5 VPN-të më të mira për Singapor – Për Siguri, Streaming dhe Shpejtësi në vitin 2020


Singapori ka disa nga ligjet më të rrepta të mbikëqyrjes së internetit në botë. Pavarësisht nëse jeni një vendas apo po planifikoni një udhëtim në Singapor, instalimi i një VPN të besueshëm është thelbësor për lirinë tuaj të internetit.

Singapori është i njohur për censurimin e internetit, si dhe ligjet pushtuese që lejojnë qeverinë të monitorojë aktivitetin tuaj në internet pa ndonjë urdhër.

Duke përdorur një VPN, do të keni mundësi maskoni adresën tuaj IP për të hyrë në përmbajtje nga e gjithë bota, përfshirë faqet e transmetimit si Netflix SH.B.A..

Dhe, e gjithë veprimtaria juaj në internet do të jetë e koduar, duke siguruar që e juaja të dhënat mbeten private.

Përmbledhje e VPN-ve më të mira

Ja një vështrim i shpejtë i VPN-ve më të mira për Singaporin:

 1. NordVPN
  NordVPN është e rreptë politikë mos-prerjet mbështetet nga një raport i auditorëve të pavarur.
 1. ExpressVPN
  ExpressVPN-së shpejtësi mbresëlënëse do t’ju lejojë të transmetoni shfaqjet tuaja të preferuara pa kompromentuar sigurinë tuaj.
 1. Cyberghost
  Cyberghost-së profile të dedikuara të përdoruesit do t’ju lidhë automatikisht me serverat me cilësimet e konfiguruara për nevojat tuaja.
 1. IPVanish
  IPVanish krenohet Kriptimi i klasës ushtarake AES 256-bit.
 1. VyprVPN
  VyprVPN-së Teknologji pronësie kameleon scrambles metadata tuaj OpenVPN dhe duke e bërë atë të panjohur.

Farë duhet të kërkoni në një VPN për Singaporin

Ka disa gjëra që duhet të merren parasysh kur zgjidhni një VPN për të instaluar në Singapor, kryesisht në fushat e intimitetit dhe shkëmbimit të skedarëve.

Para së gjithash, kushtetuta e Singaporit nuk garanton një qytetar e drejta e intimitetit. Në fakt, Kodi i Procedurës Penale dhe Akti i Keqpërdorimit të Kompjuterit dhe CyberSecurance lejojnë qeverinë të përfshihet mbikëqyrjen e aktivitetit tuaj privat në internet pa urdhër.

Qeveria madje pret serverë të komandës dhe kontrollit për prapaskenat në FinSpy, një lloj i tyre malware i përdorur për vëzhgim dhe kontroll.

Për më tepër, Autoriteti i Zhvillimit të Medias në Singapor kontrollon internetin dhe ka bllokuan qindra faqe në internet përfshirë faqet online të lojërave të fatit, faqet e pornografisë dhe më shumë. Do përmbajtje e konsideruar si “shpifje” konsiderohet vepër penale dhe ndalohet menjëherë. Kjo ka çuar në censura e faqeve të lajmeve dhe madje edhe e blogerëve siç është Roy Ngerng duke u arrestuar dhe gjobitur.

Së dyti, i njëjti rreptësi shtrihet edhe më tej Ndarja e skedarëve P2P dhe përrua platformat. Akti i të drejtave të autorit në Singapor është zbatuar me forcë. Kjo është pjesërisht për shkak të Marrëveshjes së Tregtisë së Lirë SHBA-Singapor, e cila kërkon që Singapori të ndjekë ata që shkarkojnë përmbajtje të mbrojtur nga të drejtat e autorit po aq agresivisht sa bën SHBA.

Lajmi i mirë është se është e ligjshme të përdoret një VPN në Singapor. Pra, është thelbësore të gjesh një VPN me cilësi të lartë që mund ta mbajë në mënyrë efektive aktivitetin tënd të sigurt nga sytë e këqij.

Ju dëshironi një VPN me enkriptim i ngurtë dhe një politikë e rreptë me shkrime zero. Ai duhet të anashkalojë në mënyrë të besueshme dhe të vazhdueshme geoblocks, kështu që ju të mund të transmetoni përmbajtje globale. Dhe duhet mbështesin ndarjen e skedarëve P2P, me gjerësi bande të pakufizuar që nuk do të marrë një numër të shpejtë në shpejtësinë tuaj të shfletimit.

VPN-të më të mira për Singaporin

1. NordVPN

Pajisjet NordVPN

NordVPN është zgjedhja jonë # 1 për Singaporin. e tyre përkushtim për privatësinë tuaj është e pakrahasueshme, siç dëshmohet nga saj kontrolluar në mënyrë të pavarur politikën e mos-logs. Asnjëherë nuk mban aktivitetin tuaj të shfletimit, afatet kohore, vendndodhjet IP ose ndonjë gjë tjetër.

Ky VPN gjithashtu ka një rrjet global të gjerë më shumë se 5,000 servera në 62 vende, me 59 në Singapor në vetvete. Kjo do të thotë që ju do të jeni në gjendje të përdorni lehtësisht përmbajtje nga e gjithë bota – Netflix SHBA, Hulu, dhe iPlayer të BBC-së.

Ose, nëse e gjeni veten të humbur një episod të shfaqjes suaj të preferuar në shtëpi, mund ta keni lehtë lidheni me faqet e internetit të TV kabllor në Singapor si StarHub TV gjithashtu!

Shihni çfarë përdoruesit duhet të thonë rreth NordVPN dhe provojeni për veten tuaj me ato 30 ditë garanci për kthimin e parave.

NordVPN mund të zhbllokohet:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Shikoni marrëveshjet e NordVPN TANI!

2. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

Njihet për të shpejtësi mbresëlënëse të lidhjes, ExpressVPN ju lejon të rrjedhë pa përmbajtje në internet pa asnjë pauzë buffering ose bezdisëse.

Ajo gjithashtu ofron tipare të forta të sigurisë të tilla si kriptimi i klasës ushtarake AES 256-bit dhe sekreti i përsosur përpara, që do të thotë VPN negocion një çelës të ri sekret çdo 60 minuta. Prandaj, edhe nëse një haker është në gjendje të depërtojë në kompjuterin tuaj, ata nuk do të jenë në gjendje të deshifrojnë ndonjë prej trafikut tuaj nga seancat e mëparshme.

Ndërprerës automatik vrasës gjithashtu siguron që të dhënat tuaja të jenë private edhe nëse lidhja juaj në internet papritmas bie.

Nuk është çudi që ka ExpressVPN rishikime fantastike. Kontrolloni ata pa rrezik me ato 30 ditë garanci për kthimin e parave.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Shikoni marrëveshjet ExpressVPN TANI!

3. CyberGhost VPN 

pajisje të shumëfishta cyberghost

Me selinë në Rumaninë miqësore për intimitetin, CyberGhost është në gjendje të qëndrojë tejdukshëm politika pa log.

Përveç standardeve të tij të nivelit të lartë të sigurisë, ky VPN ofron një platformë intuitive e lehtë për t’u përdorur,. Me klikimin e një butoni, do të lidheni automatikisht me profile të dedikuara të përdoruesve me cilësime të paracaktuara për nevojat tuaja specifike.

Për shembull, nëse jeni të interesuar të përroni, ekziston një profil i veçantë i dizajnuar për t’ju lidhur me serverët e mbështetur nga P2P për përvojë optimale përrua.

Gjeni pse është CyberGhost turma e preferuar me tyre Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh ose Gjykim falas 7 ditor për përdoruesit e iOS ose Android.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Shikoni marrëveshjet CyberGjestare TANI!

4. IPVanish

Pajisjet ipVanish

IPVanish është një tjetër ofrues kryesor VPN që ju ofron shpejtësi të jashtëzakonshme të rrjedhës pa kompromentuar sigurinë tuaj në internet.

Karakteristikat e tyre të sigurisë përfshijnë kriptimin e shkallës ushtarake 256-bit, protokollin OpenVPN, shkëmbimin e çelësave DHE-RSA 2.048-bit dhe fshehtësinë e përsosur përpara.

IPVanish gjithashtu ka një rrjet mbresëlënës të serverave 1.100 serverë janë përhapur në mbi 60 vende, me 18 në Singapor. Sshtë një nga opsionet më të mira atje nëse ju përdorni një VPN për përrua.

Tifoz Kodi? Do të jeni të lumtur të dëgjoni se mund ta shkarkoni APK Android direkt në pajisjen tuaj Kodi. Ai gjithashtu përmban një ndërfaqe miqësore me telekomandë për pajisjet Kodi që nuk kanë tastierë dhe miun.

Lexoni vlerësimet e përdoruesve këtu dhe provoni IPVanish për veten tuaj me ato Garanci 7-ditore e kthimit të parave.

IPVanish mund të zhbllokojë:

 •  Netflix, iPlayer i BBC.

Mbështet përrua:

 • po.

IPVanish punon në këto pajisje: 

 • Windows, macOS, iOS, Android, FireTV, Windows Phone, Linux, Chromebook, Routers.

Shikoni marrëveshjet IPVanish TANI!

5. VyprVPN

Serverët e VyprVPN janë mjaft të fortë për të anashkaluar edhe Firewall-in e Madh të Kinës, që do të thotë se ata mund të sigurojnë anashkaloni geoblocks e Singaporit. Kjo madje do t’ju japë qasje në IPlayer BBC.

Oneshtë një nga ofruesit e paktë të VPN që në të vërtetë zotërojnë dhe operojnë qendra të tëra, në krahasim me marrjen me qira të serverëve si shumë VPN të tjera. Kjo do të thotë se ata kanë kontroll i plotë i fluksit të trafikut përmes serverave të tyre dhe optimizojini ato për shpejtësi maksimale dhe lidhje të qëndrueshme.

Me protokollin e tij të pronarit Chameleon, VyprVPN është në gjendje ta bëjë këtë përplasni metadatat OpenVPN kështu që inspektimi i thellë i paketave nuk është në gjendje ta njohë atë. Ky është një nga karakteristikat e tij më të vlefshme të sigurisë, i pakrahasueshëm nga shumica e VPN-ve të tjera në treg.

Shihni pse të tjera përdoruesit e duan VyprVPN, dhe provoni ata pa rrezik me të tyre 30 ditë garanci për kthimin e parave.

VyperVPN mund të zhbllokojë: 

 • Netflix, Hulu, iPlayer në BBC.

Mbështet përrua: 

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

VyperVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Routers, Android TV, QNAP, Blackphone, Anonabox.

Shikoni marrëveshjet VyprVPN TANI!

përmbledhje

Duke zgjedhur një ofrues kryesor VPN me karakteristika të sigurisë më të lartë, një rrjet i madh global i serverave, dhe Serverë të mbështetur nga P2P, do të keni mundësi të shfletoni lirshëm internetin në Singapor pa shqetësime.

Ende nuk jam i sigurt se cili VPN është i duhuri për ju? NordVPN shënon të gjitha kutitë e duhura. Ne ju rekomandojmë ta provoni së pari, veçanërisht sepse mundeni veproni kështu pa rrezik për 30 ditë!

Ju gjithashtu mund të shikoni azhurnuar tonë Marrëveshjet dhe kuponat e VPN për zbritje në disa nga VPN-të tona më të rekomanduara.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map