5 VPN-të më të mira për Suedinë – Më e Shpejta, e Sigurtë dhe Më e Lirë në vitin 2020

Suedia gëzon një nga nivelet më të larta të lirisë në internet në botë. Qeveria e saj ishte një nga të parat që hoqi censurën dhe e drejta e qytetarëve për lirinë e fjalës mbrohet me ligj.

megjithatë, këto ligje nuk ndalojnë kriminelet në internet dhe përhapësit. Nëse shfletoni internetin pa VPN, informacioni juaj personal është i cenueshëm te hakerat, gjurmuesit dhe spiunët.

VPN përdorin shifrimin tek e bëjnë të pamundur që hakerat të lexojnë të dhënat tuaja dhe vidhni informacionin tuaj personal. Kjo është veçanërisht e rëndësishme nëse bëni bankë ose blini në internet. Ai gjithashtu ndalon faqet e internetit dhe korporatat e babëzitur që ndjekin aktivitetin tuaj dhe e përdorin atë për të krijuar reklama në shënjestër.

Një VPN do zhbllokuar përmbajtje ekskluzive ndërkombëtare që nuk mund të hysh në Suedi, si Netflix SHBA dhe Hulu.

Nëse jetoni në Suedi dhe po planifikoni pushime jashtë vendit, mund të përdorni VPN tuaj vazhdoni të azhurnoni me të gjitha shfaqjet tuaja të preferuara suedeze dhe programe lajmesh.

Në këtë udhëzues, ne do të flasim pse keni nevojë për një VPN për të mbrojtur veten në internet dhe për të hyrë në përmbajtje të bllokuar. Ne gjithashtu do të të ju ndihmojë të zgjidhni VPN më të mirë për Suedinë.

Përmbledhje e VPN-ve më të mira për Suedinë

  1. NordVPN: Me mbi 5,000 serverë në 62 vende, NordVPN jep një i gjithanshëm dhe me shpejtësi të lartë Shërbimi VPN.
  2. ExpressVPN: A premium VPN me një rekord të fortë të shpejtësi të lartë dhe siguri e pamposhtur.
  3. Cyberghost: A mundësi e shkëlqyeshme për fillestarët dhe veteranët e VPN njësoj.
  4. Mburoja e nxehtë: Hotspot Shield kombinon siguri më e lartë, bandë e pakufizuar, dhe shpejtësi tepër të mëdha.
  5. Surfshark:Ky përdorues i lartë VPN siguria e nivelit bankar për të mbrojtur privatësinë tuaj. me aplikacione për të gjitha pajisjet, do të kënaqesh qasje e pakufizuar me shpejtësi të lartë në internet.

Filloni Gjykimin Tuaj falas të Shield Hotspot tani!

Farë duhet të kërkoni në një VPN për Suedinë

Nëse përdorni internetin në Suedi, do t’ju duhet një VPN premium për të mbrojtur informacionin tuaj personal nga kriminelët në internet. VPN e duhur do t’ju mbajë të sigurt në internet dhe do t’ju mundësojë anashkalojë geoblocks dhe zhbllokoni përmbajtjen në të gjithë botën.

Shumë faqe interneti dhe shërbime, përfshirë Netflix SHBA dhe Hulu, përdorni zbulimin e IP te bllokojnë shikuesit suedezë. VPN maskoni IP-në tuaj vendndodhjen dhe bëjeni të duket sikur po hyni në sit nga një vend tjetër. Kjo do t’ju lejojë të anashkaloni gjeo-kufizimet dhe të shikoni përmbajtjen tuaj të preferuar.

Ju duhet të përdorni vetëm një VPN me Kriptimi 256-bit, një politikë e rreptë e mos-logs, dhe një ndërprerës automatik vrasës. Ofruesi që zgjidhni duhet të ofrojë lidhje me shpejtësi të lartë me Bandwidth i pakufizuar.

Shikoni për një VPN që funksionon serverat në të gjithë globin. Kjo do t’ju lejojë të hyrni në përmbajtje ekskluzive nga vendet e tjera ndërsa lidheni me serverët në Suedi. Kjo siguron qasje me shpejtësi të lartë në faqet e internetit lokale dhe shërbimet.

VPN-të më të mira për Suedinë

1. NordVPN 

Pajisjet NordVPN

NordVPN është një nga VPN-të tona të preferuara për Suedinë. Ajo ofron Bandwidth i pakufizuar  5,200+ serverë me shpejtësi të lartë, duke përfshirë 168 serverë në Suedi.

Karakteristika e saj SmartPlay e lehtëson anashkalojë geoblocks. Do të lidhen automatikisht me serverin që ju nevojitet, në varësi të përmbajtjes që po përpiqeni të zhbllokoni.

Kriptimi 256-bit, një të rreptë politika pa log, dhe një ndërprerës automatik vrasës do të sigurojë të dhënat tuaja gjatë shfletimit.

Mund të shfrytëzoni sa më shumë nga NordVPN Gjykim falas 7 ditor dhe 30 ditë garanci për kthimin e parave për të parë pse është një hit në mesin e përdoruesve të VPN.

Shikoni ofertat NordVPN

2. ExpressVPN

ExpressVPN operon a rrjeti i serverave në 148 lokacione, përfshirë vendndodhjet e serverëve në Suedi. është VPN më e shpejtë në treg dhe ofertat Bandwidth i pakufizuar në të gjitha planet e saj.

Të dhënat tuaja do të jenë të sigurta me karakteristikat e sigurisë së lartë të ExpressVPN, përfshirë Kriptimi 256-bit, një ndërprerës automatik vrasës, dhe një e rreptë politika pa log.

është perfekt për fillestarët dhe veteranët e VPN njësoj. Udhëzuesit e plotë të konfigurimit të tij lehtësoni instalimin edhe nëse nuk keni përdorur kurrë një VPN më parë. Por mos harroni vetëm fjalën tonë për të, zbuloni se çfarë duhet të thonë klientët e saj.

ExpressVPN ofron një 30 ditë garanci për kthimin e parave në të gjitha shërbimet e tij VPN, plus a Gjykim falas 7 ditor për përdoruesit celular.

Shikoni ofertat ExpressVPN

3. CyberGhost 

CyberGhost është një tjetër zgjedhje më e mirë për qytetarët suedezë. Përdor masa të jashtëzakonshme sigurie, si Kriptimi 256-bit, një të rreptë politika pa log, dhe një ndërprerës automatik vrasës.

Ajo operon 3.500+ serverë të shpejtë dhe të besueshëm nëpër 60 vende, përfshirë 74 serverë në Suedi. Të gjitha planet e saj përfshijnë Bandwidth i pakufizuar, dhe është në gjendje anashkalojë geoblocks me lehtësi.

Mund ta provoni CyberGhost me një Gjykim falas 24-orësh dhe a Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh. Ekziston edhe një Tria 7-ditore falasl për përdoruesit iOS, Android dhe Windows.

Shikoni marrëveshjet CyberGhost

4. Mburoja e pikave të nxehta

pajisjet e mburojës së pikave të nxehta

Hotspot Shield është VPN e përsosur për të mbrojtur lidhjen tuaj të internetit në Suedi. Ajo ofron lidhje rrufeje të shpejta me Bandwidth i pakufizuar, dhe ate anashkalon edhe kufizimet më të ashpra gjeo-kufizuese dhe blloqe VPN. Ajo operon a rrjeti global i serverave, përfshirë vendndodhjet në Suedi, për qasje me shpejtësi të lartë në faqet e internetit lokale.

Të dhënat tuaja do të jenë të sigurta me Kriptimi 256-bit dhe eshte politikë e rreptë e mos-logs. Aplikacionet e tij paraqesin një vrasje automatike ndryshim si dhe mbrojtje nga malware dhe phishing. Kjo do të thotë që do t’ju paralajmërojë nëse faqja në internet që po vizitoni përmban malware dhe pastaj do ta bllokojë atë.

Mund ta provoni pa rrezik me një zemërgjerë Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh dhe a Gjykim falas 7 ditor. Lexoni komente të vërteta nga përdoruesit e Hotspot Shield për të mësuar më shumë.

Shikoni marrëveshjet e mburojës së Hotspot

5. Surfshark

Surfshark-së rrjeti i madh i serverëve e bën atë lehtë për të anashkaluar geoblocks. Atje jane aplikacione për t’u përdorur lehtë për të gjitha pajisjet tuaja, përfshirë ruterat. Përdor siguria e nivelit bankar për të mbrojtur të dhënat tuaja, dhe nuk mban asnjë regjistrim të aktivitetit tuaj të shfletimit.

Surfshark ofron një 30-garanci për kthimin e parave kështu që mund ta provoni pa merak. Nuk është çudi që përdoruesit e saj janë kaq të impresionuar!

Shikoni marrëveshjet e Surfshark-ut

përmbledhje

VPN-të tona të rekomanduara do mbroni informacionin tuaj personal nga hakerat, gjurmuesit dhe spiunët. Ju gjithashtu do të jeni në gjendje hyr në përmbajtjen e geobllokuar nga e gjithë bota, si Netflix SHBA dhe HBO GO.

Nëse nuk jeni akoma të sigurt se cili VPN është i duhuri për ju, pse të mos i jepni lëvizje Hotspot Shield? Mund ta provoni falas!

Filloni Gjykimin Tuaj falas të Shield Hotspot tani!

Leximi më tej

Ekspertët tanë të kursyer nga buxheti kanë përpiluar një listë të marrëveshjeve më të mira VPN dhe kuponave për të ju kursej para në shërbimin tuaj.

Farë është një VPN dhe pse keni nevojë për një të tillë? Do të gjeni gjithçka që duhet të dini në udhëzuesin tonë gjithëpërfshirës VPN.

I uritur për argëtim? Mësoni si ta zhbllokoni Hulu nga kudo.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me