5 VPN-të më të mira për Poloninë – Për siguri, transmetim dhe shpejtësi në vitin 2020


Nëse po planifikoni një udhëtim dhe dëshironi hyr në llogarinë tënde Netflix gjatë Polonisë, ose ju jeni një mërgimtar polak që dëshiron zhbllokoni përmbajtjen tuaj të preferuar nga shtëpia, ky artikull është për ju.

Një VPN ju lejon të anashkaloni geoblocks me përmbajtje në faqet e internetit të transmetimit, portalet bankare dhe shërbimet e tjera të internetit. Përdorimi i një VPN gjithashtu ju mban të sigurt anonimizuar trafikun tuaj kështu që ju mund të përdorni rrjete publike Wi-Fi në mënyrë të sigurt ose përrua pa u shqetësuar për zbulimin.

Nëse dëshironi të mbroni privatësinë tuaj dhe të zhbllokoni geoblocks në Poloni, ka disa karakteristika për të cilat duhet të bëni kujdes. Shikoni një ofrues VPN që ka një rrjet të madh serveresh me serverat në Poloni, teknologji e përparuar e sigurisë dhe një politikë e fortë e intimitetit.

Bazuar në testet tona dhe vlerësimet e përdoruesve, këto janë VPN që ju rekomandojmë për Poloninë.

VPN-të më të mira për Poloninë – Lista e shpejtë

 1. Cyberghost
  CyberGhost ofron aplikacione ndër-platformë, kriptim të sigurt dhe një rrjet të madh serverash. Plus, mundeni mbrojnë deri në shtatë pajisje njëkohësisht me një pajtim.
 2. NordVPN
  tonë Ofruesi më i vlerësuar i VPN kombinon letrat kredenciale të nivelit më të lartë me shpejtësi të shpejtë të shkarkimit, një rrjet të madh serverash dhe aplikacione miqësore për përdoruesit.
 3. ExpressVPN
  ExpressVPN është zgjedhja jonë kryesore për transmetim. Effortshtë pa mundim anashkalon geoblocks e përmbajtjes kështu do të keni hyrje e pakufizuar në internet, kudo qe te jesh.
 4. HMA
  Nëse dëshironi opsione të serverit, HMA është e vështirë për të rrahur. Ajo ofron serverë në 190 vende në botë me shumë adresa IP në Poloni.
 5. PrivateVPN
  PrivateVPN ofron kriptim të shkallës ushtarake, aderon në një politikë e rreptë e mos-prerjeve, dhe ofron një garanci 30-ditore për kthimin e parave. Gjithashtu siguron ndihmë virtuale për vendosjen – e cila është e shkëlqyeshme për fillestarët.

Filloni gjyqin tuaj falas Cyberghost tani

Pse keni nevojë për një VPN për Poloninë

Për të transmetuar përmbajtjen tuaj të preferuar nga kudo, shmangni mbledhjen e të dhënave dhe përdorni rrjetet publike Wi-Fi në mënyrë të sigurt, a VPN është një domosdoshmëri absolute në Poloni.

Faqet e transmetimit të përmbajtjes – si Netflix ose iPlayer BBC – së bashku me portalet bankare, rrjetet e mediave sociale, motorët e kërkimit dhe blerjet në internet faqet shikojnë adresën tuaj IP për të zbuluar se ku jeni. Nëse jeni jashtë rajonit të lejuar nga faqja e internetit ose shërbimi, mund t’ju mohohet hyrja ose të keni kufizime të aksesit tuaj.

Kufizimet gjeografike të përmbajtjes zbatohen brenda Bashkimit Evropian. Kjo do të thotë nëse dëshironi shikoni shfaqjet tuaja të preferuara ndërsa jeni në Poloni, do të duhet të përdorni një VPN për të ndryshuar adresën tuaj IP.

Ndërsa Polonia ka ligje relativisht për lirinë e internetit, ekzistojnë ende disa çështje të mbledhjes së të dhënave dhe intimitetit që duhet të merrni parasysh. ISP-të polakë u kërkohet me ligj që të regjistrojnë metadatat e përdoruesve deri në dy vjet.

Për më tepër, ndërsa Polonia është një nga vendet e pakta evropiane ku përruajtja është e ligjshme për përdorim personal, është akoma më e mençur të përdorësh një VPN nëse po shkarkon. Ne ju rekomandojmë gjithmonë përdorni një VPN ndërsa përroni, pa marrë parasysh se ku je.

Nëse po udhëtoni për në Poloni, me siguri po planifikoni të përdorni Wi-Fi publik. Rrjetet publike Wi-Fi janë të pasigurta. Ata ju ekspozojnë ndaj hakerave, vjedhjeve të identitetit dhe krimeve të tjera në internet. Një VPN që përdor encryption të fortë është mënyra më e mirë për të mbrojtur veten.

VPN-të më të mira për Poloninë në detaje

1. CyberGhost

pajisje të shumëfishta cyberghost

CyberGhost është një zgjedhje solide VPN për shpejtësinë, mbështetjen e klientit dhe madhësinë e rrjetit të serverëve – ofron një mbresëlënëse 60 servera në Poloni! Përdoruesit pajtohen që CyberGhost është një zgjedhje e përgjithshme e fortë.

CyberGhost ofron shpejtësi të shpejtë konkurruese. Rrjeti i gjerë i serverëve ju lejon të anashkaloni geoblocks me lehtësi. Përdor CyberGhost kriptimi i shkallës ushtarake dhe nuk i mban regjistrat e përdoruesve fare.

Një pajtim mbulon deri në shtatë pajisje njëkohësisht, kështu që ju qëndroni të mbrojtur edhe nëse ndërroheni shpesh ndërmjet pajisjeve. CyberGhost ofron aplikacione për iOS, Mac, Linux, Windows, Android, ruter dhe më shumë.

Nëse nuk jeni i sigurt, mund të regjistroheni me paqe mendore. CyberGhost ofron një Garanci e kthimit të parave 45-ditore – deri tani më bujarët nga të gjitha VPN-të premium që shqyrtuam. 

Shikoni marrëveshjet CyberGhost

2. NordVPN

Pajisjet NordVPN

NordVPN ka 45 servera në Poloni. Nëse jeni me qendër në Poloni dhe doni një lidhje të shpejtë dhe të besueshme që është akoma të koduara dhe anonimes, NordVPN është një zgjedhje e mirë.

NordVPN është VPN e përgjithshme me vlera më të larta. Ajo ofron një kombinim të tipare të sigurisë së veshur me hekur, aplikacione miqësore për përdoruesit, dhe teknologji e fortë e kriptimit. Ajo gjithashtu ofron një rrjet të gjerë të opsioneve të serverëve në të gjithë botën, kështu që zhbllokimi i SHBA Netflix ose iPlayer i BBC nuk do të jetë problem.

Nëse jeni një përdorues i ri, mund të merrni NordVPN për një rrotullim me një pajtim të plotë për një muaj nën 30-garanci për kthimin e parave.

Shikoni ofertat NordVPN

3. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

ExpressVPN është shumë e vlerësuar nga përdoruesit e tij dhe ka një reputacion për shpejtësinë. Bazuar në testet tona, shërbimi ka nuk ka problem duke anashkaluar geoblocks me përmbajtje të ashpër.

ExpressVPN ka shumë servera në Poloni. Ndërsa nuk ofron mbështetje të specializuar në polonisht, mbështetja e dobishme e teknologjisë do të përkthejë pyetjet polake përmes bisedës live. Shërbimi ndaj klientit është në dispozicion 24/7 dhe përdoruesit e rinj mund të përfitojnë nga 30-ditësh, pa pyetje, garanci për kthimin e parave.

Përdor ExpressVPN kriptimi i shkallës ushtarake dhe aplikacionet ndër-platform përdorin protokollin e sigurt të OpenVPN. Aplikacionet janë i lehtë në përdorim, dhe të vijë me karakteristika premium sigurie si mbrojtje nga rrjedhja e DNS dhe një ndërprerës vrasjeje për t’ju mbajtur të sigurt ndërsa shfletoni.

Shikoni ofertat ExpressVPN

4. HMA

pajisja hidemyass

HMA është një nga VPN-të tona më të vlerësuara. Ajo përdor të fortë Kriptimi AES 256-bit dhe mund të zhbllokojë me lehtësi përmbajtjen e shkëlqyeshme të geobllokuar, si Netflix.

Ajo ka servera në 190 vende në të gjithë botën – rrjeti më i madh i serverëve nga të gjitha VPN-të që shqyrtuam. Ndërsa ofron vetëm dy lokacione të serverëve në Poloni, ai ofron adresa IP të shumta polake dhe ka një gamë të serverëve në vendet e afërta. Si rregull i përgjithshëm, sa më i afërt të jetë një server në vendndodhjen tuaj, aq më shpejtë do të jetë.

Shërbimi ndaj klientit është i përgjegjshëm dhe i disponueshëm 24/7. Aplikacionet ndër-platformë janë miqësor ndaj përdoruesit, intuitiv, dhe ofroni një përvojë unike të përdoruesit me tre mënyra të ndryshme lidhjeje. Ju mund ta provoni atë me paqe mendore nën 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Shiko marrëveshjet HMA!

5. PrivateVPN

pajisje privatevpn

PrivateVPN është një ofrues premium VPN që ka një politikë të rreptë mos-prerje dhe ofron një garanci 30-ditore për kthimin e parave. Përdor kriptimin e sigurt, AES 256-bit. Serverët janë të shpejtë dhe shpejtësia e bandës është e pakufizuar. Bazuar në testet tona, ai kalon geoblocks me lehtësi.

Aplikacionet ndër-platformë janë të lehta për t’u instaluar, dhe mbështetja e klientit ofron një veçori unike të ndihmës në distancë nëse keni probleme. Ju mund të mbroni deri në gjashtë pajisje me një pajtim. VPN private është një nga VPN-të tona më të mira, dhe bazuar në testet tona, ajo jeton deri në reputacionin e saj.

Shikoni marrëveshjet privateVPN

përmbledhje

Nëse jeni me qendër në Poloni ose po udhëtoni atje, një VPN është një domosdoshmëri absolute për të mbrojtur veten, qëndroni anonim në internet dhe transmetoni shfaqjet tuaja të preferuara.

Për lidhjen më të mirë dhe më të sigurt kërkoni për një ofrues VPN me një rrjet të gjerë serverash, kriptim të fortë, një politikë të rreptë të privatësisë dhe një përzgjedhje të serverëve në Poloni.

Nëse doni të merrni marrëveshjen më të mirë në pajtimin tuaj VPN, vizitoni faqen tonë të kodit kupon për oferta ekskluzive në internet në VPN premium.

Filloni gjyqin tuaj falas Cyberghost tani

Ju gjithashtu mund të dëshironi:

 • Si të merrni një adresë IP të Polonisë nga kudo tjetër
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map