5 VPN-të më të mira për të jetuar rrjedhën Spanjolle La Liga Kudo në vitin 2020


La Liga është akoma duke shkuar e fortë në 2018-19, pavarësisht humbjes së Cristiano Ronaldo. Mbetet me siguri liga më e mirë në botë për futbollin teknik. Me Real Madrid duke luftuar këtë sezon, Atletico Madrid është ngritur për të sfiduar Barcelona për titullin.

Transmetuesit e njohur të La Liga përfshijnë Movistar, Gol, dhe beIN LaLiga në Spanjë, Njëmbëdhjetë Sporte në UK, bein SPORTIT në SHBA dhe Australi, TDN në Meksikë, dhe Sport DirecTV në Argjentinë. Fatkeqësisht, të gjithë ata janë gjeo-kufizuar në rajonet e tyre përkatëse.

A VPN e mirë do t’ju lejojë të anashkaloni geoblocks dhe transmetoni çdo ndeshje në çdo transmetues, kudo. Ne do t’ju tregojmë se si funksionon, por së pari, këtu është një vështrim në VPN-të më të mira për të shikuar La Liga bazuar në rezultatet tona të testimit.

Udhëzues i shpejtë – Pesë VPN më të mirë për La Liga

 1. ExpressVPN
  Për transmetim të qetë të futbollit live, ju duhet një VPN me lidhje të shpejta, të besueshme. ExpressVPN ju ka mbuluar me shpejtësinë më të lartë të çdo VPN që kemi testuar.
 2. NordVPN
  Me një modalitet SmartPlay që ju lidh automatikisht me serverin më të mirë për rrjetin që dëshironi të shikoni, NordVPN mund të jetë opsioni më i thjeshtë për të transmetuar La Liga.
 3. IPVanish
  IPVanish lejon një lidhje të bollshme të 10 pajisjeve të njëkohshme për pajtim, kështu që është një zgjedhje e shkëlqyeshme nëse e gjithë familja juaj futet në futboll.
 4. Cyberghost
  Një fitues i çmimit vpnMentor për performancën dhe përballueshmërinë, CyberGhost është një nga opsionet më të mira në treg për fillestarët VPN.
 5. PrivateVPN
  Duke thjeshtuar shërbimin e tij, PrivateVPN jep shpejtësi të madhe dhe geoblock të shkëlqyeshëm duke anashkaluar për një çmim jashtëzakonisht të ulët.

Si të shikoni La Liga me një VPN – Truket e thjeshta

Pasi të keni zgjedhur ofruesin tuaj VPN, duhet vetëm disa hapa për t’u lidhur dhe për të filluar shikimin e La Liga nga çdo vend.

 1. Shkarkoni dhe instaloni aplikacionin VPN për pajisjen tuaj. Nisni aplikacionin.
 2. Zgjidhni një vendndodhje të serverit që përputhet me transmetuesin Liga që dëshironi të shikoni (shiko lista e transmetuesve më poshtë).
 3. Navigoni në faqen e internetit të transmetuesit dhe krijoni një llogari nëse është e nevojshme.
 4. Filloni transmetimin e futbollit La Liga!

Filloni të shikoni TANI!

Udhëzues për Transmetuesit La Liga dhe Vendndodhjet e serverëve

Për të parë La Liga në këta transmetues…… Zgjidhni një server VPN në këtë vend
Movistar, Gol, beIN LaLigaSpanjë
Njëmbëdhjetë SporteMbretëria e Bashkuar
BIN SPORTIT – SH.B.A.Shtetet e Bashkuara
BIN SPORTIT – AUSAustrali
TDNMeksikë
Sport DirecTVArgjentinë

Pse keni nevojë për një VPN për të parë La Ligën

Një VPN (rrjet privat virtual) ju lidh në internet përmes një serveri privat. juaj lidhja e serverit fshihet nga pjesa tjetër e internetit nga një tunel i koduar. Adresa juaj IP aktuale, e cila do të zbulonte vendndodhjen tuaj, zëvendësohet me adresën IP të serverit.

Për shumë faqe interneti të kufizuara, thjesht marrja e një IP në vendin ku faqja është e vendosur është e mjaftueshme për të kapërcyer geoblocks. por faqet më të larta të transmetimit e bëjnë atë më të ashpër duke përdorur mjete agresive të kontrollit të VPN që mund të zbulojnë adresat IP të ndryshuara.

VPN-të më të mira marrin rreth bllokuesit VPN duke përdorur metoda të përparuara të obfuskimit. Ofruesit tanë të rekomanduar do t’ju japin qasje jo vetëm në La Liga, por edhe në Premier League, MLS, Netflix, Hulu, iPlayer të BBC, edhe me shume.

Një VPN gjithashtu ofron mbrojtje të rëndësishme për privatësinë që asnjë përdorues i Internetit nuk duhet të jetë pa. Të dhënat tuaja do të mbahen jashtë duarve të hakerave dhe do të keni mundësi shfletoni plotësisht në mënyrë anonime. As ISP-ja juaj nuk do të jetë në gjendje të mbikëqyr aktivitetin tuaj në internet.

VPN-të më të mira për Streaming La Liga – Lista e hollësishme

1. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

VPN premiumi më i shpejtë në treg, ExpressVPN është ideal për të transmetuar La Liga. Faleminderit Bandwidth i pakufizuar dhe 99.9% në kohë i rrjetit, nuk do të duhet të shqetësoheni për vonesën ose bufferingin në një moment kyç në një ndeshje.

ExpressVPN ka një shërbim të shkëlqyeshëm për klientët (përfshirë mbështetjen e bisedës live 24/7) dhe siguri të nivelit të lartë, si psh Kriptimi 256-bitësh AES, një ndërprerës vrasës dhe mbrojtje nga rrjedhja e DNS. Ajo kalon disa nga blloqet më të vështira VPN për të zhbllokuar përmbajtjen në të gjithë botën.

Me mbi 2,000 serverë në të gjithë botën, ExpressVPN mund t’ju lidhë me të gjithë transmetuesit kryesorë të La Liga. Mund ta provoni pa asnjë rrezik nën 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Shikoni me ExpressVPN TANI!

2. NordVPN

Pajisjet NordVPN

Ju nuk do ta keni problem ta zhbllokoni çdo rrjedhë të La Liga me NordVPN, falë një rrjeti të madh me mbi 5,000 serverë në të gjithë botën. Shumë nga serverët e ofruesit në SH.B.A., UK, Australi dhe Spanjë janë optimizuar për transmetim pa tel të sporteve të drejtpërdrejta.

Lidhja me serverin më të mirë për të parë transmetuesin tuaj të preferuar La Liga është e thjeshtë me një klik me veçorinë e integruar SmartPlay. ndërkohë, CyberSec, një tjetër veçori ekskluzive e NordVPN, bllokon malware, reklama, uebfaqe me qëllim të keq dhe përcjellje.

Intimiteti juaj në internet sigurohet me kriptimin 256-bitësh AES, Mbrojtja e rrjedhjes DNS, një ndërprerës i personalizueshëm vrasës dhe një politikë e fortë mos-prerjeje. Ti mundesh lidhni deri në 6 pajisje menjëherë me një pajtim, me aplikacione vendase të disponueshme për çdo platformë kryesore.

Abonimet e NordVPN gjithashtu mbajnë mbrojtjen e një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Shikojeni me NordVPN TANI!

3. IPVanish

Pajisjet ipVanish

IPVanish është një zgjedhje e shkëlqyeshme për transmetimet në anglisht të La Liga, me mbi 500 servera në të gjithë SH.B.A., 101 në MB dhe 60 të tjerë në Australi. Mbështetje deri në 10 lidhje të njëkohshme e bën IPVanish të përsosur për një familje plot me tifozë futbolli.

Shpejtësitë e IPVanish janë më se të shpejta për të transmetuar sporte të drejtpërdrejta, dhe të dhënat tuaja do të jenë të sigurta falë encryption të fortë dhe masave të përparuara të sigurisë. Mundësitë e pajtimit të përballueshëm ndihmoni për ta bërë IPVanish një turmë të preferuar midis transmetuesve në internet.

Garanci 7-ditore e kthimit të parave në dispozicion nga IPVanish është më i shkurtër se sa ato të ofruara nga ofruesit e tjerë premium VPN, prandaj përgatituni të vendosni shpejt nëse dëshironi të kryeni një afat të gjatë.

Shikoni me IPVanish TANI!

4. CyberGhost

pajisje të shumëfishta cyberghost

CyberGhost jep shumë vlera për tifozët e La Liga, me çmimet e volitshëm për planet afatgjata. Me qindra servera në SH.B.A., Angli, Australi dhe Spanjë, CyberGhost ju jep qasje të shpejtë për të gjithë transmetuesit kryesorë të La Ligës.

Ndërfaqja e përdoruesit është një ëndërr për të ardhurit VPN, me një profil i paracaktuar i transmetimit që ju lidh të lidhur me disa klikime të lehta. Karakteristikat e mbrojtjes së intimitetit përfshijnë encryption 256-bit, një ndërprerës vrasjeje dhe parandalimi i rrjedhjes së DNS.

Me një shumë bujare Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh, CyberGhost e bën të lehtë të provoni këtë VPN të thjeshtë, efektive, pa rrezik. Dhe duke folur për bujarë, një pajtim do të mbështesë deri në 7 lidhje pajisjesh ne nje kohe.

Shikoni me CyberGhost TANI!

5. PrivateVPN

pajisje privatevpn

Me rrjetin e tij të zhveshur prej rreth 100 serverësh në 56 vende, PrivateVPN mund të duket jo i duhur në këtë listë. Por kjo VPN vërteton përsëri dhe përsëri në testimin tonë që e vogla mund të jetë e bukur.

Me shpejtësi të jashtëzakonshme dhe një rekord i shkëlqyeshëm për zhbllokimin madje edhe të faqeve të mbrojtura shumë, PrivateVPN mund t’ju lidhë me çdo transmetim të La Liga në botë. Dhe çmimet e pajtimeve janë ndër më të lira në tregun premium VPN.

Aplikacionet PrivateVPN për të gjitha platformat kryesore nuk janë më të thjeshtat për t’u përdorur, por ofruesi e kompenson atë me një Shërbimi Ndihmë në distancë e Shikuesit të Ekipit një-të-një-lloji. Shërbimi ju lidh direkt me një ekip të dedikuar teknologjik që instalon dhe vendos VPN për ju!

me 6 lidhje të njëkohshme lejuar në një pajtim, PrivateVPN ofron vlerë të madhe për paratë tuaja. Provoni të mos rrezikoni me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Shikoni me PrivateVPN TANI!

Përmbledhje dhe lexim i mëtejshëm

Nëse jeni një tifoz serioz i futbollit, ju duhet qasje totale në transmetimet e La Liga – çdo ndeshje, kudo. Pavarësisht se ku jeni, VPN e duhur e lehtëson atë lidheni dhe transmetoni La Liga me cilësi të lartë në çdo kompjuter ose pajisje mobile.

Për më shumë këshilla mbi shikimin e televizionit spanjoll më të mirë dhe mbulimin sportiv, shikoni rradhën tonë të VPN-ve më të mira për Spanjën në vitin 2020. Nëse jeni një tifoz i sporteve amerikane, mësoni se si të përdorni një VPN dhe Sling TV për të parë gjithçka nga Lufton titulli NBA në UFC.

Nëse nuk doni të humbisni ndonjë prej futbollit më të mirë në Tokë, sigurohuni që të lexoni gjithashtu udhëzuesin tonë për të shikuar Premier League nga kudo në botë.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map