5 VPN-të më të mira për Rumaninë në vitin 2020 – më e shpejtë dhe më e lirë

Nëse jetoni në Rumani ose po planifikoni një udhëtim, a VPN ju jep lirinë për të hyrë në përmbajtjen që ju pëlqen kur të dëshironi. Eshte e gjitha per duke siguruar lidhjen tuaj dhe duke ju kaluar geoblloqe bezdisese.

VPN krijojnë një lidhje të koduar midis jush dhe një server privat, duke e bërë aktiviteti juaj nuk lexohet për këdo që mund të jetë duke shikuar. Kjo është një domosdoshmëri nëse e përdorni rrjetet publike wi-fi ose shpesh qasje informacion i ndjeshëm, si llogaritë tuaja bankare, në internet.

Ju gjithashtu mund të përdorni një VPN për të merrni rreth geoblocks përdoret gjithnjë e më shumë nga faqet streaming si p.sh. Netflix dhe Hulu duke ndryshuar adresën tuaj IP. Dhe i njëjti rregull vlen nëse dëshiron shikoni shfaqjet tuaja të preferuara televizive Rumune nga jashtë.

Në këtë udhëzues, ne do t’ju flasim çfarë të kërkoni në një VPN për Rumaninë dhe t’ju them se cilët ofrues rekomandojmë.

Përmbledhje e VPN-ve më të mira për Rumaninë

  1. Cyberghost: Me një profil të dedikuar për kullim Netflix dhe përmbajtje të tjera të njohura dhe i lehtë në përdorim aplikacione, CyberGhost është një zgjedhje ideale për fillestar.
  2. NordVPN: Kjo shumë-të vlerësuarat ofruesi ofron mbresëlënës siguri tipare dhe superiore zhbllokim aftësitë.
  3. ExpressVPN: I dashur nga streamers në të gjithë botën, ky VPN vazhdimisht kryeson në shtëpi shpejtësi testet.
  4. PrivateVPN: Seriozisht rreth intimitet, Përdor privateVPN i sigurt kriptimi dhe mban asnjë log përdorues.
  5. HMA:Me më shumë se 350 lokacione të serverit për të zgjedhur, HideMyAss! është për përdoruesit që duan shumëllojshmëri dhe opsioni për të lidheni me vende të errëta botëror.

Merrni CyberGost Tani!

Farë duhet të kërkoni në një VPN për Rumaninë

Rumania në fakt ka shpejtësia e pestë e internetit më të shpejtë në botë, sipas raportit më të fundit të M-Lab, i cili anketon dhe rendit shpejtësinë e internetit në të gjithë botën.

Ndërsa vendi gëzon një interne relativisht e hapurme kufizime minimale dhe blloqe në internet, ka akoma disa site në të cilat mund të keni probleme për të hyrë.

Në vitin 2017, ofruesit e shërbimeve rumune të internetit (ISP) u detyruan bllokimi i hyrjes Gjiri i Piratëve site torrent dhe site të ngjashëm lokal si p.sh. Filmehd.net dhe Filmeonline2013.biz. Ndërsa këto ndalime janë zbatuar mjaft lirshëm, ju do keni nevojë për një VPN për të marrë qasje gjithmon.

Nëse doni të transmetoni dhe shkarkoni, kërkoni një VPN që premton shpejtësi të lartë dhe Bandwidth i pakufizuar.

Ne rekomandojmë një VPN që ofron serverë rumunë si pjesë e një rrjeti të madh global me shumë mundësi opsionesh për vendndodhjen, dhe ja pse: Nëse nuk doni të zhbllokoni përmbajtjen e kufizuar në një vend të caktuar, si Netflix amerikan, zgjidhni serverat që ndodhen sa më afër të jetë e mundur në vendndodhjen tuaj të vërtetë do të rezultojë në shpejtësi më të larta të shkarkimit.

Shtoni në atë infrastrukturën e shpejtë të Rumanisë dhe serverët rumunë janë një zgjedhje e shkëlqyeshme për të anonimizoni lidhjen tuaj dhe fshihni identitetin tuaj pa vuajtur shpejtësi të ngadaltë.

Për mbrojtjen më të mirë në rrjetet publike wi-fi ose gjersa torrenting, shikoni për Kriptimin e Standardeve të Avancuara Standard (AES) dhe veçoritë e sigurisë premium si një vrasin kaloni. Nëse privatësia është një shqetësim i madh për ju, zgjidhni një VPN që nuk mban regjistrat e përdoruesve.

VPN-të më të mira për Rumaninë

1. Cyberghost

CyberGhost VPN

Aplikacionet miqësore të CyberGhost janë në dispozicion iOS, Android, Mac, Windows, Linux, dhe me shume. Ndërfaqja e hartës lehtëson të shikoni se në cilin vend jeni lidhur dhe me të ndërroni vendet. Me ndërrimin e pakufizuar të serverit, mund të ndryshoni vendndodhjen tuaj sa herë që dëshironi.

Ju mund të mbroni deri 7 pajisje njëkohësisht me një pajtim në CyberGhost, kështu që është e shkëlqyeshme për të gjithë familjen. VPN mbron lidhjen tuaj me veçori si një vrasin kaloni, një bllokues të reklamave dhe malware, dhe Mbrojtja e rrjedhjes DNS. Ai gjithashtu përdor një veçori të kompresimit të të dhënave që mban shpejtësinë, gjë që vlerësohet shumë nga përdoruesit, të cilët theksojnë lidhjen e shpejtë.

Rrjeti ofron 5.700+ serverë në 90 vende, me 59 në Rumani. Serverët CyberGhost përdorin klasifikimin e koduar ushtarak AES-256 bit.

Ti mundesh regjistrohu pa rrezik me Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh.

Shikoni marrëveshjet CyberGhost

2. NordVPN

Pajisjet NordVPN

NordVPN ofron një kombinim mbresëlënës të një rrjet i madh serverash, top-notch siguri tipare, dhe shpejtësi të lartë. Ajo ka një reputacion për duke anashkaluar geoblocks më të ndërlikuara, dhe nuk ka problem ta zhbllokojë Netflix, Hulu, dhe iPlayer i BBC-së.

Ofertat e rrjetit të këtij shërbimi 26 servera në Rumani dhe më shumë se 5,000 në të gjithë botën. Aplikacionet e tij ndër-platformë janë konfiguruar për t’u lidhur me serverin më të mirë për ju.

Siguria është një përparësi kryesore me karakteristika të nivelit të lartë si encryption dyfishtë dhe unike Zgjidhja CyberSec, i cili zbulon dhe bllokon reklamat dhe malware.

Të reja për VPN? Ju thjesht mund të lidhni NordVPN me paqen e mendjes duke e ditur se jeni i mbrojtur nga protokolli OpenVPN dhe Kriptimi AES 2048-bit. Nëse jeni një përdorues i përparuar, mundeni kontrolloni konfigurimin tuaj dhe përfitoni nga shumë karakteristika të përparuara, si psh serverat e ngatërruar.

Shtë e thjeshtë për të parë NordVPN veten me të saj 30 ditë garanci për kthimin e parave për përdoruesit e rinj.

Shikoni ofertat NordVPN

3. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

ExpressVPN është një përdorues i preferuar për transmetim, dhe është i njohur për shpejtësi të shpejtë të serverit dhe zhbllokimin e geoblocks lehtë. Bazuar në testet tona të shpejtësisë në shtëpi, ai jeton deri në emrin e tij.

Ky VPN ofron më shumë sesa 3,000 servera në të gjithë botën, dhe përderisa nuk lëshon informacion të detajuar në lidhje me vendndodhjet individuale, ne mund të konfirmojmë që ajo ofron të paktën një vendndodhje serveri në Rumani.

i saj aplikacionet janë ndër-platformë, i lehtë për tu instaluar, dhe lehtë për të lundruar. VPN ofron një vrasin kaloni për të mbajtur identitetin tuaj të fshehur nëse lidhja juaj e sigurt është ndërprerë, dhe Mbrojtje rrjedhje DNS dhe IPv6. Përdor gradën ushtarake Kriptimi AES 256-CBC dhe nuk mban asnjë regjistër përdoruesish fare.

Ju mund të regjistroheni pa rrezik nëse ende nuk jeni i sigurt. ExpressVPN ofron një Garanci 30-ditore, pa pyetje, për kthimin e parave.

Shikoni ofertat ExpressVPN

4. PrivateVPN

pajisje privatevpn

Ndërsa PrivateVPN nuk ofron rrjetin më të madh të serverëve të listuar këtu, ai ofron të paktën një adresë IP rumune. Plus, e saj kredencialet e sigurisë e bëjnë atë një zgjedhje konkurruese për të mbajtur informacionin tuaj të ndjeshëm privat.

Ky VPN përdor ekstra-të sigurt Kriptimi AES 2048-bit dhe aderon në a politikë transparente e privatësisëpremton të mos mbajë asnjë regjistër të përdoruesve fare. Ajo ofron një bandë të pakufizuar dhe, sipas vlerësimeve të përdoruesve, jep shpejtësi të larta të shkarkimit.

Ju mund të mbroni deri 6 pajisje njëkohësisht me një pajtim. Nëse ofron një pa rrezik 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Merrni PrivateVPN Tani!

5. HMA

HideMyAss VPN!

Me më shumë se 280 vendndodhje në 190 vende të botës, HMA ofron rrjetin më të gjerë të serverëve nga të gjitha VPN premium që shqyrtojmë dhe rekomandojmë. Ajo ka 2 lokacione serverash në Rumani dhe 6 adresa IP rumune për të zgjedhur.

Mënyrat unike të lidhjes të ndërtuara në aplikacionet ndër-platformë janë një nga arsyet që përdoruesit e duan HMA Ju mund të zgjidhni ndër Mënyra e menjëhershme, i cili automatikisht ju lidh në lidhjen më të shpejtë dhe më të sigurt për ju, Mënyra e Lirisë, i cili ju lidh me vendin më të afërt me lirinë e fjalës, dhe Mënyra e vendndodhjes, e cila ju jep kontroll të plotë për t’u lidhur me çdo vend që ju zgjidhni.

HMA në të vërtetë a mban disa shkrime të përdoruesit, por këto janë përdoret vetëm për qëllime diagnostikuese dhe e mban asnjë informacion në lidhje me sjelljen tuaj në internet ose faqet e internetit që vizitoni.

Nëse jeni një përdorues i ri, mund të regjistroheni pa shqetësime me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

përmbledhje

Kur jeni në Rumani, a VPN me cilësi të lartë fsheh identitetin tuaj dhe ju mban të sigurt në wi-fi publike. Kur është fjala për përrua dhe transmetimi, një VPN do t’ju lejojë hyrjen në faqet e njohura që janë bllokuar në Rumani, si dhe në përmbajtje si Netflix dhe Hulu. Ne rekomandojmë një VPN që ofron serverë rumunë si pjesë e një rrjeti të madh global. 

Leximi më tej

Dua një pazar? Ekspertët tanë të VPN të truallit kanë përpiluar marrëveshjet më të mira dhe kodet kupon për t’ju kursyer para në pajtimin tuaj.

Nevojë për shpejtësi? Zbuloni se cilat VPN janë më të shpejtë sipas testeve tona më të fundit në shtëpi.

Të reja për VPN dhe nuk jeni të sigurt nëse keni nevojë për një të tillë? Mësoni më shumë në udhëzimin tonë VPN për newbies.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me