5 VPN-të më të mira për Twitch – Të Pafund të Parë, Qasje të Shpejtë në 2020


Twitch.tv është gjithçka argëtuese dhe lojëra, derisa dikush të mohojë hyrjen.

Shërbimi jashtëzakonisht i popullarizuar ju lejon të jetoni në transmetim lojrat tuaja të preferuara video, garat e sporteve elektronike, transmetimet muzikore, dhe më shumë – të gjitha ndërsa bashkëveproni me transmetuesit më të mirë në kohë reale. Problemi është, ju mund të gjeni bllokimin e qasjes tuaj në përmbajtjen e faqes për një larmi arsyesh.

Lajmi i mire? Edhe nëse e gjeni veten duke parë një ekran që thotë se përmbajtja nuk është e disponueshme, VPN sigurojnë një rrugëdalje të shpejtë dhe të lehtë për t’ju rikthyer në lojë.

Duke tunifikuar trafikun tuaj përmes një serveri të largët, një VPN e bën atë dukeni sikur po hyni në sit nga një adresë tjetër IP, madje edhe një vend tjetër. Ky spoofing i lokacionit do t’ju lejojë të keni qasje në përmbajtjen e bllokuar duke mbetur plotësisht anonim.

Sidoqoftë, shërbimet streaming si Twitch paraqesin speciale sfidat që shumë VPN nuk janë të gatshëm t’i trajtojnë. Lexoni për të parë se cilat VPN funksionojnë më mirë për Twitch, dhe pse.

VPN më të mira për Twitch – Lista e shpejtë

 1. NordVPN
  Me mbi 5,100 serverë në 62 vende, rrjeti i NordVPN ju garanton qasje të lehtë në një lidhje që është e shkëlqyeshme për transmetimin në Twitch me shpejtësi të mëdha.
 2. ExpressVPN
  Duke rrotulluar rregullisht adresat IP, ExpressVPN siguron që qasja juaj nuk do të preket nga ndalesat IP të Twitch TV.
 3. Cyberghost
  CyberGhost ka një profil të paracaktuar të Zhbllokimit të Streaming dhe ju mund të transmetoni deri në 7 pajisje menjëherë..
 4. IPVanish VPN
  Ndërfaqja miqësore për përdoruesit e IPVanish e bën lidhjen të lehtë, dhe VPN do të parandalojë që ISP-ja juaj të godasë lidhjen tuaj, ndërsa ju po transmetoni Twitch.
 5. Surfshark
  Modaliteti NoBorder i Surfshark hap hapjen tuaj në Twitch, madje edhe aty ku VPN mund të bllokohen, pa kompromentuar sigurinë tuaj.

Pse keni nevojë për një VPN për Twitch

Një VPN është mënyra më e sigurt, më e lehtë për të marrë rreth blloqeve të përmbajtjes në Twitch TV. Këtu janë arsyet kryesore që ju mund të gjeni të bllokuar përmbajtjen Twitch, dhe se si një VPN me vlerësim të lartë ju ndihmon të kapërceni ato kufizime për të marrë akses të plotë.

Geoblocks

Disa video Twitch janë padyshim të diskutueshme, dhe disa vendet me politika të rrepta të censurës në internet i janë përgjigjur kësaj “përmbajtje të kundërshtueshme” nga bllokimi i platformës.

Zona thuhet se është e bllokuar në Kinë, e cila shpesh vendos ndalime paraprake në faqet e internetit perëndimore me popullaritet në rritje. Ti gjithashtu nuk mund të hyni në Twitch në Rusi për shkak të një blloku në të gjithë vendin e adresave IP specifike që i përkasin Amazon dhe Google.

Cfare ka me shume, disa përmbajtje Twitch janë gjeo-të kufizuara nga Twitch vetë për shkak të çështjeve të licencimit. Për shembull, TwitchPresents ka partnerizuar me Crunchyroll për të transmetuar tregon licencuar vetëm në Evropë dhe Amerikë.

Në disa rajone përfshirë Indinë, ju do zbuloni gjithashtu se nuk jeni në gjendje të regjistroheni në Twitch Prime, një opsion anëtarësie premium që ofron lojëra bonus dhe përmbajtje ekskluzive në lojë.

Duke u lidhur me siguri me një server në një vend ku të gjitha Twitch janë lirisht të disponueshme, siç janë SH.B.A. ose MB, a VPN do të heqë blloqe të vendosura nga qeveria në faqen e internetit Twitch, së bashku me ndonjë kufizimet rajonale për përmbajtjen specifike.

Blloqet e rrjetit

Në disa raste, edhe nëse jeni i vendosur në një vend që nuk kufizon qasjen në Twitch, ju mund të jeni akoma në gjendje të hyni në sit. Kjo çështje zakonisht lind kur përpiqeni të hyni në Twitch nga rrjeti lokal në zyrën tuaj ose kampusin e kolegjit.

shumë punëdhënësit dhe institucionet arsimore bllokojnë hyrjen në platformat e lojrave dhe faqet e streaming sociale si Twitch, duke pretenduar se ata largojnë punonjësit nga puna dhe studentët nga studimi.

Këtu, bukuria e një VPN është se ai kodon trafikun tuaj dhe e dërgon atë përmes një serveri të largët, një proces i njohur si tunelimi VPN. Lokale rrjeti nuk do të dijë kurrë në cilat faqe vizitoni, kështu që bllokimet e saj në internet nuk do të shkaktohen dhe ju do të keni qasje falas në Twitch.

Ndalimet e IP

Nëse adresa juaj e IP është e lidhur në ndonjë mënyrë me një shkelje të Kushteve të Shërbimit të Twitch, Twitch do t’ju bllokojë të hyrni në platformë. Ndonjëherë, plotësisht njerëzit e pafajshëm janë prekur nga këto ndalime të batanijve IP.

Për shembull, nëse jetoni me shokët e dhomës të cilët gjithashtu përdorin Twitch, ose ishin viktima e një hakeri që përdori IP-në tuaj për veprimtari të paligjshme, ju mund të përfundoni që merren me pasojat e veprimeve të tyre.

Për fat të mirë, adresa e re IP ju merrni kur të lidheni me një server VPN ju jep një fillim të ri me Twitch.

ISP duke u hedhur

Meqenëse Twitch është një uebfaqe me intensitet të të dhënave me miliona përdorues që transmetojnë video për orë e orë të tëra, ISP-të nuk janë tifozët e saj më të mëdhenj.

Për të lehtësuar numrin që merr Twitch për serverat e tyre, ISP-të do të ndajnë një lidhje më të ngadaltë në uebfaqen e Twitch, ndërsa ju siguron një lidhje më të shpejtë me çdo vend tjetër – një mashtrim i ndyrë që quhet goditje. Humbja e neutralitetit neto do të thotë që kjo praktikë do të bëhet më e zakonshme në SH.B.A..

Kur ti përdorni një VPN, megjithatë, ISP-të nuk mund të shohin cilat site vizitoni. Nëse ata nuk e dinë se çfarë jeni deri më tani, ata nuk mund të lëvizin trafikun tuaj.

Tofarë duhet të kërkoni në një VPN për Twitch

Për të hyrë në çdo shërbim transmetimi, gjëja e parë që do të dëshironi në një VPN është shpejtësia e lidhjes së rrufeve. Nuk ka kuptim të zhbllokoni përmbajtjen e Twitch vetëm për të pasur një vonesë të bezdisshme dhe buffering. Sigurohuni që VPN gjithashtu ju jep Bandwidth i pakufizuar.

Për anashkalimin e lehtë të geoblocks, VPN juaj duhet të ketë një rrjet të madh serverësh të përhapur në shumë vende. Stabiliteti i rrjetit është thelbësor gjithashtu; ne rekomandojmë vetëm VPN me më të mirë se 99% server në kohë.

Kriptimi i shkallës ushtarake dhe a zgjedhja e protokolleve VPN do t’i mbajë të dhënat tuaja nga duart e hakerave dhe do t’ju mbrojë nga ISP ose mbikëqyrja e qeverisë. Më në fund, a politika pa log do të sigurojë që e gjithë veprimtaria juaj në internet është private dhe anonime.

Këto janë VPN-të më të mira për Twitch – Ja Pse

1. NordVPN

Pajisjet NordVPN

NordVPN do lehtë anashkalojë çdo geoblocks, blloqe të rrjetit lokal, ose ndalime IP në Twitch TV. Një rrjet mbresëlënës i mbaruar 5,100 serverë në 62 vende e vë botën në majë të gishtave dhe siguron që nuk do të keni kurrë nevojë të konkurroni me përdoruesit e tjerë për gjerësi bande.

NordVPN gjithashtu siguron Kriptimi i shkallës ushtarake, 256-bit, mbrojtja e të dhënave tuaja personale dhe maskimi i aktivitetit tuaj online nga ISP dhe qeveria juaj. ju do të shmangni goditjen e bandës sepse ISP-ja juaj nuk do të jetë në gjendje të tregojë se çfarë shërbimesh po përdorni.

Një pajtim i vetëm mbështet deri në 6 lidhje të njëkohshme të pajisjes, kështu që ju mund të mbroni tërë familjen tuaj. Shikoni se çfarë duhet të thonë të tjerët në lidhje me NordVPN, ose provoni ta kontrolloni pa rrezik 30 ditë garanci për kthimin e parave.

NordVPN mund të zhbllokohet:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Shikoni ofertat NordVPN

2. ExpressVPN

Përfitimet e ExpressVPN

ExpressVPN njihet për të shpejtësi tepër të mëdha, duke e bërë atë një zgjedhje natyrale për faqet e internetit që transmetojnë si Twitch TV. Të gjitha planet përfshijnë Bandwidth i pakufizuar për të garantuar që transmetimet e videos suaj nuk do të marrin shumë kohë për të ngarkuar, për tu bërë pixelated ose belbëzues.

Për më tepër, ExpressVPN përmban një politikë mbresëlënëse të intimitetit me një praktikë e rreptë e prerjeve zero, do të thotë që ofruesi nuk do të ruajë asnjë informacion në historinë tuaj të shfletimit, përdorimin e të dhënave ose adresën IP.

ExpressVPN gjithashtu rrotullon rregullisht adresat IP të serverit për të promovuar më tej anonimitetin në internet dhe për t’ju ndihmuar të anashkaloni çdo masë ant-VPN që mund të vërë Twitch.

Lexoni më shumë rreth ExpressVPN në faqen tonë të rishikimit dhe përfitoni nga një 30 ditë garanci për kthimin e parave në të gjitha shërbimet, së bashku me një Gjykim falas 7 ditor për përdoruesit celular.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Shikoni ofertat ExpressVPN

3. CyberGhost

CyberGost është në përputhje me të gjitha sistemet kryesore operative, përfshirë Windows, Mac OS, iOS dhe Android, duke e bërë atë një zgjedhje të shkëlqyeshme për transmetimin në Twitch në lëvizje. Ti mundesh lidhni deri në 7 pajisje njëkohësisht me një plan të vetëm – a mund të thuash i përshtatshëm?

Për më tepër, të gjitha aplikacionet kanë një profil i dedikuar i transmetimit, me cilësime të paracaktuara për përvojën më të mirë të mundshme të shikimit. Nuk është për t’u habitur që tiparet unike të CyberGhost-it dhe përmirësimet e vazhdueshme i kanë bërë njerëzit të flasin në të gjithë botën VPN.

Një bujar Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh dhe Gjykim falas 7 ditor për aplikacionet celulare do t’ju japin gjithë kohën që ju duhet për të siguruar që CyberGhost është VPN ideale për Twitch dhe kudo tjetër që shkoni në internet.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Shikoni marrëveshjet CyberGhost

4. IPVanish

Pajisjet ipVanish

me 40,000 adresa IP në dispozicion në mbi 1.000 serverë në 60 vende, IPVanish e bën të lehtë të shpejtoni blloqet e kaluara në Twitch dhe të shijoni çdo video dhe lojë pa marrë parasysh se ku jeni.

aplikacione miqësore për përdoruesit bëje më të lehtë për tu lidhur – dhe mund të përdorësh deri 10 pajisje menjëherë në një pajtim! Bandwidth i pakufizuar dhe shpejtësia e pakufizuar do të thotë që nuk do të keni asnjëherë të merreni me goditje.

Sigurisht, të dhënat dhe pajisjet tuaja do të mbrohen plotësisht me IPVanish, falë kriptimi i shkallës ushtarake dhe a ndërprerës i besueshëm vrasës që ndalon transmetimin e të dhënave nëse lidhja juaj e serverit VPN bie ndonjëherë.

Nuk është çudi që IPVanish është vlerësuar shumë nga përdoruesit. Jepini një shërbim provoni me Garanci 7-ditore e kthimit të parave.

IPVanish mund të zhbllokojë:

 •  Netflix, iPlayer i BBC.

Mbështet përrua:

 • po.

IPVanish punon në këto pajisje: 

 • Windows, macOS, iOS, Android, FireTV, Windows Phone, Linux, Chromebook, Routers.

Shikoni marrëveshjet IPVanish

5. Surfshark

Megjithëse Surfshark është një shërbim relativisht i ri i VPN, angazhimi i tij për të intimitetit dhe sigurisë e bën atë një zgjedhje të shkëlqyeshme për të hyrë në Twitch, pavarësisht se ku je. Edhe më mirë, Surfshark ju lejon të lidhni një i pakufizuar numri i pajisjeve, i cili lejon anëtarët e shumtë të familjes të përdorin VPN në të njëjtën kohë.

Ofron Surfshark encryption dyfishtë përmes veçorisë së tij MultiHop për t’ju mbajtur të mbrojtur, pavarësisht nëse jeni duke luajtur lojëra apo streaming. Përdor Kriptimi AES-256, plus ka Mbrojtja e rrjedhjes DNS, dhe mund të përdoret në mënyrë popullore tastierë lojrash si Play Station dhe Xbox.

me shërbim i shkëlqyeshëm për klientët dhe një zemërgjerë 30 ditë garanci për kthimin e parave, Surfshark vazhdon të rritet në popullaritet tek përdoruesit. Surfshark ka një nga çmimet më të mira në treg nëse kërkon një marrëveshje afatgjatë.

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Shikoni marrëveshjet e Surfshark-ut

përmbledhje

Geoblocks, blloqet e rrjetit lokal, ndalimet e IP, dhe ISP mund të futen midis jush dhe lojrave dhe transmetuesve tuaj të preferuar në Twitch TV. Por një VPN me cilësi të lartë është gjithçka që ju nevojitet për t’i kapërcyer të gjitha dhe të keni një qasje të pakufizuar, të pakufizuar nga kudo në botë.

Azinguditërisht, mjetet më të mira për zhbllokimin e përmbajtjes janë gjithashtu mjetet më të mira për të mbrojtur privatësinë tuaj, për të siguruar pajisjet tuaja kundër hakimit dhe malware, dhe t’ju mbajnë anonimë ndërsa shfletoni ose përroni. Shikoni udhëzuesin tonë gjithëpërfshirës për të mësuar për gjithçka që një VPN mund të bëjë për ju.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map