5 VPN-të më të mira për sinologjinë që funksionojnë në vitin 2020 | Më e shpejtë dhe e sigurt

Për përdoruesit personal dhe të biznesit, Synology ka qenë një zbulim kur bëhet fjalë për sigurimin e ruajtjes dhe shkëmbimit të skedarëve.

megjithatë, me një informacion kaq të ndjeshëm që ruhen në NAS tuaj, ka kuptim të mbroni Synology me një VPN – veçanërisht gjatë transferimeve të skedarëve që mund të jenë të prekshëm nga përgjimet dhe hakimet.

Udhëzues i shpejtë: VPN-të më të mira për sinologji

 1. NordVPN – e sigurt, e shpejtë dhe e përballueshme, NordVPN është rekomandimi ynë # 1.
 2. ExpressVPN – ExpressVPN është VPN më e shpejtë që kemi gjetur, e përkryer për bizneset që duhet të ngarkojnë rregullisht dhe të shkarkojnë skedarë të mëdhenj në Synology.
 3. CyberGhost – i shpejtë dhe miqësor, CyberGhost është një opsion i qëndrueshëm dhe i përballueshëm.
 4. PrivateVPN – E përkushtuar ndaj privatësisë, PrivateVPN është gjithashtu një nga shërbimet më të thjeshta dhe më të lehta për t’u përdorur.
 5. Surfshark – e pajisur me softuer MultiHop PrivateDNS për secilin server, Surfshark krenohet me karakteristika të shkëlqyera sigurie.

Mbroni Sinologjinë Tani

Pse keni nevojë për një VPN për Synology

Pavarësisht nëse përdorni Synology në shtëpi ose në punë, pajisjet NAS shpesh janë në shtëpi informacion tepër të ndjeshëm. Nga dokumentet e rëndësishme të biznesit deri tek skedarët personal, siç janë fotografitë ose letrat e identitetit, ky është informacioni që nuk doni që palët e treta të kenë mundësi.

Edhe pse skedarët në Synology tuaj NAS janë të mbrojtura, rreziku qëndron në transferimin e skedarëve në dhe nga pajisja juaj. Kjo mund të jetë veçanërisht e rrezikshme nëse jeni ose një përdorues tjetër hyrja në Sinologji nga një rrjet i pasigurt siç është një pikë e nxehtë publike wi-fi.

Hakerët mund të përdorin sniffers pako wireless për të përgjoni të dhënat ndërsa ato po transmetohen, duke u dhënë atyre akses në skedarët tuaj personal dhe në adresën IP të pajisjes synology.

Instalimi i një VPN mbi Synology tuaj NAS do kriptojnë automatikisht të gjithë trafikun hyrës dhe dalës. Kjo do të thotë që çdo palë e tretë me qëllim të keq nuk do të jetë në gjendje të përdorë informacionin tuaj të ndjeshëm, edhe nëse ata janë në gjendje të përgjojnë trafikun tuaj.

Meqenëse një VPN rivoton të gjitha të dhënat tuaja përmes një prej serverave të vet privatë, kjo gjithashtu do të thotë hakerat nuk do të jenë në gjendje të shohin adresën IP të rrjetit tuaj të shtëpisë ose biznesit. Ata do të jenë në gjendje të shohin adresën IP të serverit VPN, duke mbrojtur rrjetin tuaj nga çdo sulm në shënjestër kibernetike.

Për të mbrojtur Sinologjinë me një VPN, do të duhet zgjidhni një shërbim që mbështet OpenVPN, i cili më pas mund të shkarkohet në pajisjen tuaj NAS. Të gjitha rekomandimet tona mbështesin OpenVPN dhe mund të gjeni një udhëzues për ta instaluar atë në Synology më tej në këtë faqe.

VPN më të mira për Sinologji

1. NordVPN

NordVPN për Bulgaris

NordVPN vlerësohet si numri ynë VPN për masat e tij të jashtëzakonshme të sigurisë. Double VPN ju jep një shtresë të shtuar të intimitetit ndërsa kriptimi i shkallës ushtarake do të mbrojë të gjithë skedarët tuaj të ndjeshëm.

një ndërprerës automatik vrasës, Mbrojtja e rrjedhjes DNS, dhe a politikë e rreptë pa shkrime do t’i mbajë private informacionet tuaja private.

NordVPN gjithashtu u ofron përdoruesve softuer unik CyberSec. CyberSec bllokon automatikisht faqet e internetit të dyshimta dhe ju mbron nga reklamat ose malware – thelbësore kur bëhet fjalë për mbrojtjen e Sinologjisë nga hakerat.

Shpejtësia e rrufeve dhe bandës së pakufizuar bëni transferime të skedarëve me NordVPN të shpejtë dhe të lehtë.

Testoni aftësitë tona NordVPN për veten tuaj me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet Torrenting:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Mbroni Sinologjinë me NordVPN

2. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

Ne testuam VPN-të më të shpejta dhe ExpressVPN doli në krye. një rrjet i gjerë i 3,000+ serverëve do t’ju ofrojë shpejtësi rrufeje që e bëjnë të shpejtë dhe të lehtë shkarkimin dhe ngarkimin e skedarëve të mëdhenj në Synology.

ExpressVPN nuk është vetëm i mirë për shpejtësinë pse. Shërbimi ka Karakteristikat e sigurisë së klasit botëror, shumë. Kriptimi AES 256-bit do të mbrojë të gjithë skedarët tuaj, ndërsa a vrasin kaloni, Zero-Knowledge Mbrojtja e rrjedhjes DNS, dhe a politikë e rreptë pa shkrime do të sigurohet që informacionet tuaja nuk mund të arrihen nga palët e treta.

ExpressVPN madje punëson Teknologji e besuarServer të sigurohemi që çdo server fshihet sa herë që rifillohet.

Ky shërbim super i shpejtë mund të vijë me një çmim më të lartë, por është një investim i vlefshëm për bizneset duke kërkuar për të mbajtur Sinologjinë të sigurt dhe të sigurt. Lexoni rishikime të vërteta të përdoruesve ose shihni veten me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet Torrenting:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Mbroni Sinologjinë me ExpressVPN

3. CyberGhost

Cyberghost

Nëse jeni duke kërkuar për një kompromis midis kostos dhe veçorive, nuk mund të gaboni me CyberGhost. Vlerësohet shumë për statusin e tij si një CyberGhost i gjithanshëm i shkëlqyeshëm ju siguron shpejtësinë dhe sigurinë që ju nevojitet për më pak.

Kriptimi i klasës ushtarake AES 256-bit do të mbrojë skedarët tuaj në transferim. një ndërprerës automatik vrasës, Mbrojtja e rrjedhjes DNS dhe IP, dhe a politikë e rreptë pa shkrime do të siguroheni që asnjë nga të dhënat tuaja të mos ruhet ose të vihet në dispozicion të palëve të treta ose hakerëve.

CyberGhost gjithashtu ju jep një shumë bujare Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh kështu që ju mund të përcaktoni nëse ky VPN është i duhuri për ju – plotësisht pa rrezik.

CyberGhost mund të zhbllokohet:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet për torrentin:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Mbroni Sinologjinë me CyberGhost

4. PrivateVPN

Pajisjet PrivateVPN

Nëse jeni i ri në përdorimin e VPN dhe doni një mënyrë të shpejtë dhe të thjeshtë për të mbrojtur Sinologjinë tuaj, PrivateVPN është zgjidhja e duhur. I vlerësuar nga përdoruesit e vërtetë si një nga VPN-të më të lehta për t’u përdorur, PrivateVPN megjithatë mban të vetat kur bëhet fjalë për sigurinë.

PrivateVPN ishte krijuar fillimisht për intimitetin e internetit kështu që është një mundësi e shkëlqyeshme kur bëhet fjalë për të siguruar NAS-in tuaj. Të gjitha tiparet e saj të sigurisë – përfshirë Kriptimi i shkallës ushtarake 2048-bit me AES-256, OpenVPN, dhe prerje zero  – janë caktuar si standarde, kështu që nuk duhet të shqetësoheni për ndonjë cilësim të komplikuar.

Shërbimi madje ofron konfigurim falas në distancë për t’ju ndihmuar në procesin e instalimit tuaj.

Provoni PrivateVPN plotësisht falas për një javë me të Gjykim falas 7 ditor ose për një muaj me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

PrivateVPN mund të zhbllokohet:

 • Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video dhe iPlayer i BBC.

Mbështet për torrentin:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P; lista e serverëve të optimizuar P2P të disponueshëm përmes aplikacionit.

PrivateVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android dhe iOS.

Mbroni Sinologjinë me PrivateVPN

5. Surfshark

Pajisjet e sipërfaqes

Surfshark është një VPN me rëndësi tipike me fokus në intimitetin. Karakteristikat e saj të sigurisë përfshijnë MultiHop, që ju lidh me disa serverë menjëherë për anonimitetin e shtuar dhe CleanWeb, që ju mbron nga reklamat, gjurmuesit, malware dhe phishing.

Skedarët tuaj do të qëndrojnë të mbrojtur nga privat DNS dhe mbrojtje nga rrjedhjet si dhe a vrasin kaloni, politikë e rreptë pa shkrime, dhe Kriptimi AES-256-GCM.

Më e mira nga të gjitha, Surfshark lejon lidhje e pakufizuar e pajisjes, kështu që ju mund të mbroni të gjitha pajisjet në shtëpinë ose biznesin tuaj, si dhe Synology. Lexoni se çfarë mendojnë përdoruesit tanë për Surfshark ose provoni për veten tuaj me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet Torrenting:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Mbroni Sinologjinë me Surfshark

Si të instaloni një VPN në Synology

Për të mbrojtur Synology NAS tuaj me një VPN, do t’ju duhet krijoni një profil VPN në Panelin tuaj të Kontrollit Synology dhe importoni konfigurimin e OpenVPN skedar nga shërbimi juaj i zgjedhur VPN.

Në varësi të cilit VPN ju zgjidhni, çdo shërbim ka një udhëzues të thellë për instalimin e Synology:

 1. Udhëzuesi i Synologjisë i NordVPN
 2. Udhëzuesi për Sinologji i ExpressVPN
 3. Udhëzuesi i Synology në CyberGhost
 4. Udhëzuesi i Synologjisë PrivateVPN
 5. Udhëzues Surfshark për të shkarkuar OpenVPN

Përmbledhje dhe lexim i mëtejshëm

Nuk ka kuptim të marrësh ndonjë rrezik të panevojshëm me skedarët e ruajtur në Sinologjinë tuaj NAS. Regjistrohuni në një VPN tani dhe jepini vetes paqen e mendjes që të dhënat tuaja personale ose të biznesit gjithmonë do të mbrohen.

Dëshironi të mësoni më shumë rreth mbajtjes së të dhënave tuaja private? Lexoni përvojat tona të VPN më të mirë pa log.

Nuk jeni të sigurt se si të vendosni se cili VPN është i duhuri për Synology? Ndiqni udhëzuesin tonë për të zgjedhur VPN më të mirë.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me