5 VPN-të më të mira për Tajvan – më e shpejtë, e sigurt dhe më e lirë në vitin 2020

Nëse jetoni ose pushoni në Tajvan, ju duhet një VPN për të mbroni të dhënat tuaja dhe zhbllokoni faqet e internetit të geobllokuar nga e gjithë bota.

Përdoruesit Taiwanese të internetit gëzojnë lirinë në internet, por kjo nuk ndalet kriminelët në internet nga synimi i pajisjes tuaj. Nëse shfletoni internetin pa një VPN, tuaj informacioni personal është i prekshëm te hakerat, gjurmuesit dhe spiunët.

VPN enkriptoni dhe anonimizoni trafiku juaj në internet. Kjo e bën atë e pamundur që hakerat të marrin informacionin tuaj personal, si kartat e kreditit dhe detajet bankare. Ai gjithashtu parandalon faqet e internetit nga ndjekja dhe shitja e aktivitetit tuaj të shfletimit.

Një VPN do t’ju lejojë hyrjen në faqet e internetit të geobllokuar dhe shërbimet e transmetimit si p.sh. Netflix SHBA dhe Hulu, nëse jeni në shtëpi në Tajvan ose jeni duke pushuar në dhomën tuaj të hotelit duke shikuar të gjitha shfaqjet tuaja të preferuara nga shtëpia.

Përmbledhje e VPN-ve më të mira për Tajvan

  1. NordVPN: Ky përdorim i njohur VPN encryption dyfishtë për të garantuar sigurinë tuaj në internet. Mund ta përdorni për të zhbllokuar geoblocked përmbajtje nga çdo vend në botë.
  2. ExpressVPN: më të shpejtë VPN në dispozicion. ajo mbron informacionin tuaj personal me shifrim më të mirë në klasë.
  3. Cyberghost:I lehtë në përdorim aplikacionet dhe buxheti-miqësore çmimet. Ky është një VPN e shkëlqyeshme për fillestarët.
  4. HMA VPN:Oferta shpejtësi super të shpejtë, Bandwidth i pakufizuar, dhe protokolet e sigurisë së nivelit të lartë.
  5. VyprVPN: E shkëlqyeshme për kullim përmbajtja e bllokuar. Teknologjia e saj private e kameleonit mund anashkaloni çdo kufizim gjeografik ose bllok VPN.

Merrni NordVPN Tani!

Farë duhet të kërkoni në një VPN për Tajvan

Para së gjithash, kur zgjidhni një VPN, duhet të kërkoni një prej tyre shërbime të dëshmuara, me cilësi të lartë që do ju mbaj të sigurt, siguroni shpejtësi të lartë, dhe nëse jeni të gatshëm për këtë, zhbllokoni një botë krejt të re argëtimi dhe informacioni.

Pra, pavarësisht nëse jetoni në Tajvan ose thjesht po shkoni për vizitë, duhet që VPN-ja juaj anashkalojë geoblocks dhe mbroni të dhënat tuaja.

Nëse dëshironi të përdorni shërbime streaming, si p.sh. Netflix SHBA dhe Hulu në Tajvan, VPN juaj do maskoni IP-në tuaj vendndodhjen për ta bërë atë të duket sikur jeni duke kërkuar nga një vend tjetër. Kjo do të zhbllokojë faqet e kufizuara me gjeo.

VPN-ja juaj duhet të përdorë encryption top-of-the-line për të mbajtur informacionin tuaj personal larg hakerave, gjurmuesve dhe spiunëve. Kur të jeni lidhur, askush nuk mund ta shohë aktivitetin tuaj të shfletimit pervec ty.

Përdorni vetëm një VPN me kriptimi i shkallës ushtarake, një të rreptë politika pa log, dhe një automatik vrasin kaloni. Shërbimi që zgjidhni duhet të ofroni lidhje me shpejtësi të lartë me Bandwidth i pakufizuar.

Ajo gjithashtu duhet të operojë një rrjeti global i serverave kështu që ju mund të keni qasje në përmbajtje nga vendet e tjera. Lidhja me serverat në Tajvan do t’ju japë qasje me shpejtësi të lartë në faqet e internetit lokale dhe shërbimet.

VPN-të më të mira për Tajvan  

1. NordVPN

nordvpndevices

NordVPN kombinon shpejtësi të lartëBandwidth i pakufizuar, dhe siguria më e lartë për t’ju sjellë një nga VPN-të më të mira për Tajvanin. Me mbi 5,200 serverë për të zgjedhur në 62 vende, duke përfshirë 8 në Tajvan, nuk do të mbaroni kurrë nga të preferuarat për t’u parë.

Këtë VPN e bën kullim tepër e lehtë. Karakteristika e tij SmartPlay zbulon serverin që ju nevojitet për të anashkaluar geoblock me të cilin po përballeni, dhe automatikisht e bën ndërprerësin.

Përdor kriptimi i shkallës ushtarake, një të rreptë politika pa log, dhe një automatik vrasin kaloni për të mbrojtur të dhënat tuaja. Të gjitha aplikacionet e tij vijnë me një të integruar bllokues të reklamave dhe malware.

Ky shërbim mbresëlënës i gjithanshëm ka fituar vlerësime të shkëlqyera të klientëve të NordVPN. Provojeni pa rrezikshmëri me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Shikoni ofertat NordVPN

2. ExpressVPN 

Pajisjet ExpressVPN

ExpressVPN është VPN më e shpejtë në treg, por kjo nuk është arsyeja e vetme që ne e rekomandojmë. Eshte gjithashtu jashtëzakonisht i sigurt, dhe i lehtë për t’u përdorur.

Të gjitha planet e saj ofrojnë Bandwidth i pakufizuar dhe më shumë se 2,000 servera në 94 vende. Madje ka serverë në Tajvan, kështu që ju mund të shikoni faqet e internetit lokale me shpejtësi të lartë.

Ky VPN ofron të jashtëzakonshme Mbështetje 24/7 e klientit përmes bisedës në internet nëse keni ndonjë problem, si dhe një pyetje pa pyetje, Garanci 30-ditore, e kthimit të parave dhe a Gjykim falas 7 ditor për aplikacionet Android dhe iOS.

Për të mësuar më shumë, lexoni ato që thonë përdoruesit e vërtetë në lidhje me ExpressVPN.

Shikoni ofertat ExpressVPN

3. Cyberghost

pajisje të shumëfishta cyberghost

CyberGhost është a të shpejtë dhe të sigurt VPN për Tajvan. Ajo ofron Bandwidth i pakufizuar5,700+ serverë me shpejtësi të lartë botëror.

Ky VPN gjithashtu ofron veçori më të mira të sigurisë për të mbrojtur të dhënat tuaja, si Kriptimi 256-bit, një automatik vrasin kaloni, dhe një e rreptë politika pa log.

Ti mundesh provoni shërbimet e tij pa rrezik për 30 ditë dhe përfitoni nga një gjykim falas 7-ditor për përdoruesit iOS, Android dhe Windows. Gjeni pse është një përdorues i preferuar për sigurinë në internet.

Shikoni marrëveshjet CyberGhost

4. HMA VPN

pajisja hidemyass

Shpejtësi të lartë lidhjeje dhe Bandwidth i pakufizuar janë vetëm dy nga karakteristikat që e bëjnë HMA VPN një zgjedhje të shkëlqyeshme për Tajvanin. Shtë e lehtë për të lumë, shfleto, përrua, dhe më shumë me këtë VPN të lartë.

e tij të besueshëm rrjeti i serverëve në të gjithë botën do të zhbllokojë përmbajtjen e geobllokuar në të gjithë botën.

Kjo VPN është karakteristika të sigurisë së lartë ruajeni trafikun tuaj në internet ndërsa shfletoni, dhe ai ka aplikacione miqësore për përdoruesit për të gjitha platformat kryesore.

Mund të provoni HMA! me një Gjykim falas 7 ditor, ose hidheni me mbrojtjen e një bujari Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh. Shihni pse përdoruesit tanë e duan atë

Shikoni marrëveshjet HMA

5. VyprVPN 

Pajisja VyprVPN

Teknologjia e kameleonit VPN të VyprVPN është e përsosur për të duke anashkaluar geoblocks. Edhe pse kjo ofrues është një kompani më e vogël, ai zotëron dhe mirëmban serverat e vet, duke ofruar një avantazh të veçantë në shpejtësia dhe besueshmëria.

Ky VPN mbron informacionin tuaj personal me Kriptimi 256-bit, një të rreptë politika pa log, dhe një automatik vrasin kaloni. Atje jane aplikacione të lehtë për t’u përdorur edhe për të gjitha pajisjet kryesore.

VyprVPN lejon përdoruesit e rinj të provojnë shërbimin e tij pa rrezik, me një 30 ditë garanci për kthimin e parave. Bazuar në vlerësimet e shkëlqyera të klientit, do të dëshironi ta mbani shërbimin shumë më gjatë se kaq.

Shikoni marrëveshjet e VyprVPN

përfundim

Një VPN me cilësi të lartë do garantoni lirinë tuaj në internet dhe sigurinë ndërsa jeni në Tajvan.

Do të jeni në gjendje ta përdorni hyr në përmbajtjen ekskluzive të geobllokuar nga vendet e tjera, si Netflix dhe HBO GO.

Nëse akoma nuk jeni të sigurt se cili VPN është i duhuri për ju, pse të mos e bëni NordVPN? Mund ta provoni falas!

Merrni NordVPN Tani!

Leximi më tej 

Ekspertët tanë të kursyer nga buxheti kanë përpiluar një listë të marrëveshjeve më të mira VPN dhe kuponave për të ju kursej para në shërbimin tuaj.

Farë është një VPN, dhe pse keni nevojë për një? Lexoni gjithçka që ju duhet të dini në udhëzuesin tonë gjithëpërfshirës VPN.

Udhëtoni përreth Azisë? Shikoni VPN-të më të mira për Kinën.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me