5 VPN-të më të mira për Shtegun e Mërgimit | Testuar për Shpejtësitë me serverat POE

Shtegu i Mërgimit është duke u bërë një MMORPG aq seriozisht popullor në Steam, që e ka provuar në të vërtetë mbetjet dhe ngjitjet e tjera gjatë viteve të fundit. Kjo lojë aventureske e bazuar në fantazi ende vlen të luani, sidoqoftë, si e bëni sigurohuni që gameplay juaj të jetë aq e qetë sa mëndafshi?

Duke përdorur një VPN, ju mund të lidheni me një server të optimizuar që ju mundëson të luani pa doreza dhe pa mbetje.

Extremelyshtë jashtëzakonisht e lehtë për të përdorur një VPN. Është një metodë e besueshme për të përmirësuar përvojën tuaj të lojrave kjo nuk kushton shumë dhe ofron shumë përfitime të tjera.

Ne kemi testuar shumë shërbime VPN dhe kemi zgjedhur pesë VPN më të mira për t’u përdorur me Shtegun e Mërgimit, kështu që vazhdoni të lexoni për të zbuluar pse ato janë më të mirat nga më të mirat.

Udhëzues i shpejtë: VPN-të më të mira për Rrugën e Mërgimit

 1. ExpressVPN – ExpressVPN ofron shpejtësinë më të shpejtë të çdo VPN që kemi testuar. Një fitues i sigurt për t’u përdorur me Shtegun e Mërgimit.
 2. NordVPN – Ky VPN tejet i besueshëm ka shumë servera në të gjithë botën për të siguruar që gjithmonë të mund të lidheni me Shtegun e Mërgimit.
 3. CyberGhost – CyberGhost është një zgjedhje e shkëlqyeshme për ata që duan serverë të besueshëm, të shpejtë dhe të sigurt për një çmim të shkëlqyeshëm.
 4. Surfshark – Nëse doni të luani në një LAN ose me njerëz të shumtë në të njëjtin vend, lidhjet e njëkohshme të pakufizuara të Surfshark do të jenë zgjidhja juaj më e mirë.
 5. PrivateVPN – Nëse jeni pak nga një i ri i VPN ose thjesht nuk jeni të sigurt nëse keni nevojë për një VPN, PrivateVPN është një zgjedhje e shkëlqyeshme për fillestarët dhe ata që shpresojnë të kurseni para.

Filloni të luani me ExpressVPN!

Youfarë ju duhet në një VPN për Rrugën e Mërgimit

Pavarësisht nëse jeni në një klasë Duelist, Marauder, Ranger, Shadow, Templar ose Witch, padyshim që keni përjetuar vende ose periudha specifike të ditës ku është më e vështirë për të mbajtur një lidhje të qëndrueshme, të besueshme te serverat Rruga e Mërgimit.

Kjo është shkaktuar nga disa gjëra. Së pari, serverat bëhen të ngjeshur si një autostradë gjatë bllokimit të trafikut. Një VPN ju jep mundësinë për të përmirësoni vonesën dhe zvogëloni vonesën duke kaluar në një server më pak të ngjeshur ose një server lojërash më afër jush.

Arsyeja tjetër parësore është se shumë ofrues të shërbimit të Internetit (ISP) aktivitet i lojrave mbyt në periudha të caktuara të ditës në përpjekje për të pastruar bllokimet e serverit të tyre ose për të shmangur azhurnimet e pajisjeve.

Të dyja këto do t’ju lënë me një përvojë glitchy, lagështirë kjo mund të ju kushtojë statistikat e lojës tuaj.

Fatmirësisht, duke përdorur një VPN për të kundërveproni çdo goditje të imponuar nga ISP-ja juaj është një metodë e shkëlqyeshme, siç do VPN kodoni trafikun tuaj, gjë që parandalon ISP të shohë modelet që u thonë atyre që jeni duke luajtur.

Për rezultatet më të mira, zgjidhni një VPN që ofron:

 • Besueshmëria e rrjetit për të shmangur shkyçjet.
 • Shumë serverë që përfshijnë një rrjet të gjerë rajonesh në të gjithë botën, të cilat do t’ju japin shpejtësinë më të mirë gjatë lojës.
 • Kriptimi i fortë dhe mundësisht veçoritë e tjera të sigurisë për të mbrojtur privatësinë tuaj dhe për të mbrojtur kundër sulmeve DDoS.
 • Aftësia për të rrethuar zjarret e mureve të vendosura nga vendet e punës, shkollat ​​dhe të tjerët në mënyrë që të mund të luani kudo, në çdo kohë.

Përveç kësaj duke e bërë përvojën tuaj të lojrave shumë më të butë, a VPN ka shumë përfitime të tjera. Do të mbajini të sigurta të dhënat tuaja nga duke koduar trafikun tuaj, që do të thotë askush nuk mund të shohë se çfarë po bën Online.

Ju gjithashtu mund të përfitoni nga aftësia për të hyr në përmbajtje gjeo-të kufizuar. Kjo do të thotë që mundeni luaj përmbajtje të re para kujtdo tjetër duke hyrë në rajonet ku lojërat lëshohen për herë të parë. Ju gjithashtu mund të keni mundësi të hyni në gjurmët ekskluzive të rajonit!

Në varësi të cilës VPN ju zgjidhni, do të keni mundësinë të përdorni Rruga e Mërgimit në pajisje të shumta njëherësh.

VPN-të më të mira për Rrugën e Mërgimit

1. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

Lidhja që do të merrni me ExpressVPN do të jetë më se e mjaftueshme për t’ju mbajtur lojrat. Shqyrtimet e mira të këtij ofruesi thonë gjithçka – do t’i merrni VPN më e shpejtë ne jemi testuar me karakteristika të shkëlqyera sigurie, dhe Asistencë teknike 24/7 Ndihmë.

Ky ofrues mund të paguajë pak më shumë për shërbimin e tij premium, por me rrjetin e tij global të mbaruar 3,000 servera u përhapën në 160 vende, dhe Teknologji e besuarServer, nuk do të keni asnjë problem lidhur me lidhjen e serverëve Path of Exile.

Ky ofrues i bazuar në Ishujt e Virgjër Britanik është shumë larg mundësive të kombeve 5, 9, dhe 14 Eyes dhe të saj politika pa log dhe ndërprerës automatik vrasës ndihmoni për t’i mbajtur të dhënat tuaja private.

i fortë Kriptimi default i shkallës ushtarake AES-256 bit, Mbrojtja e rrjedhjes DNS, dhe OpenVPN mbështetja gjithashtu ju mban të sigurt në internet.

ExpressVPN ju lejon të lidheni me pesë pajisje njëkohësisht, kështu që e gjithë familja mund të shijojë Shtegun e Mërgimit menjëherë. ExpressVPN gjithashtu ofron një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Filloni të luani me ExpressVPN!

2. NordVPN

Pajisjet NordVPN

NordVPN është një nga interpretuesit më të mirë në pothuajse çdo aspekt dhe ka përzierja më e mirë e shërbimeve për shumën që do të paguani në një pajtim afatgjatë.

Konsumatorët aktualë të NordVPN pajtohen që është një shërbim jashtëzakonisht i besueshëm.

Një dajak 5,400 serverë që përfshijnë 60+ vende do të thotë që nuk do të keni asnjë problem gjatë ruajtjes së një lidhje e qetë, e pandërprerë me Rrugën e Mërgimit. Kjo do t’ju mbajë lojrat, pa marrë parasysh sa veprim po ndodh.

Me një politikë të rreptë të mos-logs, Kriptimi AES me 256-bit, OpenVPN, Keyselësat SSL 2.048-bit, dhe L2TP / IPSec, ky ofrues i bazuar në Panama merr shumë seriozisht intimitetin dhe sigurinë tuaj.

NordVPN gjithashtu ju mbron si online ashtu edhe jashtë Softuer i sigurisë CyberSec dhe një automatik vrasin kaloni.

Mund ta lidhni NordVPN në gjashtë pajisje njëkohësisht dhe kjo vjen me një garanci të kthimit të parave 30-ditore.

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Filloni të luani me NordVPN!

3. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

CyberGost është perfekt per lojrat pasi është i besueshëm, i lehtë për t’u përdorur, dhe ka të gjitha tiparet që do t’ju duhen për një çmim të shkëlqyeshëm. Përdoruesit e tanishëm gjithashtu e dëshmojnë këtë në shqyrtime.

CyberGhost do t’ju japë një përvojë e besueshme, jo e mbetur ndërsa luani Shtegun e Mërgimit, me 3.400+ serverë në mbi 60 vende duke siguruar një lidhje të mirë me serverat më të mirë.

Ky shërbim i shkëlqyer VPN përmbahet në mënyrë të rreptë jo-logs politika dhe shfrytëzon Kriptimi 256-bit AES në OpenVPN protokoll, Mbrojtja e rrjedhjes DNS dhe IP, malware dhe softuer bllokues të reklamave, dhe një ndërprerës automatik vrasës për t’ju mbajtur të sigurt në internet.

CyberGhost ju lejon të lidhni deri në 7 pajisje në të njëjtën kohë dhe ju jep a Garanci bujare e kthimit të parave prej 45 ditësh.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Filloni të luani me CyberGhost!

4. Surfshark

paisjet e shfletuesit

Surfshark është një zgjedhje e shkëlqyeshme nëse dëshironi mirë, tipare të ngurta pa kambana dhe fishkëllima të panevojshme. Sipas rishikimeve të klientëve, një nga karakteristikat më të mira të Surfshark është numri i pakufizuar i lidhjeve të njëkohshme lejon.

Me mbi 800 servera në 50+ vende, me siguri do të keni shpejtësi dhe besueshmëri të mjaftueshme për të mbajini çdo lojë të Rrugës së Mërgimit duke shkuar pa vezullime.

Surfshark gjithashtu i kushtohet privatësisë tuaj me një jo-logs politikë, një automatik vrasin kaloni, dhe Cilësimet e tjera të bllokimit.

Karakteristikat shtesë të sigurisë përfshijnë Kriptimi AES-256-GCM, mbrojtje private DNS dhe rrjedhje, tunele të ndara, karakteristikat e keqdashjes dhe bllokimit të reklamave, dhe IKEv2 / IPsec ose openVPN.

Surfshark ju ofron një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Filloni të luani me Surfshark!

5. PrivateVPN

Pajisjet PrivateVPN

PrivateVPN është një tjetër ofrues i vogël por në rritje i VPN që po fiton popullaritet për të çmim vërtet i përballueshëm dhe karakteristika të shkëlqyera të përgjithshme.

Serverët e vetë-pronë private VPN përfshijnë mbi 150 servera në 59 vende, duke siguruar një lidhje të qëndrueshme, me lagështi të ulët, që të mundeni shijoni Rrugën e Mërgimit pa shqetësime.

Karakteristikat e sigurisë për PrivateVPN përfshijnë Kriptimi i shkallës ushtarake AES-256 me mbështetje për protokolle të shumta, IPv6, Mënyra e vjedhjes, Mbrojtja e rrjedhjes DNS, dhe me shume. Ai gjithashtu ju mban të sigurt offline me një jo-logs politika dhe një automatik vrasin kaloni.

PrivateVPN ju lejon të lidhni deri në 6 pajisje menjëherë dhe siguron një garanci 30-ditore për kthimin e parave.

PrivateVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video dhe iPlayer i BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P; lista e serverëve të optimizuar P2P të disponueshëm përmes aplikacionit.

PrivateVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android dhe iOS.

Filloni të luani me PrivateVPN!

përmbledhje

Shtë një ndjenjë e tmerrshme kur jeni gati të përfundoni një kërkim dhe atë tuaj loja papritmas mbetet, duke ju detyruar të rindizni! A VPN mund të ndihmojë në parandalimin e kësaj megjithëse, duke e bërë vonesa dhe ngjitje për shkak të gjerësisë së ulët të bandës një gjë e së kaluarës.

Një VPN gjithashtu mund të ndihmojë në mënyra të tjera, të tilla si duke ndaluar goditjen nga ISP-ja juaj, duke marrë rreth firewalls të imponuar nga puna ose shkolla, duke ju dhënë mundësinë e aksesit gjurmët me vendndodhje, ose parandalimi i sulmeve DDoS, të përmendim disa.

Pesë VPN-të që ne kemi rekomanduar më lart janë të gjitha të shkëlqyera për t’u përdorur me Shtegun e Mërgimit. ExpressVPN është zgjedhja jonë kryesore falë saj shpejtësi mahnitëse dhe lehtësia e përdorimit. Do të jesh pa dyshim duke vrarë turmat në asnjë kohë fare me ndihmën e një VPN të mirë!

Leximi më tej

Pesë VPN-të në këtë artikull u zgjodhën me kujdes, por nëse doni të shikoni në opsione të tjera, hidhni një sy në dhjetë VPN-të tona në përgjithësi.

Nëse jeni të hutuar për cilën VPN ju nevojitet për cilën pajisje, shikoni 5 VPN më të mira për pajisje të shumta & Lidhjet.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me