5 VPN-të më të mira për Ukrainën – Për siguri, transmetim dhe shpejtësi në vitin 2020


Censura është një shqetësim në rritje në Ukrainë. Ndërsa shumë faqe, të tilla si Facebook, YouTube, Google janë lehtësisht të arritshme, të tjerët jo.

Si dhe kufizime në disa site të njohura, përdoruesit e internetit në Ukrainë përballen me censurë në lidhje me ato që postojnë. Gjëra të tjera që janë më të vështira për t’u bërë brenda Ukrainës përfshijnë hyrjen në kanale dhe programe gjeo-bllokuara.

për fat të mirë, një VPN mund të ndihmojë me këto dhe çështje të tjera.

Por, me një gamë kaq të gjerë të VPN-ve në dispozicion, si e dini cilat janë VPN-të më të mira për Ukrainën? Për të ndihmuar në këtë, ekspertët tanë kanë mbledhur një listë të pesë VPN-ve më të mira për Ukrainën.

Farë duhet të kërkoni në një VPN për Ukrainën

Ukraina është renditur si “pjesërisht e lirë” në raportin “Freedom on the Net 2017 Freedom House”. Kjo do të thotë që ndërsa interneti është përgjithësisht i arritshëm brenda vendit, ka ca censurë të përmbajtjes. Kjo është për sa i përket faqeve që mund të arrihen dhe asaj që mund të postohet në faqet që janë të arritshme. Censura më e madhe është në lidhje me përmbajtjen që është politikisht e ndjeshme, që lidhet në çfarëdo mënyre me konfliktet e vazhdueshme në zonë, ose inkurajon zakonet e këqija, përfshirë pirjen e duhanit, alkoolizmin, varësinë nga droga dhe pornografinë. Disa site, lokale, veçanërisht ruse, të mediave sociale janë të ndaluara brenda Ukrainës, veçanërisht Vkontakte dhe Odnoklassniki.

Si dhe për të siguruar lidhjen tuaj dhe duke ju mbrojtur nga hakerat, viruset dhe mbikëqyrja e qeverisë duke ndryshuar adresën tuaj IP, përdorimi i një VPN gjithashtu ju lejon të hyni në faqet e internetit dhe faqet e transmetimit nga vendet në të gjithë globin.

Për ta arritur këtë, dhe më shumë me një VPN në Ukrainë, duhet të gjesh një që:

 • Ka serverë brenda Ukrainës – Përzgjedhja e një VPN me serverë brenda Ukrainës ju mundëson qasje private dhe të sigurt në kanalet e transmetimit popullor si Novy TV, Inter Television dhe 112 Ukrainë.
 • Lejon përrua – ndërsa ka disa site përrua që veprojnë jashtë Ukrainës dhe në përgjithësi ato anashkalohen për përdorim personal, një VPN siguron që të dhënat tuaja të mbrohen dhe që lidhja juaj përrua të jetë e sigurt.
 • Ka serverë në SH.B.A. – nëse doni të përdorni vendet e transmetimit me kufizime gjeo-kufitare si Hulu dhe Netflix, atëherë serverët amerikanë janë veçanërisht të rëndësishëm. VPN gjithashtu duhet të jetë një hap përpara blloqeve të rrepta që përdorin faqet si përdorimi Netflix për të ndaluar përdoruesit e VPN të hyjnë në përmbajtje nga rajone të ndryshme.
 • Usershtë miqësor për përdoruesit – mungesa e mbështetjes së gjuhës amtare nuk duhet të jetë pengesë për një lidhje të sigurt në internet me një VPN që ofron shkarkime të thjeshta, aplikacione amtare me një klikim, shkarkime të thjeshta dhe udhëzime të lehta për t’u ndjekur.
 • Ka shërbime të mira për klientët – shitësit më të mirë VPN ofrojnë mbështetje 24/7 të klientit, duke përfshirë chat live dhe udhëzues të plotë në faqet e tyre të internetit për t’ju mbështetur në çdo hap.

VPN-të më të mira për Ukrainën

1. NordVPN

Përfitimet e NordVPN InfographicVPN # 1 për Ukrainën

Karakteristikat e sigurisë së NordVPN janë të pakrahasueshëm nga ofruesit e tjerë dhe përfshijnë mbrojtje nga rrjedhja DNS, Double VPN, encryption AES 2048-bit, dhe një zgjedhje protokolesh. NordVPN gjithashtu ka një politikë mos-logjike që i përmbahet rreptësisht, do të thotë kjo ju mund të shfletoni, transmetoni dhe përroni duke ditur që lidhja juaj është e sigurt dhe se privatësia juaj është e mbrojtur. NordVPN ka serverë në Ukrainë që lejojnë përdoruesit të përrallësohen në mënyrë të sigurt dhe është një nga disa VPN kryesore që mund të anashkalojnë gjeo-blloqet e rrepta që ka Netflix.

 • 4,000+ serverë përfshirë 6 në Ukrainë
 • Shërbim i shkëlqyeshëm 24/7 ndaj klientit
 • Karakteristika të shkëlqyera të sigurisë dhe gamën e protokolleve 30-ditë garanci për kthimin e parave

Shikoni marrëveshjet

2. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPNVPN më i shpejtë në dispozicion

ExpressVPN është një nga VPN-të më të shpejtë që nuk vendos kufizime në shkarkime ose përdorim të gjerësisë së bandës; ideale për të transmetuar përmbajtje gjeo-bllokuar dhe përrua. Serveri i tij në Ukrainë mbështet OpenVPN, IPSec, PPTP, dhe më shumë. Tipari i tunelimit të ndarë të ExpressVPN ju lejon të keni qasje të sigurt në faqet e mediave sociale përmes serverit ukrainas, ndërsa hyrni në serverët e SH.B.A.-së për të transmetuar Netflix-in e SHBA. ExpressVPN gjithashtu siguron 256-bit encryption AES, mbrojtje rrjedhje DNS / IPv6, shtesat e shfletuesit dhe një ndërprerës vrasës për sigurinë e mëtejshme të shfletimit.

 • 1.500 server + në 148 vende, përfshirë një lokacion në Ukrainë
 • Lidhje të shpejta dhe të qëndrueshme
 • Politikë e rreptë e mos-prerjeve
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave

Shikoni marrëveshjet

3. CyberGhost

Shumica e serverëve në Ukrainë

CyberGhost ofron një ndërfaqe të lehtë për t’u përdorur, qasje në përmbajtje gjeo-kufizuar dhe shtatë lidhje të njëkohshme.  60 serverat e saj në Ukrainë janë pjesë e një rrjeti prej mbi 5.700 serverësh që përfshijnë 89+ vende. Kombinuar me kriptimin e saj 256-bit, mbrojtjen e rrjedhjes DNS dhe IP, ndërprerësin automatik të vrasjes dhe protokollin OpenVPN CyberGhost është një zgjedhje efektive dhe praktike e VPN që siguron që lidhja juaj të jetë private dhe e sigurt.

 • 60 servera në Ukrainë
 • Serverë të përkushtuar për torrent dhe shpërndarjen e skedarëve
 • Shtatë lidhje të njëkohshme
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave dhe provë falas 7-ditore

Shikoni marrëveshjet

4. PrivateVPN

pajisje privatevpn

Një VPN solide, themelore që plotëson të gjitha nevojat tuaja

Ndërsa PrivateVPN mund të mos ketë aq shumë serverë sa ofruesit e tjerë VPN, ai ka vendndodhje të serverëve që përfshijnë pjesën më të madhe të botës, përfshirë Ukrainën. Kjo do të thotë se mund të zhbllokojë dhe transmetojë përmbajtje të kufizuar gjeo-ve, duke përfshirë shërbimet e rrjedhës së Ukrainës, me shpejtësi të shpejtë dhe pa kufizime të shkarkimit ose gjerësisë së bandës. PrivateVPN krijon lidhje të sigurta duke përdorur një gamë të protokolleve, përfshirë OpenVPN, esigurimi i të dhënave tuaja është i sigurt nëse shkarkoni përrua në Ukrainë ose lidheni me përdoruesit në vendet më të censuruara siç janë Rusia.

 • Nuk ka kufizime të brezit ose kufizime të përdorimit
 • Mbështetje e shërbimit të klientit të arritshëm dhe udhëzues për ngritje të thjeshtë për t’u lexuar
 • 56 servera në të gjithë globin, përfshirë 2 lokacione në Ukrainë
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave

Shikoni marrëveshjet

5. Besimi.Zona

pajisjet e zonës së besimit

VPN i lehtë për t’u përdorur që mbështet P2P

Trust.Zona është një nga VPN-të më të vogla me vetëm 130 serverë në 32 vende. megjithatë, ai ka një server të vendosur në Ukrainë dhe është akoma në gjendje të anashkalojë gjeo-blloqet e rrepta të vendosura në Netflix amerikane dhe shërbime të tjera streaming. Besimi.Zona është një nga VPN më miqësore në dispozicion dhe encryption e saj të mëparshme dhe politikat e rrepta të mos-prerjeve më shumë sesa të përbëjnë numrin më të ulët të serverëve. Zgjedhja e L2TP mbi protokollet IPSec, ose OpenVPN, kriptimi AES me 256-bit, dhe ndërruesi vrasës sigurojnë që lidhja juaj të jetë e sigurt dhe private. Trust.Zona mbështet lidhjet për torrent dhe P2P nëpër serverat e tij dhe ofron mundësi pagese anonime, siç është Bitcoin, për të siguruar privatësinë tuaj që nga momenti kur regjistroheni.

 • Mbështet për torrenting dhe P2P nëpër serverat e saj
 • Mund të anashkaloni gjeo-blloqet
 • Ndërfaqe e thjeshtë me mundësi më të hollësishme për përdoruesit e avancuar
 • Gjykim falas 3-ditor dhe garanci për kthimin e parave 10-ditore

Shikoni marrëveshjet

Kur zgjidhni një VPN për përdorim në Ukrainë, siguria dhe privatësia duhet të jenë kërkesat tuaja kryesore. Të gjitha VPN-të në listën tonë i japin këto si standarde, së bashku me shumë më tepër. Të pesë VPN-të janë të lehta për t’u vendosur dhe përdorur dhe ofruar garanci për kthimin e parave, kështu që ju mund t’i provoni ato plotësisht për veten tuaj. Nëse jeni akoma të pasigurt nëse duhet të investoni në një VPN kur lidheni nga Ukraina ose diku tjetër, atëherë lexoni udhëzuesin tonë VPN për të mësuar më shumë. Nuk jam i sigurt për pesë që kemi përshkruar? Eksploroni mundësi të tjera të shkëlqyera VPN duke klikuar këtu.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map