5 VPN-të më të mira për Virgin Media në vitin 2020 – Vetëm Këta Punë V RERTET


Virgin Media është një nga ofruesit e shërbimeve më të përdorura të internetit në Mbretërinë e Bashkuar. Sidoqoftë, vitet e fundit, shumë përdorues kanë filluar raportimin çështje me shpejtësi dhe përmbajtje të bllokuar.

Disa përdorues u është thënë se ata janë në zonat e ‘mbitutimit’ – rajone ku Bandwidth është hedhur në kohën e përdorimit të pikut. Përdoruesit e tjerë kanë zbuluar që site të caktuara, përfshirë faqet e transmetimit dhe përrenjve, janë bllokuar nga Virgin Media.

Një përgjigje është që thjesht të përfundoni kontratën tuaj me Virgin Media dhe të transferoheni në një ISP tjetër. Nëse jeni i kyçur në kontratën tuaj, kjo është thënë më lehtë sesa bëhet. Virgin Media shpesh ngarkon pagesa të mëdha për të prishur një kontratë para datës së përfundimit të saj.

Një zgjidhje më e lehtë është të përdorni një VPN. Jo vetëm që do të ketë një VPN të mirë ruaj kundër goditjes së bandës, por gjithashtu do t’ju ndihmojë të përdorni çdo faqe që është bllokuar nga Virgin Media.

VPN-të më të mira për Virgin Media: Udhëzues i shpejtë

 1. NordVPN – Shpejt, intuitiv dhe me aftësi të shkëlqyeshme zhbllokimi, NordVPN është VPN jonë numër një për Virgin Media.
 2. ExpressVPN – Duke ofruar shpejtësinë më të shpejtë të çdo VPN, ExpressVPN është fantastike nëse po kërkoni të hyni në faqet e transmetimit.
 3. CyberGhost – CyberGhost bën përshtypje të dy përdoruesve të rinj VPN dhe të mirat me aplikacionet e tij për t’u përdorur lehtë dhe sigurinë e fortë.
 4. Surfshark – Mundësia e përballimit funksionon në Surfshark, një VPN e shpejtë e vogël me shumë karakteristika.
 5. PrivateVPN – PrivateVPN është një mundësi fantastike për newpies VPN – është e shpejtë, e thjeshtë dhe shumë e sigurt.

Filloni me NordVPN!

Pse keni nevojë për një VPN për Virgin Media

Përdorimi i një VPN mund t’ju ndihmojë të anashkaloni dy çështjet kryesore të raportuara nga përdoruesit e Virgin Media.

Issueështja e parë është gjuajtja e bandës. Përdoruesit e Virgin Media kanë vite që ankohen për shkeljen e gjerësisë së bandës, me ISP duke fajësuar çdo shpejtësi të ngadaltë në “zonat e mbitutimit”..

Në thelb, kjo do të thotë se Virgjëresha është gjerësia e bandës në zonat ku përdorimi është i lartë në periudha të caktuara. Nëse jeni për fat të keq për të jetuar në njërën nga këto zona, mund të zbuloni se juaji shpejtësitë ngadalësohen menjëherë në periudha të veçanta të ditës për të përballuar konsumin e rëndë.

Përdorimi i një VPN është një mënyrë e garantuar për të mbrojtur kundër rrëzimit të brezit.

Një VPN punon nga duke koduar të gjithë trafikun tuaj para se ta devijoni atë përmes një prej serverave të vet privatë. Duke fshehur sjelljen tuaj në internet në këtë mënyrë, një VPN do parandaloni Virgin Media të zbulojë ndonjë nga aktivitetet tuaja – përfshirë çdo gjë që merr shumë bandwidth.

Meqenëse ISP nuk do të jetë në gjendje të zbulojë se jeni duke përdorur shumë bandwidth, ajo nuk do të jem në gjendje të lëviz lidhjen tuaj.

Theështja e dytë që shumë klientë kanë me Virgin Media është një nga censurimi. Virgjëreshë automatikisht bllokon një gamë të tërë faqesh në internet, përfshirë disa shërbime falas streaming dhe disa site përrua.

Meqenëse një VPN rivoton trafikun tuaj përmes një prej serverave të vet privatë, ai është në gjendje ta bëjë këtë anashkaloni kufizimet e Virgin Media dhe zhbllokoni përmbajtjen censuruar më parë nga ISP.

Kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë

Nëse ideja e Virgin Media që monitoron zakonet tuaja në internet ju bën të ndjeheni të pakëndshëm, patjetër që duhet të përdorni një VPN.

ISP-ja juaj nuk është entiteti i vetëm që është fajtor për të ndjekur sjelljen tuaj në internet. Nëse nuk mbroheni, ndokush nga agjencitë qeveritare për reklamimin e kompanive te hakerat me qëllim të keq mund t’ju ndjekin përgjatë gjithë internetit.

Përdorimi i një VPN parandalon këtë gjurmim duke maskuar adresën tuaj IP dhe duke koduar plotësisht të gjithë trafikun tuaj.

VPN-të më të mira gjithashtu vijnë softuer të integruar për zbulimin dhe bllokimin e malware kështu që do të mbroheni 100% ndërsa shfletoni.

Aftësitë zhbllokuese që përmendëm më parë janë gjithashtu jo vetëm të dobishëm për të marrë rreth blloqeve të Virgin Media, por ato gjithashtu mund të ndihmojnë kur bëhet fjalë përmbajtja transmetuese që nuk është zakonisht e disponueshme në Mbretërinë e Bashkuar.

Faqet transmetuese, si Netflix dhe Amazon Prime Video, janë i kufizuar nga ligjet e licencimit kur bëhet fjalë për bërjen e filmave dhe shfaqjeve të caktuara në rajone të ndryshme. Faqet e tjera, si Hulu me bazë në SH.B.A., nuk janë në dispozicion jashtë vendit të tyre fare.

sepse VPN-të janë të afta të zhbllokojnë përmbajtjen e kufizuar nga gjeo, duke përdorur një mund të ju jap qasje në një gamë të tërë TV dhe filma që përndryshe nuk do të jenë të disponueshëm në rajonin tuaj.

VPN-të më të mira për Virgin Media

1. NordVPN

Pajisjet NordVPN

NordVPN është VPN me vlerën më të lartë si për aftësitë e zhbllokimit, ashtu edhe për sigurinë e tij. Kjo e bën rekomandimin tonë kryesor për një VPN për t’u përdorur me Virgin Media.

NordVPN është mbresëlënëse aftësia për të zhbllokuar edhe kufizimet më të rrepta gjeo-kufitare është pjesërisht për shkak të një rrjeti të madh të 5,600 servera në të gjithë botën që vazhdimisht po azhurnohet. Rrjeti përfshin serverë specialë të ngatërruar që janë perfekte për të mbajtur aktivitetin tuaj online të fshehur nga ISP-ja juaj.

Intimiteti juaj është i garantuar nga a politikë e rreptë pa shkrime dhe kriptimi i shkallës ushtarake. Në rast se lidhja juaj Virgin Media bie, ju akoma do të jeni të mbrojtur nga një ndërprerës automatik vrasës dhe Mbrojtja e rrjedhjes DNS.

NordVPN u ofron të gjithë përdoruesve a 30 ditë garanci për kthimin e parave kështu që ju mund t’i provoni shërbimet e tij me lidhjen tuaj Virgin Media, plotësisht pa rrezik.

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Merrni NordVPN për Virgin Media Tani!

2. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

Nëse jeni të interesuar të përdorni faqet e transmetimit përmes rrjetit tuaj Virgin Media, shikoni te ExpressVPN. Jo vetëm që do të këtë VPN të fuqishme kapërcyer çdo geoblocks që të merrni rrugën tuaj, por është gjithashtu VPN më e shpejtë e çfarëdo që kemi testuar. Kjo do të thotë shpejtësi mjaft e shpejtë për të premtuar transmetim i shpejtë, i pandërprerë.

Në anën e intimitetit të gjërave, do të gjesh Kriptimi AES256-bit, vrasin kaloni, Mbrojtja e rrjedhjes DNS, dhe Teknologji e besuarServer që garanton ExpressVPN asnjë politikë shkrimesh.

Tani mund të shijoni ExpressVPN 5 lidhje të njëkohshme – shiko veten me një 30 ditë garanci për kthimin e parave ose mësoni më shumë rreth asaj se përse VPN është kaq e vlerësuar.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Merrni ExpressVPN për Virgin Media Tani!

3. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

Përfshirjet e rrjetit të CyberGhost 6,000+ server në 90+ vende, duke e bërë atë më shumë se aq të fuqishëm sa të anashkalojë kufizimet e Virgin Media. Rrjeti i saj i konsiderueshëm gjithashtu nënkupton që CyberShark mund të sigurojë shpejtësi rrufeje keni nevojë për transmetim të lehtë.

Shtë gjithashtu një nga VPN më të sigurta në dispozicion. Kriptimi AES 256-bit takon një akaloni utomatik vrasës, asnjë politikë shkrimesh, dhe Mbrojtja e rrjedhjeve IP si dhe Mbrojtja e rrjedhjes DNS. Do të mbroheni nga hakerat nga bllokuesit e reklamave dhe malware.

Më e mira nga të gjitha, CyberGhost ju jep një dajak Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh për ta provuar atë me rrjetin tuaj Virgin Media. Nuk është çudi që përdoruesit tanë të këndojnë lavdërimet e saj.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Merrni CyberGhost për Virgin Media Tani!

4. Surfshark

Pajisjet e sipërfaqes

Surfshark ju ofron një gamë të tërë karakteristikash inovative që e bëjnë atë përputhjen e përsosur për Virgin Media.

Së pari, Mënyra e tij e Kamuflimit është të dizajnuara shprehimisht për të fshehur përdorimin tuaj të VPN nga ISP-ja juaj – duke ndihmuar për të mbrojtur kundër goditjes së gjerësisë së bandës, të realizuar nga pëlqimet e Virgin Media. Së dyti, MultiHop Mode do t’ju japë një shtresë shtesë mbrojtjeje nga duke maskuar vendndodhjen tuaj përmes shumë serverave në vend të vetëm një.

Përdoruesit tanë gjithashtu duan Surfsharks ‘ Teknologji e pastër në internet, e cila ju mbron nga reklama, gjurmues, malware dhe phishing.

Surfshark ofron një 30 ditë garanci për kthimin e parave kështu që ju mund të provoni aftësitë e saj me lidhjen tuaj Virgin Media.

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Merrni Surfshark për Virgin Media Tani!

5. PrivateVPN

Pajisjet PrivateVPN

Nëse nuk jeni të ri për VPN dhe gjeni proceset e komplikuara të konfigurimit të mprehta, duhet të zgjidhni PrivateVPN. E thjeshtë, e zhveshur dhe e lehtë për t’u përdorur, ky VPN është një opsion miqësor për buxhetin që është i shkëlqyeshëm për fillestarët.

Të gjitha karakteristikat e sigurisë të fundit tëVVVV – përfshirë Kriptimi i klasës ushtarake AES 256-bit – ejani si paracaktuar kështu që nuk do të duhet të shqetësoheni për vendosjen e tyre. VPN ka intuitiv, aplikacione miqësore për përdoruesit në dispozicion në të gjitha pajisjet dhe do të keni mundësi të shijoni 6 lidhje të njëkohshme nën një profil.

PrivateVPN madje ofron plotësisht gjykim falas shtatë ditor si dhe të saj 30 ditë garanci për kthimin e parave. Shikoni se çfarë klientët e vërtetë duhet të thonë për këtë VPN të thjeshtë.

PrivateVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video dhe iPlayer i BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P; lista e serverëve të optimizuar P2P të disponueshëm përmes aplikacionit.

PrivateVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android dhe iOS.

Merrni PrivateVPN për Virgin Media Tani!

Përmbledhje dhe lexim i mëtejshëm

Shkuarja kundër ofruesit të shërbimit tuaj të internetit mund të duket e frikshme, por është e rëndësishme të mbani mend se ju po i paguani ato, dhe jo anasjelltas. Nëse Virgin Media nuk po ju ofron shërbimin për të cilin keni paguar, ju duhet të përdorni një VPN të mirë për t’u siguruar që po merrni vlerat e parave tuaja.

Ende nuk jam i sigurt se cili VPN mund të jetë? Lexoni udhëzuesin tonë për të zgjedhur VPN më të mirë për ju.

Nëse jeni të gatshëm të merrni rekomandimin tonë, ju mund të përfitoni para nga zgjedhja jonë kryesore me kode dhe kuponë NordVPN zbritje.

Dëshironi të dini më shumë rreth kufizimeve gjeografike, si funksionojnë ata dhe si i tejkalojnë ato VPN? Këtu keni gjithçka që duhet të dini për geoblocking.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map