5 VPN-të më të mira për PUBG PlayerUshtete e betejave të panjohura (Përditësimi i vitit 2020)

Mund të jetë një nga lojrat më të njohura në botë, por fushat e betejave të PlayerUnknown nuk kanë qenë pa polemika. E quajtur “Addictive” dhe “e rrezikshme”, PUBG ndonjëherë është ndaluar në Nepal, pjesë të Indisë, Irakut dhe Kinës.

Nëse jetoni ose po udhëtoni në njërën prej këtyre vendeve – mos u shqetësoni. Akoma mund të luani PUBG me ndihmën e një VPN.

VPN-të më të mira janë i aftë të anashkalojë edhe kufizimet më të rrepta gjeo-kufizuese, do të thotë që ju mund të luani PUBG në vendet ku është bllokuar.

Edhe nëse nuk jetoni në një vend ku PUBG është ndaluar, VPN mund të kenë shumë përfitime të tjera kur bëhet fjalë për lojëra. Mund të përdorni një server VPN zvogëlojë latencës dhe vonesës, si dhe duke ju mbrojtur nga hakerat.

Udhëzues i shpejtë: VPN-të më të mira për PUBG

 1. NordVPN – Me një rrjet mbresëlënës mbarëbotëror të serverëve super të shpejtë, P2P miqësor, NordVPN është rekomandimi ynë kryesor për PUBG.
 2. ExpressVPN – Një nga VPN-të më të shpejtë atje, ExpressVPN gjithashtu ka aplikacione me porosi intuitive që e bëjnë atë të përsosur për lojëra në të gjitha pajisjet.
 3. CyberGhost – i shpejtë, i thjeshtë dhe i përballueshëm, CyberGhost është një mjet i shkëlqyeshëm për lojrat.
 4. Surfshark – Lidhjet e njëkohshme të pakufizuara e bëjnë Surfshark një mundësi të shkëlqyeshme për lojtarë që duan të përdorin pajisje të ndryshme.
 5. PrivateVPN – E thjeshtë dhe e lehtë për t’u përdorur, PrivateVPN është një mundësi e sigurt dhe e arsyeshme për lojtarë të rinj për VPN.

Filloni të luani PUBG me NordVPN!

Youfarë ju duhet në një VPN për PUBG

Nëse jetoni në – ose do të vizitoni – një vend ku fushat e betejave të PlayerUnknown janë bllokuar, së pari do t’ju duhet një VPN që është në gjendje të duke anashkaluar gjeo-kufizimet.

Për shembull, Kina është famëkeqe për Firewall-in e saj të Madh. Vetëm VPN-të më të mira janë të afta të kapin këtë lloj censure. Ata mund ta bëjnë këtë ose me secilin shmangia e zbulimit përmes serverëve të ngatërruar ose duke pasur një rrjet kaq të madh sa të munden menjëherë zëvendësoni çdo server që zbulohet dhe lista e zezë nga programi anti-VPN.

Për lojtarët që nuk jetojnë në një vend ku PUBG është bllokuar, bllokimi i geobllokimit mund të jetë akoma i dobishëm. Përditësimi i ri i PUBG do të thotë që shpesh jeni caktuar në një server bazuar në rajonin tuaj lokal. Një VPN do të maskojë vendndodhjen tuaj, do të thotë që mundesh lidheni me PUBG përmes një serveri në një vend tjetër nëse doni të luani në një rajon tjetër.

Ulja e distancës midis vetes dhe një serveri lojrash në këtë mënyrë gjithashtu zvogëlon ping. Kjo do të thotë zvogëlimi i vonesës dhe shpejtësia e rritur për ty.

Për të shfrytëzuar sa më shumë nga të dy këto përfitime, do t’ju duhet një VPN me një rrjeti në të gjithë botën i serverëve në vendet ku dëshironi të përdorni.

Si me çdo lojë në internet, PUBG gjithashtu vjen me një shumë të mirë rreziku i vërtetë i hakimit. Lidhja me çdo server të lojës lë adresën tuaj IP të prekshme nga zbulimi. Kjo, nga ana tjetër, ju lë të prekshëm sulmet në internet si një DDoS ose DoS.

Përdorimi i një VPN për t’u lidhur me PUBG ju jep një shtresë shtesë mbrojtjeje kundër hakerave nga duke fshehur adresën tuaj IP. Kur lidheni me një server lojrash, çdo përdorues potencialisht me qëllim të keq do të shohë adresën IP të serverit VPN në vend të tuajin. Zgjidhni një VPN me nivelet më të larta të kriptimit dhe sigurinë për t’i mbajtur të dhënat tuaja personale private.

Së fundmi, nëse doni të luani PUBG Mobile, si dhe në tastierën dhe kompjuterin tuaj, ju duhet një VPN që ju lejon të mbroni pajisje të shumta nën një licencë. Lidhjet e shumëfishta të njëkohshme mund të jenë vërtet të dobishme nëse dëshironi të keni shokë të rrumbullakët për një seancë ekipi.

VPN-të më të mira për PUBG

1. NordVPN

NordVPN për Bulgaris

Ka një arsye pse përdoruesit tanë renditin NordVPN si shërbimin më të mirë VPN. Serverë specialë të ngatërruar janë krijuar për të anashkaluar edhe muret më rigoroze të zjarrit ndërsa mund të lidheni gjithashtu serverat anti-DDoS dhe softuerin CyberSec për të mbajtur veten të sigurt nga hakerat.

Një rrjet i jashtëzakonshëm i 5,200+ serverë në 60 vende ju jep shumë mundësi për të hyrë në turne dhe përmbajtje rajonale. Ky numër i madh i serverëve gjithashtu ju garanton a lidhje e shpejtë dhe e pandërprerë për lojëra të qetë. Ju mund t’i mbroni të gjitha pajisjet tuaja deri në 6 lidhje të njëkohshme.

Më e mira nga të gjitha, ju mund të provoni nëse NordVPN ju përshtatet plotësisht pa rreziqe me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet Torrenting:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Filloni të luani me NordVPN!

2. ExpressVPN

ExpressVPN për Perun

Ndërsa është një nga opsionet më të kushtueshme kur bëhet fjalë për VPN, përdoruesit tanë mendojnë se ExpressVPN ia vlen. 3,000+ serverë në 94 vende jo vetëm që ju jap 160 vende për të zgjedhur, por ata gjithashtu ju japin shpejtësia më e shpejtë e çdo VPN.

Një opsion i shkëlqyeshëm për ata që tashmë kanë pak njohuri VPN, ExpressVPN është pafundësisht i personalizueshëm, kështu që mund të jetë plotësisht të përshtatura për lojëra. Për shembull, tunele të ndara ju lejon të zgjidhni saktësisht se cili trafik doni të mbroni me VPN. Kriptimi 256-bit dhe një politikë e rreptë pa log-e gjithashtu do t’ju ruajë të sigurt dhe informacionin tuaj personal.

Nëse dëshironi të siguroheni që ExpressVPN ia vlen paratë, gjithmonë mund të shfrytëzoni sa më shumë garancinë e kthimit të parave në 30 ditë..

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet Torrenting:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Filloni të luani me ExpressVPN!

3. CyberGhost

CyberGhost për Perunë

Të gjitha aplikacionet e CyberGhost janë tepër intuitiv dhe i lehtë për t’u përdorur. Ju nuk do të duhet të shqetësoheni për ndonjë cilësim të ndërlikuar, thjesht zgjidhni nga një listë aktivitetesh dhe do CyberGhost lidhen automatikisht me serverin më të mirë për nevojat tuaja.

Një rrjet yjor i 3,600+ serverë në 60 vende ju jep shumë vendndodhje për të zgjedhur dhe ju mund të mbroni deri në 7 pajisje nën një profil. Cyberghost-së politika e mos-logs, kriptimi i shkallës ushtarake, dhe mbrojtja e rrjedhjeve DNS dhe IP gjithashtu do t’ju mbajë të sigurt – edhe në rast të një lidhjeje të rënë.

CyberGhost ju jep një zemërgjerë 45 ditë për të provuar shërbimin e tij plotësisht falas. Ose mund të shihni se çfarë përdoruesit e vërtetë duhet të thonë në vlerësimet tona.

CyberGhost mund të zhbllokohet:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet për torrentin:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Filloni të luani me CyberGhost!

4. Surfshark

Surfshark për Perun

Ndonjëherë, të jesh një i ardhur ka avantazhet e tij. Rinia relative e Surfshark do të thotë që vërtetë është mirë të fluturosh nën radar kur bëhet fjalë zhbllokimin e përmbajtjes gjeo-të kufizuar. Do të keni mundësi të zgjidhni 800+ serverë në 50+ vende dhe të gjithë serverët janë miqësorë P2P.

Lidhjet në Surfshark janë i shpejtë dhe i besueshëm dhe privatësia garantohet nga a politika pa log, vrasin kaloni, Mbrojtja e rrjedhjes DNS, encryption fund të lartë, dhe softuer unik MultiHop.

Sidoqoftë mbase tipari më i njohur për përdoruesit tanë është Surfshark lidhje e pakufizuar e pajisjes. Kjo do të thotë që ju mund të luani në mënyrë të sigurtë në të gjitha pajisjet tuaja, ose të mbroni të gjithë ekipin tuaj kur të vijnë për të luajtur PUBG.

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet Torrenting:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Filloni të luani me Surfshark!

5. PrivateVPN

PrivateVPN për Bullgarinë

Duke u kujdesur për sigurinë e saj më të lartë, PrivateVPN është zgjidhja perfekte nëse shqetësoheni për hakerat dhe mashtrimet në PUBG. Shërbimi ka një modaliteti special i vjedhjes si dhe një politikë pa log-të, vrasin çelsin, mbrojtjen e rrjedhjeve dhe encryption AES 256-bit – të gjitha vijnë si cilësime të paracaktuar.

PrivateVPN nuk ka një rrjet aq të madh sa shërbimet e tjera por të tij serverat akoma përfshijnë 60 vende dhe eshte shpejtësitë janë të besueshme dhe mjaft shpejt për lojëra. Të gjitha aplikacionet janë tejet miqësor për përdoruesit dhe çmimet e shërbimit janë shumë të arsyeshme, duke e bërë këtë një mundësi të mirë për përdoruesit e VPN për herë të parë.

Shihni se çfarë duhet të thonë të tjerët në lidhje me PrivateVPN ose provoni për veten tuaj me një Gjykim falas 7 ditor.

PrivateVPN mund të zhbllokohet:

 • Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video dhe iPlayer i BBC.

Mbështet për torrentin:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P; lista e serverëve të optimizuar P2P të disponueshëm përmes aplikacionit.

PrivateVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android dhe iOS.

Filloni të luani me PrivateVPN!

Përmbledhje dhe lexim i mëtejshëm

Mos lejoni që hakerat dhe fshehtësia të prishin ndeshjen tuaj të radhës të Lojërave të TjeraUnkown. Zgjidhni VPN më të mirë për ju dhe shijoni një përvojë të zgjeruar të PUBG, kudo që të jeni në botë.

Dëshironi të dini më shumë rreth shpejtimit të lidhjes tuaj? Këtu është lista jonë e 5 VPN më të shpejtë për përruajtjet dhe transmetimet.

Ne kemi bërë gjithashtu një përmbledhje të 5 VPN-ve më të mira për lojrat në përgjithësi.

A e ke zemrën tënde të vendosur duke luajtur PUBG me NordVPN? Mos ikni pa shfrytëzuar sa më shumë kodet tona të kuponit NordVPN.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me