largët, VPN juaj mund të anashkalojë serverin lokal të ISP-së. kjo eliminon bllokimin dhe goditjen, dhe mund të kthejë lidhjen tuaj në shpejtësinë më të lartë.

VPN-të më të mira për Firestick

1. NordVPN

Intervistë në industrinë e VPN: NordVPN

NordVPN është jashtëzakonisht e mirë i lehtë për t’u përdorur, dhe mundet zmadhoni geoblocks e kaluara.

Ajo operon një rrjet të madh të gjatë 5,000 servera në 62 llogaris, kështu që ju do të keni një zgjedhje të pakufizuar për zhbllokimin e aplikacioneve Firestick dhe shërbimet e transmetimit. Të gjitha planet e saj ofrojnë Bandwidth i pakufizuar dhe lidhje me shpejtësi të lartë.

Nord VPN përdor Kriptimi AES me 256-bit, një automatik vrasin kaloni, dhe një e rreptë politika pa log për t’i mbajtur të dhënat tuaja private dhe të sigurta. Aplikacioni i saj Firestick përmban një bllokues të integruar dhe bllokues të malware që do të shkatërrojnë reklamat dhe do t’ju mbrojnë nga malware dhe faqet e rrezikshme. Ky nuk është një rrezik kaq i madh me Firestick, por është e shkëlqyeshme për kompjuterët dhe telefonat tuaj.

Duke folur për pajisje të tjera, NordVPN ofron aplikacione për të gjitha platformat dhe ju mundeni mbroni deri në gjashtë pajisjet tuaja në të njëjtën kohë.

Provoni NordVPN pa rreziqe me një 30 ditë garanci për kthimin e parave për të parë pse është VPN me vlerësime më të larta për Fire Stick.

Shikojeni me NordVPN

2. ExpressVPN

ExpressVPN është VPN më e shpejtë për Firestick. Në fakt, është VPN më i shpejtë në treg! Aplikacioni i tij i lehtë i zjarrit Stick mbron të dhënat tuaja dhe mposht geoblocks me lehtësi.

Me ExpressVPN, do të kënaqeni lidhje me shpejtësi të lartë, Bandwidth i pakufizuar, dhe siguria më e mirë në klasë mbi 3000 servera në të gjithë botën.

ExpressVPN ofron Mbështetje 24/7 e klientit përmes chat live dhe a Garanci 30-ditore, pa pyetje, për kthimin e parave në të gjitha planet e saj. Nuk është çudi pse përdoruesit e duan ExpressVPN.

Shikoni me ExpressVPN

3. CyberGhost

pajisje të shumëfishta cyberghost

Cyberghost-së Bandwidth i pakufizuar dhe shpejtësi rrufeje bëje atë ndeshje perfekte për Firestick. i saj aplikacione miqësore për përdoruesit ejani me një profil të integruar për transmetimin më të butë të mundshëm.

me mbi 3.500 servera në 60 vende, eshte e lehte anashkalojë geoblocks me CyberGhost.

Aktiviteti juaj i shfletimit do të jetë gjithnjë sekret me të politikë e rreptë e mos-logs dhe Kriptimi 256-bit. Më e mira nga të gjitha, ajo ofron një Gjykim falas 24-orësh dhe Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh kështu që ju mund të shihni pse është një zgjedhje kaq popullore.

Shikoni me CyberGhost

4. Surfshark

Surfshark e bën intimitetin tuaj prioritetin e tij numër një dhe mbron të dhënat tuaja me të kriptimi i shkallës ushtarake dhe një politikë me shkrime zero.

Ajo operon një të besueshëm rrjeti i serverave në të gjithë globin, kështu që duke anashkaluar geoblocks është një fllad. Atje jane aplikacione intuitive për të gjitha pajisjet, përfshirë Fire Stick.

me shpejtësi rrufeje dhe Bandwidth i pakufizuar, nuk është për t’u habitur që përdoruesit e vlerësojnë kaq shumë Surfshark. Por mos e merrni fjalën tonë për të. Provoni për veten tuaj me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Shikojeni me Surfshark

5. IPVanish VPN

Pajisjet ipVanish

IPVanish është një VPN miqësore me buxhetin që nuk bën kompromis për cilësinë.

Përdoruesit e saj të Firestick kënaqen qasje të pakufizuar, me shpejtësi të lartë në internet me karakteristika të nivelit të lartë të sigurisë, përfshirë kriptimi i nivelit bankar dhe një e rreptë politika pa log. Ajo gjithashtu ofron deri në 10 lidhje të njëkohshme kështu që ju mund të mbroni të gjitha pajisjet tuaja menjëherë.

IPVanish ofron një garanci 7-ditore të kthimit të parave me të gjitha shërbimet e saj. Për të mësuar më shumë, lexoni ato që thonë përdoruesit tanë në lidhje me këtë VPN të lartë.

Shikojeni me IPVanish

përmbledhje

Mund të përdorni VPN-në tuaj zhbllokoni një botë krejt të re argëtuese në Firestick tuaj.

Një VPN cilësore do maskoni vendndodhjen tuaj IP Pra ti mundesh anashkalojë gjeobllokimin dhe filtra të tjerë të përmbajtjes. Do t’ju ndihmojë gjithashtu mposhtim ISP goditjen dhe bllokimin e rrjetit kështu që ju të mund të shijoni shpejtësinë më të mirë të mundshme të lidhjes.

Më e rëndësishmja, një VPN e mirë shifroni të dhënat tuaja për të mbrojtur informacionin tuaj personal nga hakerat, gjurmuesit dhe spiunët.

Ende nuk jam i sigurt se cili VPN është zgjidhja më e mirë për ju? Ne ju rekomandojmë NordVPN, dhe mund ta provoni falas!

Provoni tani NordVPN!

Leximi më tej

Ju mund të kurseni para në shërbimin tuaj duke përdorur marrëveshje dhe kuponë ekskluzivë të VPN-së.

Për të mësuar më shumë rreth asaj se si VPN-të mund të mbrojnë Firestick-in tuaj, kontrolloni udhëzuesin e ekspertëve tanë për VPN për Fire Stick.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me