5 VPN-të më të mira për Republikën Czecheke – Për Siguri, Transmetim dhe Shpejtësi në vitin 2020

Edhe pse qytetarët çekë nuk duhet të shqetësohen për censurimin në internet, një VPN mund të përmirësojë sigurinë dhe lirinë tuaj në internet në shumë mënyra.

Nëse jeni një vendas Czecheke që udhëton jashtë shtetit, një VPN mund t’ju ndihmojë të keni qasje në përmbajtjen Czecheke që është në dispozicion ekskluzivisht brenda Republikës. Nëse je një turist, një VPN do të zhbllokojë kufizimet gjeografike kështu që ju mund të hyni në faqet që janë bllokuar në Republikën Czecheke, si Netflix SHBA, Hulu, dhe HBO SHKO.

Një VPN gjithashtu do t’ju mbajë të sigurt ndërsa jeni duke udhëtuar Ai do të shifrojë të dhënat tuaja për të mbrojtur informacionin tuaj personal, kështu që detajet tuaja bankare dhe të udhëtimit mbeten të siguruara gjatë gjithë kohës.

Më poshtë, ne do të flasim se si një VPN do të sigurojë veprimtarinë tuaj në internet dhe zhbllokuar përmbajtjen ekskluzive nga e gjithë bota. Ne gjithashtu do t’ju udhëzojmë zgjedhja e VPN më e mirë për Republikën Czecheke.

Përmbledhje e VPN-ve më të mira për Republikën eke

 1. Mburoja e nxehtë: 256-bit encryption dhe shpejtësi të lartë e bëjnë atë një nga shërbimet më të njohura në dispozicion për të zhbllokuar qasjen globale në internet.
 2. NordVPN: Kriptimi i dyfishtë i VPN siguron që të dhënat tuaja të jenë private dhe të sigurta. Ai gjithashtu operon rrjetin më të madh të serverëve për të gjithë ofruesit premium VPN.
 3. ExpressVPN: VPN më e shpejtë në dispozicion. Kriptimi i tij më i mirë në klasë do të ruajë informacionin tuaj personal ndërsa kërkoni.
 4. Cyberghost: Qasja juaj në internet do të jetë e sigurt dhe e pakufizuar me serverat e saj të besueshëm dhe me shpejtësi super të shpejtë.
 5. ProtonVPN: Me aplikacione të përdorimit të lehtë për të gjitha pajisjet, është e shkëlqyeshme për fillestarët. Do të doni lidhjet e saj me shpejtësi të lartë dhe bandën e pakufizuar të brezit.

Filloni Gjykimin Tuaj falas të Shield Hotspot tani!

Farë duhet të kërkoni në një VPN për Republikën eke

Pavarësisht nëse jeni një vizitor çek ose banor, do t’ju duhet një VPN premium me karakteristika të sigurisë së lartë për të mbrojtur lidhjen tuaj.

Një VPN e mirë do t’ju lejojë gjithashtu zhbllokuar përmbajtje ekskluzive ndërkombëtare. Nëse jeni pushimet jashtë shtetit, madje mund të përdorni VPN-në tuaj për të vazhduar azhurnuar me emisionet dhe burimet tuaja të preferuara nga shtëpia.

VPN lidhin pajisjen tuaj me një server të largët përmes një tuneli të sigurt. kjo maskon adresën tuaj IP për ta bërë atë të duket sikur ju keni hyrë në internet nga një vend tjetër. Ajo gjithashtu do të shifroni të dhënat tuaja për ta mbrojtur atë nga hakerat dhe sytë spiunazh.

Hakerët vjedhin informacionin tuaj privat, por korporatat e pamëshirshme korrni historinë tuaj të shfletimit për të krijuar reklama të synuara. Ata shpesh shisni të dhënat tuaja palëve të treta për kërkimin dhe reklamimin e tregut pa dijeninë tuaj. Një VPN do sigurohuni që historia juaj e shfletimit mbetet e fshehtët.

Zgjidhni një VPN që ofron lidhje me shpejtësi të lartë dhe Bandwidth i pakufizuar. Ofruesi juaj duhet të operojë një rrjeti global i serverave kështu që ju mund të hyni në përmbajtje të bllokuar nga kudo në botë.

Serverat në Republikën Czecheke do t’ju japin qasje me shpejtësi të lartë në faqet e internetit lokale dhe shërbime transmetuese.

Do t’ju duhet gjithashtu një VPN me kriptimi i shkallës ushtarake, një politikë e rreptë e mos-logs, dhe një ndërprerës automatik vrasës.

VPN-të më të mira për Republikën eke

1. Mburoja e pikave të nxehta

Mburoja e pikave të nxehta lidhje të shpejtë dhe Bandwidth i pakufizuar bëje të shkëlqyeshëm për transmetim, shfletim dhe gjithçka në mes. Ajo operon a rrjeti global i serverave, përfshirë serverët me shpejtësi të lartë në Republikën Czecheke.

Hotspot Shield ofron karakteristika të sigurisë së lartë për të mbrojtur dhe anonimizuar lidhjen tuaj. Kjo perfshin Kriptimi 256-bit, një të rreptë politika pa log, dhe një ndërprerës automatik vrasës.

Mund të shfletoni pa kufij të gjitha platformat kryesore. Do të shijoni gjithashtu një Gjykim falas 7 ditor dhe a Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh në të gjitha pajtimet e Hotspot Shield. Për të mësuar më shumë, lexoni gjërat fantastike që përdoruesit janë duke thënë në lidhje me Hotspot Shield.

Hotspot Shield mund të zhbllokojë:

 •  Netflix, Hulu, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video.

Mbështet përrua: 

 • Po, P2P lejohet në të gjithë serverët.

Hotspot Shield punon në këto pajisje

 • Windows, macOS, Android, iOS, Chrome.

Shikoni marrëveshjet e mburojës së pikave të nxehta

2. NordVPN

Pajisjet NordVPN

NordVPN është një VPN jashtëzakonisht e shpejtë dhe e sigurt. i saj encryption dyfishtë VPN protokolli i drejton të dhënat tuaja të paktën në dy orë përpara se të largohet nga rrjeti. i saj politikë e rreptë e mos-logs siguron që aktiviteti juaj i shfletimit të mos regjistrohet kurrë, dhe të gjitha aplikacionet e tij shfaqin një ndërprerës automatik vrasës.

Ajo operon 5,200+ serverë me shpejtësi të lartë në 62 vende, përfshirë 45 servera në Republikën eke.

Mund ta provoni NordVPN me një Gjykim falas 7 ditor, ose regjistrohuni pa rrezik me të 30 ditë garanci për kthimin e parave për të zbuluar pse është kaq e popullarizuar në mesin e përdoruesve të VPN.

NordVPN mund të zhbllokohet:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Shikoni ofertat NordVPN

3. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

ExpressVPN ofron shpejtësia e lidhjes së rrufeve dhe Bandwidth i pakufizuar. Ajo siguron të dhënat tuaja me kriptimi i shkallës ushtarake, dhe është e rreptë politika pa log do të thotë se nuk mban të dhëna për aktivitetin tuaj të shfletimit.

Rrjeti i tij përfshin 94 vende, përfshirë Republikën eke. Ofertat e saj aplikacione të lehtë për t’u përdorur për çdo platformë, përfshirë ruterat. Por mos harroni vetëm fjalë për të, shikoni se çfarë duhet të thonë përdoruesit e vërtetë.

ExpressVPN ofron një 30 ditë garanci për kthimin e parave në të gjitha shërbimet e tij VPN dhe a Gjykim falas 7 ditor për aplikacione celulare.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Shikoni ofertat ExpressVPN

4. Cyberghost

pajisje të shumëfishta cyberghost

CyberGhost është a i besueshëm dhe super-fast VPN. Ajo operon a rrjeti global i serverave, përfshirë serverët në Republikën eke. Mban një të rreptë politika pa log, dhe të gjitha aplikacionet e tij kanë një të integruar ndërprerës automatik vrasës.

Kur përdorni CyberGhost, të dhënat tuaja mbrohen nga kriptimi i forcës ushtarake.

Ju mund të provoni CyberGhost pa rrezikshmëri me garancinë e tij bujare të kthimit të parave për 45 ditë për të zbuluar pse është një përdorues i preferuar për sigurinë në internet.

CyberGhost gjithashtu ofron një provë falas 7-ditore për përdoruesit e iOS, Android dhe Windows.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Shikoni marrëveshjet CyberGhost

5. ProtonVPN

Pajisjet ProtonVPN iOS

Teknologji e Sigurte e ProtonVPN-së drejton të dhënat tuaja përmes shumë serverave para se të largohet nga rrjeti. Kjo parandalon sulmuesit e avancuar të monitorojnë trafikun tuaj të internetit në serverin e daljes dhe të përputhen me aktivitetin tuaj me IP-në tuaj.

Serverët e tij janë instaluar në një Strehim strehimi i Ushtrisë Zvicerane që është 1.000 metra nëntokë. Flasim për sigurinë!

ProtonVPN është super-fast dhe lehtë-to-use. Oneshtë një nga më të buxheti-miqësore VPN të disponueshme.

Ajo ofron një 30 ditë garanci për kthimin e parave, por, bazuar në vlerësimet e shkëlqyera të klientit, do të dëshironi ta mbani atë shumë më gjatë se kaq.

Shikoni ofertat ProtonVPN

përmbledhje

VPN-të mund të përmirësojnë dhe siguroni aktivitetin tuaj online në shumë mënyra.

VPN Premiums mbroni të dhënat tuaja nga hajdutët në internet dhe spiunët. Shërbimi i duhur madje do t’ju lejojë hyrja në konten geobllokuart nga e gjithë bota, si Netflix dhe HBO SHKO.

Ende nuk jam i sigurt se cili VPN është i duhuri për ju? Ne ju rekomandojmë Hotspot Shield – mund ta provoni falas!

Filloni Gjykimin Tuaj falas të Shield Hotspot tani!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me