5 VPN-të më të mira për shkollën që vërtet funksionojnë në vitin 2020


Nuk është sekret që shkollat bllokojnë studentët e tyre nga hyrja në faqe të caktuara, siç janë YouTube, Facebook, Instagram, dhe Snapchat. Blloqet mund të ndikojnë gjithashtu në shërbimet e transmetimit si Netflix, Hulu, dhe HBO.

Bllokimi i këtyre vendeve ka kuptim, pasi përqendrimi në studimet tuaja është i rëndësishëm. Por hyrja në këto uebfaqe nga baza shkollore nuk do të thotë që po pushon.

Mund të jetë zhgënjyese duke provuar të përdorni Facebook gjatë pushimit tuaj të drekës, vetëm për të zbuluar se tuajat hyrja është e bllokuar. Ose mbase ju dhe miqtë tuaj dëshironi të shihni episodi më i fundit i Stranger Things në Netflix gjatë periudhës tuaj të lirë, por vazhdoni të godisni një pengesë në rrugë.

Ka një zgjidhje. Mënyra më e mirë për të arritur rreth kufizimeve të rrjetit shkollor përfshin përdorimin e një VPN.

VPN e bëjnë atë të duket sikur po hyni në internet nga një vend tjetër. Kjo do të thotë që mundeni shikoni faqet e internetit që bllokon shkolla juaj.

Në këtë artikull, ne do t’ju tregojmë 5 VPN më të mirë për të zhbllokuar shkollën tuaj wi-fi.

Udhëzues i shpejtë: VPN-të më të mira për shkollën që vërtet funksionojnë

 1. NordVPN – VPN e përgjithshme me vlerën më të lartë, NordVPN ofron siguri ndaj ujit dhe shpejtësi të shkëlqyera.
 2. ExpressVPN – Me disa nga shpejtësitë më të shpejta përreth, ExpressVPN ofron një shërbim të rrjedhshëm dhe pa probleme.
 3. Cyberghost – Lehtë për t’u përdorur dhe theksi mbi sigurinë e bën CyberGhsot një zgjedhje kryesore të VPN
 4. SurfShark – Ka shumë karakteristika në SurfShark, duke përfshirë përdorimin në pajisje të pakufizuara.
 5. PrivateVPN – Me përdorues dhe pa bujë dhe me siguri të fortë, nuk mund të gabosh me PrivateVPN

Merrni një VPN për Shkollën Tuaj Tani

Pse keni nevojë për një VPN për shkollën tuaj

Shkollat ​​janë shtrëngimi i përmbajtjes që studentët mund të kenë qasje kur ata përdorin internetin.

Nuk mund të ketë asgjë më zhgënjyese sesa të bëni pushimin tuaj për drekë – ose të keni një periudhë falas – vetëm për të zbuluar se nuk mund të vizitoni faqet e internetit të preferuara në telefonin ose laptopin tuaj.

Shtë gjithashtu e mundur që disa faqe në internet të jenë bllokuar pa dashje, edhe pse mund të ndihmojnë me hulumtim për detyra. YouTube, me videot e saj arsimore të shumta, është një shembull i përsosur i një uebsajti të bllokuar që mund të jetë i dobishëm për studime.

Një VPN zgjidh këto probleme duke ju lënë të ndryshoni adresën tuaj IP dhe të anashkaloni përmbajtjen e bllokuar. Rezultati ju lejon të shijoni qasje në përmbajtje të pakufizuar pa u shqetësuar për shkollën tuaj që e bllokon atë.

Sidoqoftë, disa shkolla bllokoni aksesin në VPN, që do të thotë se keni nevojë për një version premium që shkon i pazbuluar. VPN Premium rregullisht azhurnoni serverat e tyre për të marrë rreth ndonjë blloku të mundshëm nga institucione siç janë shkollat.

Kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë

VPN-të bëjnë më shumë sesa zhbllokoni përmbajtjen e kufizuar. Disa shkolla përdorin një rrjet i hapur për wi-fi, që do të thotë se mund të jeni në rrezik nga sulmet me qëllim të keq.

VPN ofrojnë një mori karakteristikash të sigurisë, përfshirë duke koduar trafikun në mënyrë që palët e treta të mos mund të monitorojnë sjelljen në internet.

Tipari më i mirë i VPN-ve të integruar kundër malware dhe sisteme adware. Të kesh këto sisteme në vende do të thotë të mbrohesh nga kërcënimet në internet si spyware, Hacking, dhe phishing.

Karakteristikat e tjera më të larta të sigurisë përfshijnë një politika pa log, ndërprerës automatik vrasës, dhe Kriptimi 256-bit. Këto karakteristika ju ndihmojnë të përjetoni shfletim më të sigurt në internet dhe transmetim.

Ndonjehere, ofruesit e shërbimeve të internetit (ISP) bandwidth të mbyt nëse zbulojnë një sasi të rëndë të përdorimit të të dhënave, siç është transmetimi.

Si dhe duke maskuar adresën tuaj IP, një VPN fsheh zakonet tuaja të transmetimit nga ISP-ja juaj. kjo parandalon rrëzimin, duke siguruar që tuaj shpejtësitë e lidhjes performojnë në mënyrë optimale.

5 VPN-të më të mira për Shfletim të pakufizuar dhe Streaming në Shkolla

1. NordVPN

NordVPN është zgjedhja jonë kryesore për të shfletuar dhe transmetuar përmbajtje ndërsa je në shkollë. me 5.700 servera në 59 vende të ndryshme, nuk do të keni asnjë problem të maskoni adresën tuaj IP dhe të hyrni në përmbajtje të bllokuar më parë.

Disa plane pajtimesh janë në dispozicion dhe të gjitha vijnë Bandwidth i pakufizuar. NordVPN është gjithashtu popullor falë përdorimit të tij Teknologji Smart Play, gjë që e bën të thjeshtë vendosjen pa konfigurim manual.

Karakteristikat e tjera përfshijnë një tipar VPN i dyfishtë që kodon pajtimin tuaj dy herë për siguri të shtuar, një politika pa log dhe vrasje automatike ndryshim.

Regjistrimi në NordVPN do të thotë që do të merrni një 30 ditë garanci për kthimin e parave për paqen e shtuar të mendjes.

Kurseni para në pajtimin tuaj me kodin tonë kupon.

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Merrni NordVPN Tani

2. ExpressVPN

ExpressVPN

ExpressVPN është një tjetër mundësi e shkëlqyeshme nëse dëshironi hyrja në përmbajtje të kufizuar në shkollën tuaj. I njohur për shpejtësitë e tij të shpejta të rrufesë, nuk do të keni asnjë problem të shikoni përmbajtjen e transmetimit – përfshirë videot në YouTube.

A ndërtuar në killswitch, tunele të ndara, Mbrojtja e rrjedhjes IPv6, dhe Mbrojtje rrjedhje DNS do të thotë që siguria e Express VPN është në pikëpyetje.

Ekziston edhe bonusi i përdorimit të ExpressVPN në 5 pajisje njëkohësisht, do të thotë që ju mund të kërkoni nga tuaj telefon dhe laptop ndërsa je në shkollë.

ExpressVPN përmban një 30 ditë garanci për kthimin e parave kështu që ju mund të provoni shërbimin pa asnjë angazhim. Kurseni para kur të regjistroheni me kodin tonë të kuponit.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, iPlayer BBC dhe TVPlayer.

Mbështet përrua

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome, Firefox. Ofron gjithashtu një aplikacion për ruterë të caktuar.

Merrni ExpressVPN Tani

3. CyberGhost VPN

Pajisjet CyberGhost

Nëse wi-fi i shkollës tuaj është në një rrjet të hapur, Cyberghost është një mundësi e shkëlqyeshme. Ai përfshin veçori të tilla si Mbrojtja e rrjedhjes DNS dhe IP, një politikë e rreptë pa log, Kriptimi AES me 256-bit, dhe një ndërprerës automatik vrasës.

Eshte gjithashtu 100% i personalizueshëm kështu që ju mund të përshtatni gjithçka për nevojat tuaja personale VPN. Ekziston një listë e gjerë e opsioneve të serverëve që përfshijnë 5,000+ serverë në 90 vende të ndryshme (e shkëlqyeshme për të shijuar aplikacione të bllokuara nga rajoni si IPlayer BBC). Ju gjithashtu mund të përdorni deri në 7 lidhje të njëkohshme menjëherë.

Ne nuk jemi të befasuar që CyberGhost është kaq popullor me përdoruesit.

CyberGhost ofron një Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh. Kurseni në pajtimin tuaj me kodin tonë kupon.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, ulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët. 

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome. 

Merrni CyberGost Tani

4. Surfshark

Pajisjet e sipërfaqes

Një nga karakteristikat kryesore të Surfshark është CleanWeb, i cili siguron teknologjia e bllokimit të reklamave për t’ju dhënë një përvojë të pastër dhe pa probleme pa ads, gjurmuesit, malware, dhe përpjekjet e phishing.

Surfshark gjithashtu ka një rrjet të 800+ serverë në 50+ vende, kështu që nuk do të keni asnjë problem të lidheni me një adresë ISP jashtë rrjetit të shkollës tuaj.

Pavarësisht se Surfshark është i ri në treg, ata kanë ndërtuar një reputacion të mirë dhe ofrojnë një shërbim të shpejtë.

Përfitimet e sigurisë përfshijnë rrjedhje private për mbrojtjen e DNS në secilin server, një politikë e rreptë e mos-logs, dhe një ndërprerës automatik vrasës. Të gjithë serverët e Surfshark janë P2P miqësore.

Ju gjithashtu merrni një 30 ditë garanci për kthimin e parave kur të regjistroheni me Surfshark. Shijoni një shërbim edhe më të kushtueshëm me një nga kodet tona të kuponit.

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Merrni Surfshark Tani

5. PrivateVPN

me 6 lidhje të njëkohshme, servera në 60 vende, dhe mbështetje për të gjithë Platformat e OS, PrivateVPN është një zgjedhje solide për përdorimin e një VPN për të zhbllokuar shkollën wi-fi.

Serverat e tij janë jashtëzakonisht të shpejtë, domethënë ju mund të transmetoni përmbajtje Netfilx, Hulu, HBO, dhe më shumë pa probleme. Karakteristikat e sigurisë janë gjithashtu niveli më i lartë, me një Kriptimi 2048-bit – më i sigurti në llojin e tij.

Bandwidth i pakufizuar dhe çelsat e serverit, plus mbështetje e plotë nga ekipi teknik brenda, e bën PrivateVPN një zgjedhje popullore me përdoruesit.

Ekziston një rrezik jo 30 ditë garanci për kthimin e parave kur regjistroheni në PrivateVPN. Shijoni PrivateVPN me një kod kupon.

PrivateVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video dhe iPlayer i BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P; lista e serverëve të optimizuar P2P të disponueshëm përmes aplikacionit.

PrivateVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android dhe iOS.

Merrni VPN private për Shkollën Tuaj Tani

përmbledhje 

Përdorimi i një VPN do të thotë që ju nuk ka më nevojë të shqetësoheni për kufizimet e shfletimit dhe transmetimit në shkollë. Shijoni aksesin në përmbajtje të shkëlqyeshme – thjesht sigurohuni që nuk do të ndikojë në studimet tuaja.

Zgjedhja jonë kryesore për të marrë më të mirën Përvoja e VPN ndërsa është në shkollë është NordVPN, falë performancës së saj të shkëlqyeshme.

Leximi më tej

Zhbllokoni videot e YouTube nga çdo vend, shkollë ose punë [&FAST]

Si të zhbllokoni faqet e internetit në shkollë në vitin 2019 (# 1 është super shpejt!)

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map